Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 17:09   #1
Škola i Crkva

Dragi roditelji školaraca...zanima me dal i kod vas ima da prvog dana (mislim i zadnjeg dana) nastave, cijela škola (đaci) odlaze u crkvu?

Ja danas išla da vidim kad moj starta u ponedjeljak, kad opet to....

8.00 - Sveta misa
9.30.-prijem 1. razreda
10.00 - početak prvog dana nastave nižih razreda

Prošle godine nisam išla, nit ove god. ne mislim ići ni mali, jer mi totalno glupo, šta se ima crkva mješat u prvi dan nastave i onda cijela škola cupla po gradu do škole...
Škola ima cca skoro 600učenika...
velika škola u pitanju.

Ajde da to traje kojih 15 min., neka ih blagoslovi da budu vredni, marljivi i manje zločesti..nego, rastegnu ga na dobrih sat i pol...čemu???...

Radi se o jednoj OŠ u međimurju.

Da li i kod vas ima toga?
kako gledate na to?
Dal je to ok?

***
temu tu stavila jer ovdje ima najviše roditelja..
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:14   #2
katastrofa!
prvi put cujem za tako nesto

bas me zanima sto bi na to rekli inspekcija ili ministarstvo?
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:28   #3
Ja sam učiteljica RN i da moja ravnateljica takvo nešto predloži prva bi se pobunila.

Pa to je kršenje ljudskih prava!!!!!

Što je sa djecom i roditeljima druge vjeroispovijesti?????

Strašno!!!!

Radim u velikoj školi u N.Zagrebu i bili smo privremeno škola u kojoj su se nedjeljom održavale mise dok se gradila crkva. Ali nikad nikome nije palo na pamet držati misu na početku i kraju šk.godine. Znalo se da su oni samo podstanari kod nas i da je to prvenstveno škola!!!

Očito roditeljima ne smeta kad nitko ne reagira!!!!

Ja bih sigurno da sam roditelj učenika te škole.

To je prestrašno!! Ne mogu vjerovat!!!!!
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:31   #4

i onda ce se cuditi kad Mesic popizdi na crkvu
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:05   #5
svake godine se na početku i na kraju školske godine održavaju te mise za početak šk. godine.
doduše, u većini slučajeva se ta misa održi jednu nedjelju u rujnu i pozvana je cijela škola s tog područja, naravno- tko želi doći.. nitko nije obavezan..

dogodi se naravno da se misa održi i u sklopu nastave- ali to vam je onda do dogovora župnik-ravnatelj. znači, župnik je to predložio ravnatelju i on je to prihvatio.. takvi dogovori su česti ako su škola i crkva blizu. pa pretpostavljam i da je u slučaju autorice topica- škola blizu crkve...?
djecu naravno nitko ne može natjerati da dođu.. ali većina ih dođe. ako su katolici naravno.

ako ste druge vjeroispovijesti ili vas to ne zanima jednostavno ne dođete. problem riješen.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:07   #6
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post

Što je sa djecom i roditeljima druge vjeroispovijesti?????
pa oni ne idu na misu, jel..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:00   #7
ja sam mislila da je to praksa samo katoličkih škola i sveučilišta
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:03   #8
Bezveze,jesam katolik ,ali nije im to baš uredu!!!!!!!!!!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:08   #9
To je lagano zavlačenje crkve u sve pore naših života. Da, pobunila bih se, jer je to grozno.
U prvom i drugom razredu je moj mali dobivao neke knjižice koje je svaki put na misi trebao dat časnoj na potpis, naravno da nije niti jednom otišao, na vjeronauk ide jer hoće, da neće- ne bi. navodno im je časna napomenula da tko nema ispunjenu knjižicu će imati nižu ocjenu. samo sam čekala da nižu ocjenu argumentira s tim, ali nije...
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:08   #10
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ako ste druge vjeroispovijesti ili vas to ne zanima jednostavno ne dođete. problem riješen.
Je lijepo si ti to sročila...ali zašto se nebi onda i za muslimane, pravoslavce i šta ti ja znam koje sve isto održala misa ili kako već oni nazivaju?

