Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2019., 11:42   #1
Revizija 40-satnog radnog tjedna, radnog mjesta i nacina rada!

Mislim da je doslo vrijeme da se ovom temom ozbiljno pozabavimo buduci da izgleda kako ovo nije samo privremeni trend ili caka samopromocije nekoliko tvrtki.

Govorimo o skracenju radnog vremena ili na nacin da se zadrzi model PON-PET ali skrati radni dan na 6 sati, ili da se ostavi radno vrijeme od 8 sati a radni tjedan skrati na 4 radna dana.


Apsolutno svi pilot projekti u svim zemljama i tvrtkama su dali izrazito povoljne rezultate koji ukazuju na to da su njihovi djelatnici, nakon sto im je skacen radni tjedan, ostali u jednakoj mjeri produktivni ili cak i vise produktivni nego kad su na poslu provodili vise vremena.


https://novac.jutarnji.hr/karijere/r...znace/8483444/

Ovo je primjer proizvodnog procesa gdje ne mozes drugacije nogo biti fizicki prisutan na random mjesu.
No uz skracenje radnog vremena sve se vise implementira fleksibilnost radnog mjesta za zanimanja koja imaju tu mogucnost. Kako je tehnologija napredovala, omogucila je ljudima da svoj posao komotno obavljaju od kuda god zele, pod pretpostakom da imaju dovoljno dobru vezu sa internetom.


Poslodavce sve vise zanima koliko ces dostavit i koliko ces bit efektivan i produktivan, od toga koliko si vremena proveo na random mjestu. Najnovija istrazivanja pokazuju da ljudi koji su vezani uz model PON-PET ; 9-5, vise od polovice vremena provode na pizdarije. Od novina (portal), drustvenih mreza, caskanja s kolegama, chattanja na mobu itd, te da su produktivni tek par sati dnevno (2-4)...


Mijenja se pristup od: zelim te vidjeti svaki dan ovdje od 8 - 4 na random mjestu, do: zelim u petak vidjeti dostavljeno ovo i ono, a na tebi je da se sam organiziras gdje ces, koliko i kako.


Odlazi li stari model 8-8-8 sa dva dana tjedno odmora u repertoarnicu povijesti?
Postaje li AGILE default-ni model rada i hoce li fiksno radon mijesto za koju godinu biti stvar povijesti?
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 11:52   #2
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post

Apsolutno svi pilot projekti u svim zemljama i tvrtkama su dali izrazito povoljne rezultate koji ukazuju na to da su njihovi djelatnici, nakon sto im je skacen radni tjedan, ostali u jednakoj mjeri produktivni ili cak i vise produktivni nego kad su na poslu provodili vise vremena.
Čista matematika:

Ako je netko jednako produktivan u 8 sati i u 6 sati, za 6 sati napravi manje nego za 8 sati. Dakle, za 6 sati treba dobiti manju plaću, jer je i manje proizveo.

Ako je netko jednako produktivan sa 6 sati kao i sa 8 sati, onda može raditi 6 sati i biti plaćen kao što je bio plaćen za 8 sati, jer je, realno gledajući, 2 sata zabušavao.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 11:53   #3
Pitanje je da li bi smanjenjem radnih sati sukladno smanjenju pala i placa radnika. Racunica je jednostavna, ako bi sa smanjenjem od 25% radnih sati produktivnost ostala ista, a ja vjerujem da bi u nekim bransama stvarno produktivnost bila ista onda poslodavac nema interesa placati radnika da mu je u firmi a da ne radi.
Znaci smanjenje satnice i sukladno tome smanjenje place. U dosta firmi bi to bilo ok. U bolnicama ili u nekoj automatiziranoj proizvodnji ne bi bilo ok jer netko mora pokriti smjene.


Pitanje je da li bi ljudi pristali raditi 25% manje za isto toliko manje novaca. Nema mi logike da bi poslodavci isli na to da radnik radi manje a da je isto placen, to nema nekog smisla, bez obzira sto bi napravio isti posao.
Mozda u nekoj drugoj poslovnoj klimi u nekoj drugoj drzavi ali u uvjetima koji vladaju u Hrvatskoj, i ne samo u Hrvatskoj iluzorno je tako nesto ocekivati.

Na svom poslu ne bih prihvatio smanjenje place i radnog vremena. Ok, ja radim u smjenama pa bi to bilo tesko i pokriti jer uvijek fali radnika ali ne bih pristao na smanjenje place.


