Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 00:00   #21
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
Poznavajući svoje roditelje (al vjeruj mi ovo što ću sad reći je istina, bez imalo pretjerivanja) kada bi im se istinski suprostavila, završila bi na ulici dok si rekao keks...
Što je naj bolje, oni igraju na kartu krivnje, pa pokušavaju meni nabiti griižnju savjesti što uopće tražim nešto tako "suludo, što nitko normalan nebi tražio".
Nadam se da shvaćaš da ovisim o njima, te ako želim redovno studirat godinu za godinu i što prije se osamostalit, potpuno ovisim o njihovoj financijskoj pomoći...
ooo, ne samo grižnju savjesti, oni tako lijepo manipuliraju tobom da je to prestrašno.

nego, koji je njihov pravi razlog, zašto ne smiješ izlaziti duže od 10?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:02   #22
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ne mogu editirati post tj neće mi spremiti ...

htjedoh nadodati

jednom sam se dala nagovoriti da odemo na vatrogasnu zabavu u Sisak ... išli smo s vlakom, bilo je vrijeme rata ... čim je vlak u Sisku stao u 21 sat, znala sam da smo zahebli ... u Sisku je tada počinjao policijski sat i mi smo ravno s kolodvora prepračeni u policijsku postaju gdje smo proveli noć ... čak su nam i kavu skuhali oko pola pet ujutro došla sam doma oko 8 ujutro, a mama na vratima ... ja ljuta ko pas na sve što se dogodilo ... a ona na mene, da di sam bila, da kaj se desilo ... ja ju gledam, ona gleda mene ... mislim, nikada nije tak reagirala ... ja ju pitam kaj se desilo ... zvala je mama od frendice koja me nagovorila jer fredica je morala biti doma do 5, a naravno da nije došla ... kad sam joj ispričala kaj se desilo, prvo sam mislila da će me početi tući (što nikada, ali nikada nije) a onda je prasnula u smijeh i otišla ispričati to sve tati ... kad je tata došao u moju sobu, samo me je pitao da jesam li ja poblesavila i kakva je bila kava
da ja tako nešto napravim ne bi mi se nasmijali, nego bi posljedice pamtila za cijeli život... vjeruj mi, možda misliš da pretjerujem, al dobro poznam svoje roditelje...
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:02   #23
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
Naravno da sam se pokušala suprostaviti.. Istina nikad nisam bila, recimo, buntovna, pa da nisam došla na vrijeme doma...
Ali sam na sve druge načine pokušala... od mirnog razgovora, do vikanja, galame, moljakanja...i ništa...
Poznavajući svoje roditelje (al vjeruj mi ovo što ću sad reći je istina, bez imalo pretjerivanja) kada bi im se istinski suprostavila, završila bi na ulici dok si rekao keks...
Što je naj bolje, oni igraju na kartu krivnje, pa pokušavaju meni nabiti griižnju savjesti što uopće tražim nešto tako "suludo, što nitko normalan nebi tražio".
Nadam se da shvaćaš da ovisim o njima, te ako želim redovno studirat godinu za godinu i što prije se osamostalit, potpuno ovisim o njihovoj financijskoj pomoći...
jesi im rekla da nitko "normalan" od 20g nije doma u 22h? kakva grižnja savjest radi toga što želiš biti vani? pa niste puritanci, imate kompjuter u kući
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:02   #24
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
oni kažu da moja želja za izlascima nije normalna, da izlaze vani samo propaliteti...
da će me netko ubit, silovat...
ja sam svjesna da daanas svega ima ne cesti, da mi se zbilja može dogodit da netko baš mene ubije...al bože moj, svi mi prešutno preuzmemo taj rizik kako bi mogli uživati u životu... ne želim doživiti 30-tu a da baaš ništa nisam proživjela...

