Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2015., 17:15   #61
Netko bi trebao otvoriti nešto slično kao Kickstarter u Hrvatskoj

https://www.kickstarter.com/

http://www.poslovni.hr/tehnologija/c...i-rizik-297989
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:10   #62
Quote:
more kaže: Pogledaj post
pa podjeli to ovdje s ekipom.možda ima još zainteresiranih.
Prijavom na trku imas glavnog sponzora cilog eventa. S njima si stalno u kontaktu i saljes im napreedak svoje kampanje koju ti oni pomazu vodit. Takoder mozes im slat videa i info o treninzima. Stavljas to na youtube itd
@more ako si zainterediran mozes se pridruzit
Trigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:19   #63
Quote:
Trigirl kaže: Pogledaj post
Prijavom na trku imas glavnog sponzora cilog eventa. S njima si stalno u kontaktu i saljes im napreedak svoje kampanje koju ti oni pomazu vodit. Takoder mozes im slat videa i info o treninzima. Stavljas to na youtube itd
@more ako si zainterediran mozes se pridruzit
o ne nisam lud,ja idem na transatlantski relly ali na jedra.
moram skupiti još opreme a to košta ko kajgana svetog petra.AIS clasa b,watermaker,splav za spašavanje,rezervna jedra,3 emergency kormilo,windwane itd itd.a možda i prodam ovaj brod i kupim neki od 50 stopa.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:45   #64
Quote:
more kaže: Pogledaj post
o ne nisam lud,ja idem na transatlantski relly ali na jedra.
moram skupiti još opreme a to košta ko kajgana svetog petra.AIS clasa b,watermaker,splav za spašavanje,rezervna jedra,3 emergency kormilo,windwane itd itd.a možda i prodam ovaj brod i kupim neki od 50 stopa.
Onda se kuzimo. Auff puno puno,a sve razumin. Zelin ti sricu sa svim i mirno more ali najbitnije ti je da ne zaboravis gustat u svakon ton trenutku
Trigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 19:11   #65
Quote:
Trigirl kaže: Pogledaj post
Onda se kuzimo. Auff puno puno,a sve razumin. Zelin ti sricu sa svim i mirno more ali najbitnije ti je da ne zaboravis gustat u svakon ton trenutku
nemoj mirno more,kako ču ploviti tribaju mi vitar i da što jać i što prijei trgovački vitar uhvatim.

samo da ti kažem brod mi je puno skup,i ima full opremu + tikovu palubu,bow traster itd.ali to nije dio koliko košta ova ostala oprema.
uopče ne znam hoču li naprimjer regatne konope kupovati ta cijena nije normalna.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 00:14   #66
Quote:
more kaže: Pogledaj post
nemoj mirno more,kako ču ploviti tribaju mi vitar i da što jać i što prijei trgovački vitar uhvatim.

samo da ti kažem brod mi je puno skup,i ima full opremu + tikovu palubu,bow traster itd.ali to nije dio koliko košta ova ostala oprema.
uopče ne znam hoču li naprimjer regatne konope kupovati ta cijena nije normalna.
Onda vitar u jidra
Koji brod imas? Ima tu brdo opreme. A slusaj mozda je bolje platit regatne konope pa si miran,nego nesto napola,ne znam,to je samo moje misljenje...
Trigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 07:32   #67
Quote:
Trigirl kaže: Pogledaj post
Onda se kuzimo. Auff puno puno,a sve razumin. Zelin ti sricu sa svim i mirno more ali najbitnije ti je da ne zaboravis gustat u svakon ton trenutku
Kad sam bio mlađi i ja sam imao želju prejedriti svijet ali osim financija jednako teško pitanje je i koga povesti sa sobom. Mnoge posade su se raspale a vlasnici brodova krenuli sami ili prekinuli putovanje.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 07:49   #68
Quote:
more kaže: Pogledaj post
o ne nisam lud,ja idem na transatlantski relly ali na jedra.
moram skupiti još opreme a to košta ko kajgana svetog petra.AIS clasa b,watermaker,splav za spašavanje,rezervna jedra,3 emergency kormilo,windwane itd itd.a možda i prodam ovaj brod i kupim neki od 50 stopa.
Da li ti je poznat skiper Kozulić iz Zadra:
http://www.dnevno.hr/vijesti/crna-kr...u-zadru-803184
54-godišnji skiper iz Zadra.