Na smanjenje satnice uz istu placu koji imam do sad bih naravno pristao

Realno, ne ocekujem da to ubrzo zaživi, to je potpuna suprotnost kapitalizmu.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 11:58   #4
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
M


Ovo je primjer proizvodnog procesa gdje ne mozes drugacije nogo biti fizicki prisutan na random mjesu.
No uz skracenje radnog vremena sve se vise implementira fleksibilnost radnog mjesta za zanimanja koja imaju tu mogucnost. Kako je tehnologija napredovala, omogucila je ljudima da svoj posao komotno obavljaju od kuda god zele, pod pretpostakom da imaju dovoljno dobru vezu sa internetom.


Poslodavce sve vise zanima koliko ces dostavit i koliko ces bit efektivan i produktivan, od toga koliko si vremena proveo na random mjestu. Najnovija istrazivanja pokazuju da ljudi koji su vezani uz model PON-PET ; 9-5, vise od polovice vremena provode na pizdarije. Od novina (portal), drustvenih mreza, caskanja s kolegama, chattanja na mobu itd, te da su produktivni tek par sati dnevno (2-4)...


Pitanje je koliko možeš biti produktivan izvan radnog mjesta, odnosno tamo gdje te sve i svašta ometa.

Radna mjesta su stvorena za rad i na njima ima malo ili gotovo ništa što ometa proces rada.

Ako čovjek radi negdje drugdje ometa ga svašta. Recimo, ako radiš kod kuće ometa te dijete ili ostali članovi obitelji, ometaš i sam sebe tako da odeš u kuhinju po sendvič ....... sve to skupa utječe na produktivnost rada.

Poslodavcu može biti svejedno ako je plaća vezana uz količinu obavljenog posla. Pače, to mu je i koristno jer ne mora trošiti na najam, grijanje .......

Međutim, radniku može biti dvosjekli mač. Može mu se dogoditi da za istu posao potroši puno više vremena, jer će raditi sa puno prekidanja i pauza.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 11:58   #5
Zašto bi uopće zapošljavao nekoga na takvim poslovima, autsorsaš i gotovo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 12:15   #6
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zašto bi uopće zapošljavao nekoga na takvim poslovima, autsorsaš i gotovo.
Dva razloga - zato što imaš više posla nego što možeš sam obaviti ili zato što nemaš struku za traženi posao.

To su, inače, razlozi zbog kojih poslodavci zapošljavaju radnike bez obzira na mjesto gdje radnici rade.

Ako ćeš primjer - recimo, vozač si kamiona, imaš svoj kamion i voziš. Međutim, dobiješ tokiko posla da ga sam sa svojim kamionom ne možeš obaviti. Uzmeš još jedan kamion i zaposliš vozača.

Ili imaš tvrtku koja se bavi izradom poslovnih planova. Ti si ekonomist, znaš ekonomiju, međutim, trebaš znati i pravo. Zaposliš pravnika.

Ili, otvoriš tvrtku za taksi prijevoz. Ne znaš voziti, nemaš vozačku. Zaposliš vozače.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 12:18   #7
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zašto bi uopće zapošljavao nekoga na takvim poslovima, autsorsaš i gotovo.
Kad bi svi počeli outsourcati kome bi to zapravo outsourcali?

Outsourcing je izmišljotina isključivo u svrhu što nepravednije distribucije profita u omjeru sa uloženim radom tj. mašeš kitom i uzimaš 80% love od posla dok firma kojoj si outsourcao posao radi sve za 20% love.
Outsourcing će na kraju pokopati cijeli ekonomski sustav jer je rezultat negativna selekcija kadra u firmama koje zapravo izvode posao a dobivaju mali dio kolača.
Dugoročni efekti su sve veća sranja, greške, loše izvedeni poslovi i na kraju krah sustava.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 12:22   #8
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Dva razloga - zato što imaš više posla nego što možeš sam obaviti ili zato što nemaš struku za traženi posao.

To su, inače, razlozi zbog kojih poslodavci zapošljavaju radnike bez obzira na mjesto gdje radnici rade.

Ako ćeš primjer - recimo, vozač si kamiona, imaš svoj kamion i voziš. Međutim, dobiješ tokiko posla da ga sam sa svojim kamionom ne možeš obaviti. Uzmeš još jedan kamion i zaposliš vozača.

Ili imaš tvrtku koja se bavi izradom poslovnih planova. Ti si ekonomist, znaš ekonomiju, međutim, trebaš znati i pravo. Zaposliš pravnika.

