Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 07:35   #101
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
I opet - zapanjujuća količina ljudi koji postavljača teme tretiraju ko jebenu vreću za boks.
"Šta si se ženio ako si znao da si aseksualan" - pa jel' ikom palo na pamet da i aseksualni ljudi mogu cijeli život lagat samima sebi zbog pritiska društva, kako to rade i honoseksualni? Odnosno zbog pritiska vas, takvih koji lupite đonom čim neko pokaže slabost?

Sram vas bilo!
Odjebite od nesretnih ljudi ako im ne znate (i ne želite) pomoć - sigurno nije postavio temu jer mu je baš prekrasno u životu!
Sram nas bilo?

Gle, ujebati neciji zivot radi toga sto se osjecao pritisak drustva radi pederizma ili aseksualnosti je u najmanju ruku bezobrazno, a njegovoj zeni tragicno.

Lagati sebe i druge je ok u kojem svijetu?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 07:37   #102
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
Ništa više ili manje sebično nego gay ljudi koji nakon X godina braka iziđu iz ormara, nakon što su čak i klince napravili.
Sebično je, da, ali ne bih rekla da je društvo tu skroz nevino. Kako god smo godinama priznavali samo jednu vrst seksualnosti, tako se sad na aseksualnost gleda s "ma ne vjerujem" stavom i "ne znaš šta propuštaš" mišljenjem. Nije čudno da ljudi onda ulaze u koješta ne bi li bili isti kao svi "normalni".

I fa se razumijemo, govorim o baš onim zločestim, nekonstruktivnim komentarima upućenima autoru, koliko god on možda bio sebičan. Poznajući prosječnu forumsku svitu, teško da su se svi zabrinuli za seksualno zdravlje žene mu.
Prije će bit da trljaju ruke presretni što, eto, ima netko i jadniji od njih.
Pa sebicno je do srzi.
Koji se kurac zenio ako svoju zenu ne misli seksati i jos joj to nije ni najavio?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:36   #103
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Sram nas bilo?

Gle, ujebati neciji zivot radi toga sto se osjecao pritisak drustva radi pederizma ili aseksualnosti je u najmanju ruku bezobrazno, a njegovoj zeni tragicno.

Lagati sebe i druge je ok u kojem svijetu?
Normalno da nije ok, ali čini mi se da je lik tražio savjet, a ne lopatom po tintari.
Ne znam zašto si se ti osjetio prozvanim - prilično su evidentni nekonstruktivni postovi, ali ne kod tebe.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:06   #104
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
Normalno da nije ok, ali čini mi se da je lik tražio savjet, a ne lopatom po tintari.
Ne znam zašto si se ti osjetio prozvanim - prilično su evidentni nekonstruktivni postovi, ali ne kod tebe.
Nisam se osjetio prozvanim vec sam samo reagirao.

Nisam bas za tapsanje kad ljudi rade sranja.
Isto vrijedi i za mene.

Moj savjet je i dalje nek autor ode doktoru opce prakse, a doktor ce ga uputiti dalje.
Sigurno mu ne trebaju racionalizacije i podrska u njegovom stavu da je veza bez seksa super jer ocito nije kad se zena zali.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:59   #105
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nisam se osjetio prozvanim vec sam samo reagirao.

Nisam bas za tapsanje kad ljudi rade sranja.
Isto vrijedi i za mene.

Moj savjet je i dalje nek autor ode doktoru opce prakse, a doktor ce ga uputiti dalje.
Sigurno mu ne trebaju racionalizacije i podrska u njegovom stavu da je veza bez seksa super jer ocito nije kad se zena zali.
Pošteno.

Moj savjet je da se razvedu, što mirnije, radi djeteta.
Budući da se liku ne ševi uopće, a ne samo kad je ona u pitanju.