Crkvi nije mjesto ni u školi ni u vrtiću ni u ostalim institucijama. Ko želi može otić nedilju prije škole na misu i pomolit se Bogu za blagoslov. I svaku nedilju ako hoće.
Isto tako mislim i za vjeronauk. U vrijeme stare Juge kad nije bilo vjeronauka u školi i kad su se svi "bojali" ić u crkvu, ja i mnogi moji kolege smo išli na vjeronauk u crkvu, normalno i nismo se trebali sakrivat.Tako se i danas može ići jer Bogu hvala svaka ulica ima crkvu ( morala se na to potrošit velika lova jer pravim vjernicima je teško otić u neku koja im nije ispred kuće ), nije problem da djeca idu samo tamo na vjeronauk. Taj predmet u školi je totalno nepotreban. Služi samo za dizanje prosjeka.

Zadnje uređivanje Tina st : 02.09.2009. at 20:14.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:15   #11
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Radim u velikoj školi u N.Zagrebu i bili smo privremeno škola u kojoj su se nedjeljom održavale mise dok se gradila crkva. Ali nikad nikome nije palo na pamet držati misu na početku i kraju šk.godine. Znalo se da su oni samo podstanari kod nas i da je to prvenstveno škola!!!
privremeno?

pa od devedeset i prve do sad nedavno su bile mise, skoro dvajs godina nije bas privremeno

ako mislimo na isti kvart.
__________________
Djevojka bez duše, interesa, osjećaja i mogućnosti završetka faxa.
koza nora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:16   #12
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
Je lijepo si ti to sročila...ali zašto se nebi onda i za muslimane, pravoslavce i šta ti ja znam koje sve isto održala misa ili kako već oni nazivaju?

.
naravno, zašto ne...nitko im to ne brani, čak naprotiv..

ali to je onda na njima (muslimanima, pravoslavcima..) da organiziraju..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:19   #13
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
navodno im je časna napomenula da tko nema ispunjenu knjižicu će imati nižu ocjenu. samo sam čekala da nižu ocjenu argumentira s tim, ali nije...
to se ne smije raditi...
N I K A K O.
prijavi je nadležnom katehetskom uredu.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:20   #14
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
svake godine se na početku i na kraju školske godine održavaju te mise za početak šk. godine.
doduše, u većini slučajeva se ta misa održi jednu nedjelju u rujnu i pozvana je cijela škola s tog područja, naravno- tko želi doći.. nitko nije obavezan..

dogodi se naravno da se misa održi i u sklopu nastave- ali to vam je onda do dogovora župnik-ravnatelj. znači, župnik je to predložio ravnatelju i on je to prihvatio.. takvi dogovori su česti ako su škola i crkva blizu. pa pretpostavljam i da je u slučaju autorice topica- škola blizu crkve...?
djecu naravno nitko ne može natjerati da dođu.. ali većina ih dođe. ako su katolici naravno.

ako ste druge vjeroispovijesti ili vas to ne zanima jednostavno ne dođete. problem riješen.
E sto je previse-previse je.
Vjernici jesmo,al srecom ne toliko zadrti.
I sto mislis kako se osjeca ono nekoliko djece nekatolika koja ne idu na misu?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:13   #15
Quote:
koza nora kaže: Pogledaj post
privremeno?

pa od devedeset i prve do sad nedavno su bile mise, skoro dvajs godina nije bas privremeno

ako mislimo na isti kvart.
Koji kvart?
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:17   #16
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
To je lagano zavlačenje crkve u sve pore naših života. Da, pobunila bih se, jer je to grozno.
U prvom i drugom razredu je moj mali dobivao neke knjižice koje je svaki put na misi trebao dat časnoj na potpis, naravno da nije niti jednom otišao, na vjeronauk ide jer hoće, da neće- ne bi. navodno im je časna napomenula da tko nema ispunjenu knjižicu će imati nižu ocjenu. samo sam čekala da nižu ocjenu argumentira s tim, ali nije...
eh samo da ti kažem da sam ja upravo zbog toga u prvom osnovne jedina imala ocjenu 2 iz vjeronauka.
stara moja prvi osnovne - 2.
a matematika, hrvatski i ostali predmeti , sve 5, jedino vjeronauk 2.
a na kraju godine mi kao dala ipak 3.

