Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 00:06   #1241
Quote:
quanto kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li je netko sada u postupku inseminacije? Ja sam bila na inseminaciji 20.11. i danas sam vadila betu jer nisam više mogla izdržati. Nalaz beta 0,7. Da li je moguće da će se povečati?
Danas ti je 8 dan nakon inseminacije. Zasto si vadila betu tako rano?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:07   #1242
Pozdrav svima.
Novi smo u ovim vodama pa bi trebala par svjezih informacija cisto da pred doktorom imam bar neke osnove.

Pokusavamo oko godinu i pol prirodnim putem, kako nismo do sad uspjeli krenuli smo privatno.
Za sad smo obavili samo papa (koji je uredan), uzv (sve ok) i spermio gdje smo dobili dijagnozu astenozoospermija.

Sto sve jos moramo obavit od pretraga/koja sve dokumentacija da bi mogli u postupak inseminacije?

Cisto da znam sto nas sve ceka ako doktor to predlozi.

Hvala.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:22   #1243
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Novi smo u ovim vodama pa bi trebala par svjezih informacija cisto da pred doktorom imam bar neke osnove.

Pokusavamo oko godinu i pol prirodnim putem, kako nismo do sad uspjeli krenuli smo privatno.
Za sad smo obavili samo papa (koji je uredan), uzv (sve ok) i spermio gdje smo dobili dijagnozu astenozoospermija.

Sto sve jos moramo obavit od pretraga/koja sve dokumentacija da bi mogli u postupak inseminacije?

Cisto da znam sto nas sve ceka ako doktor to predlozi.

Hvala.
Hsg, spolni hormoni, brisevi, markeri za hiv i hepatitis za oba partnera i krvnu grupu za oba.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:26   #1244
Hvala ti.
A potvrda iz obiteljskog centra ne treba vise?
Citala sam stare postove pa vidim da su to prije trazili.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:29   #1245
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Hvala ti.
A potvrda iz obiteljskog centra ne treba vise?
Citala sam stare postove pa vidim da su to prije trazili.
Ni ne znam sta je to.
Ovisii gdje ides, mi smo na vv pa nam.je za svaki postupak trebao ovjeren potpis od javnog biljeznika.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:34   #1246
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ni ne znam sta je to.
Ovisii gdje ides, mi smo na vv pa nam.je za svaki postupak trebao ovjeren potpis od javnog biljeznika.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
To je ono pravno i psiholosko savjetovanje koje se moze obavit u obiteljskom centru.

A kako ne mogu izdrzat do pravog termina s nalazima, danas sam nas narucila na konzultacije, cisto da cim prije dobim sto i kako dalje.