i da odgovorim na neki od gornjih postova... ne provjeravaju me koliko sam na netu, ali da znaju vjerovatno bi mi ga ukinuli... Inače, ostajem do dugo u noć na netu jer mi je to jedini kontakt s drugim ljudima...
i još odgovor na pitanje kakav je naš odnos... ukratko, odnos nam se sastoji od "oni govore-ja slušam", nema baš demokracije...
ne znam sta rec... mislim gle, i ja cu strahovat za svoje dijete, ali k vragu, pa izlasci su dio odrastanja.

ne znam... ja bi na tvom mjestu fino izasla van i dosla doma kad mi pukne. pa da vidimo. ali jbg, ja sam takva po prirodi, ako mislim da nesto nije u redu, ja cu se usprotivit. mozda te tvoji starci i drze na tako kratkoj uzici jer znaju da mogu... jesi li im se ikad suprotstavila ? digla glas i rekla da se ne slazes? da mislis da nesto nije u redu?
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:05   #25
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
oni kažu da moja želja za izlascima nije normalna, da izlaze vani samo propaliteti...
da će me netko ubit, silovat...
ja sam svjesna da daanas svega ima ne cesti, da mi se zbilja može dogodit da netko baš mene ubije...al bože moj, svi mi prešutno preuzmemo taj rizik kako bi mogli uživati u životu... ne želim doživiti 30-tu a da baaš ništa nisam proživjela...

i da odgovorim na neki od gornjih postova... ne provjeravaju me koliko sam na netu, ali da znaju vjerovatno bi mi ga ukinuli... Inače, ostajem do dugo u noć na netu jer mi je to jedini kontakt s drugim ljudima...
i još odgovor na pitanje kakav je naš odnos... ukratko, odnos nam se sastoji od "oni govore-ja slušam", nema baš demokracije...
mislim da će te prije auto pogazit dok ćeš ić na fax, nego da ćeš naletit na manijaka koji će te silovat/ubit.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:07   #26
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
da ja tako nešto napravim ne bi mi se nasmijali, nego bi posljedice pamtila za cijeli život... vjeruj mi, možda misliš da pretjerujem, al dobro poznam svoje roditelje...
oprosti, ali ovo je jedan o težih oblika psihičkog zlostavljanja, osakatiti zdravu osobu i držati je pod kontrolom u svakom njenom segmentu.

žive li tvoji roditelji u kakvom strahu?

inače, ja ne bi na tvom mjestu ni časa časila, ultimatum bi im dala (nek stradaju od vlastitog oružja) ili ćete me pustit da živim ili nećete za me nikad čut, pa makar kopala kanale i faks završavala u 40 godini...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:13   #27
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
ne znam sta rec... mislim gle, i ja cu strahovat za svoje dijete, ali k vragu, pa izlasci su dio odrastanja.

