Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2011., 11:05   #2041
Imam pitanje posto bas i nisam upucena Punoljetna sam, ali se redovno skolujem. Roditelji su mi razvedeni, ali spletom okolnosti nisu rastavljeni trenutno (nazalost). Zanima me da li ja imam pravo zakonski od oca dobivati pare s obzirom da ovaj ne ucestvuje financijski u mom izdrzavanju koliko bi trebao, ili je potrebno da se on iseli pa da dio tereta placanja SVEGA predje sa mame na njega? Koliko bi procenata od njegovih prihoda iznosila alimentacija s obzirom da imaju 3 djece? Hvala
-.-" is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 11:27   #2042
Quote:
El supremo kaže: Pogledaj post
Imam sličnu situaciju, a u budućnosti slutim situaciju, koju spominješ!
Imam pitanje - ukoliko djeca žive s majkom, a otac redovito (i više nego) plaća i redovito viđa djecu i sudjeluje u odgoju, je li to podrazumijeva zajedničko skrbništvo? Jer baš čitam svoju sudsku odluku u kojoj se ne spominje skrbništvo uopće (već samo ovo gore navedeno), dok se druga strana počinje ponašati kao da je skrbništvo isključivo njezino jer djeca žive s njom)!
Molim slična/ista iskustva!
dakle, u presudi piše da je podijeljena briga oko djece s time da roditelj kod kojeg djeca ne žive dopinosti materijalno , a ovaj drugi svojim radom, pažnjom blabla. Uglavnom, bez brige, jer da ti je oduzeto skrbnišvo, to bi svakako jasno pisalo, možda i zajedno sa zabranom pristupa i sl. Često su te presude ovisne o starosti šprance pojedinog suca, koji eto još nemaju kompjutere nego tipkaju ili nafotokopiravaju šprance.
Dakle, obaveze oko brige daju i prava. E sad, realizacija na terenu je nešto drugo.
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 11:44   #2043
Quote:
-.-" kaže: Pogledaj post
Imam pitanje posto bas i nisam upucena Punoljetna sam, ali se redovno skolujem. Roditelji su mi razvedeni, ali spletom okolnosti nisu rastavljeni trenutno (nazalost). Zanima me da li ja imam pravo zakonski od oca dobivati pare s obzirom da ovaj ne ucestvuje financijski u mom izdrzavanju koliko bi trebao, ili je potrebno da se on iseli pa da dio tereta placanja SVEGA predje sa mame na njega? Koliko bi procenata od njegovih prihoda iznosila alimentacija s obzirom da imaju 3 djece? Hvala
pa imaš pravo ukoliko se može dokazati da si zanemarivano dijete, kao što bi to bilo u bilo kojoj bračnoj zajednici. Onda moraž zvati socijalnu službu i reći da si gladna, gola i bosa jer te otac ne uzdržava kako bi trebao.

Tek s rastavom se može pokrenuti postupak za određivanje alimentacije, naravno ako postoje uvjeti za to s obzirom da si punoljetna.

A tu se sad ponovno može postaviti pitanje, da razvedeni roditelj doma mora financirati možda i stan i auto da bi netko redovno studirao iako nema mogućnosti, a dok u "normalnim" okolnostima - gle dijete, sori al nemamo novaca
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:27   #2044
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
dakle, u presudi piše da je podijeljena briga oko djece s time da roditelj kod kojeg djeca ne žive dopinosti materijalno , a ovaj drugi svojim radom, pažnjom blabla. Uglavnom, bez brige, jer da ti je oduzeto skrbnišvo, to bi svakako jasno pisalo, možda i zajedno sa zabranom pristupa i sl. Često su te presude ovisne o starosti šprance pojedinog suca, koji eto još nemaju kompjutere nego tipkaju ili nafotokopiravaju šprance.
Dakle, obaveze oko brige daju i prava. E sad, realizacija na terenu je nešto drugo.
Zahvaljujem!
El supremo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 14:33   #2045
Smile

Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
pa imaš pravo ukoliko se može dokazati da si zanemarivano dijete, kao što bi to bilo u bilo kojoj bračnoj zajednici. Onda moraž zvati socijalnu službu i reći da si gladna, gola i bosa jer te otac ne uzdržava kako bi trebao.

