Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 01:00   #1
Simboli - pitanje

Zdravo,
susjed je jučer stavio na ogradu ove simbole (kartice sa dve stranice), da li itko zna šta su ti simboli?
Hvala.
Petko
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0069.jpg‎
Views:	98
Size:	7.7 KB
ID:	19327  
Petko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 03:23   #2
Po vanjskom ovkiru izgleda kao yantra .

Numericki kombinatorika na simbolima od kojih se ocekuje neki magijski uticaj je vrlo rasirena u razlicitim kulturama. Postoje jantre koje koriste takvu simboliku, ali koristi se i u zapadnoj magiji (mogce da postoje medjuuticaji, grci su dugo bili na sjeveru indije, dosta je indijske astrologije grckog porjekla npr, ali to samo nagadjam, mozda je neovisno).

Ne mogu reci je nesto indijskog porjekla ili neki neovisniji samostalniji pristup i kombinatorika niti sto znaci. Kada bi rezolucija slike bila bolja mozda bi se nesto preciznije moglo reci. Mozes pokusati otkriti patern - npr u ovakvim tablizama najcesce zbrajanje po raznim duzinama i diagonalama daje isti broj, onda se moze traziti simbolicno znacenje tog broja, mozda pokusati naci njegovo sansktrsko ime pa vidjeti moze li se sa tim elementima izguglati neka slicna jantra..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 04:20   #3
evo, tu je bolja slika:
https://imgur.com/mJOUJof

i tu druga strana kartice:
https://imgur.com/arQ81HG
Petko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 09:08   #4
Da, izgleda kao yantra u koju je umetnut nekakav magični kvadrat. Ne znam da li u indijskoj tradiciji postoji umetanja brojeva u yantre , guglanje mi je dalo svakojake rezultate ali svašta se na interentu nađe

Magijski kvadrati, sami za sebe, popularni su u raznim srednjevjekovnim magijskim tekstovima.

Malo me zbunjuju unutrašnji kvadrat od 3x3 sa tim velikim brojevima.

No sve ostalo jasno upućuje na Agripine magijske kvadrate, konkretno na kvadrat Marsa. Crvena boja, brojevi 5, 65 (13 x 5, zbroj jednog reda ili kolone) i 325 (65 x 5 ili suma svih kolona).

Prepuštam nekome tko se razumije u indijski simbolizam ta protumači simbol sa prednje strane.

Zašti bi netko stavio Marskovski kvadrat ne znam, da ga stavi na susjedovu ogradu imalo bi smisla jer Mars privlači svađe, nemir, petarde ovako mi nije jasno

Nadalje, interesatno je da začetnik ove teme ima nick povezan sa brojem 5 tj. marsom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:01   #5
Svi su planeti dualni pa tako i mars, ako ima loseg ima i dobrog
Unutar kvadrata marsa je 3 X 3 nesto kao Saturnov magicni kvadrat , ali brojevi ne odgovaraju jer bi zbroj morao biti 15

Ovo je nekakva mjesavina Istoka i zapada
Koktel

A ovaj vanjski 325 je valjda 65 X 5
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.