ne znam... ja bi na tvom mjestu fino izasla van i dosla doma kad mi pukne. pa da vidimo. ali jbg, ja sam takva po prirodi, ako mislim da nesto nije u redu, ja cu se usprotivit. mozda te tvoji starci i drze na tako kratkoj uzici jer znaju da mogu... jesi li im se ikad suprotstavila ? digla glas i rekla da se ne slazes? da mislis da nesto nije u redu?
naravno da im se suprostavljam! i šta time dobivam? svoj cilj nisam postigla, a unjela sam u kući takvu napetost da se može rezati nožem...
i danas su mi rekli da ću letiti iz kuće (i ne samo to, nego i da će prekinuti sve odnose samnom) ako budem izlazila
jednostavno sam već luda, sve to trpim samo zbog fakulteta (neću govorit o kojem se faksu radi, ali je jedan od najtežih), želim ga što prije završit, tako da se mogu zaposlit, osamostalit...
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:16   #28
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
naravno da im se suprostavljam! i šta time dobivam? svoj cilj nisam postigla, a unjela sam u kući takvu napetost da se može rezati nožem...
i danas su mi rekli da ću letiti iz kuće (i ne samo to, nego i da će prekinuti sve odnose samnom) ako budem izlazila
jednostavno sam već luda, sve to trpim samo zbog fakulteta (neću govorit o kojem se faksu radi, ali je jedan od najtežih), želim ga što prije završit, tako da se mogu zaposlit, osamostalit...
pa gle, ti si ocito odlucila trpit tako da ne vidim cemu rasprava. ovdje smo ti jedino potvrdile ono sto vec znas a to je da su ti starci ludi. nis, sjedi doma, uci ko manijak, zavrsi faks, odseli se a onda starcima ! iako, ja bi im vec sad najavila to da znaju sta ih ceka.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:20   #29
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
a neš ti bunta - zakasniti sat-dva!
ne vjerujem da bi te zbog toga izbacili iz kuće.
uostalom; ti zakasniš (tj. dođeš doma u 12 a ne u 10), oni te izbace, ti pozoveš murju i kažeš da su te starci usred noći izbacili na ulicu...... pa da vidiš 'ko bi naje***
a kaj studiraš?
i da, nisi rekla - imaš kakve bake, rođake, .... nekoga kome bi mogla otići?
ajd da kvotam sebe....
što bi se stvarno dogodilo da dođeš u 12 umjesto u 10?
nemoj pričati priče o izbacivanju iz kuće, jer netko tko klincu plaća skupi faks, omogućava mu svoju sobu, računalo u sobi, itd. itd. neće izbaciti to dijete iz kuće.
treći put: imaš li kome otići?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:21   #30
p.s. inače, čitava mi je priča full neuvjerljiva, al' neka..... trenutačno nemam pametnijeg posla
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:24   #31
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
naravno da im se suprostavljam! i šta time dobivam? svoj cilj nisam postigla, a unjela sam u kući takvu napetost da se može rezati nožem...
i danas su mi rekli da ću letiti iz kuće (i ne samo to, nego i da će prekinuti sve odnose samnom) ako budem izlazila
jednostavno sam već luda, sve to trpim samo zbog fakulteta (neću govorit o kojem se faksu radi, ali je jedan od najtežih), želim ga što prije završit, tako da se mogu zaposlit, osamostalit...
razgovorom ne postižeš ništa, kažeš.
imaš dvije opcije onda, šutit i trpjet ko tuka, ili im se suprotstavit pa neka te i izbace iz kuće.

s obzirom da prema zakonu,kolko je meni poznato, se o tebi roditelji moraju skrbiti dok ne završiš fakultet ili ako nisi na faxu još godinu dana nakon školovanja ako ne možeš naći posao, na njihovo isterivanje iz kuće ti slobodno reagiraj prijetnjom tužbom.
nadam se da do toga naravno ne bi došlo, ali eto-nemaš ni opravdanja da nećeš imati od čega živjeti ako te izbace, jer će ti oni biti dužni plaćati alimentaciju.

baka, kuma, netko bi te možda i primio kod sebe?

ja shvaćam da je tebi jako teško i da te strah, ali ne možeš očekivati da će netko izmisliti 10. rješenje kada ne postoji?
imaš 3 mogućnosti.
1.trpi
2.razgovaraj
2.djeluj
nema 4.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:25   #32
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
jesi jedinica? imaš brata sestru? starije,mlađe? ako da, kak oni s timestoje?
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
imaš nekoga od šire obitelji ili rodbine? nekakve bake i djedove? rođake? nekoga kome bi mogla otići?
inače, roditelji su te dužni uzdržavati dok redovno studiraš.

jesi li se kada pokušala pobuniti? doći u 12? ako jesi, kako su reagirali?
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
i da, nisi rekla - imaš kakve bake, rođake, .... nekoga kome bi mogla otići?
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
treći put: imaš li kome otići?
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
nego, koji je njihov pravi razlog, zašto ne smiješ izlaziti duže od 10?
evo, ponavljam neka pitanja


Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
da ja tako nešto napravim ne bi mi se nasmijali, nego bi posljedice pamtila za cijeli život... vjeruj mi, možda misliš da pretjerujem, al dobro poznam svoje roditelje...
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
Poznavajući svoje roditelje (al vjeruj mi ovo što ću sad reći je istina, bez imalo pretjerivanja) kada bi im se istinski suprostavila, završila bi na ulici dok si rekao keks...

