Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 17:03   #41
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
bože tebe! pa to je tajna.
a, ok onda.
samo šta dalje, pogađamo li vrstu brašna, količinu vode, postupak? Tko najbolje pogodi dobije nagradu ili ... ? otvaramo novu subkategoriju, slike bez recepta?
Donata is offline  
Old 12.02.2018., 17:29   #42
sa gastonom na pdf-u i to je vrlo vjerojatno.
gargamišamel is offline  
Old 12.02.2018., 17:37   #43
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Djevojka, L3go, djevojka ne žena. Inače ispekla ga je dan prije, nisam mislio staviti fotkice ni fotkati kruh jer mi se sve skupa učinilo jedostavno i nezahtjevno, ali kada sam vidio da su i drugi poslali fotke kruhova... eto rekao sam par fotkica neće biti teško napraviti.
Ma živili meni i djevojka i ti, ali ne možeš na natječaj stavljati stvari koje nisi sam pripremio. Plus što nema nikakvih količina, a iz tog ti je razloga i s onog prošlog natječaja maknuto što si stavljao. A bit će i sada.

Daj nam količine, daj nam precizniji recept, daj nam svojih ruku djelo (barem na ovoj temi, na drugima nam možeš pokazati kako djevojka kuha). Evo, ja bih prvi volio probati napraviti kruh tvoje djevojke, ali ne vjerujem da će baš ići ovako odokativno kako si ti naveo
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 12.02.2018., 20:49   #44
L3go, ja vjerujem da ste Vi dobronamjerna osoba sa iskrenim namjerama, ali pomalo naivna i povodljiva. Evo, moj postić na temi jela izvan natječaja (gdje se ionako ništa ne računa) sa fotkicama kruha je stajao na forumu više od 1 dana, čak ste ga malo komentirali i onda iznenada obrisali.

Ok, razumijem, da ste to napravili za moje dobro i dobrobit foruma, ali ne mogu se oteti dojmu da su vam ove dvije prekrasne slatkice iznad vas otvorile oči i napunile glavu koristnim informacijama i onda ste čudotvorno progledali i shvatili što vam je činiti.

Razočaran sam L3go, razočaran... vidim da su vam žene slabost.
Mačak Gaston is online now  
Old 12.02.2018., 21:28   #45
Dragi Gastone, nema potrebe za persiranjem, tu smo si na forumu svi na ti, tako je ljepše i opuštenije

Žene su mi oduvijek bile slabost, još ako su vrsne kuharice kao dvije gore navedene, pa tko bi im odolio

No nisu one razlog micanja, razlog je što se ovdje igramo po pravilima. I ja bih stvarno volio da ti nešto tako napraviš i kažeš nam kako si točno i u kojim omjerima radio.

Post sa slikama i uputom za kruh nisam obrisao, to bi bila velika šteta, jer je stvarno divan, već sam ga premjestio u, za to, prikladnu temu.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 13.02.2018., 08:47   #46
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Dragi Gastone, nema potrebe za persiranjem, tu smo si na forumu svi na ti, tako je ljepše i opuštenije

Žene su mi oduvijek bile slabost, još ako su vrsne kuharice kao dvije gore navedene, pa tko bi im odolio

No nisu one razlog micanja, razlog je što se ovdje igramo po pravilima. I ja bih stvarno volio da ti nešto tako napraviš i kažeš nam kako si točno i u kojim omjerima radio.

Post sa slikama i uputom za kruh nisam obrisao, to bi bila velika šteta, jer je stvarno divan, već sam ga premjestio u, za to, prikladnu temu.
Slažem se s Mačkom da si povodljiv jer kad pogledaš stare natječaje ima puno recepata bez ikakvih omjera ( npr grah i zrnje da spomenem samo te koje sam nasumično otvorila)! Ali gastrodive su gastrodive!
ben2010 is offline  
Old 13.02.2018., 10:01   #47
Nema pickaranja dok traju Olimpijske igre.

Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
probat ćemo

nego, da li ti se ikad desilo da ti kod pečenja iz pećnice dolazi alkoholni miris? meni se desi i iako nema utjecaja na finalni proizvod i kvalitetu grozno me živcira jer ne uspijevam pronaći što radim krivo, recept je uvijek isti jedino je pećnica drugačija, u onom lešu od končareve pećnice koju imam u HR (i koja ovog ljeta ide na vječni počinak jer imam namjeru renovirati kuhinju) nikad mi se to ne dogodi, odmah se kućom širi krasni miris kruha, a ovdje ponekad ... ono, čisto mi neugodno
Nije nikad, ali ako ti treba ugodan miris is pecnice napravi neki slatki kruh s mahlepiem, sljedecih par pecenja ce ispustati ugodan miris
Justin Thyme is offline  
Old 13.02.2018., 10:55   #48
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Slažem se s Mačkom da si povodljiv jer kad pogledaš stare natječaje ima puno recepata bez ikakvih omjera ( npr grah i zrnje da spomenem samo te koje sam nasumično otvorila)! Ali gastrodive su gastrodive!
mislim da za kruh, za razliku od variva, ipak trebaš imati konkretan omjer da bi jelo uspjelo. postoje jela koja uvijek uspijevaju sa različitim omjerima i količinama namirnica što ovisi o vlastitom ukusu, no dizana tijesta ne spadaju u tu skupinu. s druge strane natječu se forumaši, pa ipak nije u redu da se stavlja tuđi uradak.
gargamišamel is offline  
Old 13.02.2018., 11:44   #49
stavio je u nenatječajni dio, mogli ste ostaviti, nikoga ne ugrožava
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Old 13.02.2018., 12:37   #50
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Dragi Gastone, nema potrebe za persiranjem, tu smo si na forumu svi na ti, tako je ljepše i opuštenije

Žene su mi oduvijek bile slabost, još ako su vrsne kuharice kao dvije gore navedene, pa tko bi im odolio
No nisu one razlog micanja...
Već vidim kako se nas dvojica na rubu provalije borimo na život i smrt. Pobjednik uzima sve: život poraženog i obe gore spomenute ljepotice.

U tišini čuju se samo tupi udarci, uzdisaji i krici djevojaka . Na kraju ja pobjeđujem, (razumijete da je pobjednik samo jedan ), tovarim obe ljepotice na zaprežna kola i poput Franje Tahija odlazim put svog dvorca gdje slijedi drugi dio ove zgodbe (razumljivo tematski i sadržajno neprikladan za ovaj pdf)
Mačak Gaston is online now  
Old 13.02.2018., 12:41   #51
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Slažem se s Mačkom da si povodljiv jer kad pogledaš stare natječaje ima puno recepata bez ikakvih omjera ( npr grah i zrnje da spomenem samo te koje sam nasumično otvorila)! Ali gastrodive su gastrodive!
Vidite, draga Ben2010 uvijek se u ovakvim prigodama sjetim jednog svog starog prijatelja. Razumijet ćete da se radi o liku koji nije imao sreće sa ženama, a na žalost ni sa zdravljem - prije par godina gospodin ga je zauvijek pozvao k sebi .

On: Žena uvijek upropasti i uništi čovjeka.
Ja: ... (ne znam što da kažem)
On: Dobro, reci ti meni, jesi li ti ikada čuo da je čovjek upropastio ženu?
Ja: Hm... ne sjećam se toga
On: Eto vidiš, ne samo da ti ne znaš, ni ja nikad nisam takvo što čuo!

Ovo sve pišem sa dobrom nakanom nebi li L3gou pomogao i dozvao ga svijesti dok još nije kasno
Mačak Gaston is online now  
Old 13.02.2018., 12:55   #52
Ako smo se dogovorili da se zajedno igramo po nekim pravilima, onda je jedino fer da ih se svi držimo. Praviti se ludim i izigravati ugnjetavanog paćenika... nemojmo se zafrkavati, drugovi i drugarice
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 13.02.2018., 13:06   #53
Quote:
Louise Hay kaže: Pogledaj post
stavio je u nenatječajni dio, mogli ste ostaviti, nikoga ne ugrožava
izostankom mjera ne. ali stavljanjem recepta koji nije sam radio? uh
ako je to dozvoljeno, onda ja na nenatječajni mogu staviti bilo što: fino jelo koje je skuhala prijateljica, odličan kruh iz obližnje pekare, step-by-step video Jamiea Olivera (Pelle bi to obožavao!).
ako je natječaj forumaša, onda bi ipak bilo lijepo da su forumaši i skuhali jela u njemu, pa i ona koja su just for show .
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 13.02.2018., 13:17   #54
za pravila

ja imam fotografije više desetina jela koja sam sama radila za svaki natječaj pa ih ne stavljam jer su nekad prije napravljena, nema ceduljice,...

a cendranje 50+ godišnjaka ne razumijem
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 13.02.2018., 13:21   #55
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
mislim da za kruh, za razliku od variva, ipak trebaš imati konkretan omjer da bi jelo uspjelo. postoje jela koja uvijek uspijevaju sa različitim omjerima i količinama namirnica što ovisi o vlastitom ukusu, no dizana tijesta ne spadaju u tu skupinu. s druge strane natječu se forumaši, pa ipak nije u redu da se stavlja tuđi uradak.
Opustite se ga. Gargamišamel, opustite se, ovo je samo forum za zabavu i razmjenu mišljenja. Napisao sam da je kruh napravila žena, pa nije to tako strašno, priznat ćete da nisam bog zna što slabo napravio, a i nije neka krađa "autorskih prava".