Ali da mi ga je žao - je. I njega i žene i djeteta.
Čini mi se da ih je barem dvoje tu ful nesretnih.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:56   #106
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Koji se kurac zenio ako svoju zenu ne misli seksati i jos joj to nije ni najavio?
Voli je?
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:59   #107
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Voli je?
Al' k'o sestru
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:23   #108
Postoji vise vrsta ljubavi. Ne mora nuzno biti vezana uz seks.
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:15   #109
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Postoji vise vrsta ljubavi. Ne mora nuzno biti vezana uz seks.
Ali onda ne ulaziš u brak sa seksualnom osobom.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:32   #110
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Voli je?
seksualnim ljudima je seks dio ljubavi.
meni je vazan i ne znam kak me to netko voli ako me zavarava znajuci da cu u buducnosti patiti radi manjka seksa?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:34   #111
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Postoji vise vrsta ljubavi. Ne mora nuzno biti vezana uz seks.
za srecu, seksualnost treba biti uskladjena.
kakva je to ljubav ako jedan partner pati radi manjka seksualnosti?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:29   #112
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
za srecu, seksualnost treba biti uskladjena.
kakva je to ljubav ako jedan partner pati radi manjka seksualnosti?
Sreća, kao takva, nema nikakve veze sa seksualnošću jer sretni možemo biti i zbog n drugih stvari, što dovodi do zaključka da je sex, poradi sreće, daleko precijenjen. Osvrnite se malo, što nam je posljednjih godina, ili bolje rečeno zadnja 2 desetljeća, društvo sugeriralo, a pazite malo u toj okolini smo odrastali, bili mi tada u 20-ima ili se tek rodili - nebitno, ljudi rastu kroz čitav život. Sugestija je ona famozna "sex sells". U takvom okruženju npr. vlada općeniti stav da je nemoguće voljeti hendikepiranu osobu i da je to samo patnja, ili da je nemoguće biti u sretnom braku ako nedostaje seksa, po nekim općeprihvaćenim standardima, 3x tjedno, 5x tjedno itd. Kako onda nazivamo veze i brakove u kojima jedan partner zbog nekog razloga razvije smanjeni libido - promašaj ? Ljudi se onda trebaju rastati zato jer jedan od njih nema tu želju za naskakivanje po nekoliko puta dnevno ili više ? Prestati voljeti i prestati biti voljeni ?

Život nam donese svašta dok ga živimo i većinom ono što ne želimo i na to nemamo baš previše utjecaja, fun fact ili ne jednostavno je tako i možemo se samozavaravati egotripovima "mogli smo ovako mogli smo onako", ne nismo mogli jer nam jednostavno tako padne grah ponekad.
Iz prve ruke, ex se razboljela i jedna od posljedica bolesti je bio i smanjeni libido, što ne znači da se nismo, samo nešto rjeđe nego ranije, nije više bilo da svrši jebenih 13 puta zaredom i da ostatak dana gulim kožu s koljena, ali seks je nastavio biti kvalitetan, čak štoviše, zbog djelomične apstinencije i daleko slađi. Ima to svoje čari. U početku mi nije baš sjedalo pošto se dogodilo dosta naglo, iako je ona pokušavala sakriti ali to se osjeti, i onda bolje ne forsirat stvari, nego neka se dogodi spontano i prirodnim tokom stvari.
Opet ona stara, svako zlo za neko dobro, manje seksa - ali zato kvalitetnijeg. Naravno da se to kompenziralo i kroz razvoj nekih drugih područja u vezi tako da nismo ništa izgubili kako bi neki protumačili, upravo suprotno, razvili smo se još bolje jedno prema drugome unatoč tom uvriježenom "nedostatku", i nastavili u ljubavi narednih 10 godina. Neki bi rekli, nemoguće...
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:49   #113
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
za srecu, seksualnost treba biti uskladjena.
kakva je to ljubav ako jedan partner pati radi manjka seksualnosti?
Ja sam ti odgovorila samo na tvoje pitanje zasto ju je ozenio ako se nije mislio seksati s njom. Nije svima seks = ljubav. Valjda je voli na svoj nacin i mislio je da je to dovoljno.

Prije braka je to trebao rijesiti sa njom, a prvenstveno sa sobom.



Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Sreća, kao takva, nema nikakve veze sa seksualnošću jer sretni možemo biti i zbog n drugih stvari, što dovodi do zaključka da je sex, poradi sreće, daleko precijenjen.
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:57   #114
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Sreća, kao takva, nema nikakve veze sa seksualnošću jer sretni možemo biti i zbog n drugih stvari, što dovodi do zaključka da je sex, poradi sreće, daleko precijenjen.
U takvom okruženju npr. vlada općeniti stav da je nemoguće voljeti hendikepiranu osobu i da je to samo patnja, ili da je nemoguće biti u sretnom braku ako nedostaje seksa, po nekim općeprihvaćenim standardima, 3x tjedno, 5x tjedno itd.

Život nam donese svašta dok ga živimo i većinom ono što ne želimo.....