ovo ne razumijem, jesu te već izbacili ili što? kako si tako sigurna?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:26   #33
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
p.s. inače, čitava mi je priča full neuvjerljiva, al' neka..... trenutačno nemam pametnijeg posla
i meni, ali nisam htjela reć
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:30   #34
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
p.s. inače, čitava mi je priča full neuvjerljiva, al' neka..... trenutačno nemam pametnijeg posla

znam da zvuči neuvjerljivo, i meni tako sve izgleda kad ovako čitam... ali vjeruj mi tako je..
ima i takvim slučajeva u 21.st.
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:31   #35
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
znam da zvuči neuvjerljivo, i meni tako sve izgleda kad ovako čitam... ali vjeruj mi tako je..
ima i takvim slučajeva u 21.st.
no dobro, daj odgovori vise na ona pet put postavljena pitanja....
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:35   #36
ajde goga bogati, da se tebi izlazi izašla bi ti...šta si nas došla zajebavat ovdje.

ne sjećam se da sam nakon 16e pitala kad moram doma.
do 18e su me pitali "kad se vraćaš?"
nakon 18e : "hoćeš li se vratiti?"
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:35   #37
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
znam da zvuči neuvjerljivo
tek sad ne vjerujem

nema veze sa težinom slučaja, nije to razlog neuvjerljivosti
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:36   #38
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
razgovorom ne postižeš ništa, kažeš.
imaš dvije opcije onda, šutit i trpjet ko tuka, ili im se suprotstavit pa neka te i izbace iz kuće.

s obzirom da prema zakonu,kolko je meni poznato, se o tebi roditelji moraju skrbiti dok ne završiš fakultet ili ako nisi na faxu još godinu dana nakon školovanja ako ne možeš naći posao, na njihovo isterivanje iz kuće ti slobodno reagiraj prijetnjom tužbom.
nadam se da do toga naravno ne bi došlo, ali eto-nemaš ni opravdanja da nećeš imati od čega živjeti ako te izbace, jer će ti oni biti dužni plaćati alimentaciju.

baka, kuma, netko bi te možda i primio kod sebe?

ja shvaćam da je tebi jako teško i da te strah, ali ne možeš očekivati da će netko izmisliti 10. rješenje kada ne postoji?
imaš 3 mogućnosti.
1.trpi
2.razgovaraj
2.djeluj
nema 4.
obiteljski zakon gdje piše da su me dužni uzdržavat sam im pokazala pa je bilo: "balavice jedna, kako se samo usuđuješ, mi te nismo dužni uzdržavat, to je naša dobra volja..."
tužba ne dolazi u obzir, jer oni dobro poznaju pravnu materiju i sve cake, tak da bi vjerovatno izgubila...
da u pravu si, strah me je....
optimistična sam i nadam se da će mi neko rješenje pasti s neba....da isotvremeno zadržim dobre odnose s roditeljima, a opet da normalno živim...
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:37   #39
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ajde goga bogati, da se tebi izlazi izašla bi ti...šta si nas došla zajebavat ovdje.

ne sjećam se da sam nakon 16e pitala kad moram doma.
do 18e su me pitali "kad se vraćaš?"
nakon 18e : "hoćeš li se vratiti?"
a sad kažu ''nema nas doma, ne dolazi''
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:40   #40
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
obiteljski zakon gdje piše da su me dužni uzdržavat sam im pokazala pa je bilo: "balavice jedna, kako se samo usuđuješ, mi te nismo dužni uzdržavat, to je naša dobra volja..."
tužba ne dolazi u obzir, jer oni dobro poznaju pravnu materiju i sve cake, tak da bi vjerovatno izgubila...
da u pravu si, strah me je....
optimistična sam i nadam se da će mi neko rješenje pasti s neba....da isotvremeno zadržim dobre odnose s roditeljima, a opet da normalno živim...
ti si fakat ženstvena.......
(čitaj: nemaš muda)
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.