U svakom slucaju hvala ti na svim informacijama
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:12   #1247
Pravno i psihološko savjetovanje nije obavezno, nego ga zakonu imaš pravo na njega ako ga zatražiš.
Članak 13 Zakona o MPO
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:13   #1248
Bok svima! Mislim da sam u zadnjih nekoliko mjeseci uspjela pročitati sve komentare pa je evo došlo vrijeme da se i aktivno priključim raspravi. Ja sam u Petrovoj kod dr. Banović. Jučer sam radila 1. inseminaciju, bio je 19. dc, bez stimulacije. U subotu u 22h sam išla na štopericu. Dobila sam utrogestan 3x2. Postupak je bio skroz bezbolan, kao običan UZV pregled. Baš sam se ugodno iznenadila iako i ja imam tzv. zavaljenu maternicu. Ne očekujem baš previše jer sam sluz karakterističnu za ovulaciju imala još 5 dana prije inseminacije, i nakon toga sam bila skroz suha, bez ikakve sluzi, kao u period nakon ovulacije. Vidjet ću kad i ako dođe M jesu li zakasnili s inseminacijom. Iako, slali su me vadilti LH i E na 14. i 16. dc pa su valjda na temelju toga zaključili na ovulacija tek slijedi. Inače, suprugov je spermiogram bio uredan prije par mjeseci, no na otpusnom pismu jučer vidjela sam samo 15 mil/ml. Valjda su to uspjeli riješiti izdajanjem onih najsposobnijih.
Inače imam produžene cikluse i najčešće budu anovulatorni. Idem u Petrovu od srpnja i ovo je bila prva akcija s njihove strane Od pripravaka pijem čaj složen od strane fitoterapeutkinje zajedno s 2 tinkture (za pred i postovulacijski period). Čini se da je taj čaj pomogao jer se čim sam ga počela piti M skratila s 40 na 36 dana. A ona iduća M je bila 34. Tako da ide na bolje.
Imam i hipotireozu, pijem Euthyrox 50/25, ali pomažem si i selenom, uljem jetre bakalara, folatima, B12 i aspirinom (mutirani PAI-1 i MTHFR). Eto, javit ću se s rezultatom, pozitivnim ili negativnim. Pozzz!
Maggie Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:11   #1249
Ništa, upadam u onih 85% kojima ne uspije. Idemo dalje
Maggie Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:10   #1250
Quote:
Maggie Love kaže: Pogledaj post
Ništa, upadam u onih 85% kojima ne uspije. Idemo dalje
Nemoj se bedirati, statiskika kaze da spadas u 90-92% kojima ne uspije inseminacija. Uspjesnost je nazalost jako jako niska.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 17:37   #1251
Cure, bila sam prije 12 dana na drugoj inseminaciji i do jučer sam stavljala vaginalno utrogestan 3x2. Čitam sad po drugim forumima da nekim ženama od toga znaju biti otečene, velike i bolne grudi. Možda je glupo pitanje, ali kaj stvarno tijelo može toliko dobro to upiti da djeluje na grudi? Ili se to događa samo ženama koje oralno uzimaju utrogestan. Moje grudi su jako osjetljive, povećane i bolne još od 6. dana nakon inseminacije. Mislila sam sutra raditi test jer sam se ponadala da je to dobar znak, a sad su mi nadanja splasnula, ako je to samo od vaginaleta. Ako izdržim, čekat ću još 2-3 dana.
Maggie Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 15:24   #1252
Quote:
Maggie Love kaže: Pogledaj post
Cure, bila sam prije 12 dana na drugoj inseminaciji i do jučer sam stavljala vaginalno utrogestan 3x2. Čitam sad po drugim forumima da nekim ženama od toga znaju biti otečene, velike i bolne grudi. Možda je glupo pitanje, ali kaj stvarno tijelo može toliko dobro to upiti da djeluje na grudi? Ili se to događa samo ženama koje oralno uzimaju utrogestan. Moje grudi su jako osjetljive, povećane i bolne još od 6. dana nakon inseminacije. Mislila sam sutra raditi test jer sam se ponadala da je to dobar znak, a sad su mi nadanja splasnula, ako je to samo od vaginaleta. Ako izdržim, čekat ću još 2-3 dana.
Grudi se od utrica povecaju, ali ako slucajno splasnu dok ih pijes, onda nista od trudnoce (u velikoj vecini slucajeva).
Sretno s testom ima nade
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:03   #1253
Ipak nije bilo od utrogestana!! Izdržala sam do 16. dana nakon inseminacije i pokazala se tanka crtica. Vadila sam betu isti dan i nalaz je bio 367, a za tri dana 1428. Točno 21 dan nakon inseminacije (danas) mi je 5+3 i bila sam na UZV. Vidi se gestacijska vrećica od 7 mm, a endometrij je 13 mm. Plod i žumanjčana vrećica se još ne vide, ali doktorica je rekla da je to za ovako ranu trudnoću normalno. Idem na kontrolu za 7 dana i naravno da sam jako nervozna obzirom na prošlogodišnji spontani. Loše je što su me grudi prestale boljeti prije 2 dana, ne sasvim, ali dosta. Sad su osjetljive, recimo kao u PMS-u, a dotad su baš jako boljele i bile tvrde. Ništa, nema mi nego čekati drugi tjedan i imati optimistične misli.
Maggie Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 07:21   #1254
Maggie Love čestitam Ako si još tu, javi nam daljnji razvoj situacije, je li sa trudnoćom sve okej? I uživaj u tom blaženom periodu

Ja sam prije 6 dana odradila prvu inseminaciju, stimulirali smo ovulaciju Klomifenom 3-7 dana ciklusa po dvije tablete. Sad čekam betu koju vadim 27.04. Nestrpljiva sam, ne želim se nadati, ali ipak..
Ima li nekoga da je u postupku inseminacije?
Vidim da je tiho na ovoj temi.
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 12:15   #1255
Quote:
filipinka1414 kaže: Pogledaj post
Sad čekam betu koju vadim 27.04. Nestrpljiva sam, ne želim se nadati, ali ipak..
Ima li nekoga da je u postupku inseminacije?
Vidim da je tiho na ovoj temi.
Pozdrav Filipinka, ima li novosti?
ja sam trenutno u postupku, za 7 sada vadim betu.
Mala Aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 14:20   #1256
Quote:
Mala Aria kaže: Pogledaj post
Pozdrav Filipinka, ima li novosti?
ja sam trenutno u postupku, za 7 sada vadim betu.
Prva inseminacija je bila neuspješna, beta negativna.

