Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2010., 00:28   #101
Quote:
mamita kaže: Pogledaj post
ukucaj u google ili dr pretrazivac koji koristis
mei tai wearing on back
evo prvi rezultat
http://www.youtube.com/watch?v=5-BuGMve4so
sad sam se sitila da sam već gledala tu tetku al mi nije bila interesantna jer je bebica bila premala za takvo nošenje. thanks!
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:29   #102
u biti ista stvar kao i sprijeda, samo naopačke!
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 01:01   #103
stigao je MT ja oduševljena, nosali smo se po stanu 2h i plesali tako i svašta nešto
T. se zasada sviđa
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 09:58   #104
Drage moje zanima me jel' ovakav MT predviđen za skroz male bebe?!!!
ima li koja iskustva?!
negdje piše da negdje ne
pa da si skratim muke...pitam vas...?!!!

uuuups....sorry na veličini slike....!!!
http://img.auctiva.com/imgdata/1/3/0...71158159_o.jpg
__________________
v3eka

Zadnje uređivanje PalmaSutra : 02.12.2010. at 06:43. Reason: Prevelika slika
v3eka is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 01.12.2010., 10:01   #105
v3eka, takav MT imam ja, i ne može se skroz mala beba nosit u tome, mora čvrsto držat glavicu. Ja svoju nosim negdje od 2,5 mj. Al čula sam da za MT postoji umetak za novorođenče, ja ga nisam imala, pa
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 10:12   #106
Quote:
september00 kaže: Pogledaj post
v3eka, takav MT imam ja, i ne može se skroz mala beba nosit u tome, mora čvrsto držat glavicu. Ja svoju nosim negdje od 2,5 mj. Al čula sam da za MT postoji umetak za novorođenče, ja ga nisam imala, pa
tnx...na promtnom odgovoru!
soory ak' gnjavim ali reci mi jesi li ga kupila negdje kod nas ili...?!
čini mi se praktična, malo me buni jer ni na jednoj slici ne vidim bebača u njoj pa....

mi ćemo za Božić napuniti 2mj pa nije nam teško (iako leđa otpadaju već sada) pričekati početak iduće god. !!!!
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 10:29   #107
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
tnx...na promtnom odgovoru!
soory ak' gnjavim ali reci mi jesi li ga kupila negdje kod nas ili...?!
čini mi se praktična, malo me buni jer ni na jednoj slici ne vidim bebača u njoj pa....

mi ćemo za Božić napuniti 2mj pa nije nam teško (iako leđa otpadaju već sada) pričekati početak iduće god. !!!!
Kupila sam kod nas, preko neta u smile4me web shopu. Jako sam zadovoljna, a vidim i da su sad snižene cijene. Uglavnom, stiglo za 3 dana od narudžbe.
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:08   #108
Quote:
september00 kaže: Pogledaj post
Kupila sam kod nas, preko neta u smile4me web shopu. Jako sam zadovoljna, a vidim i da su sad snižene cijene. Uglavnom, stiglo za 3 dana od narudžbe.
hvala draga još jednom
evo pogledala sam stranicu... kupujemo i mi!
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:11   #109
ovakav MT i ja imam, zadovoljna sam
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:19   #110
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
Drage moje zanima me jel' ovakav MT predviđen za skroz male bebe?!!!
ima li koja iskustva?!
negdje piše da negdje ne
pa da si skratim muke...pitam vas...?!!!

uuuups....sorry na veličini slike....!!!
http://img.auctiva.com/imgdata/1/3/0...71158159_o.jpg
MT se ne preporuča prije 4 mjeseca starosti bebe, najviše zbog samostalnog držanja glavice...ali sva djeca su različita tako da mogu i prije držati sami glavicu, a neka se samostalno podići u sjedeći položaj...Ovisi o djetetu, ali svakako ne prije nego samostalno drži glavu :-)

Zadnje uređivanje PalmaSutra : 02.12.2010. at 06:47.
SunčicaVŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:47   #111
U mei tai može djete kada mu dovoljno ojačajo vratni i ledjni mišiči - to provjerite tako, da bebu stavite na trbuh i kada se može sama uz pomoć rukica podignuti prema gore (tako da digne glavu i gornji dio tijela) onda može u MT. Velika večina beba to osvoji oko 5 mjeseca, neki malo prije neki malo kasnije.

Ja sam svog klinca dala u mt sa 5 mj, a za manje bebe su puno bolji sling, pouch ili marama.

Ima na netu slika i manjih beba u MT ali to je malo kompliciranije - nogice bih trebale biti unutra i ne van, a to je već teže za namjestiti...