Tek s rastavom se može pokrenuti postupak za određivanje alimentacije, naravno ako postoje uvjeti za to s obzirom da si punoljetna.

A tu se sad ponovno može postaviti pitanje, da razvedeni roditelj doma mora financirati možda i stan i auto da bi netko redovno studirao iako nema mogućnosti, a dok u "normalnim" okolnostima - gle dijete, sori al nemamo novaca
Ma lažnjivec jedan, zna se da imaš, sam ne daš. Ti i svi poput tebe. Evo kupil si si novu telku i sve neke stvari a za dete nemaš, lažnjivec jeden.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:44   #2046
Evo moje situacije:
ja i bivša smo živjeli u izvanbračnoj zajednici preko osam godina. Pred oko godinu dana odlučili smo se razići tako da sam ja izašao iz zajedničkog stana. Imamo dvoje djece predškolske dobi. Nakon rastanka ja sam se vratio kod roditelja a ona nastavila živjeti s djecom u stanu. Ja cijelo vrijeme uredno otplaćujem kredit za taj stan, koji smo kupili za vrijeme naše zajednice. Svu imovinu u stanu sam prepustio njoj kao i zajednički auto koji je bez moje dozvole prodala nakon nekoliko mjeseci i kupila novi. Ona plaća režije- koje su na moje ime, od kojih mi je za dvije došla opomena pred ovrhu.. toliko o plaćanju.
Djecu viđam redovito 2-3 puta tjedno, kako smo se dogovorili te im redovito kupujem odjeću, hranu, igračke, financiram izlete i zajednička ljetovanja.. U čuvanju djece redovito sudjeluju i moji roditelji. Načelno je postojao dogovor da će se tako i nastaviti do prodaje stana, kad bi nakon što se riješim stamb. kredita započeo uplaćivati iznos uzdržavanja od dogovornih 1350kn po djetetu. Ja naime imam osim stambenog kredita i na sebi trošak zajedničkog nenamjeskog kredita tako da mi samo kreditna davanja iznose oko 8000kn mjesečno... Moja plaća je oko 1400 eura a njezina primanja su oko 1000eura.
Tako je stvar funkcionirala dok se nije obratila odvjetnici, koja ju je mudro savjetovala nakon čega je izašla meni iza leđa sa tužbom o određivanju visine uzdržavanja od 1800kn po djetetu te potraživanjem retrogradno alimentacije za 12 mjeseci s kamatama. Plativo odmah.
Stan, u kojem ona i dalje živi, se ne prodaje zbog situacije na tržištu, ja kredite i dalje otplaćujem, za život jedva imam i krpam. Cijena stana je trenutno takva da prodajom gubim preko 7000 eura, zasad. Nemam pojma tko bi to trebao isplatiti onda.
Na prvom ročištu sutkinja nas je odmah nakon početnih izjava isprašila iz sudnice rekavši da se izvolimo dogovoriti... Zar bi bili na sudu da možemo?
Meni je konkretno rekla da neće uzeti u obzir moje mjesečne izdatke?!, valjda misleći da sam sam natipkao ugovore o kreditu za to suđenje a njoj je rekla da ako u ovom trenutku dosudi, joj ne ginu još dvije ili tri tužbe za razdjelu zajedničke imovine. Mislim da to nije doprlo do nje. Iduće ročište je za mjesec dana.
Ja nemam pojma jel to sutkinja blefira. Što da ponudim i kako da se dogovorim kad nemam ništa osim dugova a ona ne pristaje na bilo kakvu opciju koja nju ostavlja s dugom ili premalom alimentacijom. Ma zamisli..
Prijedlozi??...
morsko pr@se is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 19:01   #2047
Quote:
morsko pr@se kaže: Pogledaj post
Evo moje situacije:
ja i bivša smo živjeli u izvanbračnoj zajednici preko osam godina. Pred oko godinu dana odlučili smo se razići tako da sam ja izašao iz zajedničkog stana. Imamo dvoje djece predškolske dobi. Nakon rastanka ja sam se vratio kod roditelja a ona nastavila živjeti s djecom u stanu. Ja cijelo vrijeme uredno otplaćujem kredit za taj stan, koji smo kupili za vrijeme naše zajednice. Svu imovinu u stanu sam prepustio njoj kao i zajednički auto koji je bez moje dozvole prodala nakon nekoliko mjeseci i kupila novi. Ona plaća režije- koje su na moje ime, od kojih mi je za dvije došla opomena pred ovrhu.. toliko o plaćanju.
Djecu viđam redovito 2-3 puta tjedno, kako smo se dogovorili te im redovito kupujem odjeću, hranu, igračke, financiram izlete i zajednička ljetovanja.. U čuvanju djece redovito sudjeluju i moji roditelji. Načelno je postojao dogovor da će se tako i nastaviti do prodaje stana, kad bi nakon što se riješim stamb. kredita započeo uplaćivati iznos uzdržavanja od dogovornih 1350kn po djetetu. Ja naime imam osim stambenog kredita i na sebi trošak zajedničkog nenamjeskog kredita tako da mi samo kreditna davanja iznose oko 8000kn mjesečno... Moja plaća je oko 1400 eura a njezina primanja su oko 1000eura.
Tako je stvar funkcionirala dok se nije obratila odvjetnici, koja ju je mudro savjetovala nakon čega je izašla meni iza leđa sa tužbom o određivanju visine uzdržavanja od 1800kn po djetetu te potraživanjem retrogradno alimentacije za 12 mjeseci s kamatama. Plativo odmah.
Stan, u kojem ona i dalje živi, se ne prodaje zbog situacije na tržištu, ja kredite i dalje otplaćujem, za život jedva imam i krpam. Cijena stana je trenutno takva da prodajom gubim preko 7000 eura, zasad. Nemam pojma tko bi to trebao isplatiti onda.
Na prvom ročištu sutkinja nas je odmah nakon početnih izjava isprašila iz sudnice rekavši da se izvolimo dogovoriti... Zar bi bili na sudu da možemo?
Meni je konkretno rekla da neće uzeti u obzir moje mjesečne izdatke?!, valjda misleći da sam sam natipkao ugovore o kreditu za to suđenje a njoj je rekla da ako u ovom trenutku dosudi, joj ne ginu još dvije ili tri tužbe za razdjelu zajedničke imovine. Mislim da to nije doprlo do nje. Iduće ročište je za mjesec dana.
Ja nemam pojma jel to sutkinja blefira. Što da ponudim i kako da se dogovorim kad nemam ništa osim dugova a ona ne pristaje na bilo kakvu opciju koja nju ostavlja s dugom ili premalom alimentacijom. Ma zamisli..
Prijedlozi??...
Ma ti mora da se šališ
Ne mogu vjerovati..Što ja ne imah te sreće ko tvoja bivša žena??
Ovo je grozno. Jedino pametno što meni trenutno pada napamet jest da počneš plaćati uzdržavanje za svoju djecu, istovremeno pokreneš imovinsko pravni postupak i prestaneš plaćati kredit za stan. Kažeš da ste stan kupili zajedno. Ti iselio, ostavio i nastavio plaćati, a ženska iza leđa opa..nožina..
Dakle obzirom da je tražbina uzdržavanja ispred tražbine kredita za stan prestani plaćati kredu za stan koji nije zajednički i pokreni imovinski postupak na sudu.
Čini mi se da u svakom slučaju pušiš..Angažiraj odvjetnika i prestani se ponašati kao čovjek sa ljudima koji to ne poštuju. Bivša je fakat fakat...bljak.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 20:38   #2048
Quote:
morsko pr@se kaže: Pogledaj post
Na prvom ročištu sutkinja nas je odmah nakon početnih izjava isprašila iz sudnice rekavši da se izvolimo dogovoriti... Zar bi bili na sudu da možemo?
