Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2009., 10:57   #61
Quote:
g33 kaže: Pogledaj post
Ma ne radi se o panici!Ne mislim da ce banka riknut,nego ide mi na k...c sto moram izvrsit neka placanja,a ne mogu,idu mi kamate,moram se opravdavat zbog imbecila koji ne rade svoj posao kak treba,a bas uvijek striktno pazim da ne kasnim s placanjem ljudima s kojima radim i na to sam posebno osjetljiv kad meni kasne.
e pa zato nakon što se uklone tehnički problemi odi u Banku i postavi odštetni zahtjev. vrlo vjerovatno ti neće proći ali zato će im se dignuti kosa na glavi. kada ti to ne prođe traži neku drugu pogodnost. npr karticu bez upisnine i članarine ili ne plaćanje usluge IBG-a i sl.
erri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:57   #62
Quote:
g33 kaže: Pogledaj post
Ma ne radi se o panici!Ne mislim da ce banka riknut,nego ide mi na k...c sto moram izvrsit neka placanja,a ne mogu,idu mi kamate,moram se opravdavat zbog imbecila koji ne rade svoj posao kak treba,a bas uvijek striktno pazim da ne kasnim s placanjem ljudima s kojima radim i na to sam posebno osjetljiv kad meni kasne.
E, a vidiš meni je malo panika. Imam plaćanja prema državi (carina) i kako sad to izvesti? Bila sam u banci, pitala što raditi, naravno da nemaju pojma
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:58   #63
Quote:
erri kaže: Pogledaj post
joj ekipa. oko čega radite paniku. pao im je sustav i šta? srediti će to i onda ć biti sve u redu. kao vama nije nikada paou sustav na poslu, doma?

ajde nemojte dizati paniku bez veze
Sustav im je pao još u nedjelju!! Helou, kad ti doma padne sustav za koliko ga osposobiš?
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:00   #64
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
E, a vidiš meni je malo panika. Imam plaćanja prema državi (carina) i kako sad to izvesti? Bila sam u banci, pitala što raditi, naravno da nemaju pojma
uvijek imaj još jedan žiro račun. nije skup a koji put dobro dođe. isto tako po njemu možeš imati sve pogodnosti koje imaš na prvom (okvirni kredit itd.) pa ako zaškripi možeš si pomoći
erri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:00   #65
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
E, a vidiš meni je malo panika. Imam plaćanja prema državi (carina) i kako sad to izvesti? Bila sam u banci, pitala što raditi, naravno da nemaju pojma
A,sto da ti kazem,valjda ce se debili udostojiti to rijesiti sto skorije.A,naravno,o odstetnom zahtjevu razmisljam jos od jutra,cim sam saznao veselu vijest!
g33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:01   #66
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
Sustav im je pao još u nedjelju!! Helou, kad ti doma padne sustav za koliko ga osposobiš?
ne izlazim iz stana dok to ne riješim
erri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:05   #67
Quote:
erri kaže: Pogledaj post
ne izlazim iz stana dok to ne riješim
Ma da, možda i oni rade cijeeeeeelu noć, ali jebemu (oh pardon), od NEDJELJE!
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:10   #68
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
Ma da, možda i oni rade cijeeeeeelu noć, ali jebemu (oh pardon), od NEDJELJE!
ma znaš šta vrlo vjerovatno i sistemaši rade. ali očigledno je neki veći zaj.... ako to još nisu rješili. nego ne možeš možda odnjeti virman u finu da ti ovjere pa samo faksiraj a oni će ga provesti kada sustav proradi?
erri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:12   #69
Quote:
erri kaže: Pogledaj post
uvijek imaj još jedan žiro račun. nije skup a koji put dobro dođe. isto tako po njemu možeš imati sve pogodnosti koje imaš na prvom (okvirni kredit itd.) pa ako zaškripi možeš si pomoći
Imam. Ali na njemu nemam dovoljno novaca za platiti carinu (riječ je o 6-znamenkastim ciframa koje trenutno trebam platiti) jer je uvijek bio samo back up račun. Pa tako po njemu nemam ni minus. A i da imam sigurno ne bi imala toliko veliki koliko moram platiti carine (jer de facto ne poslujem preko njega).
A odštetni zahtjev ih sigurno čeka ako (zapravo kad) država zaračuna kamate na neplaćanje carine
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:13   #70
Quote:
forumash123 kaže: Pogledaj post
nitko vam neće ukrasti novce, tehnički problemi su neizbježni i očito se događaju i drugim bankama

možeš prebacivati novce iz banke u banku ali to ne garantira da se sutra to neće desiti nekoj drugoj banci

radi se na rješavanju problema

Ne piši gluposti, molim te.