On ti je rodom sa moga otoka. A potječe iz plemenite obitelj, a ne kao ovaj iz šljakerske. Iako je doktor:
http://www.zadarskilist.hr/clanci/17...u-doze-kokaina
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:47   #69
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Da li ti je poznat skiper Kozulić iz Zadra:
http://www.dnevno.hr/vijesti/crna-kr...u-zadru-803184
54-godišnji skiper iz Zadra.

On ti je rodom sa moga otoka. A potječe iz plemenite obitelj, a ne kao ovaj iz šljakerske. Iako je doktor:
http://www.zadarskilist.hr/clanci/17...u-doze-kokaina
ja stvarno ne znam šta mu je to tribalo.moga je imati 100-120€ dan plaću u čarteru ali se radi non stop,a moga je pronaći neku privatnu yahtu i raditi za tog tajkuna i imati istu plaću ali raditi manje za više novca.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:47   #70
Quote:
Trigirl kaže: Pogledaj post
Onda vitar u jidra
Koji brod imas? Ima tu brdo opreme. A slusaj mozda je bolje platit regatne konope pa si miran,nego nesto napola,ne znam,to je samo moje misljenje...
bavaria 38.Šta se tiče konopa nisam lud dati 20000€ za konope.i ja ti ne virujem u karbon i slične pizdarije.jer to i jesu pizdarije.karbon na primjer puca kao staklo.konopi se kupuju prema prekidnoj čvrstoći i atestima koji uz njih moraju biti.poslije se preko atesta kontaktira izdavatelj i provjeri se je li atest pravi ili falši.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:56   #71
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kad sam bio mlađi i ja sam imao želju prejedriti svijet ali osim financija jednako teško pitanje je i koga povesti sa sobom. Mnoge posade su se raspale a vlasnici brodova krenuli sami ili prekinuli putovanje.
Vjerovatno ovo.ali barem da neko bude s mnom do kanara.ako ne tada moram kupiti skroz drugi radar,priko oceana je lako.iako nisam mislija ići s ovako velikim brodom.ja sam mislija ići sa dosta manjim,ali šta ću imam šta imam.Moram opet ženu odvesti do grčke i nazad ali ovaj put moram pogoditi kad je prava prognoza a ne da joj prisidne ko zadnji put.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:59   #72
Quote:
more kaže: Pogledaj post
bavaria 38.Šta se tiče konopa nisam lud dati 20000€ za konope.i ja ti ne virujem u karbon i slične pizdarije.jer to i jesu pizdarije.karbon na primjer puca kao staklo.konopi se kupuju prema prekidnoj čvrstoći i atestima koji uz njih moraju biti.poslije se preko atesta kontaktira izdavatelj i provjeri se je li atest pravi ili falši.

20 000 eura konopi?! Pa za te novce kupiš dvije jedrilice!!! Kakvi su to, od paukove svile?!
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:03   #73
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ovo.ali barem da neko bude s mnom do kanara.ako ne tada moram kupiti skroz drugi radar,priko oceana je lako
Posada nije uvjet za regatu? Misliš samo preploviti Atlantik i vratiti se? Da preko oceana nije problem ali blizu obale i gdje ima puno prometa solo nije neko veselje.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:22   #74
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
20 000 eura konopi?! Pa za te novce kupiš dvije jedrilice!!! Kakvi su to, od paukove svile?!
e dobro si reka.
ali evo ovdje sam pronašao jeftinije malo

