Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 12:59   #10081
Quote:
kepasa kaže: Pogledaj post
Uglavnom, htjedoh skrenuti pozornost na stvarno potrebno za ta predviđena 3 dana, druga stvar što je nekome nešto neophodno.
Bi li mogla, ako ti nije problem, napisati sto je tebi bilo najpotrebnije za ta 3 dana? Ja sve sto znam jeste ovako kad netko drugi napise, pa onda biram iz tih listi, prvi put sam trudna.
Znam samo da za merkur moramo ponijeti sve za bebu, sto je bas tuzno. Zauzme dosta mjesta.
znanstvenica is offline  
Old 31.08.2017., 13:01   #10082
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Nema veze što su cipele u kojima dođeš druge - i robu u kojoj dođeš moraš skinuti i pospremiti Mislim da je sve moje završilo u nekoj vrećici i kod mm-a kad je išao doma. Stvarno se ne sjećam više
Pa da, onda najbolje tako. Sve dati muzu, pa nek se on misli sto s tim
Hvala
znanstvenica is offline  
Old 31.08.2017., 13:02   #10083
Kepasa, u biti se slažem s tobom
Ali je svakome nešto drugo neophodno. Ja sam tip osobe koja voli imat sve što joj treba sa sobom, pa ako i ne koristim, bitno mi je da znam da mogu ako mi zatreba
Ali sva ona sila stvari koja je bila na popisu je stala u mini koferic i malu torbu za rađaonu

Meni je muž donio i banana jastuk u bolnicu jer me od onih tvrdih kreveta zdjelica krenula razvaljivat, a s jastukom sam baš jako fino spavala

Mislim da ce mi i jastuk za spavanje donijet od doma, jer su njihovi jastuci u bolnici jako kvrgavi, bilo mi je kao da spavam na kamencicima
Ali mi smo jako blizu bolnice, pa mu nece bit teško donosit mi i odnosit stvari od doma
Lentil is offline  
Old 31.08.2017., 13:04   #10084
Quote:
znanstvenica kaže: Pogledaj post
Bi li mogla, ako ti nije problem, napisati sto je tebi bilo najpotrebnije za ta 3 dana? Ja sve sto znam jeste ovako kad netko drugi napise, pa onda biram iz tih listi, prvi put sam trudna.
Znam samo da za merkur moramo ponijeti sve za bebu, sto je bas tuzno. Zauzme dosta mjesta.
I ti budes na Merkuru rodila
Vidis ovo za bebu nisam znala, al sam spakirala pelene, kremicu, vlazne maramice, par tetri, robica za doma, jel jos kaj fali? Ja sam to stavila u torbu koju nosi mm kad doje po nas...
Jel to za bebu moramo odmah donijeti il kad ide doma
?
Kod kojeg dr ides na pregled u TA?
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 31.08.2017., 13:09   #10085
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
I ti budes na Merkuru rodila
Vidis ovo za bebu nisam znala, al sam spakirala pelene, kremicu, vlazne maramice, par tetri, robica za doma, jel jos kaj fali? Ja sam to stavila u torbu koju nosi mm kad doje po nas...
Jel to za bebu moramo odmah donijeti il kad ide doma
?
Kod kojeg dr ides na pregled u TA?
Ja koliko sam shvatila jeste da nosimo odmah za bebe pelene, kremu, vlazne maramice. Ja sam jos stavila par tetri, i nepromocivih podloga. Robicu ce donijeti muz za doma.
Imaju svoju stranicu na fejsu, i odmah odgovaraju, pa ih tamo isto mozemo pitati.

Jos nisam krenula u TA, jer sam tek sada odlucila da cu ici na Merkur (znam, budala sam ). Tko je tamo dobar? Imam sada u ponedjeljak jos jedan pregled kod svog doktora, pa cu onda nakon 40tt vjerojatno morati krenuti u TA.
znanstvenica is offline  
Old 31.08.2017., 13:21   #10086
Ja sam si npr priredila knjigu za citanje.
Sa starijim mi ke bilo dosadno jer je stalno spavao. Pa ono.... Mozda se dogodi opet cudo

Ja sam se dolaskom u bolnicu presvukla u spavaćicu i obula te japanke za tusiranje, ovo u cemu sam dosla, spremila u vrecicu i poslala kuci.
Kad smo izlazili van, mm mi donio robu i obucu.
Gremblina is offline  
Old 31.08.2017., 13:48   #10087
opet ja nakon par dana izbivanja

neko je pital par stranica prije kaj koristiti za lice, evo da napišem ko osoba koja već dugi niz godina ima problema s aknama i prištićima, derma mi je preporučila neke losione i svakakve kreme, al na kraju krajeva koristim samo nivea soft kremu svaki dan, ujutro i navečer, dok mi je koža baš suha onda i više put dnevno nanesem, a dok mi se javi upala i crvenilo onda samo namažem lice s medom (cvjetni ili bagrem), ostavim koju minutu, isperem med i nabacim niveu i sve 5, tak već neko vrijeme radim i jako puno mi pomaže, a zadnja dva tjedna mi je lice čisto ko suza, nikakve akne ni prištići

