Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 14:22   #1
62. gastronomski natječaj - Jabuke, slatke i slane - Komentari

Mjesto za komentiranje, raspravu, pitanja i divljenje
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 03.01.2018., 20:03   #2
Ben i L3go čestitke za pobjedu ! :klap: Bravo !


Sviđa mi se jabučasta tema i već imam slanojabučastu ideju.
Pellaprat is offline  
Old 03.01.2018., 20:14   #3
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ben i L3go čestitke za pobjedu ! :klap: Bravo !


Sviđa mi se jabučasta tema i već imam slanojabučastu ideju.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...6&postcount=13

spic is offline  
Old 03.01.2018., 20:58   #4
Ošo ti u prethistoriju dok je Dino kuhao mamutove koljenice i dok je postojao Prasac.

Pastrvinih ti očiju, daj nemoj već prvi dan plašiti ljude filekima.

Gle ideju za natječaj. Uzmeš janje živo, iznutra, marinirano jabukama.




L3go, zemljak ti je blizu Nuštra, prvi u Hrvatskoj, uzgojio Pink Pearl Apple.

Pellaprat is offline  
Old 03.01.2018., 21:10   #5
Uuuu, zanima me ovo, imaš neki link ili više informacija? Moji pokušaji guglanja baš nisu urodili plodom, da ne kažem jabukom
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 03.01.2018., 21:12   #6
Odlična tema!
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 03.01.2018., 21:15   #7
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Uuuu, zanima me ovo, imaš neki link ili više informacija? Moji pokušaji guglanja baš nisu urodili plodom, da ne kažem jabukom
Saznati ću drugi tjedan kada se vratim na posao. Javim.
Pellaprat is offline  
Old 03.01.2018., 21:35   #8
Nedavno sam jeo gotovo indigo ljubičasti krumpir (navodno podrijetlo latinska Amerika, pitao sam zemljoradnika jel' on to križao naš domaći krumpir sa sipom ) i ljubičasti batat

Ove nuštarske jabuke su izazov, moram to nekako nabaviti
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 04.01.2018., 08:29   #9
ja ću koristit normalne jabuke, ne svemirske
honeychild is offline  
Old 04.01.2018., 15:19   #10
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ja ću koristit normalne jabuke, ne svemirske
Baš mi je drago da si se predomislila i da ćeš se opet igrati s nama.

Griješiš, svemirska jabuka je izvrsna, mirisna, malo reska i sočna. Predlažem da nam napraviš jedan rižoto sa svemirskom jabukom i finom domaćom piletinom.
Pellaprat is offline  
Old 04.01.2018., 15:29   #11
kakvo je to pile?

Ne, imam jedan drugi receptić koji bum metnula, al nakon tebe dragi Pele
honeychild is offline  
Old 04.01.2018., 18:09   #12
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
kakvo je to pile?
Svemirsko.
Pellaprat is offline  
Old 04.01.2018., 19:36   #13
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nedavno sam jeo gotovo indigo ljubičasti krumpir (navodno podrijetlo latinska Amerika, pitao sam zemljoradnika jel' on to križao naš domaći krumpir sa sipom ) i ljubičasti batat

Ove nuštarske jabuke su izazov, moram to nekako nabaviti
U časopisu,tada dvomjesečniku(meni inače jako dragom) : "Iće i piće" iz 2009 je bilo riječ o ljubičastom krumpiru,sadili ga obitelj Butorac iz Like (tako je pisalo) ,mene je zaintrigiralo ali u Ri toga nema ,nije bilo ni tada a ni sada ali kod vas u metropoli sigurno ima. I sada a i tada
ben2010 is offline  
Old 04.01.2018., 20:08   #14
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
U časopisu,tada dvomjesečniku(meni inače jako dragom) : "Iće i piće" iz 2009 je bilo riječ o ljubičastom krumpiru,sadili ga obitelj Butorac iz Like (tako je pisalo) ,mene je zaintrigiralo ali u Ri toga nema ,nije bilo ni tada a ni sada ali kod vas u metropoli sigurno ima. I sada a i tada
i ja ga sadim . doduše jedini ga i jedem doma jer ga ostali ne žele jesti. ali zdrav je , pun antioksidanta :
https://www.tvornicazdravehrane.com/...aninima-21395/
ivica1983 is offline  
Old 04.01.2018., 20:15   #15
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
U časopisu,tada dvomjesečniku(meni inače jako dragom) : "Iće i piće" iz 2009 je bilo riječ o ljubičastom krumpiru,sadili ga obitelj Butorac iz Like (tako je pisalo) ,mene je zaintrigiralo ali u Ri toga nema ,nije bilo ni tada a ni sada ali kod vas u metropoli sigurno ima. I sada a i tada
Ima ga u Zagrebu dovoljno za zainteresirane. No nije nas puno. Prvo, teško ga je čistiti, drugo cijena mu je 20 kn/kg.

Gomolji su prilično mali i treba ih prvo prokuhati da bi se ogulili. Guliti sirove pikulice je besmisleno. Ja ga volim i često upotrebljavam jer okusom podsjeća na kesten. Kuhanjem i pečenjem ne gubi boju, a prokuhanom i oguljenom plava boja mu je intenzivnija nego sirovom.
Pellaprat is offline  
Old 04.01.2018., 20:18   #16
čestitam pobjednicima

na tragu prošle teme mogla bi stavit uradak
u kući smo grijali na drva i ugljen pa su nam pole i pečene jabuke bile najčešća zimska večera, gurneš u rolprotvicu jednog i protvicu drugog i gotovo

pelle, kaj nema kod nas nekih tak sličnih jabuka? neću reć baš istih ali skoro isto izgledaju
onak su slatke i reske i sočne i kalaju se
ljubičastih krumpira i batata je bilo prije 2 godine čak i u kauflandu ali sumnjam da im sad politika ide u tom smjeru
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 04.01.2018., 23:09   #17
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pelle, kaj nema kod nas nekih tak sličnih jabuka? neću reć baš istih ali skoro isto izgledaju
onak su slatke i reske i sočne i kalaju se
Prošle godine sam prvi put vidio jabuku crvene pulpe. Ne ružičaste, nego baš crvene. Na placu nikada. Dobio ju je frend u Slavoniji kao poklon za kupnju tri sadnice ali su mu se ovo ljeto sve posušile. I da, jako sočna, puna soka i kalala se.
Pellaprat is offline  
Old 04.01.2018., 23:26   #18
Što znači kalala? Kako se jabuka kala?

Ontopic, danas sam kupila Pink Lady jabuke u voćarni. Bože mili Ne znam kad sam zadnji put jela tako ukusnu i sočnu jabuku. Sutra idem po još! Odnosno, jela sam tu sortu i prije ali nikada nisu bile ni blizu ovom čudu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 05.01.2018., 00:02   #19
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Što znači kalala? Kako se jabuka kala?
Baš kao breskva kalanka. Doduše puno većom snagom ali možeš ju pritiskom točno prepoloviti.
Pellaprat is offline  
Old 05.01.2018., 08:34   #20
Pink lady se i meni najdraze od ove redovne ponude po ducanima. Prefine su ako im u ducanu ne odstoje tjednima.

Znam da su jedni poznati na vrapcu prije 40 god imali tak iznutra crvene jabuke. I jos netko. Morala bi tatu pitat. On se i razumije u sorte.
Veselile su me jako.
Em su fora em su ukusom jabuke za mene.
Ne kazem da su iste ali izgledaju isto
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.