Ako vas zanimajo ocjene nosiljki ja najviše gledam ovdje http://www.thebabywearer.com/cgi-bin...iew.pl?product :-))

Zadnje uređivanje altermama : 02.12.2010. at 12:09.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 22:01   #112
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
Drage moje zanima me jel' ovakav MT predviđen za skroz male bebe?!!!
ima li koja iskustva?!
negdje piše da negdje ne
pa da si skratim muke...pitam vas...?!!!

uuuups....sorry na veličini slike....!!!
http://img.auctiva.com/imgdata/1/3/0...71158159_o.jpg
ne znam gdje ga namjeravaš kupit, ali vidim da se spominje smile4me....isti takvi se na ebaju http://cgi.ebay.com/NEW-MEI-TAI-BABY...item3a59b68e55 prodaju 22.99+6.50 dollara, dakle 160kn...a na smile4me je sada kao na sniženju za 319kn. Isto tako njihovi slingovi se prodaju na ebayu, ja sam kupila i platila ga cijena+shipping samo 150kn.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:56   #113
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
ne znam gdje ga namjeravaš kupit, ali vidim da se spominje smile4me....isti takvi se na ebaju http://cgi.ebay.com/NEW-MEI-TAI-BABY...item3a59b68e55 prodaju 22.99+6.50 dollara, dakle 160kn...a na smile4me je sada kao na sniženju za 319kn. Isto tako njihovi slingovi se prodaju na ebayu, ja sam kupila i platila ga cijena+shipping samo 150kn.
Pljuc meni je super kako ti to sve znas! Bas sam otisla na temu pitati gdje mogu na brzinu naci neke povoljne za bozicne darove frendicama, a ni pitanje nisam morala postaviti
emazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 11:48   #114
Curke, tu će se najprije uočiti da prodajem meni najljepši Pixiekid MeiTai jer se MM ne slaže s cvjetnim uzorkom i odbija ga nositi. Planiramo uzeti Tilliu pa se ovog moramo riješiti
Cijena je 300kn+pt, MT je u odličnom stanju, zaista malo nošen i bez ijedne mane. Slikice našeg šaljem večeras ako nekoga zanima
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 12:51   #115
jao, napalila sam se na MT, ALI posto se klinci ne mogu nositi tako da gledaju naprijed (osim na ledima) odlucila sam se za maramu.
Htjela sam kupiti maramu iz hrvatske a kako vidim puno su skuplje nego na e-bayu.
Moze koja preporuka, gdje da pogledam.
Hvala
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 13:42   #116
Pa ni u marami se ne preporučuje da se nosi prema van jer je to preveliko opterecenje za kukice i donji dio kraljeznice.

Ja imam Sleepy wrap ali ako ti je dijete već veće onda bolje neka tkana marama tipa Dydimos, Girasol,... ili nešto takvo. Nisu sve marame iste, jako puno zavisi od materiala kako će ti razpodijeliti težinu i koliko će biti udobno tebi i bebi
Ja sam probala Ellaroo i nije mi se dopala, Dydimos mi je super a Girasol (to ti je isto kao Pixikidova marama) jako hvale.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:40   #117
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Curke, tu će se najprije uočiti da prodajem meni najljepši Pixiekid MeiTai jer se MM ne slaže s cvjetnim uzorkom i odbija ga nositi. Planiramo uzeti Tilliu pa se ovog moramo riješiti
Cijena je 300kn+pt, MT je u odličnom stanju, zaista malo nošen i bez ijedne mane. Slikice našeg šaljem večeras ako nekoga zanima
Pa svaki mt se moze nositi sa obje strane, barem se nadam da je takav i pixiekidov. Ako mu smeta cvijece nega ga nosi sa jednobojne strane
mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 22:47   #118
http://www.youtube.com/watch?v=ppXSD...eature=related totorijal nošenja bebe u marami prema naprijed
zapravo uporište bebe nije nešto različito od onog koje ima u klokanici i sličnim "ruksakastim" nosiljkama
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:38   #119
ovo nije najbolji filmić ali sad nemam vremena za tražiti bolji... dal' je prihvatljiv lotus hold kao varijanta gledanja naprijed u marami? Mislim, bebi ne vise nogice nego su smotane u budi kao kod nošenja u slingu prema naprijed.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:40   #120
Quote:
mamita kaže: Pogledaj post
Pa svaki mt se moze nositi sa obje strane, barem se nadam da je takav i pixiekidov. Ako mu smeta cvijece nega ga nosi sa jednobojne strane
naravno da se može nositi obostrano, ali je njemu jednostavno ružan i curičast taj dezen a vidi se i kad ga nosiš na jednobojnoj strani jer se spusti onaj uzdignutio dio za glavu, pa kad ga stavlja, skida... uglavnom, bed mu je nositi ga i sad sam pustila njemu da izabere i rekao je da jedino tillia dolazi u obzir
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.