čitam isto da pišete o nosiljkama, ja nekak v zadnje vrijeme razmišljam kak bi mi nosiljka bila praktičnija od kolica, s obzirom da sam na takvom terenu da su putevi nikakvi i sve je u brežuljcima, a planiram i psa usput šetati dok ulovim rutinu, nadam se da to bude moguće, a kolica bi koristila dok se ide nekam dalje od kuće

neki dan dobila stvari za bebu od frendica, i sad sam malo sumnjičava jer mi jedna rekla da bi da vraćam robicu dok mi više nebu trebala, nebi mi to bil tolki problem da nije sve bijelo kaj mi je ona posudila
izbjegavam bijelo u širokom luku zato kaj mi je problem to prati, obično mi s vremenom sve izblijedi tj. postane sivo sad ne znam dal sam ja budala za pranje veša ili ima još takvih

i zakaj peglate veš za bebe? meni to djeluje nepotrebno okej, vjerujem da ima komada koje treba peglati, ali inače ne volim peglanje i bježim od toga ko vrag od tamjana, svoje peglam samo ono kaj jednostavno moram
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 31.08.2017., 14:00   #10088
Bijelo posivi ako se ne pere na visokim temperaturama. Zato ni ja nemam puno bijelog.
A peglam da dodatno ubije bakterije + ne volim zgužvano
Snow Fairy is offline  
Old 31.08.2017., 14:04   #10089
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Meni je za trudnocu bila super knjiga Njega majke i djeteta (ima sve od zaceca do poroda i njega djeteta nakon), a kasnije Najsretnija beba u kvartu.
Sad planiram poceti citati Povezujuce roditeljstvo.
E pa tako mi nesto treba da ima malo o svemu, savjeti, sto, kad, kako... hvala, pogledat cu. Ako tko ima jos kakvih preporuka... pa nije valjda da nitko nije nista citao?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Old 31.08.2017., 14:10   #10090
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Bijelo posivi ako se ne pere na visokim temperaturama. Zato ni ja nemam puno bijelog.
A peglam da dodatno ubije bakterije + ne volim zgužvano
znam da se pere na visokim temp, zgleda da sam ja tudum za pranje bijelog veša
a peglanje ne volim, a osim toga nekad imam filing, kak je neko već napisal, da peglanje "ubija" miris omekšivaća

Quote:
assi kaže: Pogledaj post
E pa tako mi nesto treba da ima malo o svemu, savjeti, sto, kad, kako... hvala, pogledat cu. Ako tko ima jos kakvih preporuka... pa nije valjda da nitko nije nista citao?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
ja čitam, al ne klasične knjige neg brošurice koje nalazim usput, pa po netu i najviše tu po forumu, nekak se držim onog da je neke stvari ipak bolje ne znati, npr. neću čitati niti gledati kak zapravo porod zgleda jer znam da bi bila u banani onda
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 31.08.2017., 14:24   #10091
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
E pa tako mi nesto treba da ima malo o svemu, savjeti, sto, kad, kako... hvala, pogledat cu. Ako tko ima jos kakvih preporuka... pa nije valjda da nitko nije nista citao?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Ja sam procitala
- What to expect when you're expecting - onako, nije lose, prati te kroz tjedne trudoce i sta sve mozes ocekivati. Ali danas imas ovih aplikacija na mobitelu koje sve to isto nude.
- Prirodan porodjaj od Inne May Gaskin - ta mi je knjiga super, ali za nasa podrucja prilicno beskorisna (kada ne mozemo birati kakav porod zelimo). Ima dobrih savjeta za pripremiti se za porod i kad sve to krene (ali se sve moze i na internetu naci)
- You've got it in you - A positive guide to breastfeeding - odlicna knjiga! savjetnica za dojenje pisala, ima dosta znanstvene literature, sto ja volim. Sve u svemu, za sada mi je ova knjiga bila najbolja.

Nabavila sam za kasnije "The baby owner's manual", kao sa savjetima za bebe, ali to jos nisam stigla citati.
A muz cita " The Birth partner" jer hoce da bude koristan kad sve krene, i knjiga je odlicna! zajedno je citamo navecer, i bas sam odusevljena.

Ne znam kakve knjige trazis generalno. Za kasnije sam jos gledala i od Searsa sto bih htjela nabaviti i Povezujuce roditeljstvo sto su jos neke cure ovdje spominjale.
znanstvenica is offline  
Old 31.08.2017., 14:47   #10092
Quote:
znanstvenica kaže: Pogledaj post
Ja sam procitala
- What to expect when you're expecting - onako, nije lose, prati te kroz tjedne trudoce i sta sve mozes ocekivati. Ali danas imas ovih aplikacija na mobitelu koje sve to isto nude.
- Prirodan porodjaj od Inne May Gaskin - ta mi je knjiga super, ali za nasa podrucja prilicno beskorisna (kada ne mozemo birati kakav porod zelimo). Ima dobrih savjeta za pripremiti se za porod i kad sve to krene (ali se sve moze i na internetu naci)
- You've got it in you - A positive guide to breastfeeding - odlicna knjiga! savjetnica za dojenje pisala, ima dosta znanstvene literature, sto ja volim. Sve u svemu, za sada mi je ova knjiga bila najbolja.

