Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 23:44   #1
Inicijacija u hermetizam

Svi koji su čuli/čitali F. Bardona mogu se ovdje javiti, zanimaju me iskustva u vezi njega ili bilo kojih inicijacija, sve o tome što znate, orfizam, eleuzina, dionizijev kult, demetrin kult, gnostici, pitagorovci, red ruže i križa, masoni...bilo što o tome i tome sličnim temama....

ja sam nedavno kupio Bardonovu Inicijaciju u hermetizam, počinjem s tim polako, pa me zanima...





(unaprijed se ispričavam ako je već bio neki sličan topic, nemam vremena a niti snage sve pregledati )
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:19   #2
ja radim po njoj.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:58   #3
znam da i u samome uvodu knjige piše da magičar ne bi smio o tome govoriti, o svojem posvećenju, o inicijaciji, niti u bilo kojem tome sličnom kultu, ali bilo bi mi drago kad bismo malo razmijenili iskustva. ja jesam, doduše, tek počeo i ne mogu mnogo o tome govoriti jer sam tek na prvom koraku, ali zanima me ima li itko takav ovdje
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 15:35   #4
ma da se BArdon pridrzavao te sutnje...ne bi izdao tako divne knjige
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 13:17   #5
Nekako mi je ta inicijacija koju spremaš onako na buf... Prvo bi se trebao zapitati što ona predstavlja za tebe, čemu se obvezuješ, što ti donosi. Usto iziskuje puno priprema. Inicijacija ne znači da ćeš postati to što već smjeraš već da ćeš život posvetiti tome da to postaneš - dakle po meni vrlo bitna odluka.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 12:32   #6
kako mislis inicijacija na buf? Ajde to malo konkretnije...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 10:40   #7
a čujte, ja se bavim filozofijom već dugo, studiram i tako, inicijacija u nešto i tome slične teme, vezane za bilo koju kulturu su me oduvijek privlačile i stvarno sam dosta o tome pročitao, tražio, a usput i shvaćao sve to...kad sam vidio da Bardon negdje oko osmog, devetog stupnja, koraka inicijacije spominje sirene, gnomove i tome slična čudesa malo sam se i uplašio, te rekao sebi da ipak ne želim toliko vrisnit. ne želim reći - vjerujem u to, ili ne vjerujem u to; po meni je sve moguće, ali ako se odlučim na te korake, to će biti ako u životu ostanem sam, s nekih pedesetak godina, ono posvetim se tomu 5, 6 godina i onda mogu mrijeti....od silnog čitanja tih svih knjiga, u jednom trenu dođeš do zaključka kako je sve to sranje i nema smisla, kao i cijeli život...pa sam se tako zapitao i za tu knjigu, odlučivši ju čitati i pridržavati se nečega iz te knjige samo kako bih našao neki bolji način života, kako bih si olakšao život, dakle ne prateći knjigu u potpunosti, jer mi nije cilj pričati sa sirenama i gnomovima, i ne mora mi uspjeti astralna projekcija, nisam toga niti željan...ali držati se knjige kao jedne dobre smjernice u životu ne bi bilo loše za bilo koju osobu...pa je mene samo zanimalo ima li ljudi koji su se tome baš posvećivali, ili nečemu sličnome i kako je njima
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 13:59   #8
Quote:
Adept kaže: Pogledaj post
a čujte, ja se bavim filozofijom već dugo, studiram i tako, inicijacija u nešto i tome slične teme, vezane za bilo koju kulturu su me oduvijek privlačile i stvarno sam dosta o tome pročitao, tražio, a usput i shvaćao sve to...kad sam vidio da Bardon negdje oko osmog, devetog stupnja, koraka inicijacije spominje sirene, gnomove i tome slična čudesa malo sam se i uplašio, te rekao sebi da ipak ne želim toliko vrisnit. ne želim reći - vjerujem u to, ili ne vjerujem u to; po meni je sve moguće, ali ako se odlučim na te korake, to će biti ako u životu ostanem sam, s nekih pedesetak godina, ono posvetim se tomu 5, 6 godina i onda mogu mrijeti....od silnog čitanja tih svih knjiga, u jednom trenu dođeš do zaključka kako je sve to sranje i nema smisla, kao i cijeli život...pa sam se tako zapitao i za tu knjigu, odlučivši ju čitati i pridržavati se nečega iz te knjige samo kako bih našao neki bolji način života, kako bih si olakšao život, dakle ne prateći knjigu u potpunosti, jer mi nije cilj pričati sa sirenama i gnomovima, i ne mora mi uspjeti astralna projekcija, nisam toga niti željan...ali držati se knjige kao jedne dobre smjernice u životu ne bi bilo loše za bilo koju osobu...pa je mene samo zanimalo ima li ljudi koji su se tome baš posvećivali, ili nečemu sličnome i kako je njima
Ja sam kao i ti tragala za nekim stvarima i to me dovelo do proučavanja isključivo magije. Nakon nekog vremena odlučila sam se okušati i u praksi da riješim neke probleme za koje sam stalno zapinjala. Rituali su više ili manje uspjevali, a neki dali zapanjujuće rezultate - znala sam da su tehnike vrijedne i da ih namjeravam usavršiti, što je opet dovelo do želje da stvari međusobno povežem bez obzira na religiju, tehniku, granu, nauku - željela sam dobiti što čišću i iskonsku informaciju koja vrijedi u svemu i uz to zaobići sve nepotrebno, kić i dodatke koje su nametnuli pojedinci... Prošla sam prvi stup inicijacije i sada sam usmjerena samo na jedno... na učenje.. i to je zbilja ljepo putovanje koje ujedno nema ograničenja ni kraja... također vjerujem u mnoge stvari -kao što si iznio npr. gnomove, ali nije da se time namjeravam baviti - stvari koje mi ne odgovaraju ili ne smatram trenutno bitnima - preskačem.. Htjela bi ti samo savjetovati da se ne ograničavaš jednom knjigom, jednim putem, dozvoli si slobodu i sigurno ćeš brže i više napredovati. Sretno sa inicijacijom!
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:10   #9
Quote:
Adept kaže: Pogledaj post