Ukoliko se slažemo da je bankarski sustav ozbiljan susav, a valjda se slažemo, logično je da mu se mora ozbiljno i pristupiti. Dizajn, implementacija i održavanje takvog sustava moraju biti na razini. Postoji nešto zvano high availability. Nedostupnost od jednog i više dana je za bankovni sustav nedopustiva.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:14   #71
Kontaktirao sam EPH,dopizdilo mi je,pa nek novinaru Jutarnjeg objasnjavaju teoriju uspona i pada sustava.
g33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:15   #72
Quote:
erri kaže: Pogledaj post
ma znaš šta vrlo vjerovatno i sistemaši rade. ali očigledno je neki veći zaj.... ako to još nisu rješili. nego ne možeš možda odnjeti virman u finu da ti ovjere pa samo faksiraj a oni će ga provesti kada sustav proradi?
Bila. Jučer mi to nisu htjeli napraviti, ja nisam forsirala jer sam mislila da će banka danas proraditi. A ako do sutra njihov sistem ne proradi, probat ću tako nešto izvesti.
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:26   #73
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
Bila. Jučer mi to nisu htjeli napraviti, ja nisam forsirala jer sam mislila da će banka danas proraditi. A ako do sutra njihov sistem ne proradi, probat ću tako nešto izvesti.
susjećam s tobom jer se stvarno ne bi htio naći u tvojoj poziciji. probajte nazvati vašeg referenta u Banci pa tražiti njegovog nadređenog da nazove finu ili neka Vam on ovjeri naloge kao da su plaćeni tako da možete rješiti tu carinu.
erri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:27   #74
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ne piši gluposti, molim te.

Ukoliko se slažemo da je bankarski sustav ozbiljan susav, a valjda se slažemo, logično je da mu se mora ozbiljno i pristupiti. Dizajn, implementacija i održavanje takvog sustava moraju biti na razini. Postoji nešto zvano high availability. Nedostupnost od jednog i više dana je za bankovni sustav nedopustiva.
uopće ne sumnjam da se bankarskom sustavu pristupa ozbiljno, ali ovakve stvari, uz svu ozbiljnost, jednostavno nisu isključene
forumash123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:41   #75
Sustav je nedostupan od nedjelje. Danas je utorak.

Neozbiljno i neodgovorno.




Word of the day: redundancy.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:44   #76
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Sustav je nedostupan od nedjelje. Danas je utorak.

Neozbiljno i neodgovorno.
Više bi rekla zabrinjavajuće
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:45   #77
Znate li jel se može plaćati karticama? Prolaze na POS uređajima?



Thx,
sunchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:48   #78
Pretpostavljam da EB POS uređaji također ne rade, ako je kompletni sustav nedostupan. Kartice prolaze na POS uređajima koji nisu njihovi.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 12:05   #79
Ja ne kuzim sto se vi toliko pjenite. Promijenila sam do sad četiri banke - PBZ, Zabu, Raiffeisen i sad sam u HPB i nema niti jedne u kojoj se to nije dogadjalo na dan ili dva.
Jedino što su Zabi ipak onda znali (nekad, kad im se dalo) "ručno" šljakati na blagajnama, ali ni to baš već dugo.

Selila sam se, zato sam mijenjala banke...da ne mislite da sam neki gik Niti u jednoj nije bilo savršeno...a brijem da niti ne bude....ja sam take it easy tip...
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 12:13   #80
Dajte ljudi,kad netko dozna da je proradilo,nek javi!
g33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.