svi su dakako imali 5 jer sam ja očito bila jedina koje je iskreno govorila - nisam bila na nedjeljnoj misi.

a onda kad mi je dopizdilo... rekla sam toj časnoj:
"ma ne moraš ti meni dati 5. MENI ĆE BOG DAT 5!!!!"
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:33   #17
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
..... Služi samo za dizanje prosjeka.
Uz ostalo...ja se razočarala..prvi osnovne (sad će u drugi), njemu je dala 4 iz vjeronauka, da mu dala 5, prošao bi s 5.
Uglavnom crtali....taj predmet bi trebao bit bez ocjena...

A klincu iz razreda (imaju jednog čudnog), mama je večinu nastave s njim u klupi, jer bježi van iz razreda, loš đak, ima sve 3 i 4 ocjene, vjeronauk mu dala 5....ne znam po kojoj osnovi..mama mu večinu stvari radi i piše...

Nije meni šta ima on 5, al neka daju i drugoj djeci...bemu..1. razred je to..

I, crkva je relativno blizu škole, nekih 10tak min. hoda....al mene neće vidjeti....vjerujem u Boga, al nemam potrebe se reklamirat da babe imaju šta komentirat i tračat poslje..(kak se koja oblekla, to su top teme posle meše)
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:33   #18
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post

Da li i kod vas ima toga?
kako gledate na to?
Dal je to ok?
To kod nas srećom nema, a da ima - moja djeca na te mise ne bi išle! Pa neka mi pop slobodno pokuca na kućna vrata, imala bi mu štošta za reći :2up:

Kak gledam na to? Upravo kako sam i rekla - pun mi je kufer zadiranja crkve u svaku poru života, ne dozvoljavam da mi inficira i djecu!

Ne, to nije oke
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:40   #19
Zar treba uopće pitati je li to ok??NARAVNO DA NE !! Ta crkva stvarno već iskače iz paštete što bi se reklo..ili je najbolje da to sve (crkvu, školu, državu ) spojimo pa punim gasom naprijed u srednji vijek
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:52   #20
Ah drage moje!!! Pa za dane kruha u školu dolazi svečenik koji blagoslivlja kruh.
Ja sam osobno bila prisutna kada je vel. Stepinac iz Petrove došao u školu, malo mahao sa vodicom a onda rekao: idemo sad piti - ravnateljici
A stvarno voli cugati.
Toliko o njima.
Ja ne podržavam vjeronauk u školama jer mi je žao one djece koja sjede na hodnicima dok je sat vjeronauka.
Naš mali ide na vjeronauk ali to je sprdačina a ne vjeronauk.
Kada sam vidjela na što mu liči radna bilježnica skoro sam pala u nesvjest.
Katastrofa.
To je dijete od mog muža iz prvog braka.
Ali ima pet.
Danas mi uleti jedna mama i pita: zašto imate islamski vjeronauk
Katolički smijemo ali drugi ne.
Ljudi su primitivni u svakom pogledu.
Kada je čula da se ne održava u školi jer je malo đaka odjednom joj laknulo.
LJudska glupost.
Meni je svečenik kada sam se drugi put udavala (suprug se prvi put vjenčao u crkvi ja ne) rekao da ga tjeram na grijeh i da ga trebam ostaviti.
A reko tako.
Sada češ ti meni komandirati sa mojom ljubavlju. Ma da ti ne bi.
To su izmislili ljudi a ne Bog.
Dalje neću jer jesam katolik ali ne zdrti a o svečenicima nemam najbolje mišljenje, nemam uopće dobro mišljenje.
Dok mi spajamo jedva kraj sa krajem jedino što vidim da se grade Crkve.
Uh, neću dalje, jer bih svašta mogla napisati.....
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.