kad sam vidio da Bardon negdje oko osmog, devetog stupnja, koraka inicijacije spominje sirene, gnomove i tome slična čudesa malo sam se i uplašio, te rekao sebi da ipak ne želim toliko vrisnit.

......jer mi nije cilj pričati sa sirenama i gnomovima, i ne mora mi uspjeti astralna projekcija, nisam toga niti željan...ali držati se knjige kao jedne dobre smjernice u životu ne bi bilo loše za bilo koju osobu...pa je mene samo zanimalo ima li ljudi koji su se tome baš posvećivali, ili nečemu sličnome i kako je njima
Ma ta slicna cudesa su stalno okolo tebe...ali ih ne vidis.
Osobno kad smo kod ''vrisnavanja''- ja sam mislila da cu vrisnuti uceci filozofiju postantickih filozofa.

I da, kud bas uzeo Bardona ko dobru opcu smjernicu u zivotu?
Vecina uzme Bibliju, Chopru i to...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 20:10   #10
slušavši sad predmet Uvod u bibliju, potvrdio sam svoju teoriju - usmena židovska predaja je sranje. priče su pisane ko zna koliko nakon nego što su se događali dogodili uopće i ajde sad nek netko zdravog razuma tvrdi da su sve to istiniti događaji. polupismeni narod išao zapisivati priče svojih apsolutno nepismenih predaka nomada, baba i deda, koji, hvala bogu, jel, ne vole izmišljati i dodavati - nije ni čudo što je isus šetao po vodi il stvorio vino iz vode. zbog toga mrzim bibliju. puna je laži, a kao to je riječ božija, i stoga mi ne pada na pamet držati se nje kao smjernice u životu, prije bi mi za to poslužila Crvenkapa

a u Bardona sam tek počeo ulaziti, pa eto nije mi loš, pa sam naveo knjigu kao jednu od a ne jedinu

nije da se namjeravam samo na tome zadržati, nego je to trenutno jedina literatura koju sam uspio nabaviti; nastavit ću i dalje tražiti tome slične stvari, ali stvar je u tome što ima jako malo literature koja baš na takav način, poput Bardona, prikazuje to sve, baš toliko praktično, ili što ja ne mogu naići na tako nešto (osijek je sranje što se tiče knjižnica i antikvarijata i dobrih izdanja, grad u kojem ljudi ne čitaju - i čim odmaknem negdje drugdje tražim knjižare prvo )...ali trudit ću se
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 20:23   #11
Inicijacija predstavlja neku vrstu promjene u samome čovjeku. Inicijat je na kraju Istinit čovjek i trebao bi u slijedećem životu postići ono što nije postigao prije. Ja mislim da se pod izrazom slijedeći život misli na život koji slijedi poslije inicijacije.
Torsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 20:28   #12
Npr. inicijati koji pripadaju Redu Ruže i Križa se potiče da odbace sve rituale starog Ozirisovog doba i prime ono što spada u Horusovo doba. To bi se moglo nazvati regeneracijom čovjeka.
Torsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:28   #13
http://zeitgeistmovie.com/
možda ovo malo razjasni stvar
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 17:27   #14
to možda dosta razjašnjava stvar, a možda ne razjašnjava uopće...odgledao sam skoro cijeli film upravo...onaj prvi dio je zanimljiviji, drugi dio je čista glupost i sranje (jer me se ne tiče)...ali i u prvom dijelu ima notornih gluposti...okrivljavanja crkve za svo zlo kršćanstva - i ja sam tako razmišljao, ali shvatiš da nije crkva kriva, da nije krist kriv, nego običan čovjek, samo čovjek željan para, moći, željan sebi boljega života, da je samo on taj koji je od crkve napravio to što je napravio, te da to apsolutno nema veze s obaranjem krista kao boga. ovaj dio gdje se povezuje krist s ostalim mitologijama, religijama mi je kristalno jasan, lijepo ispričan, odrađen, objašnjen, i ima smisla...ali se treba zadržati na tome da se samo obore teze o bogu kao bogu a ne ići u miješanje crkve u to, jer u kristovo vrijeme i nisu postojale crkve, pa se samim time može oboriti crkva, pogotovu kao institucija. no, nju nije potrebno obarati, jer ona je produkt ljudskoga uma, pa je samim time sama sebe (kao jednu božansku tvorevinu) a priori oborila!

