Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 17:30   #1921
Vama koji nosite bebe, imate li kolica i jesu li vam potrebna?

Čitam po fb grupama o nošenju da neke mame uopće nemaju kolica i da im nisu potrebna, jer nose djecu.

Pošto sam prvi put trudna, istražujem svašta i zainteresirala sam se za nošenje, odnosno sigurno ću kupiti neki tip marame za nošenje i nositi bebu od prvog dana, ovisno o preporukama itd itd. Ali, jesu li mi prijeko potrebna kolica?

Moram naglasiti da možda nećemo imati auto kad stigne beba. Je li u tom slučaju lakše s kolicima okolo ili samo nosiljka?

Pošto će se beba roditi početkom ljeta, razmišljam da bi spavala u kolicima tijekom šetnji i boravka na otvorenom. Ili spavaju najnormalnije u nosiljkama? Pa da furam kolica i u košari nosiljku, pa kad zatreba, bebana u nosiljku, a kolica na guranje?

Pokušavam se pripremiti na sve, a nemam ni pojma ni iskustva s djecom, totalni početnik. Ali zato učim učim

Iskustva, razmišljanja? :klap:
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:42   #1922
s prvim kupili 3u1 kolica ko i svi. dobili neke nosiljke i skuzili kako je to super, jer mi zivimo u gradu di je noćna mora vući kolica. i zivimo na visokom katu bez lifta.
s drugim kupili nove nosiljke a stara kolica idu u prodaju. tako da, trebaš probati što tebi odgovara. meni kolica uopće ne trebaju. ali treba mi autosjedalica
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:08   #1923
Imala sam kolica i Ergo. Kolica curka nikad nije voljela, ali je znala zaspati u njima. Ja sam izašla s kolicima van, Ergo dolje u gepeku. Dobro su mi došla kolica dok je bila beba jer sam na njih stavila torbu, stvari s placa itd. Kako je rasla, tako sam se prebacila na nošenje.

Teoretski ti kolica uz nošenje ne trebaju, ali meni su pomogla.

S drugom bebom sam dojam da ću odmah na sling jer mi se neće dati furati je u kolicima i onda trčati za toddlericom. Činilo se lakše da je beba na meni i da imam slobodne ruke za stariju.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:04   #1924
Moja mala je voljela kolica, ali je voljela i nosiljke. S obzirom da živimo na 4. katu bez lifta, ako bi išla sama s njom van, onda bi to bilo u ergu, ali ak bi išla s MM-om, onda smo išli s kolicima.


Nosiljke su super stvar. Moja mala je bez problema spavala u njoj kad joj se spavalo, a ja imala slobodne ruke za vrećice iz trgovine
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:43   #1925
Mi isto imamo i jedno i drugo.
Do 4mj koristila sam kolica, ali na kraće ture.
Nikad neću zaboraviti situaciju u Ikei kada sam došla s kolicima a bez nosiljke,vrištala je od početka do kraja i non stop sam ju uzimala.
Došlo mi je da kolica ostavim da ih više nikad ne vidim
Mi smo ih dobili,a da smo.kupili bio bi to izgleda bespotreban trošak-jer ona sada uopće ih ne voli i više ne koristimo.
Meni je lakše s nosiljkom, začas se namontiramo :ljetos do plaže,u šetnju,u trgovinu
A bitno da beba voli i uziva,.
Moja bez problema zaspi u nosiljci dok npr kad bih ju vozila u kolicima rijetko da bi zaspala..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:55   #1926
ja nemam iskustva, al sam kupila i jedno i drugo. nezamislivo mi je da nemam kolica, tj znam hrpu situacija gdje će mi trebati. ali sam i jako sretna što sam kupila nosiljku, mislim da je to super i veselim se i tome.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:32   #1927
S prvim sam dosta koristila i nosiljku i kolica. Dosta to zavisi od uslova života i okruženja, navika. Za mene su ove varijante imale svoju primenu i bile nezamenjive u nekim trenucima. Ne mozeš znati dok ne isprobaš. Ili ako imaš jaki osecaj da je jedno pravi izbor za vas, poslusaj ga. Lako uzmeš kolica ako shvatis da su ti potrebna i kad je beba vec rođena. Kolica svakako nisu nesto sto mora da saceka bebu kad se rodi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 09:49   #1928
Ja ju planiram što češće nositi, ali smo svejedno kupili i kolica. Doduše, kako smo jaje dobili i planiram nositi, nismo htjeli uzimati ona velika kolica nego smo uzeli Mutsy Nexo kišobran, tj neki hibrid između normalnih i kišobrana, koji je baš robustan i s velikim kotačima, ali se lakše sklapa i čini mi se praktičniji. Košara nema nulti položaj iako su ona klasificirana kao od 0 mjeseci, a prodavačica je rekla da može bez problema biti neko kraće vrijeme u njima od kad se rodi, a od 3 mjeseca nadalje non stop. Još ćemo vidjeti kako će to funkcionirati .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 10:08   #1929
Za prvo dijete imala sam samo kolica, sad za drugo imam oboje.
Kolica su bila pun pogodak za šoping bilo koje vrste, duge šetnje, ili bilo koju drugu priliku koja zahtijeva nošenje puno stvari ili traje dugo.
Za "izlaske" ljeti definitivno kolica jer je klinac znao zaspati, a nama slobodne ruke i mogli smo dulje ostati vani. Košara za odlaganje stvari je zakon.
Za drugo dijete sam nabavila nosiljku zato jer bebu namjeravam u njoj nositi i po stanu, ali i kad starijeg vodim i dovodim iz vrtića, ili za kratke relacije do dućana kad mi treba malo stvari (da ne moram vući i kolica po stepenicama).
Oboje ima svoje prednosti, ali meni se kolica ipak ipak čine korisnija, tj. praktičnija za širi spektar potreba.
Naravno da svatko ima svoj stav, stil života i mora za sebe procijeniti. Ja znam da bez kolica ne želim biti ni pod razno.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:29   #1930
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Oboje ima svoje prednosti, ali meni se kolica ipak ipak čine korisnija, tj. praktičnija za širi spektar potreba.
Slažem se da su korisnija, samo kad ti ih beba tj dijete mrzi iz dna duše i svaku šetnju ih imaš poriv baciti u provaliju (kolica, jel) onda nisu praktična.

