Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 05:54   #2841
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post
Ne znam kako bi se nazvao. Imam dosta novaca u kriptosima a opet sam skeptik u nekim stvarima.
"Skeptici" na ovoj temi su kompromitirali tu rijec i odatle proizlazi tvoja zbunjenost. Ti si skeptik.
A ovi koji se predstavljaju na ovoj temi kao skeptici, oni to nisu, oni su nocoineri.
Fact.

Ima dosta umjerenih skeptika među vlasnicima bitcoina, npr. veliki astor pec je sam sebe proglasio skeptikom.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 25.02.2018., 08:34   #2842
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
"Skeptici" na ovoj temi su kompromitirali tu rijec i odatle proizlazi tvoja zbunjenost. Ti si skeptik.
A ovi koji se predstavljaju na ovoj temi kao skeptici, oni to nisu, oni su nocoineri.
Fact.

Ima dosta umjerenih skeptika među vlasnicima bitcoina, npr. veliki astor pec je sam sebe proglasio skeptikom.
Rekao bi ja tebi sto si ti ali bi pobrao ban
Samo ti skupljaj svoje coine...
__________________
bok
markotros is offline  
Old 25.02.2018., 09:16   #2843
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
nisan veću glupost u životu pročita.
bome nakon sto si nam linkao sto si, mi jesmo
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 25.02.2018., 09:21   #2844
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
Quark kaže: Pogledaj post
Veleštovani i ugledni kolega, izuzetno cijenim vaš opus i doprinos na području raskrinkavanja bitcoin prevare, međutim kada razgovaramo o vrijednosti tvrtke Facebook očito je da se naši stavovi razilaze pod kutem Pi radijana.

Da posudim izraz od renomiranog kolege Kucila, Facebook je govnara, dapače mjerna jedinica za govnarstvo je 1FB, ali budući da je velika kao Farad upotrebljava se mikroFB, nanoFB itd.

Te milijarde koje spominješ dolaze od djelatnosti koja svakim danom sve više gubi smisao, broj potencijalnih klijenata je konačan, djelovanje je vrlo iritantno, sami rezultati su vrlo upitni, usluga koju nudi ne spada u temeljne ljudske potrebe i sve to skupa stoji na vrlo klimavim nogama.

Nadalje, osobno ne potpadam pod ničiji utjecaj, glava mi ne služi da mi kiša ne pada u pluća već da mislim sa njom, tako da ugledne kolege kriptoinvestitori nisu imali apsolutno nikakav utjecaj na moje mišljenje o Facebooku. Slučajno se poklopilo da mislimo isto o navedenoj problematici.

Facebook ne da nije jedna od najjačih firma na svijetu, Facebook je jedan od najvećih balona na svijetu. Facebook kao kompanija nema apsolutno ništa za šta bi se uvatila da na tržištu opstane nekakav razuman period dulji od početnog hypea.

Da ona šmrka tviterica napiše isto tako da ne koristi fejs, vjeruj mi na riječ da bi se to osjetilo sutra na dionicama istog tog fejsa, a da napiše bilo šta vezano za Cisco ili Siemens posralo bi je i otpuzala bi nazad pod kamen do penzije. Inače mi strašno idu na kurac ti "influenseri" i "opinionmakeri". Ovo društvo definitivno ide u krasni kurac.

Žišku?

EDIT: Jebo ti društvo u kojem više ljudi zna za Kim Kardašian nego za Ramanujana

EDIT2: Recimo ovo je jaka firma, a ne fejs, jebo te fejs.




face buk ima svrhu. tu je socijalna mreza, potrazivanje, biznis mape itd... na pocetku to nije bilo ali sad je portal od kud kreces u sve ostalo. koliko ljudi se samo prebacilo s foruma na face grupe. isto s oglasima.

twiter je najveca glupost koju sam ja u zovotu vidio. to je za degenerike koji se natjecu tko ce napravit vise klikova. ugrubo cjeli internet je sad na tu foru. niko ne cita duboko, svi manje vise znaju informaciju, samo je regeneriraju. i tu u pravilu lezi zec. svi ce to polako bit naplata u nekom smislu. steem je twiter s brojcanikom bodova a bodove moze zamjenit s kriptom. za deset godina ce sve na netu bit tako. pitanje samo modela s kojim nitko nece bit ostecen i koji ce bit realan. sto je tesko za zamislit
Moram se nesložiti s tobom. Twitter je odlična stvar. Informativan, jezgrovit, nema mjesta kurčenju kao na Facebooku, koji jedino tome i služi. Pa onda se stvaljaju slikice, vidi ja bila ovdje, a ti nisi, ja bila ondje, jela ovo, pila ono.......čista pizdarija od komunikacije............i stvara samo frustracije kod djece koja nemaju isti materijalni status kao zlatna mladež.......

