Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2004., 21:13   #1
A.m.o.r.c.

Pozdrav svima!

Vidim da ste načelno razlučili dvije stvari vezane za rozenkrojcere, s očekivanim rezultatom!!
Poziv za predavanje sutra(19og u hotelu Dubrovnik) je već objavljen, inače je jedan put mjesečno za nečlanove!
Hrweb ste već otkrili, preostaje jedino ako ima kakvih pitanja, vrlo rado ću odgovoriti, naravno koliko to dopušta ovaj medij!

Pozdrav svima, još jednom!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 00:00   #2
Reci odmah i cijenu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 02:16   #3
Imam ja više pitanja (za početak) a najveći broj se svode na ..učenje društva.
Možeš li nam malo približiti (povijesno (ne legendarno)) učenje i cilj(svrhu) društva?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 02:05   #4
Pa di si ti Max ! tek si sad stigao na ovaj forum
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 13:25   #5
Re: A.m.o.r.c.

Quote:
MMAX kaže:
Pozdrav svima!

Vidim da ste načelno razlučili dvije stvari vezane za rozenkrojcere, s očekivanim rezultatom!!
Poziv za predavanje sutra(19og u hotelu Dubrovnik) je već objavljen, inače je jedan put mjesečno za nečlanove!
Hrweb ste već otkrili, preostaje jedino ako ima kakvih pitanja, vrlo rado ću odgovoriti, naravno koliko to dopušta ovaj medij!

Pozdrav svima, još jednom!
Cijenu čega?
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 13:27   #6
Quote:
danaye kaže:
Imam ja više pitanja (za početak) a najveći broj se svode na ..učenje društva.
Možeš li nam malo približiti (povijesno (ne legendarno)) učenje i cilj(svrhu) društva?

Za početnu informaciju pročitaj nešto na www.amorc.hr ili org

Nakon općenitog, rado ću odgovoriti detaljno, na konkretno pitanje, koliko mogu!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 13:35   #7
Quote:
Leviant kaže:
Pa di si ti Max ! tek si sad stigao na ovaj forum
Evo me, nitko ne voli kad negdje stoje netočne informacije! Rado ću pridonjeti da ispravni podaci budu na vidjelu, pa tek onda da se donosi nekakav sud o nečemu!
Ovaj Red nije misteriozan već mističan, te shodno praksi unazad nekoliko godina sklon je što otvorenije istupiti u javnost, koliko god to bude moguće a da ne ugrozi svoj ili tuđi integritet!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 21:52   #8
Re: A.m.o.r.c.

Quote:
MMAX kaže:
Vidim da ste načelno razlučili dvije stvari vezane za rozenkrojcere
Što jesmo?

1. Ajd nam fino pojasni u čemu je razlika između amorca, lectorium rosicrucianum i rosicrucian fellowship-a.

2. "konspirativna" Veza između masona/iluminata i rozenkrojcera, šta je s tim?

Tolko za sad

__________________
" Incredibly dismal, pathetic chord sequence "
ztuzgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 22:48   #9
Re: Re: A.m.o.r.c.

Quote:
ztuzgg kaže:
Što jesmo?

1. Ajd nam fino pojasni u čemu je razlika između amorca, lectorium rosicrucianum i rosicrucian fellowship-a.

2. "konspirativna" Veza između masona/iluminata i rozenkrojcera, šta je s tim?

Tolko za sad

1. iz AMORC-a su proizašli i LR i RCf te CR+C, prvi u Nizozemskoj i ima više religiozni ustroj i hijerarhiju! treći vodi bivši Imperator AMORC-a u Americi, tvrdeći da su njegoi principi bliži tradicionalnom učenju!Drugi ni ne poznam toliko da bi komentirao, no, ni jedni ni drugi ni treći nemaju kozmički vezu, link! To će reći da, jednostavno , da učenja nisu u skladu sa Kozmičkim zakonima . Ovo dalje nije nužno objašnjavati što je što, jer ionako objašnjenje nema koristi osim za studente mistike! Sorry(čitaj: i to je previše što je rečeno)

2. ako se ograničimo na Masone i Rozenkrojcere, i jedni i drugi imaju Iluminatni stupanj! U davnoj prošlosti su svi Redovi današnjce bili objedinjeni, no dobro nam poznata želja za moći, vlašću i dominaciom učinila je disperziju među njima te je danas svega nekoliko Redova sljednika starih mističnih škola!

Toliko, vjerujem da je odgovor donekle zadovoljavajući!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 09:51   #10
Kakvi kozmički zakoni i kozmički link?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 12:22   #11
AMORC to su oni smijesni rozenkrojceri koji kao i OTO smatraju da su Ramzes II i jos neki pradavni likovi bili rozenkrojceri Tko mozes vjerovat u takve gluposti-uzeli su gotovo svaku malo bitniju osobu iz povijesti i proglasili je za rozenkrojcera.Dobar trik-to nitko ne moze potvrditi ni opovrgnuti tako da je to zgodan nacin za stvaranje kredibiliteta.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 12:48   #12
Quote:
Baphomet kaže:
Kakvi kozmički zakoni i kozmički link?

Jednostavno ovako: hrpa igraonica okuplja klince i svi suludo uživaju u igricama najdražim! Čuju da postoje i druge igraonice, no nemogu stupiti direktno u kontakt jer vlasnik nema net!
Kad on zadovolji neke uvjete, priključi net, klinci će moći povezati se s nećim o ćemu su samo nagađali!

