Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 17:54   #21
Ok, nisam još sve pročitao, ali moram objasnit nešto, jer su samo mortitia i bastrado uspjeli graspat koncept zadaćnica. Ovo ću sad poboldat i nakosit i stavit sve ono kaj je nekoć u postove stavljao gnufi.


Zadaćnice NISU i NE BI TREBALE bit FORUMSKI POST. Dakle, bez smajlija, bez OBJAŠNJENJA u zagradama, bez referenci na nešto što smo ranije pisali na istom podforumu, bez referenci na forumski lik i djelo. Sjećate li se kako ste pisali školsku zadaću u školi? Fakat, sjećate li se? Jer izgleda kao da se ne sjećate. I ne mislim niš loše, forum pojede čovjeka.

Ali ovdje se ne obraćate nekom s namjerom DISKUSIJE o napisanom. Ovdje samo treba napisat priču. Na apsolutno isti način kako ste to činili u srednjoj školi u dva spojena sata rvackog jezika. Mere?


Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:55   #22
Quote:
Nimoy kaže: Pogledaj post
A gledaj, to je point, u priči, tekstu. Ono, nemaš tri i pol minute za pročitat?
Imam, pročito sam.
Suoči se s realnošću, nemaš literarnog dara.

Madamoiselle dobra.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:11   #23
A šta to nisi prije reka?
Novu tema odma, baš mi se piše sad...Mogli bi imat po 2 zadaćnice tjedno
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:11   #24
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
Imam, pročito sam.
Suoči se s realnošću, nemaš literarnog dara.

Madamoiselle dobra.
Nije ni point da ti misliš da imam. Ono, napisao sam priču, ako je nekome ok super, ako nije opet ok.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:30   #25
Ja bih ti prešarao sve engleske izraze.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:33   #26
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
Ja bih ti prešarao sve engleske izraze.
I ja imam jedan. U svoju obranu imam za reći da sam ja stvarno tako pisao zadaćnice u srednjoj.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:36   #27
Da, nisam shvatio point na početku jebiga, da je point da bude BAŠ kao u zadaćnici. Makar ono, nije ni drugima, sam je pitanje gdje je kome imaginarna linija prihvatljivog za zadaćnicu. Editirao sam da ne bude tako ekstremno.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:51   #28
E, golemo.

On je editirao, ovaj nije tako mislio, u međuvremenu se on predomislio, da bi nakraju rekao da je i on griješio.itd,itd.

Opušteno , nismo u školi.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:57   #29
Iskreno, i ja sam mislio da je point u priči, ne toliko u formi. Ali ubuduće treba naglasit u svakom uvodnom postu, napišite ono što bi stvarno predali u školi da danas pišete zadaćnicu na satu. Ono, bez smajlića, hyperlinkova, prostota, anglizama, pojašnjavanja, raznih retoričkih zavrzlama, samo zadaćnica. One big flow, priča, i to je to.

Samo treba naglasit.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:57   #30
Quote:
stvarna-mishka kaže: Pogledaj post
E, golemo.

On je editirao, ovaj nije tako mislio, u međuvremenu se on predomislio, da bi nakraju rekao da je i on griješio.itd,itd.

Opušteno , nismo u školi.
Ali jesmo

Ti recimo, imaš baš forumski post. Sad, ne želim te kritizirat, ali da li misliš da bi mogla napisat istu priču baš u obliku zadaće ili editirat ovu da bude takva?

No pressure tho.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:01   #31
Stavi u svoj uvodni post pliz ovo što sam napisao, da je bitno da bude baš u toj formi. Pa se neće dešavat da ljudi krivo shvate.

Jer neki neće čitat komentare, samo će ić pisat.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:22   #32
Morticia, odlično

Baš me zanima kak će se ovo dalje odvijati, pisanje "po nalogu", imajući u vidu da su najveće literarne poslastice nastale spontano (kako to obično biva) na šupendarama.