Neovisno o stilu života. Ja sam vaš htjela s kolicima fino posvuda, nikad nisam mogla. Možda s drugom bebom budem. Samo sam to htjela reći. Da ne "odlučujemo" uvijek samo mi, roditelji.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:38   #1931
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Slažem se da su korisnija, samo kad ti ih beba tj dijete mrzi iz dna duše i svaku šetnju ih imaš poriv baciti u provaliju (kolica, jel) onda nisu praktična.

Neovisno o stilu života. Ja sam vaš htjela s kolicima fino posvuda, nikad nisam mogla. Možda s drugom bebom budem. Samo sam to htjela reći. Da ne "odlučujemo" uvijek samo mi, roditelji.
Hahaha super rečeno

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 21:04   #1932
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Vama koji nosite bebe, imate li kolica i jesu li vam potrebna?

Čitam po fb grupama o nošenju da neke mame uopće nemaju kolica i da im nisu potrebna, jer nose djecu.

Pošto sam prvi put trudna, istražujem svašta i zainteresirala sam se za nošenje, odnosno sigurno ću kupiti neki tip marame za nošenje i nositi bebu od prvog dana, ovisno o preporukama itd itd. Ali, jesu li mi prijeko potrebna kolica?

Moram naglasiti da možda nećemo imati auto kad stigne beba. Je li u tom slučaju lakše s kolicima okolo ili samo nosiljka?

Pošto će se beba roditi početkom ljeta, razmišljam da bi spavala u kolicima tijekom šetnji i boravka na otvorenom. Ili spavaju najnormalnije u nosiljkama? Pa da furam kolica i u košari nosiljku, pa kad zatreba, bebana u nosiljku, a kolica na guranje?

Pokušavam se pripremiti na sve, a nemam ni pojma ni iskustva s djecom, totalni početnik. Ali zato učim učim

Iskustva, razmišljanja? :klap:
Ja sam nabavila oboje i nabrijavala se da cu ga ful puno nosit ali... roden je krajem petog mjeseca i bio je ful vruci 6 mjesec a naravno i ljeto. Kad sam ga stavila u nosiljku oznojila sam se naprijed ko svinja. To je isto stvar koju trebas uzet u obzir, oni su fakat topli.
Volio je kolica i bas je lijepo zaspao svaki dan u setnji u njima. Kad smo isli na kave isto je zaspao u kolicima i prospavao cijelu kavu. Ne znam kak bi to bilo izvedivo da je u nosiljci.

Ima djece koja ne vole kolica i hoce se nosit, al ti ne znas dal ce tvoje dijete biti takvo. Vecina bebi su ok sa kolicima.
Tak da bi ja rekla da dok su tak ful mali su kolica bolja opcija a kasnije kombinacija nosiljke i kolica. Barem je tako ispalo u mojem slucaju. Ali najbolje je vidjeti sa svojom bebom sto ce najbolje funkcionirati.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 23:28   #1933
Isti mi je slucaj kao kod Nymerie kupila sam Ergo 360°, maloga sam nosila nesto malo uglavnom po kuci dok pravim rucak jer radi klima, vanka da ga idem nositi skuhao bi se ziv.

