Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 14:10   #1
Volim je... [ongoing šupendarska priča]

Kako uopće započeti pisati sve ovo?
Prije nepuna dva mjeseca naišli smo jedno na drugo, nakon punih 8-9 godina. Presočili i fazu srednje, evo i faza fakulteta je pri kraju. Točnije od kraja osnovne škole. Isti kvart, paralelna ulica, a sve ovo vrijeme nikad se nismo sreli.
I sada se dogodilo... Od prvog trenutka, prvog razgovora, nešto se u meni promijenilo. Skeptik i relaista kakav jesam, ignorirao sam to. Uostalom, tko vjeruje u pravu ljubav i još na prvi pogled? Pogotovo kao studentu kemije koji zna kako takvi mehanizmi funkcioniraju i ne, nema tu romantike...

Razmijenili smo MSN, mail... I počela je faza intenzivong dopisivanja. Svaki dan, par sati. Vrlo, vrlo brzo prioriteti su mi se okrenuli naglavčke. Počeo sam je sanjati, cijeli dan misliti na nju i... shvatio sam da sam zaljubljen.
A ona? Otvorila mi je dušu dopisivnjem. Svi problemi u obitelji, s bivšima, sa samom sobom... shvatio sam da je život nije mazio. Ružnih stvari je bilo, čak i njenih grešaka. Da ne pišem sada o detaljima i da se sve ne pretvori u ja-ja-ja, jer mi to nikako niej cilj, napisat ću samo: shvatio sam de je toliko volim, da sam sve ove godine živio u vlastitoj zabludi i krivim idejama o ljubavi i da bih dao sve na svijetu... sve samo za jednu priliku.

Priznao sam joj osjećaje i tada su počeli problemi koje niti jedan logički pristup, algoritam ili jednadžba ne može riješiti.
Priznao sam joj sve i pozvao je na kavu (oboje smo studenti, nepune 24g), a ona me glatko odbila.. obaveze i tako. Kao otići ćemo, ali ne sada. I tu sam ostao zbunjen, ne toliko time što me odbila za kavu (ispitni rokovi su sjebana stvar), nego sve to što sam joj rekao je prihvatila s velikom dozom skepticizma. "Ti niti ne znaš što osjećaš, a sve se bojim da lažeš o nekakvoj ljubavi..." Zaboljelo je, ali nisam htio misliti o tome. Znao sam da će stvari kad-tad razjasniti, barem sam mislio...
Prošla su još 2 tjedna, nisam joj spominjao kavu toliko više. Naše dopisivnje nije palo na intenzivnosti, od sitnih detalja do nekih životnih situacija koje nas (većinom nju) muče.

I tada sam shvatio kako ne mogu više. U međuvremenu i ona je shvatila kako ono što sam joj rekao je puno dublje nego li je i zamisliti mogla. Dublje je nego što i vi mislite, ali ne želim ići tako daleko...
I zamolio sam je opet.. da se nađemo, makar da razgovaramo. I da, ništa ne očekujem, samo jednu kavu... prijateljsku... Odbila me s obrazloženjem da mi još ne vjeruje dovoljno, da se opela prije i tako i da u krajnjoj liniji niti ne stigne. Znao sam da ipak nije baš tako u gužvi da jedan dan u tjednu ne može izdvojiti sat ili dva. Nisam ništa na to rekao, samo da je molim da me blokira onda jer nema smisla. "Znaš i sama što osjećam za tebe, živimo 5 minuta jedno od drugog, toliko toga smo si rekli, a jebi ga.. ako ne želiš, nema smisla više ovaj MSN." Ona ni pet ni šest, "ako želiš block, evo ti ga... " To je bilo prvi puta da se nismo čuli dva-tri dana, nakon 5 tjedana poznantva. Zašto 2-3 dana? (neću niti pričati kako mi je bilo ta 2-3 dana bez nje). Zato što se ponovno javila s odogovrom: "razmišljala sam i možda bi ipak mogli otići..."
I opet ispočetka, par dana dopisivanja i ja pitam (bio petak): "jesi da se vidimo ovaj vikend...". Odgovorila je ne i sve se vratilo na staro.. da mi ne vjeruje.. da... ma neshvatiljive stvari. Bez obzira na svu prošlost (Koja nije bila lijepa), ovo je bilo nešto drugo. To sam joj i rekao, ali sve riječi kao da su prolazile mimo nje.