Ili, otvoriš tvrtku za taksi prijevoz. Ne znaš voziti, nemaš vozačku. Zaposliš vozače.
Odgovorao sam na prvi post, ako moram platiti dostavljeno ovo i ono onda ću to i platiti, ne trebam zbog toga zapošljavati nekoga:
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Mijenja se pristup od: zelim te vidjeti svaki dan ovdje od 8 - 4 na random mjestu, do: zelim u petak vidjeti dostavljeno ovo i ono, a na tebi je da se sam organiziras gdje ces, koliko i kako.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 12:29   #9
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Kad bi svi počeli outsourcati kome bi to zapravo outsourcali?

Outsourcing je izmišljotina isključivo u svrhu što nepravednije distribucije profita u omjeru sa uloženim radom tj. mašeš kitom i uzimaš 80% love od posla dok firma kojoj si outsourcao posao radi sve za 20% love.
Outsourcing će na kraju pokopati cijeli ekonomski sustav jer je rezultat negativna selekcija kadra u firmama koje zapravo izvode posao a dobivaju mali dio kolača.
Dugoročni efekti su sve veća sranja, greške, loše izvedeni poslovi i na kraju krah sustava.
Kako bi razni prodavači magle bili uspješni poduzetnici bez outsourcanja?

Imaš vezu u politici koja ti naštela javni natječaj, otvoriš jdoo, povučeš milion a ne znaš raditi. Onda nastupa outsourcanje gdje platiš 100 tisuća nekoga tko će odraditi, a ti ubereš 900 tisuća, a da nemaš pojma o poslu kojeg treba odraditi, samo imaš nekog u politici. Naravno, tutnuti ćeš 100 tisuća svojem pokrovitelju političaru kako bi na slijedećim izborima opet pobijedio, a ti dobio novu javnu nabavu. Bez outsourcanja se taj uspješni poslovni model raspada.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 12:44   #10
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Kad bi svi počeli outsourcati kome bi to zapravo outsourcali?

Outsourcing je izmišljotina isključivo u svrhu što nepravednije distribucije profita u omjeru sa uloženim radom tj. mašeš kitom i uzimaš 80% love od posla dok firma kojoj si outsourcao posao radi sve za 20% love.
Outsourcing će na kraju pokopati cijeli ekonomski sustav jer je rezultat negativna selekcija kadra u firmama koje zapravo izvode posao a dobivaju mali dio kolača.
Dugoročni efekti su sve veća sranja, greške, loše izvedeni poslovi i na kraju krah sustava.
Nisam govorio za sve nego za konkretan slučaj, ako plaćam proizvod onda ću njega i platiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 13:42   #11
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisam govorio za sve nego za konkretan slučaj, ako plaćam proizvod onda ću njega i platiti.
Jel ti razumiješ da netko taj proizvod treba proizvest, prodat i dostavit. Nebitno jel outsource ili ne(to uopće nije pitanje teme, niti mijenja išta). Nego pitanje je o radnom vremenu.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 13:43   #12
U jadranskog tigra je još uvijek uobičajeno raditi od-do ili "radi se dok ima posla" (u prijevodu po 10-11h dnevno, 6 dana u tjednu), tako da prvo trebamo doći na ovih 8 sati dnevno iliti 40 sati tjedno, pa tek onda razgovarati o smanjenju radnog tjedna na 6x5h.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 14:31   #13
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Jel ti razumiješ da netko taj proizvod treba proizvest, prodat i dostavit. Nebitno jel outsource ili ne(to uopće nije pitanje teme, niti mijenja išta). Nego pitanje je o radnom vremenu.
I što s tim, i pizzu treba netko zamijesiti, ispeći... pa kada poželiš pizzu ne zapošljavaš picajola nego kupiš pizzu kao takvu.
U uvodnom postu teme piše:

Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Mijenja se pristup od: zelim te vidjeti svaki dan ovdje od 8 - 4 na random mjestu, do: zelim u petak vidjeti dostavljeno ovo i ono, a na tebi je da se sam organiziras gdje ces, koliko i kako.
dakle bitno ti je ovo i ono i to i platiš a ne zanima te gdje je to netko napravio i za koliko radnih sati.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 14:53   #14
aha.
u mirovinu bi onda išli sa 85 godina, razmjerno radnom vremenu ili bi i to mijenjali?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 15:00   #15
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Dva razloga - zato što imaš više posla nego što možeš sam obaviti ili zato što nemaš struku za traženi posao.

To su, inače, razlozi zbog kojih poslodavci zapošljavaju radnike bez obzira na mjesto gdje radnici rade.