Nekako nemam inspiracije za ovu temu, za sada samo čitam.
__________________
la mesure de l'amour c'est d'aimer sans mesure
Parlez français! :cerek:
Scimmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:35   #33
Quote:
Scimmia kaže: Pogledaj post
Morticia, odlično

Baš me zanima kak će se ovo dalje odvijati, pisanje "po nalogu", imajući u vidu da su najveće literarne poslastice nastale spontano (kako to obično biva) na šupendarama.

Nekako nemam inspiracije za ovu temu, za sada samo čitam.
Pa gle, nije po nalogu. Šupendare su imale najviše uradaka jer ljudi jedva čekaju napisat kak su dobili po pičci. Ovdje možda i nije taj slučaj, a ja bi baš htio da napišeš nekaj jer sam uvjeren da bi bilo super. Kaman, aj, pliz?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:00   #34
A ak smijem pitat, u čemu je fora da mora bit ko zadaćnica?

Mislim pitam.. Kužim da ne smije biti običan post, mora biti duže, literarno obojano, malo se čovjek mora potrudit i ostalo, ali šta fali smajlićima, psovkama i ostalim šatro spikama? Ajmo reći, zadaćnice kakve ste htjeli pisati, a ne kakve ste morali...

Btw, nemam neku priču o prvoj ljubavi pa ću preskočit ovu rundu..

P.S. Ovo do sad je najs
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:08   #35
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
A ak smijem pitat, u čemu je fora da mora bit ko zadaćnica?

Mislim pitam.. Kužim da ne smije biti običan post, mora biti duže, literarno obojano, malo se čovjek mora potrudit i ostalo, ali šta fali smajlićima, psovkama i ostalim šatro spikama? Ajmo reći, zadaćnice kakve ste htjeli pisati, a ne kakve ste morali...

Btw, nemam neku priču o prvoj ljubavi pa ću preskočit ovu rundu..

P.S. Ovo do sad je najs
Ma mislio sam baš zato kaj je inače sve sa smajlijima i slično, pa se zapravo pravo opisivanje neke emocije ili obraćanje pažnje na neke dobre detalje izostavi i zamijeni smajlijem.

Forum je prepun takvih postova. Mali literarni kutić je recimo prepretenciozan, tamo su ljudi koji briju da su pisci. Mi ovdje to nismo, ali bi bilo fora da pokušamo opisat te neke priče baš u formi zadaćnice. Uvjeren sam da bi bilo puno boljih priča nego na bilo kakvom mlk.

Ako se može na šupendarama, zašto ne pisat i o nečem lijepom? Mislim, neće uvijek bit takva tema, ali fakat, kaj samo frustracija mora bit pokretač bilo čeg kreativnog?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:19   #36
Ma super si mislio i sve ima smisla, samo si trebao to stavit u uvodni post i to je to. Al možeš još uvijek.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:57   #37
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Ali jesmo

Ti recimo, imaš baš forumski post. Sad, ne želim te kritizirat, ali da li misliš da bi mogla napisat istu priču baš u obliku zadaće ili editirat ovu da bude takva?

No pressure tho.

Ne!!!!

Da su najpoznatiji pisci prepravljali svoja djela kako se kome prohtjelo sada ne bi imali najveća djela svjetske književnosti.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:59   #38
Quote:
stvarna-mishka kaže: Pogledaj post
Ne!!!!

Da su najpoznatiji pisci prepravljali svoja djela kako se kome prohtjelo sada ne bi imali najveća djela svjetske književnosti.
Da su najpoznatiji pisci imali smajlije u svojim djelima, sad ne bi imali najpoznatije pisce, a ni najveća djela svjetske književnosti.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 21:10   #39
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Da su najpoznatiji pisci imali smajlije u svojim djelima, sad ne bi imali najpoznatije pisce, a ni najveća djela svjetske književnosti.

Ako je samo do smajlija možeš ih pobrisati, ali formu ne diraj. Napetost kroz nedorečeno je upravo ono što sam želila prenijeti na čitatelje.

Malo sam pročitala tvoju z brda z dola priču, ako hoćeš mogu ti biti lektor.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 21:15   #40
O Isuse.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.