Nabavila sam za kasnije "The baby owner's manual", kao sa savjetima za bebe, ali to jos nisam stigla citati.
A muz cita " The Birth partner" jer hoce da bude koristan kad sve krene, i knjiga je odlicna! zajedno je citamo navecer, i bas sam odusevljena.

Ne znam kakve knjige trazis generalno. Za kasnije sam jos gledala i od Searsa sto bih htjela nabaviti i Povezujuce roditeljstvo sto su jos neke cure ovdje spominjale.
Odlične preporuke.
Ja sam pročitala još i dr spocka i dosta toga od searsa al sad za drugog ništa ne čitam.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 31.08.2017., 15:11   #10093
Quote:
znanstvenica kaže: Pogledaj post
Ja sam procitala

- What to expect when you're expecting - onako, nije lose, prati te kroz tjedne trudoce i sta sve mozes ocekivati. Ali danas imas ovih aplikacija na mobitelu koje sve to isto nude.

- Prirodan porodjaj od Inne May Gaskin - ta mi je knjiga super, ali za nasa podrucja prilicno beskorisna (kada ne mozemo birati kakav porod zelimo). Ima dobrih savjeta za pripremiti se za porod i kad sve to krene (ali se sve moze i na internetu naci)

- You've got it in you - A positive guide to breastfeeding - odlicna knjiga! savjetnica za dojenje pisala, ima dosta znanstvene literature, sto ja volim. Sve u svemu, za sada mi je ova knjiga bila najbolja.



Nabavila sam za kasnije "The baby owner's manual", kao sa savjetima za bebe, ali to jos nisam stigla citati.

A muz cita " The Birth partner" jer hoce da bude koristan kad sve krene, i knjiga je odlicna! zajedno je citamo navecer, i bas sam odusevljena.



Ne znam kakve knjige trazis generalno. Za kasnije sam jos gledala i od Searsa sto bih htjela nabaviti i Povezujuce roditeljstvo sto su jos neke cure ovdje spominjale.


Ja sam isto te procitala i jos nekoliko o trudnoci, dojenju i spavanju beba na njemackom.

Mene uvijek smiruje znati sto vise, a ionako nemam pametnijeg posla pogotovo sad pred najvaznijom zadacom u zivotu

Moj pristup je uvijek procitati sto vise dobrih knjiga i informacija i onda od svega toga naci neki svoj put.

Tako da i ja gladam za gore navedene.
Novartis is offline  
Old 31.08.2017., 15:26   #10094
Quote:
znanstvenica kaže: Pogledaj post
Bi li mogla, ako ti nije problem, napisati sto je tebi bilo najpotrebnije za ta 3 dana? Ja sve sto znam jeste ovako kad netko drugi napise, pa onda biram iz tih listi, prvi put sam trudna.
Znam samo da za merkur moramo ponijeti sve za bebu, sto je bas tuzno. Zauzme dosta mjesta.
Ja sam u bolnici bila sve ukupno 2 tj, tjedan pred porod i tjedan s bebicom, ali rado navodim svoju asketski listu sklonu modificiranja:
Mama - vlažni wc papir,
Papirnate maramice,
Vir,
Octenisept jer sam njime prskala ranu,
Gaće, grudnjak, piddamu, spavaćicu za rodit,
Jastučiće za dojenje + krema za bradavice,
Osn hig potrepštine - četkica, pasta, melem, krema, češalj..ono, za jutarnju hig
Papuče
Beba-mali paketić pelena, tester sudokrema, vl maramice i mislim tetru

Mob se podrazumijeva, a ja sam zbog okolnosti imala još laptop i knjigu.
kepasa is offline  
Old 31.08.2017., 15:29   #10095
Mali i veliki ručnik
kepasa is offline  
Old 31.08.2017., 15:39   #10096
upravo kupila na iherbu čisti lanolin za cice lansinoh, samo 66 kn. i jako hvale njihove jastučice za cice, da znate.
iherb mi je ovu trudnoću uštedio brdo para za prenatale. pila solgar i omegu, sad prelazim na now
Verbena is offline  
Old 31.08.2017., 15:54   #10097
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
upravo kupila na iherbu čisti lanolin za cice lansinoh, samo 66 kn. i jako hvale njihove jastučice za cice, da znate.
iherb mi je ovu trudnoću uštedio brdo para za prenatale. pila solgar i omegu, sad prelazim na now
Kolko grama ima taj s iherba?
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 31.08.2017., 16:00   #10098
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Kolko grama ima taj s iherba?
E vidiš nemam pojma. Možda 40? Možda sam se i zeznula. Koliko je purelan? Oko 100kn 100 grama?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 31.08.2017., 16:02   #10099
Ako je bas cisti lanolin ima i kemigu, 100grama nekih 25 kn
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 31.08.2017., 16:51   #10100
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
E vidiš nemam pojma. Možda 40? Možda sam se i zeznula. Koliko je purelan? Oko 100kn 100 grama?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
meni je bila super ona dmova mast za bradavice a za sitnu lovu....
Blackie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.