Opet ona stara, svako zlo za neko dobro, manje seksa - ali zato kvalitetnijeg. Naravno da se to kompenziralo i kroz razvoj nekih drugih područja u vezi tako da nismo ništa izgubili kako bi neki protumačili, upravo suprotno, razvili smo se još bolje jedno prema drugome unatoč tom uvriježenom "nedostatku", i nastavili u ljubavi narednih 10 godina. Neki bi rekli, nemoguće...

Pročitala i shvatila priču iz tvog ugla. Iz moga kutka ona zvuči sasvim drugačije. Smatram li da je zbog toga tvoja priča neispravna? Ne. Samo se ne odnosi na svakoga, kao ni moja.
Sretna jesam i mogu biti bez seksa ako nisam u vezi. Moja (ne)sreća tada nije proporcionalna njegovom nedostatku. Ali ako jesam u vezi, seks mi je veoma bitan činitelj sretne veze (jasno uz još neke druge stavke). I da, bila sam spremna i na razvod da su problemi koji su počeli po pitanju seksa i potrajali. Sebično od mene? Ne. Partner je i prije braka bio upoznat s činjenicom da mi je seks bitan.
O standardima koje spominješ, su priče za mulce. Onima kojima se te priče mogu podvaliti. Svaki par ima svoj standard, bilo to jednom dnevno ili jednom mjesečno.
Indvalidnu osobu i ja mogu voljeti. Samo ne znam odakle pretpostavka da oni nemaju seksualan život i potrebe?! Ja ih poznajem dosta koji imaju svoju djecu. Misliš da su nastala i rodila se po duhu svetome.
Tvoje iskustvo je zanimljivo i pohvalno (što je nisi ostavio). Točno je i da ne znamo što nam život nosi, ali treba s partnerom biti iskren i možda postoje načini koji se mogu primjeniti da sreća i zadovoljstvo budu obostrani.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:23   #115
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
O standardima koje spominješ, su priče za mulce. Onima kojima se te priče mogu podvaliti. Svaki par ima svoj standard, bilo to jednom dnevno ili jednom mjesečno.
Indvalidnu osobu i ja mogu voljeti. Samo ne znam odakle pretpostavka da oni nemaju seksualan život i potrebe?! Ja ih poznajem dosta koji imaju svoju djecu. Misliš da su nastala i rodila se po duhu svetome.
Tvoje iskustvo je zanimljivo i pohvalno (što je nisi ostavio). Točno je i da ne znamo što nam život nosi, ali treba s partnerom biti iskren i možda postoje načini koji se mogu primjeniti da sreća i zadovoljstvo budu obostrani.
Ja sam samo dao jedan primjer koji eto mogu po kratkom postupku izvući iz rukava. Ok, ti se nebi mogla pomiriti sa "gladi usred kuhinje", pošteno i iskreno i podržavam.
Boldano. Ta podvala stvara određene pritisske i malo se previše razmahala u zadnje vrijeme, nije li ?
Danas nije nemoguće zatrudniti 'bezgrešno', samo treba otići u kliniku i obavit što se obaviti želi sa čime ispunjenje seksualnog života nebi trebalo upadati u isti koš, ali vjerujem da i osobe sa određenim hendikepom pronađu način kako obostrano funkcionirati i biti zadovoljni.
Jedino ne razumijem pohvalu što nisam ostavio ex zbog smanjenog libida (wtf?), iako razumijem da je tebi to jako bitno s tvoje točke gledišta. No, različiti smo pa sve stoji.
"...treba s partnerom biti iskren i možda postoje načini koji se mogu primjeniti..." - postoje sigurno, samo se treba dovoljno (i zajedno) potruditi
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:50   #116
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Ja sam samo dao jedan primjer koji eto mogu po kratkom postupku izvući iz rukava. Ok, ti se nebi mogla pomiriti sa "gladi usred kuhinje", pošteno i iskreno i podržavam.
Boldano. Ta podvala stvara određene pritisske i malo se previše razmahala u zadnje vrijeme, nije li ?
Danas nije nemoguće zatrudniti 'bezgrešno', samo treba otići u kliniku i obavit što se obaviti želi sa čime ispunjenje seksualnog života nebi trebalo upadati u isti koš, ali vjerujem da i osobe sa određenim hendikepom pronađu način kako obostrano funkcionirati i biti zadovoljni.
Jedino ne razumijem pohvalu što nisam ostavio ex zbog smanjenog libida (wtf?), iako razumijem da je tebi to jako bitno s tvoje točke gledišta. No, različiti smo pa sve stoji.
"...treba s partnerom biti iskren i možda postoje načini koji se mogu primjeniti..." - postoje sigurno, samo se treba dovoljno (i zajedno) potruditi
Tvoja priča je skroz realna, no kod autora nisam osjetila "pao mi je libido i nemam toliku želju za seksom, užasno mi je teško što ona pati zbog toga,odlučio sam nju zadovoljiti..." nego "ja bi sutra potpisao da nemam seks do kraja života i to mi je super, ali mi imamo toplo gnijezdo (u kom ona bez veze histerizira) imamo dijete, vi ste ko Markicka, što u braku treba biti seksa..." . Ili on ne želi biti svjestan da je odgovoran za nezadovoljstvo svoje žene, koja baš i nije Wow luda za životom "mjenjam pelene i kuham grah, mi smo sretna familija" -čega je tvoja bivša bila svjesna, kao i ti (i iskreno, sigurno niste imali seks samo 29.02 ako padne subotom) već ste radili na intimnosti, bili ste tu jedno za drugo.
Ako je neko emocionalno iole zreo, neće skakati po nekom ko je,recimo, juče imao operaciju materice, ili ne može ostvariti erekciju zbog lijekova, ali da je neko zdrav i prav, a prešutio je ranije da mu je seks bitan koliko i lanjski snijeg , te još na drugog prebacuje odgovornost :"zbog prokletog seksa hoće rasturiti djetetu dom" -e, to je već drugi par rukavica.
Ako ništa drugo, sad je bilo vrijeme darivanja, tako da je autorova žena mogla dobiti pod bor lijepo dizajnirani vibrator sa zalihom baterija za cijeli život Bar bi znala na čemu je
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:50   #117
Kokicha i svabica

