Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 17:46   #1
Gastronomska ponuda Zagorja

ovako: dečko i ja smo ovaj vikend bili u Zagorju.....ovo je prvi put da sam tamo bila i jako mi se sviđa, pogotovo zapadni dio, najviše Hum na Sutli ...oko Pregrade je isto lijepo....

no ni u subotu ni u nedjelju nismo našli otvoren nijedan restoran, lovačku kuću ili sl.....sve je bilo zatvoreno...barem dio kuda smo mi prošli....sad mene zanima jel ima netko preporučiti dobar restoran ili nešto sl. otvoreno preko vikenda....ne bi htjela nešto bezveze tipa ražnjići, ćevapi, kotleti ponuda, već neka divljač, fazan, patka i sl....i domaći štrukli, naravno...obožavam ih
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:44   #2
1.) Grof Ratkay... u ... u .... damn! u... Desiniću!! Kod Tabora, a blizu Krapine: http://com.hok.hr/ug/prikaz/hr/518.html

2.) Preša... na brdašcu iznad Krapine... 5 min od samog centra... ima domaćih jela... vrlo ukusnih... pristupačne cijene...
Ne znam za divljač.. provjeriti telefonom!

Evo tog rest-a i još nekih u blizini!
http://www.gastronaut.hr/restupit.asp?mjesto=49000

3.) Ribič: Veliko Trgovišće... porcije za ubiti konje... plata za 2je je za 4tvero- bukvalno!!!!
Ukusno i fino... palačinke... divljač.. hm...
http://www.gastronaut.hr/restoran.asp?id=797
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:57   #3
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
1.) Grof Ratkay... u ... u .... damn! u... Desiniću!! Kod Tabora, a blizu Krapine: http://com.hok.hr/ug/prikaz/hr/518.html

jooooj tabor

si bio tamo skoro? kaj preporučaš?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:46   #4
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
jooooj tabor

si bio tamo skoro? kaj preporučaš?
Pa bio sam 2-3 puta tamo... drže neki naši povratnici iz Nemačka , dobro su to uredili, onako, kičasto , ali čisto i uredno... Osobno volim sjediti vani, na velikoj terasi.. baš je fini ugođaj...

I nekako.... ražnjići su ono što uvijek jedem prvi put, da osjetim roštilj.. hehe... a drugi put uzeh puricu z mlincah, treći put patku s ne znam čim... opet mlincima...

Bilo fino. Preporuka!

Onaj rest. u Grešnim goricama mi nekako nije sjeo.... na poljani pri vinogradu... štajaznam.. nekako mi je....namontiran za nultu ruku. Tamo smo popili cugu... Mislim da ni vodu nemaju...


+Restoran kod Trakošćana: tak-tak: tipični socijalistički restoran, konobarice imaju borosane (veliki + za to od mene!!); i kad je neki praznik, onda se izgube... i treba im sat vremena za poslužiti gosta jelom... Hrana... vrlo prosječna!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:12   #5
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

Onaj rest. u Grešnim goricama mi nekako nije sjeo.... na poljani pri vinogradu... štajaznam.. nekako mi je....namontiran za nultu ruku. Tamo smo popili cugu... Mislim da ni vodu nemaju...


+Restoran kod Trakošćana: tak-tak: tipični socijalistički restoran, konobarice imaju borosane (veliki + za to od mene!!); i kad je neki praznik, onda se izgube... i treba im sat vremena za poslužiti gosta jelom... Hrana... vrlo prosječna!
u grešnoj gorici sam bila daaaaaaaaaaaaavno
to mi je onak za obitelj s malom djecom
em im nije dosadno pa je mir s njima, em nemreju niku štetu napravit
klopa je bila dobra i obilna, pa je godinu dana kasnije bila manje dobra i dosta manje porcije
mislim da sam zadnje bila tamo prije 3 ili 4 god

u tom kod trakošćana su prije koju godinu naplaćivali i led i svašta nešto, imam negdje fotku cjenika

sve više ljudi hvali restoran nasprot ribića, ne skretat leve prema trgovišću, nego desne prema stubici pa preko mosta i nakon raskršća na desno

po ljeti vidim da su slamnati krovovi u stubakima krcati
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:03   #6
@polly:

E da! Frend, koji je iz Krapine i svejed je i samo na to misli (kao i ja, samo on u većim količinama), mi uvijek da savjet, kadgod sam u Zagorju... Osim Ribiča, spomenuo mi je i taj drugi (prek puta Tuđmanove kuće negdje), kaže da je također jako dobar!
Meni smješno kako u Ribiču imaju rožatu, nekako mi to oksimoron...