Meni je konkretno rekla da neće uzeti u obzir moje mjesečne izdatke?!, valjda misleći da sam sam natipkao ugovore o kreditu za to suđenje a njoj je rekla da ako u ovom trenutku dosudi, joj ne ginu još dvije ili tri tužbe za razdjelu zajedničke imovine. Mislim da to nije doprlo do nje. Iduće ročište je za mjesec dana.
Ja nemam pojma jel to sutkinja blefira. Što da ponudim i kako da se dogovorim kad nemam ništa osim dugova a ona ne pristaje na bilo kakvu opciju koja nju ostavlja s dugom ili premalom alimentacijom. Ma zamisli..
Prijedlozi??...
Tebe je sutkinja spasila , trenutno. Po svemu što pišeš, ukratko rečeno , naje**** si. Žena dakle traži plaćanje alimentacije retroaktivno od trenutka prestanka zajednice, što po zakonu ima pravo, i dosuditi će joj se iznos sa uvećanom kamatnom stopom od 15% godišnje.
Ti si se htio ljudski dogovoriti pa prebijati ali zakon to ne poznaje. Welcom to club of idiots, al ništa strašno ni prvi ni zadnji.
Bajke ti neću pričati a iznesem ti i par opcija.
Uglavnom , s obzirom a iznesenu plaću najrealnije je očekivati da ćeš plaćati 40% mjesečne plaće za nadoknadu. Krediti tvoji nikoga ne brinu a najmanje djecu a ni sud kao ni tvoji dogovori.
Ono što možeš, kako bi zaštitio tvoju djecu i sebe je, pokrenuti razdiobu imovine. E sad, pazi, u parnici za utvrđivanje naknade, bračna zajednica može početi , štajaznam dok u parnici o razdiobi bračne stečevine , ( izvan)bračna zajednica ne mora biti ni dokazana pa opet pušiš.
e sad, po nekoj logici ak se nemerete dogovoriti onda bude sud dao nekretninu na prodaju pa vam ga netko kupi za siću ( uvijek ima onih malo bližih sudskim pisarnicama i ovršnim odjelima) pa dobijete svako pola. Ovo sa kreditom će se isto rješavati u toj parnici tj. moraćeš je ovršavati ako uspiješ dokazati da je kreda dignuta u vrijeme postojanja zajednice.
U stvari kad pomisli, ti si u takvim govnima, da bi se ja brže bolje uputio kod vrlo kvalificiranog pravnika, jer sa pravnog aspekta, ti si vlasnik stana al je ona posjednik ( ti plaćaš račune ) ona u njemu boravi.
Ova tvoja dobra volja tipa ljetovanje zimovanje dodaci i sl. to ti je sve dobra volja, pa kako ti je uopće palo na pamet da majci svoje djece podnosiš račun za troškove za svoju djecu? Ti ne voliš svoju djecu?
Dakle, konzultacija sa pravnikom. Pokretanje parnice oko razdiobe imovine stečene u zajednici, pokretanje prisilnog iseljavanja iz nekretnine(ovrha), zatvaranje pipe sa ljetovanjima i zimovanjima.
To te svejedno neće spasiti da ti nakalemi sve ovo oko alimenatcije ( fala bogu još jedna je spašena i jadna djeca od zločestog nasilničkog muljatora zakonskom regulatovom k'o stvorenom za papke poput tebe, i mene da se razmemo, ne).
Dakle, izračunaj si.
Ovo drugo se može razvući i na nekoliko godina sa vrlo diskutabilnim uspjehom, zla muškarčino ali brij pozitivu.
Savjet, budi dobar prema svojoj djeci, dobrota prema njihovoj majci samo maže vazelinom određeno mjesto. Na zimovanje i ljetovanja možeš voditi decu i bez mame a u sudskom postupku tražiti da je li majka pristane na odricanje od plaćanja alimentacije za taj mjesec jer eto ti decu skrbiš , hraniš i tako to, isto je sa obućom i odjećom.
Žao mi je stari moj ali tako je , kako je.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 17:38   #2049
može pitanje za one koji znaju malo više?

