Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 18:20   #41
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post


ona je tebi uzela 6 dana godisnjeg kad si bila bolesna 2 dana???
a donijela si potvrdu o bolesti?
pa to treba prijavit!

mislim, ne znam, to se po zakonu ne smije, oni menirade kao fol neku uslugu da mi uzmu od godisnjeg ali samo zato da bi imala punu placu taj mjesec, ako ne, broji se kao opravdani izostanak i to mi nitko ne moze osporiti
Da, sad si me dobro shvatila.Da prijavim?Kome?Nemojte mi pričat priče.Ona je u dobre s večinom inspektora i tu samo ja mogu nagrapat.Nadam se nać posao s boljim uvjetima!Znam da nigdje nije savršeno ali što je previše previše je!!!Evo par dana ću biti kući (dobila sam domaći rad naravno).Usput zato sam dobila danas "jezikovu juhu"!!!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 18:30   #42
bjezi zeno, bjezi!!!
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 18:47   #43
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
bjezi zeno, bjezi!!!
Baš me ovo nasmijalo.Pokušavam ja pobjeći ali nikako da nešto nađem.A biti bez posla u današnje vrijeme je čista ludost.Zato moram nešto naći da bi mogla dati otkaz što i nije lako.Zato mi se čini pametnije ići na bebača.malo odmora a i u fazi sam da jaaaaaaaaaaaaako želim bebu.A kad to prođe mogu se posvetiti poslu (imam specifičnu struku).
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 19:08   #44
zato ja obozavam velike gradove!
a bebac uopce nije losa opcija (a poludit ce ti ona zmijetina na poslu)
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 00:08   #45
upravo mi je frendica dobila prietnju da dobiva premještaj na puno gore i teže i udaljenije radno mjesto zato što je ostala sa sinom 3 dana doma, mali ima gnojnu anginu.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:54   #46
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
zato ja obozavam velike gradove!
a bebac uopce nije losa opcija (a poludit ce ti ona zmijetina na poslu)
Dobro si je nazvala baš je znijetina i usput TRUDNA sam test pokaozao dvije crtice.Ne mislim kidnit na komplikacije ali sada mi je lakše kad znam da mogu bilo kada otići.Planiram prvo sve dogovorit s ginekologicom.Ljepo ču joj objasnit kako stvari stoje mislim da će me shvatiti tako da mogu bilo kada otvorit komplikacije.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:55   #47
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
upravo mi je frendica dobila prietnju da dobiva premještaj na puno gore i teže i udaljenije radno mjesto zato što je ostala sa sinom 3 dana doma, mali ima gnojnu anginu.
ne mogu vjerovati!!!!!!!!!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:27   #48
Malena mi je danas opet zakurila 39.1, ujutro idemo pedijatru i mene već sad želudac boli od muke što ujutro moram zvati šeficu i reći da sam na bolovanju.

I ona će ili derati se, ili prijetiti, ili će tajnice "slučajno" izgubiti moju potvrdu o otvaranju bolovanja... Kako je mrzim, kučka prokleta! Koja beštija od žene!
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:48   #49
Mame i bolovanje