A Slamnati... meni bili onak.... osrednji prije 2 godine.... jeo patku s mlicima i palačinke!
Ono.... nisam došao baš kad je patka vađena iz pećnice- to sigurno... Kao ni mlinci iz tave...
Jednostavno, bit ću blag i reći kako nisam bio u pravo vrijeme na pravom mjestu!
A krcato je jer je blizu toplica, a i nema neke konkurencije u bližem centru Stubaka!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 09:01   #7
e, ja sam vam zagorka pa cu sam rec koja su mjesta provjereno svima doba...

1. Ribič - najbolji i najveći zagrebački (uz ostalu odličnu klopu)
2. SE-MI -Veliko Trgovišće, preko puta Tuđmanove kuće
3. Grešne gorice - makar ih neki ne vole, masa ljudi voli otić tamo
4. Preša - Krapina
5. Rody - Gornja Stubica
6. Lojzekova hiža - seoski turizam
7. Zelenjak - mi to zovemo "Pri Venteku"
8. Stara Vura - isto u Kumrovcu
9. Le Baron - Oroslavje, tj. Slatina
10. Oro Goro - najbolja pizza koja se može nać, ogromne, sočne, nakrkane svim i svačim i vrlo vrlo pristupačne cijene a i igralište za klince i sport
11. Dvorac Bežanec - za one malo dubljeg džepa
12. Slamnati krovovi - Stubičke toplice
13. Zagorska klet - restoran na vrh brda iznad Stubičkih, odličan pogled
14. Dvorac Mihanović - kod Tuheljskih toplica(iznad bazena)
15. Gloria - pizzeria u blizini moje kuće, sve bolje i bolje...
16. Zaboky - samo ime govori da je u Zaboku
17. Dvorac Gjalski

ovo su samo neki probrani s gastronauta jer ih se vise nemogu sjetit... ak vas koji zanima pogledajte njihove stranice il pitajte, moji opisi su bezveze
Lya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 09:41   #8
Quote:
Lya kaže: Pogledaj post
e, ja sam vam zagorka pa cu sam rec koja su mjesta provjereno svima doba...

.............................
ovo su samo neki probrani s gastronauta jer ih se vise nemogu sjetit... ak vas koji zanima pogledajte njihove stranice il pitajte, moji opisi su bezveze
ček
si u svima njima jela kad pišeš da su provjerena
ili si samo pobrala zagorske restorane s neta?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 09:44   #9
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A krcato je jer je blizu toplica, a i nema neke konkurencije u bližem centru Stubaka!
lani su baš bili krcati, prethodnih godina nije baš tako bilo, znali su biti sasvim prazni

mi imamo hižu iznad stubaka pa nam se uglavnom gastronomija svede na roštilj i kotel
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:03   #10
Quote:
Lya kaže: Pogledaj post
e, ja sam vam zagorka pa cu sam rec koja su mjesta provjereno svima doba...

3. Grešne gorice - makar ih neki ne vole, masa ljudi voli otić tamo
10. Oro Goro - najbolja pizza koja se može nać, ogromne, sočne, nakrkane svim i svačim i vrlo vrlo pristupačne cijene a i igralište za klince i sport

ovo su samo neki probrani s gastronauta jer ih se vise nemogu sjetit... ak vas koji zanima pogledajte njihove stranice il pitajte, moji opisi su bezveze
3. Totalno razočaranje. Dobili hladnu klopu koja ni po čemu nije razlikovala od najprosječnijeg gradskog čumeza s gablec-menijem za 20 kuna.