Danas mi je 10.dan novog ciklusa, bila jutros na ultrazvuku, 4 folikula se razvijaju, prekosutra opet idem na ultrazvuk.

Sretno, nadam se da će beta biti pozitivna Gdje si radila AIH?
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 15:55   #1257
Meni je isto ovo tek prvi pokušaj tako da se ne nadam previše. Nadam se da će ti ovaj ciklus biti uspješan.
Jesi li dobila neke tablete koje si morala piti nakon postupka? Jesi mirovala?
Ja sam radila u Poliklinici Ivf. Ti?
Mala Aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 08:56   #1258
Quote:
Mala Aria kaže: Pogledaj post
Meni je isto ovo tek prvi pokušaj tako da se ne nadam previše. Nadam se da će ti ovaj ciklus biti uspješan.
Jesi li dobila neke tablete koje si morala piti nakon postupka? Jesi mirovala?
Ja sam radila u Poliklinici Ivf. Ti?
Nema veze što je prvi, nadam se da će biti uspješan Samo vjeruj!

Nakon postupka sam dobila utrogestan, 3 puta na dan po dvije tablete sam stavljala vaginalno, i tako 14 dana do vađenja bete.

Nisam mirovala, rekli su mi da radim sve normalno kao i inače, nikakvo mirovanje ni ništa.. Jedino sam se na svoju ruku čuvala nekih velikih napora, dizanja tereta i slično. Šta su tebi rekli, da treba mirovati ili?

U Petrovoj smo za sad.
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 09:15   #1259
Ja sam dobila Duphaston, to pijem svaki dan, nešto slično kao taj utrogestan. i još pijem folancin i andole, ne znam zašto andole jer nisam nikada imala nikakvih problema ali mi je tako doktor pripisao.

Jesi li imala kakvih nuspojava? meni od 6 dana nakon postupka su malo grudi tvrđe, osjećam neki pritisak u maternici ne stalno nego na mahove i od kad pijem te sve tablete imam zatvor.

Mirovala sam samo taj dan, napisali su mi - umjereno mirovanje...isto se suzdržavam većih napora. ali sam pročitala da nakon svakog postupka imamo pravo na 14 dana bolovanja, pa sam razmišljala da idući put iskoristim te dane.
Mala Aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 10:38   #1260
Quote:
Mala Aria kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila Duphaston, to pijem svaki dan, nešto slično kao taj utrogestan. i još pijem folancin i andole, ne znam zašto andole jer nisam nikada imala nikakvih problema ali mi je tako doktor pripisao.

Jesi li imala kakvih nuspojava? meni od 6 dana nakon postupka su malo grudi tvrđe, osjećam neki pritisak u maternici ne stalno nego na mahove i od kad pijem te sve tablete imam zatvor.

Mirovala sam samo taj dan, napisali su mi - umjereno mirovanje...isto se suzdržavam većih napora. ali sam pročitala da nakon svakog postupka imamo pravo na 14 dana bolovanja, pa sam razmišljala da idući put iskoristim te dane.
Da, taj Duphaston je sličan kao i utrogestani. Za andol ne znam, al vidjela sam da neki doktori prepisuju i to, to je za krv rekla bih, protiv zgrušavanja, tj.za bolju prokrvljenost. Vjerujem da ne može odmoći.

Nuspojave, ništa posebno osim ogromnih bolnih i osjetljivih grudi, što je vjerojatno od utrogestana. Inače mi se znaju u PMS povećati i biti osjetljive, al sad je to bilo još intenzivnije.
Možda su ovo tvoje simptomi trudnoće, nikad se nezna, držim palčeve da je tako

Što se tiče bolovanja, mislim da imaš pravo na to. JA nisam ni razmišljala o tome jer imam uredski posao koji nije stresan, šefica mi je super pa se mogu sa njom sve dogovoriti i nije bilo potrebe da ostajem kod kuće, a osim toga, manje sam razbijala glavu čekajući betu..
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.