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:13   #118
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
..., ali vjerujem da i osobe sa određenim hendikepom pronađu način kako obostrano funkcionirati i biti zadovoljni.
Jedino ne razumijem pohvalu što nisam ostavio ex zbog smanjenog libida (wtf?), iako razumijem da je tebi to jako bitno s tvoje točke gledišta.
Hendikep nije nešto što pojedinca spriječeva da uživa u punini seksualnog života. Rekoh već da poznajem parove gdje je jedan ili su oba partnera invalidi u imaju taj segment ispunjeniji nego gdje su oba partnera zdrava. I da, imaju djecu bez pomoći medicine.

Pohvala je išla na račun tvoje podrške i razumijevanja prema partnerici. Stava sam da je to itekako potrebno u jednoj vezi. Ni ja ne bih ostavila partnera koji se razbolio, ali bih sigurno s njim dogovarala načine i opcije ukoliko su moguće, a najčešće jesu.

U ovom autorovom slučaju, on je u obzir uzeo samo svoje potrebe. Gdje je tu partnerica? Gdje su to osjećaji prema njoj? Ti si svoje osjećaje pokazao tako što si ostao uz nju i bio podrška. Autor sebično gleda na ono što njemu treba i ne treba. Ljubav ne trpi sebičnost. U ljubavi čovjek želi usrećiti onoga koga voli. Gdje autor pokazuje tu želju da partnerici pruži ono što joj treba, pokazuje interes da poduzme nešto po tom pitanju?
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:23   #119
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Ili si lijen i ne da ti se zbog obveza.

Ili si ženio osobu koja te ne pali samo da se dobiješ priliku razmnožiti.

Koji kurac se neki od vas uopće vežete za ljude kad niste za to.

Tuga, bijeda i jad.
Ovo potpisujem. Za ovu situaciju si oprosti sam kriv a usput si sjebao jednu zenu i dijete.
Ako pristajes uci i brak i ako si prije imao odnose i sad odjednom u braku ne zelis...je pokvareno i licemjerno.
Seks je osnovna ljudska potreba i po meni si mogao naslutiti i prije da to ne mozes ispuniti. Nisi se trebao za nikog vezati, vec biti sam.
Ako ne mozes nikako rijesiti svoj seksualni problem, mirno se razidite. Vidajte i sudjelujte u djetetovom zivotu i ostanite prijatelji.
Tvoja zena( pa skoro nijedna) nikad nece biti zadovoljna u takvom braku.
I najgore mi je od svega sto po tvom postu uvidam da to nju sudis, a u biti si TI TAJ koji nije korektan.
Deniaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:56   #120
ja sam sigurna da ima more žena koje bi bile sretne u takvom aranžmanu, od starta.
al ovo je pizdunski.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.