I opet me blokirala i opet sve... ispočetka.. i opet par dana tišine... I opet se vratila da ipak želi... čak je i termin rekla. Prvi tjedan 7mog mjeseca, kada joj završavaju ispitni rokovi (evo, za 2 tjedna).
Da ne odugovlačim. Evo 2 mjeseca će biti skoro što se dopisujemo. Taj famozni 7. mjesec je blizu i tako...

Ono što mi nikako nije jasno. Zna da je volim, zna... Zna da bih sve napravio za jednu priliku, zna koliko patim za njom. Ali ona, ne osjeća isto. To je jasno...
I tu dolazimo do pitanja, što nakon kave? Znam kako funkcionira prijateljski odnos, kvragu. Ne čuješ se čak niti s best frendom (frendovima, frendicama) svaki dan. A mi radimo upravo to. Svaki dan (i to ne s moje strane, užasno pazim na to). Ona je prva koja se javi.

Volim je bez obzira na sve, volim je sa svim njenim lijepotama i manama, volim je zbog onoga što ona jest, a ne zbog onoga što ona misli da bi trebala biti. Volim je više nego što sam mislio da mogu nekoga...
Zašto me onda ne blokira zauvijek, zašto onda se ipak čini da želi na tu kavu. Pa ne možeš biti frend nekome tko toliko pati za tobom. Ne mogu shvatiti njezine razloge... I ako odemo pod block, uvijek ona (preko moba) pita kako sam. I nekad mi strogo zabrani da joj ikad više napišem da je volim. A nekad.. nekad samo napiše: "Voliš me? ", traži potvrdu.

Što da radim, kako da shvatim sve njene postupke? Jeam li potpuno poludio (na putu sam za to). Bilo je 100 objašnjenja. Ono najbolnije se čini tako i najočitije možda. Frend je rekao: "Ne voli ona tebe, nije joj stalo. Ali znaš što želi? Želi biti voljena. Želi da je netko voli više od svega jer od svih tipova, takvog izgleda da nije imala..." To što je frend rekao, ima smisla jer cura ovaj hmm.. izgleda preopako.. uff... I svi dečki koji su bili s njom, vidjeli su prvo ono izvana, i prije nego što bi i zagrebli ispod površine, prekinula bi vezu. Užasno je kompleksna osoba i ne trpi površnost.
Utoliko sam drugačiji, što sam je više upoznao iznutra, nego je vidio izvana...

I eto.. ako se nekome dalo čitati sve to. Što zapravo misli ona? Potpuno sam izgubljen u svim analzama...
Mid is offline  
Old 20.06.2009., 14:24   #2
joj