10. Pica je velika i impozantna, ali okusom sve bezličnija. Ako se ide zbog igrališta za klince - super. Ako se ide zbog utaživanja velike gladi - super. Ako se ide zbog ukusne pice -

Za Vuglec breg sam čuo da je dobar. Ima li netko s iskustvom iz prve ruke?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:17   #11
U lojzekovoj hiži meni klopa nije dobra. saftovi su samo brašno, meso je žilavo, patka je triješće, jedino su porcije velike ak to nekog veseli. osobno mi niš ne znači pun tanjur žilavog zagrebačkog.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:19   #12
Slamnati krovovi- ok, ali nekad je bilo bolje
Lojzekova hiža- odlično (ak nemreš pojesti, zapakiraju ti za doma)
Dva potoka (Zaprešić-Luka)- odlično
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:57   #13
Dva potoka - dobro
Lojzekova hiža - čista koma ponovljena ( nažalost) nekoliko puta
Sl.krovovi - gužva mislim zbog toplica,klopa srednja žalost
G.gorice - klopa vuče na bolje ali sam ja guštala ići tamo zbog klinca
Zelengaj (valjda) - dobro
Vidikovac (prije Zelengaja) - najeli se nekoliko puta baš ono fino po seljački i pšo kvaliteti i količini još više,ostatke kojih mora biti ti sami spreme za doma

Koliko ja znam svi restorani po Zagorju subotom i nedjeljom udarno rade tako da mi uopće nije jasno po kojem je to Zagorju Allexis zujala
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:16   #14
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Lojzekova hiža - čista koma ponovljena ( nažalost) nekoliko puta
haha, pa zakaj si ponavljao?
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:21   #15
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam svi restorani po Zagorju subotom i nedjeljom udarno rade tako da mi uopće nije jasno po kojem je to Zagorju Allexis zujala
zapadnom ....pregrada - vinagora - hum na sutli - trakošćan (gdje smo na kraju i bili u restoranu ) - nazad opet na lupinjak - hum - mali tabor - sutlansko jezero - atomske toplice preko sutle - nakon tog samo mala sela od par kuća - pa nekim putevima uzbrdo-nizbrdo do miljane - zagorska sela - kumrovec....

cijelo vrijeme smo išli cestom uz sutlu (prije je to put nego cesta), dakle granicu sa slovenijom....nigdje ničega nema....nikakvih putokaza, dok se nismo približili skretanju za tuhelj i kumrovcu...al onda je već bilo kasno navečer i mi se žurili nazad u Zg....

btw. s nama su bili i frendovi iz Huma, a ni oni nisu baš previše tim dijelom znali gdje ići

sad budemo znali kud treba idući put...nadam se ubrzo ...jer se nisam baš informirala o tome kad smo krenuli....mislila sam da ćemo naići usput na nešto...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:53   #16
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
haha, pa zakaj si ponavljao?
stjecajem okolnosti a i nadajući se u popravak,jbg
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 19:29   #17
Ima i novi hotel s a-la-cart restoranom, modernom gastronomijom i povoljnim cijenama menija sa 3-5 slijedova... www.villa-magdalena.net .
ikizghr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 08:56   #18
Quote:
ikizghr kaže: Pogledaj post
Ima i novi hotel s a-la-cart restoranom, modernom gastronomijom i povoljnim cijenama menija sa 3-5 slijedova... www.villa-magdalena.net .
A vid' Magdalene,vid' crvenila...
Strava im je dekuracija.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 09:14   #19
joj to je nedavno bilo na teveju i po časopisima
ostavljena žema onog bubnjara je reklamirala
kao odmor za dušu i telo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 00:42   #20
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Lojzekova hiža - čista koma ponovljena ( nažalost) nekoliko puta
Potpisujem ovo. I ja sam bila nekoliko puta - ambijent je super za klince a i ne zgleda uopce lose.
Na zalost, cini mi se da se ti ljudi genetski boje gladi jer se sve temelji na uzasnim kolicinama brasna (zaprska rula i nis se drugo ne osjeti) i masti - mesina se doslovno utapa u loju. Osim patke, koja je kao sto je netko vec rekao, bila trijesce (plus nezaobilazni loj, naravno).

Mislim, nije mi jasno koliko dugo ce moci prezivljavati na tom mitu da se tu jede dobra domaca klopa. Zbilja steta, jer mislim da ima potencijala.

Ja bih jako rado otisla negdje u tom dijelu Zagorja gdje se jede domace a dobro, a da ne izgleda kao razne Magdalene, Rody-ji i slicno. Svi prijedlozi su dobrodosli.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.