Što se tiče komunikacije je FB ok, ali većinom se koristi za navedene pizdarije........

A što se tiče nekih koje zanima što ako netko pokuša sa napadom na BTC mrežu, evo odgovora

https://www.youtube.com/watch?v=ncPyMUfNyVM
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.02.2018., 09:25   #2845
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post
Jadan, bijedan i nezreo komentar. Da si ti svijeta proputovao, nebi ovako vrijeđao ljude. Al, ok, svi smo prošli pubertet i maltretiranja u srednjoj školi pa te shvaćamo.
zabole me za tvoje misljenje o mom komentaru, koji je bio vise nego primjeran s obzirom na situaciju...da si pratio od pocetka, vidio bi kako i zasto.

nije mi samo jasno zasto se tu dolazite hvalit sa onim sto ste postigli u zivotu, jer to nema nikakve veze s temom. ocigledno imate neke komplekse. potvrda anonimusa na forumu da ste netko i nesto, vam to sigurno nece rijesiti. za to bi vam trebali biti dovoljni familija i prijatelji...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 25.02.2018., 10:20   #2846
BREAKING: Putin Fully Endorses Blockchain Techhonology: Russia Has Oil and Gas But We Need Cryptos

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=-Toso2Cd_30
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.02.2018., 10:49   #2847
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Rekao bi ja tebi sto si ti ali bi pobrao ban
Samo ti skupljaj svoje coine...
Cim ovako formuliras recenicu automatski postajes nebitan i ti i tvoje misljenje o meni. Valjda si barem toga svjestan. A mozda i nisi.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 25.02.2018., 11:56   #2848
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Cim ovako formuliras recenicu automatski postajes nebitan i ti i tvoje misljenje o meni. Valjda si barem toga svjestan. A mozda i nisi.
ja mislim da cu lagano prestat postat na kripto temama, osim na btc temi...bezveze se nerviram...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 25.02.2018., 14:34   #2849
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
ja mislim da cu lagano prestat postat na kripto temama, osim na btc temi...bezveze se nerviram...
Prestani prestani. Napravit ces uslugu svima nama. Presto ja na bitcoin temi pa se preporodio. Ideoloske teme su promasena rasprava.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 25.02.2018., 15:02   #2850
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Veleštovani i ugledni kolega, izuzetno cijenim vaš opus i doprinos na području raskrinkavanja bitcoin prevare, međutim kada razgovaramo o vrijednosti tvrtke Facebook očito je da se naši stavovi razilaze pod kutem Pi radijana.
Paz da ne zakreneš toliko da se to ne pretvori u 2 pi rad.

Quote:
Da posudim izraz od renomiranog kolege Kucila, Facebook je govnara, dapače mjerna jedinica za govnarstvo je 1FB, ali budući da je velika kao Farad upotrebljava se mikroFB, nanoFB itd.

Te milijarde koje spominješ dolaze od djelatnosti koja svakim danom sve više gubi smisao, broj potencijalnih klijenata je konačan, djelovanje je vrlo iritantno, sami rezultati su vrlo upitni, usluga koju nudi ne spada u temeljne ljudske potrebe i sve to skupa stoji na vrlo klimavim nogama.
Djelatnost je prodaja podataka data brokerima za marketinške potrebe.

Čini se da te ovaj put zavaralo što je riječ o socijalnoj mreži, ali data mining se može raditi praktički iz svega što je dostupno.

Da isključimo tvoj bias, zaboravimo na trenutak na Facebook, Snap i slične ideje i razmotrimo npr. Google.

Ako zanemarimo činjenicu da su i Facebook i Google velike firme koje su dovoljno diverzificirale djelatnost i da im sva jaja nisu u istoj košari, svejedno ostaje neupitno da je i jednima i drugima core business upravo marketing.

U čemu je bitna razlika između Googla i Facebooka?

Ne mora biti riječ o online oglašavanju. Na ovoj temi je spomenuta i najveća svjetska firma za trgovinu na malo, Wallmart čiji je sustav vrlo sličan - prikupljanje podataka za prediktivnu analitiku koja poboljšava prodaju.

Quote:
Nadalje, osobno ne potpadam pod ničiji utjecaj, glava mi ne služi da mi kiša ne pada u pluća već da mislim sa njom,
Da. Baš super, ali kad si počeo onda promisli do kraja, jer uspoređuješ kruške i jabuke i tvrdiš da je kruška loša samo zato jer nije jabuka.