ja cu se slozit sa tvojim frendom
pussy galore is offline  
Old 20.06.2009., 15:06   #3
Imao sam donekle sličnu situaciju, bez brige nisi jedini. I ništa se nije pomaklo od tog zajebavanja, a vjerovatno niti neće.
Ne znam što da ti kažem osim da budeš uporan.
Lost Forever is offline  
Old 20.06.2009., 15:15   #4
Quote:
Lost Forever kaže: Pogledaj post
Imao sam donekle sličnu situaciju, bez brige nisi jedini. I ništa se nije pomaklo od tog zajebavanja, a vjerovatno niti neće.
Ne znam što da ti kažem osim da budeš uporan.
Da... ali ono što ne razumijem, zašto bi to radila? Osim ako ovo što je frend rekao stvarno nije istina. A vidim i još jedna cura iznad se složila baš s time...
Mid is offline  
Old 20.06.2009., 15:36   #5
Quote:
Mid kaže: Pogledaj post
Da... ali ono što ne razumijem, zašto bi to radila? Osim ako ovo što je frend rekao stvarno nije istina. A vidim i još jedna cura iznad se složila baš s time...
I ja sam tog mišljenja. Želi bit voljena, želi pozornost i u tome uživa.
Zbilja ne znam kako da ti pomognem jer još ni sebi nisam.
Možda da probaš biti malo direktniji i prisili (ne fizički) je da ti odgovori.
Lost Forever is offline  
Old 20.06.2009., 15:38   #6
...Pridružila bih se onima koji se slažu sa frendom.....
godi joj tvoja pažnja....dižeš joj ego.....to što nije dobivala prije od drugih, dobiva od tebesviđa joj se pažnja koju dobiva od tebe koji si lud za njom.....da joj prestaneš slati poruke i zvati je i pisati joj, počela bi ona tebe ganjati
tadukepa is offline  
Old 20.06.2009., 15:39   #7
Zašto ti žuriš?
Zašto je ne pustiš da stekne povjerenje u tebe?

Sam si rekao da je djevojka imala probleme u prošlosti pa možda želi biti sigurna prije nego uleti u neki odnos s tobom...
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Old 20.06.2009., 15:46   #8
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Zašto ti žuriš?
Zašto je ne pustiš da stekne povjerenje u tebe?

Sam si rekao da je djevojka imala probleme u prošlosti pa možda želi biti sigurna prije nego uleti u neki odnos s tobom...


da je ona zagrijana za njega, ne bi kalkuliralauletila bi u vezu s njim kao ništa.mene nikada nije loše iskustvo iz prijašnjih veza zaustavljalo da opet otvorenog srca uđem u nešto novo makar se opet ispočetka opekla jer da sam kalkulirala, ne bih živjela punim plućima
tadukepa is offline  
Old 20.06.2009., 15:53   #9
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
mene nikada nije loše iskustvo iz prijašnjih veza zaustavljalo da opet otvorenog srca uđem u nešto novo
tebe nije, mene je. možda je i nju.
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Old 20.06.2009., 15:58   #10
frend totalno ista situacija je bila i kod mene,,i sam da ti kazem ne ocekuj previse od te kave..kad dodje 7.mj...reci ce a nemrem sad idemo iduci tjedan,pa ce tak konstantno odgadjat dok ti ne puknes i steras ju u k... onda ce se malo primiriti al ce te i dalje jebavat...zalosno al istinito
Joker19 is offline  
Old 20.06.2009., 16:07   #11
Da i ja sam prošao to..tvoj frend je u pravu..no nova ljubav nadomješta staru a to se kod nje očito miješa..možda je bila ostavljena i nedozvoli da je osjećaji preuzmu..oprezna je da se ne povrijedi.Imam osjećaj da te želi ali zna kad te upozna više u stvarnosti da će podleči svim informacijama koje ste razmijenili a nije spremna opet se povrijediti ako ti procijeniš da nije to to i malo ohladiš.No očito ne želi ni tebe povrijediti, nebi te zvala.Najbolji način je reči sve (mislim napisati),pa makar došlo do prekida.Vijeruj mi ostat če te dobri prijatelji i jasnije ćete poznavati jedan drugoga. Malo češ patit ali gledat češ je drugim očima..I ko zna ..tad če biti vaši razgovori sasvim opušteniji i prihvatljiviji, bez tvojih zahtijeva..onako ležerni..
drave is offline  
Old 20.06.2009., 16:09   #12
Igra se s tobom jer je nesigurna. Još se drži za bivšeg i boji nove veze. Daj joj još malo vremena, ali osluškuj intuiciju.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 20.06.2009., 16:41   #13
Iskreno, ninmalo mi se ne sviđa prilično sebično ponašanje te djevojke.