Ako ćeš primjer - recimo, vozač si kamiona, imaš svoj kamion i voziš. Međutim, dobiješ tokiko posla da ga sam sa svojim kamionom ne možeš obaviti. Uzmeš još jedan kamion i zaposliš vozača.

Ili imaš tvrtku koja se bavi izradom poslovnih planova. Ti si ekonomist, znaš ekonomiju, međutim, trebaš znati i pravo. Zaposliš pravnika.

Ili, otvoriš tvrtku za taksi prijevoz. Ne znaš voziti, nemaš vozačku. Zaposliš vozače.
Ti znaš da outsourcing, koji je kolega spomenuo, znači angažiranje vanjskog suradnika za odrađivanje posla umjesto zapošljavanja vlastitog radnika?

Vlastitog radnika se u pravilu zapošljava samo u slučajevima kada će isti trajno obavljati te poslove.

Nećeš valjda za povremene usluge zaposliti diplomiranog pravnika s pravosudnim ispitom, nego ćeš platiti jednokratno usluge nekog odvjetnika.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 19:19   #16
Kod mene u firmi (~150-200 zaposlenih) je uvedeno donekle fleksibilno radno vrijeme. Treba odraditi 7.5 sati u periodu od 7-18.
Zadovoljstvo je poraslo svakako, ali zbog povećanog obima posla na razini firme, nema nekih procjena koliko je to utjecalo na produktivnost/h, jer se opet ne stigne sve

Uzeti u obzir da li je to fleksibilno vrijeme privuklo možda kvalitetnije randike nego bi inače bio slučaj, bi također bilo jako teško procjeniti.

Gledajući samo po sebi, i uzevši moje uvjete u obzir, ja iskreno vjerujem da bih u 4 dana od 8 sati napravio jednaku količinu posla kao i sada.
Jer radim posao sa glavom. Biti koncentriran 8 sati dnevno na posao i raditi istim tempom, možda jako rijetke osobe mogu, ali to su teški izuztci.
Viken mi nije dosta vremena da obavim neke druge stvari, tako da ponedjeljkom svakako produktivnost je lošija. isto tako ujutro je lošija nego popodne, pa zbog toga mislim da meni 6 satno radno vrijeme ne bi previše pomoglo firmi.
Okolnost je i ta da je klimatizacija katastrofa, zgrada sva u staklu južne orijentacije, a klimatizacije nema. I to svakako primjetim d autječe na produktivnost, i to debelo. Po ljetu smo svi na škrgama, mozak jedva kisika dobiva. Pogotovo kada netko za gablec jede pečena jaja, pa nas ti kransi miomirisi prate do kraja dana

Ugl, sve u svemu:
- omogućiti radnicima adekvatne uvjete za rad
- razviti ili primjeniti način praćenja rada, produktivnosti i kvalitete
- nagrađivati brzinu i kvalitetu

Uz te tri stvari, produktivnost raste sigurno.
A ovo 4x8 bi pilot trebao. Možda.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 20:24   #17
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
U jadranskog tigra je još uvijek uobičajeno raditi od-do ili "radi se dok ima posla" (u prijevodu po 10-11h dnevno, 6 dana u tjednu), tako da prvo trebamo doći na ovih 8 sati dnevno iliti 40 sati tjedno, pa tek onda razgovarati o smanjenju radnog tjedna na 6x5h.
Jadranski tigar je druga igra.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post

dakle bitno ti je ovo i ono i to i platiš a ne zanima te gdje je to netko napravio i za koliko radnih sati.
Bingo!

Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Pitanje je da li bi smanjenjem radnih sati sukladno smanjenju pala i placa radnika. Racunica je jednostavna, ako bi sa smanjenjem od 25% radnih sati produktivnost ostala ista, a ja vjerujem da bi u nekim bransama stvarno produktivnost bila ista onda poslodavac nema interesa placati radnika da mu je u firmi a da ne radi.
Znaci smanjenje satnice i sukladno tome smanjenje place. U dosta firmi bi to bilo ok. U bolnicama ili u nekoj automatiziranoj proizvodnji ne bi bilo ok jer netko mora pokriti smjene.


Pitanje je da li bi ljudi pristali raditi 25% manje za isto toliko manje novaca. Nema mi logike da bi poslodavci isli na to da radnik radi manje a da je isto placen, to nema nekog smisla, bez obzira sto bi napravio isti posao.
Mozda u nekoj drugoj poslovnoj klimi u nekoj drugoj drzavi ali u uvjetima koji vladaju u Hrvatskoj, i ne samo u Hrvatskoj iluzorno je tako nesto ocekivati.