Naravno ovo je vrlo jednostavno uspoređeno.
Bit je da su potrebni određeni preduvjeti kako bi se moglo komunicirati sa energijama koje nam inače nisu dostupne kao neke njene niže vibracije!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 13:08   #13
Quote:
Burzum kaže:
AMORC to su oni smijesni rozenkrojceri koji kao i OTO smatraju da su Ramzes II i jos neki pradavni likovi bili rozenkrojceri Tko mozes vjerovat u takve gluposti-uzeli su gotovo svaku malo bitniju osobu iz povijesti i proglasili je za rozenkrojcera.Dobar trik-to nitko ne moze potvrditi ni opovrgnuti tako da je to zgodan nacin za stvaranje kredibiliteta.
Da ne polemiziramo previše pogledaj Hrweb amorc-a, pod povjest Reda. U egipatsko vrijeme postojala je objedinjena mistična škola koja se kroz povijest razilazila u različite smjerove. Zato danas ima kojekakvih "pravnih slijednika" starih škola i onih koji to žele biti! Ne želim za pojedine tvrditi jesu li ili ne, i za to postoje dokumenti i arhivi(čak i na net-u, ono što smije stajati upravo iz tog razloga)!
Također svi, uzduž i poprjeko svojataju
velike povjesne ličnosti(svima jasno iz kojih razloga) no stvarna pripadnost(dokumentirana, orginalna) postoji samo u arhivima određenih Redova!
Nazivi današnjih Redova naravno nisu iz vremena antike i prije, mislim da bi smješno bilo da je Platon Templar a neki od Ramzesa Mason, ne?

Neznam jel te odgovor zadovoljava....
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 13:40   #14
Quote:
MMAX kaže:
Naravno ovo je vrlo jednostavno uspoređeno.
Jel možeš to napisati konkretnije i jasnije.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 14:13   #15
Quote:
MMAX kaže:
Da ne polemiziramo previše pogledaj Hrweb amorc-a, pod povjest Reda. U egipatsko vrijeme postojala je objedinjena mistična škola koja se kroz povijest razilazila u različite smjerove. Zato danas ima kojekakvih "pravnih slijednika" starih škola i onih koji to žele biti! Ne želim za pojedine tvrditi jesu li ili ne, i za to postoje dokumenti i arhivi(čak i na net-u, ono što smije stajati upravo iz tog razloga)!
Također svi, uzduž i poprjeko svojataju
velike povjesne ličnosti(svima jasno iz kojih razloga) no stvarna pripadnost(dokumentirana, orginalna) postoji samo u arhivima određenih Redova!
Nazivi današnjih Redova naravno nisu iz vremena antike i prije, mislim da bi smješno bilo da je Platon Templar a neki od Ramzesa Mason, ne?

Neznam jel te odgovor zadovoljava....
Naravno da me ne zadovoljava.Kada vas velebajni uvazeni misticni red predoci papirus iz doba Ramzesa II koji potvrduje njegovo clanstvo u bilo kakvome redu kamoli jos rozenkrojcerskom onda cu ja biti zadovoljan.Ali naravno ti redovi imaju neke arhive koje su stare cak do 100 g ali ne 4000
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 14:29   #16
Naravno da me ne zadovoljava.Kada vas velebajni uvazeni misticni red predoci papirus iz doba Ramzesa II koji potvrduje njegovo clanstvo u bilo kakvome redu kamoli jos rozenkrojcerskom onda cu ja biti zadovoljan.Ali naravno ti redovi imaju neke arhive koje su stare cak do 100 g ali ne 4000

______________________________

American Way Of Life


Neznam zašto spominješ Ramzesa II ?
Morat ćeš ipak i pročitati nešto kako bi podaci bili točniji(oprosti, to je dobtomajnerno)

Doista vjeruješ da ne postoje spisi iz tog vremena?

Nešto je izgorilo, no ne baš sve!
Ni meni ni tebi nije oglavu znati jel, i tko je, komu pripadao! Ako to baš toliko žarko želiš vidjeti, uđi u neki od Redova pa ćeš negdje na to i naići! Ono što ti mogu tvrditi, sigurno je da postoji!

Nitko od Faraona ili svečenstva nije mogao pripadati rozenkrojcerima, ako zbog ničeg drugog onda zbog ruže u simbolu! Oni nisu poznavali ružu! Negdje češ naći u botanici kad je ruža došla u naše krajeve! Umjesto ruže je korišten ljiljan a njega nema u imenu rozenkrojcera!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 14:31   #17
Ps: vidim imaš Busha u sličici!

Zgodno bi njemu bilo postaviti neka od ovih pitanja(ili nekom od njegovih) čisto da vidiš što bi ti odgovorili!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 14:32   #18
Quote:
Baphomet kaže:
Jel možeš to napisati konkretnije i jasnije.
........misliš što je kozmička veza?
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 15:57   #19
Quote:
MMAX kaže:
........misliš što je kozmička veza?
Ne baš...zanima me sa čime se ta veza uspostavlja i kako dokazuješ da je to vjerodostojna veza.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 16:07   #20
Quote:
Baphomet kaže:
Ne baš...zanima me sa čime se ta veza uspostavlja i kako dokazuješ da je to vjerodostojna veza.

Štekerom u utičnicu, pa vidiš jel žarulja svjetli!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.