S jedne strane otvorila ti je dušu preko msn-a, rekla najsitnije pojedinosti o sebi, intezivno se dopisujete nekoliko sati dnevno a sa druge nema povjerenja s tobom popiti kavu?
Halo? Kontradiktorno i besmisleno!
Kava od sat vremena? Za to se uvijek nađe vrijeme, bitna je volja!
Pardon my french - sere k'o grlica!

Curi godi i imponira pažnja i iskorištava tvoju iskrenost i emocije kako bi nahranila svoj ego.
Evidentno je da sa njezine strane nema niti približno emocija kao sa tvoje.
Jasno je kao dan da vi nikada nećete moći biti prijatelji jer si se ti zatelebao do ušiju i tu kruha nema.
Različito očekujete od tog odnosa - ona prijateljstvo, psihijatra i rame za plakanje a ti ljubav i vezu.

Što da radiš? Iskreno bih rekla kako stvari stoje, i ukoliko s njezine strane nema spremnosti i želje za nešto više prekinula svaku daljnju komunikaciju.
Priznala bih poraz, polizala rane i krenula dalje u nove pobjede.

Sve drugo je produženje tvoje agonije - zvučiš kao pametna i zrela osoba pa vjerujem kako nećeš dozvoliti da se to desi.
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Old 20.06.2009., 17:44   #14
Uff... par postova me baš dotaklo. Sad vidim da moja razmišljanja imaju neku podlogu i nisu nelogična.
Sve se svodi na: ili stvarno želi nešto, ali joj treba vremena, ili joj toliko odgovara ova situacija i jednostavno uživa u pažnji... Teško se pomiriti s ovim zadnjim iako zvuči kao najlogičnije...

Quote:
-lavica- kaže: Pogledaj post
S jedne strane otvorila ti je dušu preko msn-a, rekla najsitnije pojedinosti o sebi, intezivno se dopisujete nekoliko sati dnevno a sa druge nema povjerenja s tobom popiti kavu?
Halo? Kontradiktorno i besmisleno!
Kava od sat vremena? Za to se uvijek nađe vrijeme, bitna je volja!
Pardon my french - sere k'o grlica!
Curi godi i imponira pažnja i iskorištava tvoju iskrenost i emocije kako bi nahranila svoj ego.
Evidentno je da sa njezine strane nema niti približno emocija kao sa tvoje.
Jasno je kao dan da vi nikada nećete moći biti prijatelji jer si se ti zatelebao do ušiju i tu kruha nema.
Različito očekujete od tog odnosa - ona prijateljstvo, psihijatra i rame za plakanje a ti ljubav i vezu.
Da... kontradiktorno i besmisleno. Volim je ali isto tako vidim očito. I kontradiktornost i vjerojatno hranjenje ega. Kao i naše različite poglede na situaciju. I ponekad čudne hladne ispade, koje ja ne bih niti prolazniku na ulici rekao. Bez obzira na sve osjećaje, znam prepoznati realnost. I baš zato boli još više...
Čovjek uvijek može, barem ja mogu, okrenuti novi list i makar naizgled "ozdraviti". No ovaj puta to će biti puno teže, nikad nisam toliko volio nekoga i isto tako je neću moći niti zaboraviti...

Pričekat ću ta dva tjedna, a onda... Ako se pokaže sve ovo što ste rekli, morat ću prekinuti sve odnose koliko god to bilo teško. Prekinuti ih zbog samog sebe (znam da zvuči egoistično, ali iznutra me uništava ovo što radi)