Pitam se sad kad sam odradila cila dva tjedna u komadu i opet sam na bolovanju zbog mlađeg sina,koliko vas ima isti problem?Prošla sam to i sa starijim,ali ipak mi je muka od svega toga.Ne mislim zbog posla,bolovanja,plaće...mislim samo,kad ćemo ojačati i pobjediti "vrtičke radosti"?
__________________
Nekad bolje.Nekad ne..
maslincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:15   #50
Ne daje zdravstveno mamama uzalud 100% bolovanje do djetetove 3. godine života. Imala sam sličnu situaciju, ali sam ubrzo opet završila na porodiljnom. Mislim da bi tek iza 3 godine pomalo djete trebalo steći imunitet na "vrtićke radosti".
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:22   #51
sto ako mama ostane trudna dok je na porodiljnom (tj. ako je vec rodila, jel)?
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:05   #52
Quote:
maslincica kaže: Pogledaj post
Pitam se sad kad sam odradila cila dva tjedna u komadu i opet sam na bolovanju zbog mlađeg sina,koliko vas ima isti problem?Prošla sam to i sa starijim,ali ipak mi je muka od svega toga.Ne mislim zbog posla,bolovanja,plaće...mislim samo,kad ćemo ojačati i pobjediti "vrtičke radosti"?
Može li tata dobiti bolovanje?
Milo moje je tek počela raditi na novom poslu, još je na određeno. Manji se bio razbolio, pa sam ja uzeo bolovanje Isto puna plaća...
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:46   #53
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
sto ako mama ostane trudna dok je na porodiljnom (tj. ako je vec rodila, jel)?
Ovisi kada. Svaki porodiljni počinje 40 dana prije termina poroda, valjda će do tada izaći onaj prvi.
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:15   #54
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Može li tata dobiti bolovanje?
Milo moje je tek počela raditi na novom poslu, još je na određeno. Manji se bio razbolio, pa sam ja uzeo bolovanje Isto puna plaća...
Tata je sam svoj gazda,pa se više meni isplati ići na bolovanje,ali nije stvar u lovi(hvala Bogu)nego mi je žao malenog i nikako uhvatiti neki kontinuitet na poslu.Taman se uhodam u život "poslovne žene" i ono pljus...
__________________
Nekad bolje.Nekad ne..
maslincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:08   #55
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Može li tata dobiti bolovanje?
Milo moje je tek počela raditi na novom poslu, još je na određeno. Manji se bio razbolio, pa sam ja uzeo bolovanje Isto puna plaća...
moze i isto ima 100% place od prosjeka zadnja 3 mjeseca i jos se uracunavaju bozicnice, regresi i sl.
mi ovo prakticiramo (srecom, do sada samo jednom) jer sam ja u skoli pa mi je nadoknadit sate ubistvo, srecom malac se razboli za vikend, pa sam ta 2 dana ja s njim dok ne prode, a onda preuzima tata dok se ne zlijece skroz
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:37   #56
Pa sve ti ovisi o imunitetu samog djeteta. Moj sin recimo nije bio bolestan ništa više od onbićne prehlade i možda par puta proljev al dobro on je krenio u vrtić sa 3 godine, a mala curica koja je krenula sa jednom godinom u vrtić je imala veće probleme. Mi smo maloj davali dosta vitamina za poboljšanje imunološkog sustava pogotovo nakon neke bolesti jer ako ti dijete bude doma dva tjedan zbog bolesti, imunol.sustav mu oslabi i ako ga takvog pošalješ u vrtić velika je vjerovatnost da će se ponovno brzo razboljeti. Najbolje ti je da mu odmah daješ sirup. Evo meni je mala sada 2,5 godine i zadnji izostanak je imala prije 4,5 mjeseca zbog vodenih kozica. Znaći bar do njegove 2,5-3 godine će imati češće zaraze.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:13   #57
Ja sam s mojim sinom bila na bolovanju od kad je imao jednu godinu i krenuo u jaslice i to recimo od rujna do ožujka svaki mjesec po deset - petnaest dana obavezno.
Česti bronhitisi, laringitisi i sl.
Takav tempo bolovanja se nastavio do danas kad ima pet godina, nešto malo rjeđe, ali recimo od listopada do ožujka svakih 30-40 dana smo na bolovanju, ali sad više ne budemo po dva tjedna kući nego uglavnom tjedan dana (oko 5-6 radnih dana).
Mislim da sada kad se razboli, malo brže ozdravi.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:07   #58
Vodene kozice i bolovanje

Moja kcer (6,5 godina) je imala kozice prije dva tjedna i pedijatrica mi je dala bolovanje.
Nakon isteka bolovanja od 9 radnih dana ( dan manje od dva tjedna) isla sam jedan dan na posao i navecer toga dana kozice je dobilo starije dijete- sin , 8 godina, drugi razred.
Slijedeci dan je bio petak,drugi dan nakon bolovanja za kcer, isla sam ujutro na posao a dijete je ostalo sa bakom.
Popodne sam isla kod obiteljske lijecnice (zajednica meni i sinu) reci da dijete ima kozice i da taj dan nije islo u skolu ( radi ispricnice kasnije) .
Ne trazeci uopce da mi da bolovanje jer mi se to cinilo normalno da mi sama ponudi ( ono prvo bolovanje i tako mi je dala druga dotorica-pedijatrica), ona mi kaze da "jos nije cula da ako skolsko dijete ima kozice majka ide na bolovanje"!!!
Jako me iznenadila pa sam joj rekla da ako nemam pravo ne idem ali da sam vec rekla na poslu da me u ponedjeljak nema i da znam da su sve kolegice za kozice svoje djece bile na bolovanju.
Osim toga, dijete ima temperaturu i povracalo je 3-4 puta.
Jos je rekla da dijete nakon 5 dana vise nije zarazno i da moze cak i u skolu! A sto je sa imunitetom?
To ju nisam htjela ni pitati.
Sutra zovem ravnatelja doma zdravlja da pitam imam li kao majka skolarca pravo na bolovanje ili ne!
šta mislite?
hejcrnazeno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 07:47   #59
ne mogu vjerovati koji pristup doktorice! katastrofa. i sigurna sam da imaš pravo na bolovanje...
a vezano za imunitet. pedijatrica mi je rekla da nakon kozica treba 6 tjedana da bi se imunitet vratio....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:33   #60
Ja sam bila 5 tjedana na bolovanju kad su moji imali kozice, isto tako jedan za drugim a bolovanje sam tražila od svoje dr koja je definitivno anđeo
Pedijatru nisam niti spomenula da bi na bolovanje jer znam da bi mi dao dva ipo dana
Mislim da sve ovisi o dobroj volji doktora opće prakse.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.