http://www.regattashop24.de/Liros-Racer-Pro-Silber-14mm

sad samo moram provjerit s stručnjakom šta on kaže,a njegov prijedlog spektra konopi za sada nek uvali nekoj drugoj budali.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:51   #75
Sva ta dodatna oprema je porez na budale. Jebote u Polineziji su na drvenim šklopocijama obilazili mora, a sad ti treba samo za konope 20 000 eura. Daj nemoj me jebati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:06   #76
Quote:
more kaže: Pogledaj post
bavaria 38.Šta se tiče konopa nisam lud dati 20000€ za konope.i ja ti ne virujem u karbon i slične pizdarije.jer to i jesu pizdarije.karbon na primjer puca kao staklo.konopi se kupuju prema prekidnoj čvrstoći i atestima koji uz njih moraju biti.poslije se preko atesta kontaktira izdavatelj i provjeri se je li atest pravi ili falši.
Lip je to brod,ja san na brodu Elan 350 radjen je po narudbi sve je karbon klizi samo tako,znas koji gust. Brz je nevjerojatno. Za te novce bolje kupit novu jedrilicu
Trigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:15   #77
Quote:
Trigirl kaže: Pogledaj post
Lip je to brod,ja san na brodu Elan 350 radjen je po narudbi sve je karbon klizi samo tako,znas koji gust. Brz je nevjerojatno. Za te novce bolje kupit novu jedrilicu
ko da na novoj jedrilici to dile đabe.pa sidro od 500 kn kad kupuješ novi brod košta 5000-6000 kn
one cijene koje vi vidite na internetu su za gol brod koji u tom stanju je samo plutati.
evo ti izvod iz cijenika salone 33
Launchin˛comision 1000 metara od tvornice 4400 € + PDV ali samo ako se je uzeo i paket
water redy full(nema objašnjenje šta je to) 8960 eura


16700E sve skupa.
regatni konopi su cijena na upit
Stol u kokpitu 80x 40 cm 1490 € + PDV
dyneema konopi basic,sa škopcima,doplata za harken vinčeve 17490€ + PDV
najam stalka za ofshore transport jedrilice 40 stopa 30 dana 7800 $ mjesečno
takse,iskrcaj,pregled,kava itd na ugovorenu cijenu prijevoza broda 40 stopa od 20000 je oko 16000$
znači plačen prijevoz 20000 $ avansno i talijani ne daju brod dok se i njima ne plati 16000$ + svaki dan ležanja 400$

uglavnom kad neko vidi kupca brodske opreme zajebat će vas di stignu i kako stignu.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 17:33   #78
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ko da na novoj jedrilici to dile đabe.pa sidro od 500 kn kad kupuješ novi brod košta 5000-6000 kn
one cijene koje vi vidite na internetu su za gol brod koji u tom stanju je samo plutati.
evo ti izvod iz cijenika salone 33
Launchin˛comision 1000 metara od tvornice 4400 € + PDV ali samo ako se je uzeo i paket
water redy full(nema objašnjenje šta je to) 8960 eura


16700E sve skupa.
regatni konopi su cijena na upit
Stol u kokpitu 80x 40 cm 1490 € + PDV
dyneema konopi basic,sa škopcima,doplata za harken vinčeve 17490€ + PDV
najam stalka za ofshore transport jedrilice 40 stopa 30 dana 7800 $ mjesečno
takse,iskrcaj,pregled,kava itd na ugovorenu cijenu prijevoza broda 40 stopa od 20000 je oko 16000$
znači plačen prijevoz 20000 $ avansno i talijani ne daju brod dok se i njima ne plati 16000$ + svaki dan ležanja 400$

uglavnom kad neko vidi kupca brodske opreme zajebat će vas di stignu i kako stignu.
Ma sve je to skupo, a u nas fala bogu niko nema para. Jel oces nesto malo bolje odma cifre lete u nebo. A i to sta kazes samo cekaju koga neiskusnog za zajebat.
Trigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 00:43   #79
pozdrav ekipa

da ne otvaram novu temu,a ova je slična znači imam jedan poslić koji donosi godišnje prihode,e sada mene zanima jeli investitorima zanimljiv povrat od 8% uloženog?Naravno govorim o čistom profitu,znači daš 100kn i na kraju godine imaš 8,jeli to malo ili zanimljivo?Hvala svima na odgovoru
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 15:21   #80
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu,a ova je slična znači imam jedan poslić koji donosi godišnje prihode,e sada mene zanima jeli investitorima zanimljiv povrat od 8% uloženog?Naravno govorim o čistom profitu,znači daš 100kn i na kraju godine imaš 8,jeli to malo ili zanimljivo?Hvala svima na odgovoru
Hrvatska mreža poslovnih anđela

http://www.crane.hr/

https://www.facebook.com/Croatian.Bu....Angel.Network
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.