zadržati se treba na dokazima, pretpostavkama i rušenju teza koje govore o takvome bogu...jer bog ne može biti onakvim kakvim se prikazuje...bog ne može slati svojega sina da spasi ljudski rod, to je od čovjeka preegoistično da misli. preegoistično je da misli da je bogu stalo do svakoga pojedinca, do bilo kojega pojedinca, jer svi su jednaki pred bogom, pa zašto bi njemu onda stalo do nekoga...zašto bi bog volio nekoga čovjeka. bog, ako je ljubav, on ne može voljeti...nema toga predikata koji bismo na taj, ljudski način mogli dati bogu...to je potpuno apsurdno...ali u krajnjoj liniji sve je to samo ono puko ljudsko - davanje smisla životu, samo jedno opravdanje puke egzistencije...

vjerovati u ono prvo što je bilo, kao ono prvo, koje jest, a iz kojega i po kojemu sve dalje biva i sve dalje teži, a kao ono savršeno i uvijek jedno -DA...

vjerovati u simpatičnog čikicu s bradom i prutom koji dijeli batine ili čokoladu ovisno kako se tko ponaša, koji se čak i obraća ljudima -NIKADA!!!
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 00:22   #15
a gdje se to namjeravas inicirati? ima neki red u Osijeku??? valjda ludim.....
tarzika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 06:47   #16
u Osijeku, koliko ja znam, ima nekih redova (gotovo sam siguran da ima O.T.O., vjerojatno su tamo i masoni, barem od ovih poznatijih, za neke manje redove ne znam imaju li)...ali ja se ne želim inicirati među njih, nego samo raditi po Bardonovoj knjizi. Bardon govori da bi bilo bolje raditi to s učiteljem, guruom, ali da se knjiga isto tako može proći ako netko radi sam
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:58   #17
Po meni je samostalna inicijacija pametnije rješenje.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:01   #18
Quote:
Adept kaže: Pogledaj post
.jer bog ne može biti onakvim kakvim se prikazuje...bog ne može slati svojega sina da spasi ljudski rod, to je od čovjeka preegoistično da misli. preegoistično je da misli da je bogu stalo do svakoga pojedinca, do bilo kojega pojedinca, jer svi su jednaki pred bogom, pa zašto bi njemu onda stalo do nekoga...zašto bi bog volio nekoga čovjeka. bog, ako je ljubav, on ne može voljeti...nema toga predikata koji bismo na taj, ljudski način mogli dati bogu...to je potpuno apsurdno...ali u krajnjoj liniji sve je to samo ono puko ljudsko - davanje smisla životu, samo jedno opravdanje puke egzistencije...
Pa na kraju nije nam ni dopušteno pojmiti što zapravo ta sila jest, čemu onda nagađati.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:20   #19
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:14   #20
Quote:
Adept kaže: Pogledaj post
u Osijeku, koliko ja znam, ima nekih redova (gotovo sam siguran da ima O.T.O., vjerojatno su tamo i masoni, barem od ovih poznatijih, za neke manje redove ne znam imaju li)...ali ja se ne želim inicirati među njih, nego samo raditi po Bardonovoj knjizi. Bardon govori da bi bilo bolje raditi to s učiteljem, guruom, ali da se knjiga isto tako može proći ako netko radi sam
JA ne vjerujem nikom toliko da me uci po BArdonovoj knjizi. RAdje sam pa polako...jedino ono sa ''malim mumijama'' mi djeluje nekako brr..ali eto treba se naviknuti i na te lijepe stvari...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.