studentica sam i tata i ja se navlačimo po sudovima od moje 18-te. napokon na sudu sam se izborila za alimentaciju i bio mi je dužan plačati.
sad sam ove godine, morala upisati parcijalu (ostala su mi 3 ispita) i već se godpodin Otac počeo žestiti i prestao plačati.

ja sam i dalje redovan student. na mom faksu ni ne postoji izvanredno studiranje. u indexu, na potvrdi svugdje poše redovan student.

samo parcijalan upis.


imam pravo na alimentaciju ili ne?

hvala puno!
__________________
Laugh as much as you breathe and love as long as you live
Pikica Pinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 07:28   #2050
Quote:
morsko pr@se kaže: Pogledaj post
Evo moje situacije:
.
Relativno slična kao moja.
Kao prvo nisi trebao otići iz stana.Ja bi se na tvome mjestu vratio.Tvoja je polovca,zašto bi išao negdje drugdje?Nek ona ide ako joj smeta.
Kao drugo tko je dignuo oba kredita,jesu li na tvoje ime ili njezino?
Ne slažem se s kolegom Zodaxom,krediti nisu tvoj nego VAŠ problem,prestanak izvanbračne zajednice banku ne interesira,za razliku od redovno uplaćivvanih anuiteta.
Dakle cijeenjena gospođa polaže pravo na pola imovine a odriče se prava na pola obaveza proistaklih iz date imovine.
I ne daj da sud,CZSS,odvjetnici uključuju djecu u podjelu imovne.Ona nemaju ama baš ništa s njom,to ste ti i bivša stekli,to i podijelite.
U svakom slučaju razmisli o angažiranju odvjetnika (ne odvjetnice) baš odvjetnika.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 20:35   #2051
bivša mi več 2 godinje nije uplatila alimentaciju jer je sirotica nezaposlena,,nedaj bože da bi neki otac kasnio 2 godine alimentacijom jer bi sad več bio u zatvoru!!!!!!!!!!!!
miki333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 15:54   #2052
A ne znam,ako ne može platiti,ja joj baš i ne bi zamjerio.Znam da djeca moraju jesti (barem) ali ako nema-nema.probaj ti možda sa kavim dodatnim poslom,pusti nju da živi svoj život.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 12:30   #2053
Thumbs down

Katastrofa! Moj dragi ima curicu iz prvog braka i redovito plaća alimentaciju, dok normalno njegovoj ex nikad nije dosta! Pošto ima neke veze na sudu uspjela je povećat alimentaciju za 300 kuna tj.sjeli su mu na plaću (ovrha) 50% plaće. I šta sad? ima mizernu plaću te kad pokrije trošak alimentacije i kredit stana bude u minusu i nema skoro ni za kruh. I šta sad napravit? Išao je socijalnoj službi a one su ga tamo samo blijedo pogledale i rekle da one tu ne mogu ništa! Jedino šta mu preostaje je prodaja stana i šta onda, marš na ulicu....ma super je meni ova Lijepa naša pravna država. I onda netko brani ženu, ma ima ih svakakvih. Ko fol glumi da nema para, na sudu glumi sveticu, a privatno non stop maltretira. Te pare koje moj dragi uplaćuje za alimentaciju zapravo ni ne dođu do djeteta nego njena majka to potroši na nove tužbe i na odvjetnike jer traži brda i doline. I sad vi meni recite šta napraviti? HELP ME!!!!
majich 2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 14:20   #2054
Quote:
majich 2011 kaže: Pogledaj post
Katastrofa! Moj dragi ima curicu iz prvog braka i redovito plaća alimentaciju, dok normalno njegovoj ex nikad nije dosta! Pošto ima neke veze na sudu uspjela je povećat alimentaciju za 300 kuna tj.sjeli su mu na plaću (ovrha) 50% plaće. I šta sad? ima mizernu plaću te kad pokrije trošak alimentacije i kredit stana bude u minusu i nema skoro ni za kruh. I šta sad napravit? Išao je socijalnoj službi a one su ga tamo samo blijedo pogledale i rekle da one tu ne mogu ništa! Jedino šta mu preostaje je prodaja stana i šta onda, marš na ulicu....ma super je meni ova Lijepa naša pravna država. I onda netko brani ženu, ma ima ih svakakvih. Ko fol glumi da nema para, na sudu glumi sveticu, a privatno non stop maltretira. Te pare koje moj dragi uplaćuje za alimentaciju zapravo ni ne dođu do djeteta nego njena majka to potroši na nove tužbe i na odvjetnike jer traži brda i doline. I sad vi meni recite šta napraviti? HELP ME!!!!
Meni u presudi čak piše i da je uzdržavanje djece prioritet pred vlastitom egzistencijom. Sve je to ok, i naravno da ej roditelj spreman gladovati da bi imao za dijete, ali kad se u to umota utjerivanje alimentacije od bivše zbog odmazde, onda na sve to pada drugačije svjetlo.
I da, tu se ništa ne može, osim ako ne uspije pobiti njene "dokaze" o povećanim potrebama za alimentacijom.
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 16:13   #2055
Quote:
majich 2011 kaže: Pogledaj post
Katastrofa! Moj dragi ima curicu iz prvog braka i redovito plaća alimentaciju, dok normalno njegovoj ex nikad nije dosta! Pošto ima neke veze na sudu uspjela je povećat alimentaciju za 300 kuna tj.sjeli su mu na plaću (ovrha) 50% plaće. I šta sad? ima mizernu plaću te kad pokrije trošak alimentacije i kredit stana bude u minusu i nema skoro ni za kruh. I šta sad napravit? Išao je socijalnoj službi a one su ga tamo samo blijedo pogledale i rekle da one tu ne mogu ništa! Jedino šta mu preostaje je prodaja stana i šta onda, marš na ulicu....ma super je meni ova Lijepa naša pravna država. I onda netko brani ženu, ma ima ih svakakvih. Ko fol glumi da nema para, na sudu glumi sveticu, a privatno non stop maltretira. Te pare koje moj dragi uplaćuje za alimentaciju zapravo ni ne dođu do djeteta nego njena majka to potroši na nove tužbe i na odvjetnike jer traži brda i doline. I sad vi meni recite šta napraviti? HELP ME!!!!
Možda da napišeš o kojem iznosu alimentacije se radi, ovako ispada kao da daje cca 3000 kn...a možda i nebi tužakala kad bi se dogovorena alimentacija redovito uplaćivala
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 21:43   #2056
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Možda da napišeš o kojem iznosu alimentacije se radi, ovako ispada kao da daje cca 3000 kn...a možda i nebi tužakala kad bi se dogovorena alimentacija redovito uplaćivala
A možda bi tužakala i više, onako po defaultu, nikad ne znaš.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 23:14   #2057
Može savjet, ako netko zna? Uskoro bivši muž se "zaljubio" i seli u Novi sad. E,sada meni je jedino problem što on neće plaćati alimentaciju. Da je ovdje, ja bih ga tužila, ovako mi se ne isplati, jeli tako? Znači, on se izvukao. ili....?
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 23:41   #2058
da, imaš. (možeš ti ko redovan čini mi se i jednom past godinu, ne gubiš pravo odmah studiranja, zar ne?)