A onda... moliti se da ne naiđem na nju u kvartu, na istoj stanici ili istoj trgovini? 200-300m nije neka razdaljina i sve je pitanje vremena... I što onda?
Mid is offline  
Old 20.06.2009., 18:08   #15
Quote:
Mid kaže: Pogledaj post
Sve se svodi na: ili stvarno želi nešto, ali joj treba vremena, ili joj toliko odgovara ova situacija i jednostavno uživa u pažnji... Teško se pomiriti s ovim zadnjim iako zvuči kao najlogičnije...
Žao mi je što ću ubiti još ono malo zrno nade koje je ostalo u tvome srcu - kada nam se netko sviđa, kada se zaljubljujemo, kada osjećamo da je na pomolu jedna velika nova ljubav, kada krenemo graditi odnos iskreno, zrelo i otvoreno onda kočnice ne postoje, ma koliko bili povrijeđeni u prošlim vezama - barem ne na način koji ih ta djevojka postavlja.
Koliko god bili "nesređeni" pa makar i nespretno ulazimo u vezu jer je to jednostavno jače od nas, jer je u takvim situacijama nemoguće kalkulirati i racionalizirati.

Da li si ju ikad otvoreno pitao što ona osjeća za tebe?
Kako je ona komentirala tvoje izjave ljubavi?
I da li si dobio direktan odgovor bez trabunjanja o povjerenju i "trebanju vremena"?
Kako je komentirala vaš odnos?



Quote:
Mid kaže: Pogledaj post
Da... kontradiktorno i besmisleno. Volim je ali isto tako vidim očito. I kontradiktornost i vjerojatno hranjenje ega. Kao i naše različite poglede na situaciju. I ponekad čudne hladne ispade, koje ja ne bih niti prolazniku na ulici rekao. Bez obzira na sve osjećaje, znam prepoznati realnost. I baš zato boli još više...
Čovjek uvijek može, barem ja mogu, okrenuti novi list i makar naizgled "ozdraviti". No ovaj puta to će biti puno teže, nikad nisam toliko volio nekoga i isto tako je neću moći niti zaboraviti...

Pričekat ću ta dva tjedna, a onda... Ako se pokaže sve ovo što ste rekli, morat ću prekinuti sve odnose koliko god to bilo teško. Prekinuti ih zbog samog sebe (znam da zvuči egoistično, ali iznutra me uništava ovo što radi)

A onda... moliti se da ne naiđem na nju u kvartu, na istoj stanici ili istoj trgovini? 200-300m nije neka razdaljina i sve je pitanje vremena... I što onda?
Što onda?
Pozdravit ćeš ju i nastaviti svojim putem.
Nesretne ljubavi su sastavni dio života i nažalost neizbježne.
Bole kao sam vrag, trgaju, razdiru i kolju.
Čini nam se da više nikada nećemo nekoga tako voljeti.
Srećom, to nam se uistinu samo čini.
No što je tu je - imaš jedno iskustvo više i osvjestio si da možeš voljeti i željeti ljubav - to je već prekrasno.

I zato ne prihvaćaj mrvice koje dobivaš od dotične već strpljivo pričekaj neku novu ljubav, koja, sigurna sam, čeka negdje, vrlo blizu.
Ljubav koja će te biti dostojna, gdje ćeš i davati i primati, gdje ćete oboje očekivati isto od vašeg odnosa.