Quote:
Facebook ne da nije jedna od najjačih firma na svijetu, Facebook je jedan od najvećih balona na svijetu. Facebook kao kompanija nema apsolutno ništa za šta bi se uvatila da na tržištu opstane nekakav razuman period dulji od početnog hypea.
Ti gotovo sigurno nisi upućen, ali gotovo bilo koja velika firma nije balon koji se temelji na jednoj stvari. Facebook istina, kao core business ima marketing (kao i Google), ali to nije sve.

Facebook ima enormno velike investicije u ljude i nove tehnologije i stalno radi na novim akvizicijama tehnoloških startupa. Praktički, uz Google, Facebook je ponajveći korporativni ulagač u AI.

Ako mu se jedna od storina akvizicija koje radi bude isplatila kako treba, bit će potpuno svejedno što će Plavuša reći na Twitteru.

Ne misliš valjda da takve firme sjede prekriženih ruku i nogu i gledaju što se događa?

Svi oni su veliki investitori i u tehnologije i nove firme i u tržište kapitala i ne ovise samo o onome što je na njihovim web stranicama.

Tvoja analiza ne ide dublje od površine. Kako si ti nekakav matematičar i informatičar, mogu ti reći da su neki od najpametnijih matematičara i informatičara koje sam imao prilike upoznati radili barem neko vrijeme upravo za Facebook.


Quote:
EDIT: Jebo ti društvo u kojem više ljudi zna za Kim Kardašian nego za Ramanujana
Sad će biti bolje kad je izašao film 'Čovjek koji je spoznao beskonačnost'. Da je suditi po naslovu, to bi morao biti film o Cantoru. Inače, promašen film što se tiče matematičkog dijela priče.

Jebeš društvo koje nikad nije čulo za Cantora i koje ne zna što je hipoteza kontinuuma

Quote:
EDIT2: Recimo ovo je jaka firma, a ne fejs, jebo te fejs.
Ti si legenda To je isto kao da kažeš da je poljoprivredna fima jaka, ali da trgovačka nikako ne valja.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 25.02.2018., 16:16   #2851
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
BREAKING: Putin Fully Endorses Blockchain Techhonology: Russia Has Oil and Gas But We Need Cryptos

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=-Toso2Cd_30
Bitno je da ne zabrane upotrebu bitcoina u Rusiji a hoće li koristiti blockchain tehnologiju u neke druge svrhe za nas nije važno. Nitko im ne brani da svoju naftu prodaju za bitcoin.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 25.02.2018., 17:51   #2852
jebeš ti forumaša i kriptoentuzijasta koji nema svoj kriptocoin
strange quark is offline  
Old 25.02.2018., 18:02   #2853
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
jebeš ti forumaša i kriptoentuzijasta koji nema svoj kriptocoin
napravimo svi svoj coin ovdje, i umjesto "Like button"-a kupuješ coin.
toxde is offline  
Old 25.02.2018., 18:04   #2854
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
jebeš ti forumaša i kriptoentuzijasta koji nema svoj kriptocoin
Tu nas zašprehavaš a kad tamo potajice si izdao vlastitu valutu.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.02.2018., 18:08   #2855
Quote:
toxde kaže: Pogledaj post
napravimo svi svoj coin ovdje, i umjesto "Like button"-a kupuješ coin.
hvale vrijedna inicijativa

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tu nas zašprehavaš a kad tamo potajice si izdao vlastitu valutu.........
oprosti kolega

sve sam mogao podnijeti, ali kad ste mi rekli da sam nocoiner to je bila kap koja je prelila čašu

---

btw kucilo magare jedno, nisam te zamijetio na prvoj crti o fejsu... pustija si mene samog u minsko polje, a ti lagano ćata u logistici
strange quark is offline  
Old 25.02.2018., 18:13   #2856
opet je pao.

neznam jel znate kako funkcioniraju stvari kod velikih igraca. ti igraci prvo upoznaju glavnog. oni nemaju sto pricat s kuririma. lol

kad glavni da rijec, onda se ne gubi glava
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Old 25.02.2018., 18:15   #2857
aha, ok sad znamo
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 25.02.2018., 18:18   #2858
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post

btw kucilo magare jedno, nisam te zamijetio na prvoj crti o fejsu... pustija si mene samog u minsko polje, a ti lagano ćata u logistici
Mi indijanci smo takvi, otvorimo frontu i časno pobjegnemo.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.02.2018., 18:20   #2859
sta mu kucilo moze pomoci, razbacalo ga u minskom polju, ostali samo dugmići hihi
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 25.02.2018., 18:27   #2860
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Mi indijanci smo takvi, otvorimo frontu i časno pobjegnemo.........


Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
sta mu kucilo moze pomoci, razbacalo ga u minskom polju, ostali samo dugmići hihi
vrijeme će pokazati renomirani kolega carlos, zasad je riječ protiv riječi uz ad hominem sa vaše strane
strange quark is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.