Na svom poslu ne bih prihvatio smanjenje place i radnog vremena. Ok, ja radim u smjenama pa bi to bilo tesko i pokriti jer uvijek fali radnika ali ne bih pristao na smanjenje place.


Na smanjenje satnice uz istu placu koji imam do sad bih naravno pristao

Realno, ne ocekujem da to ubrzo zaživi, to je potpuna suprotnost kapitalizmu.
Netocno!
Kapitalizam 21 stoljeca shvaca da je mrkva bolja od batine. Kao sto je JKD01 primjetio, Jadranski tigar to tek mora shvatiti. Sto ti mislis zasto su dosle sve te nove cake i noviteti u radu u kapitalizmu? Radi ljubavi prema bliznjem svom? Altruizam? Empatije vlasnika prema djelatnicima?

Ne.

Racunica. Matematika.
Ti si za poslodavca limun. I njemu je bitno koliko ces ti soka dati na kraju dana/tjedna/mjeseca. I to na jedan veoma empirijski nacin mjeri. Ako on vidi da si vise soka dao jer si manje bio na poslu, onda ce to primjenit jer je za njega profit veci. Jer kad si ti sretan, odmoren i zadovoljan, onda si i vise produktivan i vise pridonosis organizaciji. Dajes vise soka.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Pitanje je koliko možeš biti produktivan izvan radnog mjesta, odnosno tamo gdje te sve i svašta ometa.

Radna mjesta su stvorena za rad i na njima ima malo ili gotovo ništa što ometa proces rada.

Ako čovjek radi negdje drugdje ometa ga svašta. Recimo, ako radiš kod kuće ometa te dijete ili ostali članovi obitelji, ometaš i sam sebe tako da odeš u kuhinju po sendvič ....... sve to skupa utječe na produktivnost rada.

Poslodavcu može biti svejedno ako je plaća vezana uz količinu obavljenog posla. Pače, to mu je i koristno jer ne mora trošiti na najam, grijanje .......

Međutim, radniku može biti dvosjekli mač. Može mu se dogoditi da za istu posao potroši puno više vremena, jer će raditi sa puno prekidanja i pauza.
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 20:42   #18
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zašto bi uopće zapošljavao nekoga na takvim poslovima, autsorsaš i gotovo.
Ne možeš outsourcat sve branše niti sve odjele i pozicije u njima. Zamisli da ti financije vodi neka no name firma iz Donjih Mošnji?
Alessio Rastani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 21:08   #19
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Kod mene u firmi (~150-200 zaposlenih) je uvedeno donekle fleksibilno radno vrijeme. Treba odraditi 7.5 sati u periodu od 7-18.

...

Okolnost je i ta da je klimatizacija katastrofa, zgrada sva u staklu južne orijentacije, a klimatizacije nema. I to svakako primjetim d autječe na produktivnost, i to debelo. Po ljetu smo svi na škrgama, mozak jedva kisika dobiva. Pogotovo kada netko za gablec jede pečena jaja, pa nas ti kransi miomirisi prate do kraja dana


Gdje ti radiš čovječe?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2019., 00:08   #20
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Za sve uredske poslove ova analiza distrakcija itekako stoji.

Praktički je nemoguće biti koncentriran 8 sati na intelektualni posao. Ljudi koji to mogu su izuzetno izuzetno rijetki.
Efektivno se na poslu na intelektualni rad potroši maksimalno 4 sata a ostalo je prazni hod, gablec, razgovor sa kolegom ili rješavanje problema koji ne zahtijevaju razmišljanje.
8 sati intelektualnog posla dnevno i tako mjesec dana i čovjek je zreo za bolovanje ili godišnji odmor. Sve drugo su priče za malu djecu.
Radio sam u više firmi, posjetio cijelo tuce i zaista je to tako.
Što se mene tiče ja bi mogao raditi i 5 sati dnevno, učinak bi mi bio isti. Ne bi išao na ručak, pojeo bi samo neki snack na poslu i u 13h otišao doma sa potpuno istom količinom napravljenog posla.
Ljude zapravo ubija pomisao da najbolji i najveći dio dana odlazi na rad a motivacija je jedan od najvažnijih čindbenika produktivnosti. A nema gore za motivaciju od činjenice da moraš točno tad i tad na posao i onda odraditi najmanje 8 sati.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.