Do tada - stisni zube, odtuguj! Ljeto je pred nama!
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Old 20.06.2009., 18:16   #16
Sebična drolja. Discard, empty recycle bin. To je to.
Drito Konj is offline  
Old 20.06.2009., 18:36   #17
Quote:
Mid kaže: Pogledaj post
Svi problemi u obitelji, s bivšima, sa samom sobom... shvatio sam da je život nije mazio. Ružnih stvari je bilo, čak i njenih grešaka.
ah, ono.. zvuči kao sasvim prosječna cura, osim šta malo više igra na kukanje.
Quote:
Priznao sam joj osjećaje i tada su počeli problemi koje niti jedan logički pristup, algoritam ili jednadžba ne može riješiti.
true. jer si zajebao u koracima. priznavanje osjećaja ide puno nakon početka veze.
to je valjda neko nepisano pravilo. S jedne strane - ljudi se ustrtare kad im netko u startu 'prizna osjećaje'. Ili stvari postanu dosadne. Nema međusobnog barenja, zna da te upecala i ne mora ništa raditi. S druge strane, kakvi su to osjećaji koji su nastali tako brzo? obična idealizacija i skakutanje u oblacima.
Quote:
Zašto me onda ne blokira zauvijek, zašto onda se ipak čini da želi na tu kavu. Pa ne možeš biti frend nekome tko toliko pati za tobom. Ne mogu shvatiti njezine razloge.
bit će da ipak vidi neki potencijal
Quote:
Što da radim, kako da shvatim sve njene postupke? Jeam li potpuno poludio (na putu sam za to).
kontam da trebaš shvatiti šta je to točno šta osjećaš. Zaljubio si se - Jebo bi ju - voliš ju - sažaljevaš ju - usamljen si .. Ne znam, ali čini mi se da ljubav ne može tako brzo nastati.
i ono.. pusti curu nek se ona malo trudi, izgleda da joj je to interesantno.
Quote:
Užasno je kompleksna osoba i ne trpi površnost.
ou jea. psiho
Quote:
Utoliko sam drugačiji, što sam je više upoznao iznutra, nego je vidio izvana...
ček, vidio su ju? nije ružna i ogromna i bed joj naći se jer je takva?
Aphex is offline  
Old 20.06.2009., 18:42   #18
Mid, ribica, aj si pročitaj šupendare od početka do negdje 50. stranice.
Drito Konj is offline  
Old 20.06.2009., 18:43   #19
Sviđa joj se ideja da netko slini za njom, ali nije zaintresirana za ozbiljno.
Frend je u pravu.
Bježi od toga.
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Old 20.06.2009., 19:18   #20
Quote:
-lavica- kaže: Pogledaj post
Da li si ju ikad otvoreno pitao što ona osjeća za tebe?
Otvoreno ne. Pokušavam dočekati trenutak da oči u oči razgovaramo.

Quote:
-lavica- kaže: Pogledaj post
Kako je ona komentirala tvoje izjave ljubavi?
Ovisno o danu. Ponekad bi vikala "NE LAŽI, TO NIJE ISTINA, VARAŠ SE. PREKINI MI PISATI TO". A nekad bi mazno napisala: "Voliš me?"

Quote:
-lavica- kaže: Pogledaj post
I da li si dobio direktan odgovor bez trabunjanja o povjerenju i "trebanju vremena"?
Nikad. Koliko sam joj puta rekao: "Pa razumijem ako ne želiš da se nađemo. Shvatit ću. Nećemo se čuti više i to je to. Ali svaki puta bi se čuli i nikad nije rekla izravno da ne želi. Odnosno je, ali bi brzo povukla

Quote:
-lavica- kaže: Pogledaj post
Kako je komentirala vaš odnos?
Kako joj dođe. Promjene raspoloženja su nešto što mogu shvatiti. Promjene u odnosu prema ljudima za vrijeme promjena raspoloženja ne mogu. Ako te volim, volim te i kada sam tužan, sretan ili ljut. Ako te mrzim, isto tako.


Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Mid, ribica, aj si pročitaj šupendare od početka do negdje 50. stranice.
Već jesam. I svojim komentarima si mi uljepšao dan...

Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
true. jer si zajebao u koracima. priznavanje osjećaja ide puno nakon početka veze.
to je valjda neko nepisano pravilo. S jedne strane - ljudi se ustrtare kad im netko u startu 'prizna osjećaje'. Ili stvari postanu dosadne. Nema međusobnog barenja, zna da te upecala i ne mora ništa raditi. S druge strane, kakvi su to osjećaji koji su nastali tako brzo? obična idealizacija i skakutanje u oblacima.
Istina, to sada vidim. Što god ona mislila, činjenica je da bih si pomogao da nisam odmah rekao. O osjećajima koji su brzo nastali, ne bih. Ne znam ih niti sebi opisati. I nije poptpuno skakutanje po oblacima, jako sam svjestan realnosti, i uopće je ne preuveličavam i ne dižem u savršentsvo. Volim je upravo ovakvu kakva je. Uz želju da napokon razgovaramo otvoreno.
Mid is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.