Ne doživljavajte to kao čin subverzije ili kontraforumskog djelovanja.

Čitali ste "Šalu" od Kundere, gdje lik odlazi na robiju zbog obične šale?
Ne uzimajte sve previše k srcu.

Pusa od mene
Mačak Gaston is online now  
Old 13.02.2018., 13:31   #56
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
za pravila

ja imam fotografije više desetina jela koja sam sama radila za svaki natječaj pa ih ne stavljam jer su nekad prije napravljena, nema ceduljice,...

a cendranje 50+ godišnjaka ne razumijem
Hm... nije to ništa strašno kada ste na +50. Ja na igralištu trčim brzo kao i oni što su mlađi za 20 godina, a tek je početak drugog poluvremena.

Evo jedne poznate mudre izjave Boba Rocka koja se odnosi na godine: "Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi."
Mačak Gaston is online now  
Old 13.02.2018., 19:22   #57
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Napisao sam da je kruh napravila žena,
Nije li bila djevojka?

Btw. za odgovor na više postova odjednom koristi "gumbić" s oznakama "+ desno od "quote", a na zadnjem postu na koji odgovaraš lupi "quote"
tweetee is offline  
Old 13.02.2018., 19:39   #58
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nije li bila djevojka?

Btw. za odgovor na više postova odjednom koristi "gumbić" s oznakama "+ desno od "quote", a na zadnjem postu na koji odgovaraš lupi "quote"
Da li da čekam da se skupi više postova ili da odgovaram na svaki post?
Ako više koliko i kada, nakon koliko vremena?

Gdje su ona vremena kada me je milicija učila pameti.
Ovo današnje forumsko učenje je poput opijanja s bezalkoholnim pivom.
Uspjet će mi i to već vidim.
Mačak Gaston is online now  
Old 13.02.2018., 20:21   #59
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nije li bila djevojka?
Mačak Gaston svoju ženu zove djevojka. Ja svoju "djevojčice moja". To ti dođe s godinama. Mi adolescenti od 50+ malo podjetinjimo.

@Mačak Gaston

Rođače mačji, pravila natječaja postoje da bi ih se svi pridržavali ili će nam se stvarno, step-by-step, kako reče xavi, ušuljati Jamie Oliver. Ne aludiram na "gospođu djevojku" jer ona očito kuha bolje.

Niti si ti nešto loše učinio stavljajući post kruha svoje djevojke na izvannatječajni, niti je L3go pogriješio da ti ga je makao. Uostalom, to mu je i obveza kao s.modu. Budi korektan kao pravi Mačak, ne frntaj nego predi, i ne razvijaj teorije urote o povodljivosti jer ti ga je s pravom mogao i obrisati, no kruh je lijep i sad je samo premješten gdje i spada, na slike.

Daj radije erektiraj i ispeci komad tijesta, napiši recept i stavi ga u natječajni topic.
Pellaprat is offline  
Old 13.02.2018., 21:11   #60
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Mačak Gaston svoju ženu zove djevojka. Ja svoju "djevojčice moja". To ti dođe s godinama. Mi adolescenti od 50+ malo podjetinjimo.

@Mačak Gaston

Rođače mačji, pravila natječaja postoje da bi ih se svi pridržavali ili će nam se stvarno, step-by-step, kako reče xavi, ušuljati Jamie Oliver. Ne aludiram na "gospođu djevojku" jer ona očito kuha bolje.

Niti si ti nešto loše učinio stavljajući post kruha svoje djevojke na izvannatječajni, niti je L3go pogriješio da ti ga je makao. Uostalom, to mu je i obveza kao s.modu. Budi korektan kao pravi Mačak, ne frntaj nego predi, i ne razvijaj teorije urote o povodljivosti jer ti ga je s pravom mogao i obrisati, no kruh je lijep i sad je samo premješten gdje i spada, na slike.

Daj radije erektiraj i ispeci komad tijesta, napiši recept i stavi ga u natječajni topic.
Pelle, legendo!
Magenta123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.