Quote:
Pikica Pinky kaže: Pogledaj post
može pitanje za one koji znaju malo više?

studentica sam i tata i ja se navlačimo po sudovima od moje 18-te. napokon na sudu sam se izborila za alimentaciju i bio mi je dužan plačati.
sad sam ove godine, morala upisati parcijalu (ostala su mi 3 ispita) i već se godpodin Otac počeo žestiti i prestao plačati.

ja sam i dalje redovan student. na mom faksu ni ne postoji izvanredno studiranje. u indexu, na potvrdi svugdje poše redovan student.

samo parcijalan upis.


imam pravo na alimentaciju ili ne?

hvala puno!
ciklama765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 01:41   #2059
Quote:
mimic kaže: Pogledaj post
Može savjet, ako netko zna? Uskoro bivši muž se "zaljubio" i seli u Novi sad. E,sada meni je jedino problem što on neće plaćati alimentaciju. Da je ovdje, ja bih ga tužila, ovako mi se ne isplati, jeli tako? Znači, on se izvukao. ili....?
Njegova obaveza da uzdržava djete ne prestaje bez obzira kuda se on odselio.
Možeš ga i moraš tužiti....
A on ako ima i malo ljudskosti u sebi, shvatit će da je djete svetinja i neče mu biti teško odvojiti novac za svoje djete!!!
danijel028 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:58   #2060
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
A možda bi tužakala i više, onako po defaultu, nikad ne znaš.
da, očito je svaki zahtjev za alimentaciju "tužakanje, onako po defaultu"
zašto je tako teško prihvatiti da i djeca razvedenih roditelja imaju potrebe kao i djeca nerazvedenih, čak i pravo na to, zamisli...
i nikako mi nije jasno, dok je muškarac u braku, onda bez problema daje lovu u kuću itd a kad se razvede onda : "ona na ljubavnike troši, dijete drži gladno"
to je već toliko isfuran izgovor za neplaćanje da je strašno.
Naravno isto vrijedi i za majke neplatiše
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.