Ali ipak mi je prvotni plan bio da ga nosim kad navrsi 6 mjeseci i prvenstveno kada stariju djecu budem vodila u vrtic (ici cemo na noge).
Sada ga nosam.da se privikne, da mu taj osjecaj ne bude sok i kogu reci da nosenke bas voli, cak i zaspe unutra.
E sad dolazim do problema;

Kako se sjedi kad se nosi?
Malo glupo pitanje al gledala sam videe na youtubu, instagramu itd.
Ljudi nose bebe slikavaju se i po prasumama a nigdje upute kako da se s bebom pravilno sjedne?
Npr odem do igraonice s starijim curkama, one se igraju ja pijem kavu. I kako da sjednem? Kao dok sam bila trudna ili kako?
Mislim mozda je vama glupo al meni nije jasno.
Tako da poooomoc
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 04:10   #1934
Ja sam sjedila i radila na računalu i po dva sata dok mi je beba / dijete spavalo u Ergu. Sjedila sam maksimalno ravnih leđa, odnosno pravilno kak bismo trebali. Ne znam kako da bolje opišem, uglavnom sjedila sam tako svaki dan, nekad satima. Probaj.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 10:40   #1935
Bok Sweet terminuso
Kako ti, kako bebica?

Bas mi je drago da si mi ti odgovorila.
Ma znas prvo mi je nosenje a strah me zbog djecijih kukova, svasta se na internetu procita...
Znaci najvise me strah dok sjedim (jedino i uspijem.sjest pod pravim kutom) kako da malenome stoje nogice. Uvijek.pazim da je to onaj m oblik.izmedu nogu, kicma.pod c itd. Ali on je jako dug, vec sada sa 2ipo mjeseca ima 68cm i 8kg, i puno duzi je od mog trupa i onda kad sjednem njegove nogice dodu izmedu mojih nogu, i strah me da ne zaustavi cirkulaciju tako spavajuci, dosada sam samo kuci probala po 10tak minuta. A ako bih to uspila savladati doslovce mi svijet nije dovoljan, onda bi mogla svugdje s nosiljkom.
#strahovi mlade mame

Mislis da je pametno da ergu posaljem email?
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 12:42   #1936
Pošalji im slobodno mail.

Baš sam razmišljala da te dugo nisam čitala pa te evo. Nećeš tipkati s nama na Offu?

Bome je dugačak i težak! Kužim što pišeš. Ja sam nogice vadila izvan Erga, odnosno da mi nisu na mojim nogama, nego izvan. Dakle sjedneš se i nogice staviš sa strane svojih. Možeš li to probati?

Što se tiče kukova, jeste bili na uzv? Jel on ok? Pitam zato što ako su kukovi super nemaš neke brige. Moja beba je, kao i starija, imala laganu displaziju koju smo ispravili pa ja moram paziti na položaj da to ostane ok, kod vas ako nije bilo problema se ne trebaš posebno brinuti.

Moja ima 60cm i kad sjednem nogice joj ne dođu još do kraja mog trupa, ali se dobro sjećam kako sam sa starijom i da joj nogice nisu smetale. Ne znam bolje objasniti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 12:52   #1937
Ja kuzim problem, i nije bas jednostavno sjediti dok je beba u nosiljki... Kud s nogama njenim?

Sad sto je starija i ja se manje zamaram baby handlingom, nije mi bed ak se malo saviju koljena kad sjednem, al u početku sam u pravilu izbjegavala sjedenje s bebom u nosiljki, od straha
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 13:06   #1938
Onda je očito stvar kaj se ja s tim nisam zamarala jer nisam imala izbora, morala sam raditi dok je ona spavala, a spavala je jedino u Ergu pa sam silom prilika samo počela sjediti.

Ne znam, noge kako su veći budu pored mojih, znači da dobiješ još širi i veći M, znači još širu abdukciju što je samo sve bolje.

Aha evo slika me podsjetila! Noge sam stavljala kao oko sebe!

http://reviewbabycarriers.net/wp-con...5/IMGP1644.jpg
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 20:03   #1939
Dobra ideja
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 14:30   #1940
Sweet gdje je off? To neki podforum?

Uglavnom probala sam to jucer sta kazes ili.ja imam siroke bokove ili je moj jos uvjek sitna bebica u vezi kukova al nece da toliko rasiri noge, vidim na slici da je to malo veca beba.
Nije mi toliko problem strpiti se jos par mjeseci al.nosenje mi je bas ugodno pa bi bar do ducana probala ali me strah bas zbog nogica, izgledaju mi kao da mu staje cirkulacija onako samo vise. (Ovo sam strasno opisala al nije tako strasno)

Ako stignem slikat, slikat cu pa postavim, imam posla da neznam sta sve imam

E da zaboravila sam napisat, jucer kad sam pregledavala nosiljku vidila sam dolje one na cicak djelove tkaninr koji se namjestaju za sjedenje (dakle moj je bio do sada od 52 cm do 61) ja to nisam micala nego tek jucer pa kad probam javim dali je do toga. Kako je mali (vremenski) a velik (68cm, duzinski) ja sam ostavila na tom pocetnom polozaju jer je to kao za prvih 6 mjeseci, pa mi je palo na pamet ako mu kupujem vecu robicu mozda mu i u nosiljci treba veci razmak za guzu. Ta velicina je do cini mi se 71cm drugi cicak po redu o ergo 360° nosiljci se radi, ako se netko pita sta trabunjam.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.