Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2006., 10:32   #41
Quote:
Nike kaže:
Pogresno sam se izrazio za pilastu struju. Ustvari sklop radi prekidacki na 12 KHz sa FET-om. Potrosnja struje je oko 10-tak ampera, sto nekom racunicom dode da trosi odprilike kao jedna sijalica u faru automobila, a alternator daje oko 90 ampera na 12 V. Moram reci i biti fer: auto se doduse nije kretao jer je rashodovan, ali je motor radio...
Yeah, right... elektroliza izmjeničnom strujom.. . A o tome da će količina dobijene energije u bilo kojem slučaju biti manja od uložene, ne da mi se drviti po stoti put.

.
justapixel is offline  
Old 24.07.2006., 10:43   #42
Prije nekih 20 godina čitao sam o motoru na vodeni pogon. Ustvari radilo se o biciklu sa vedenim rezervoarom na pak(n)tregeru. Voda je curila iz rezervoara na lopatice koje su bile direktno spojene na osovinu zadnjeg točka.
Zna li netko nešto o tome?
zzzzzz is offline  
Old 24.07.2006., 11:25   #43
Quote:
Štrok kaže:
Voda:
- Nemam pojma; zvuči prenaivno, ali kaj ja o tome znam.
Električna energija:
- Pričao moj profesor s faksa da je osobno u SAD vidio nacrte takvog auta s riješenim tehničkim problemima (vrijeme vožnje i sl.). Nacrte otkupila naftna kompanija i stavila u podrum.
Električni auto- čist moguće ali problem kod njega su baterije. Samo to. Znam da je prije par godina bio predstavljen fordov auto koji je imao svojstva bliska slabim benzincima ali je imao 470 kila baterija (a to je est teško).

Da imaš auto na bateriju - npr srebrnu, auto bi ti bio za Street race - samo kaj su te baterije fest skupe i ne mogu se puniti. Litij polimerske baterije su bolje ali kada bi mogle vuči veliku struju (čitao sam o baterijama li pol kojima se dodaje titan te njihova površina je 30 puta veča od litijpolimerske te analogno tome ima i veču struju za potegnut)...

S druge strane kada govore: auto na vodu to mi je vest glupo kada to čujem. Pa ne ide na vodu nego na vodik, ali voda bolje zvuči jer tonu vode plačam 6-7 kuna a vodik nije tak super jer vodik je neki plin koji pukne dok kažeš keks.
demosten is offline  
Old 24.07.2006., 11:29   #44
Quote:
kom1 kaže:
Slično je i sa elektromotorom. Tu je sve poznato ali se ne postiže dobra cijena i učinak. Struja bi se mogla dobiti pomoću foto čelija. Ali benzinski motor je još uvijek bolji.
Fotočelije su preslabe...
elektromotor ima odokativno 98% iskoristivosti, benzinci ni pola od toliko. Elektromotori su super samo da se baterije izmisle...
demosten is offline  
Old 24.07.2006., 11:38   #45
E još jedna stvar kod vožnje auta s vodikom. Čuo sam da je korisnije vodik prebaciti u nekegorive čelije (ne znam detalje) gdje se vodik zarbijana proton i elektron pa se elektron izbija i juri po žici u elektromotor pa se onda nekak ponovo sve spaja u vodu. Da se tako puno više energije dobije. Samo problem.
To kaj sa vidio je na modelu autića koji je imao dva spremnika (vodik i kisik a ne samo vodik) a ta čelije je koštala 2,500 ojra a autić se kretao možda 20 cm u sekundi.
Tip koji mi je pričao govorio je da je to budučnost samo kaj je ova čelija skupa ko sam vrag ...
demosten is offline  
Old 24.07.2006., 14:22   #46
Hajd dobro, vidim da se ne mogu boriti protiv vas, al meni je gorivo i dalje skupo... evo za kraj nesto od nacrta i onoga o cemu sam pricao gore
Nike is offline  
Old 24.07.2006., 14:23   #47
Nike is offline  
Old 24.07.2006., 14:27   #48
Blok shema elektronike za elektrolizu (imam i razradenu sa kopmonentama)
Nike is offline  
Old 24.07.2006., 14:32   #49
Nike is offline  
Old 24.07.2006., 14:34   #50
Nike is offline  
Old 24.07.2006., 14:39   #51
A evo i kompletni nacrti i objasnjena za download: http://www.spiritofmaat.com/archive/feb2/carplans.zip
Nike is offline  
Old 27.07.2006., 02:59   #52
baš me neki dan jedan frend ubijo pričom o baš ovoj temi - odmah na samu ideju bio sam vrlo skeptičan i pozivao se na zakone termodinamike al nemoš ti njemu dokazat,... kako me živciraju takvi likovi koji izmišljaju novu fiziku a neznaju ni najosnovnije osnove ove trenutne, nepromjenjive i neizmjenjive (barem ne na ovom planetu),...

on je toliko ubjeđen u to, kao gledo je filmiće, ima šeme, objašnjenja, naručio je već djelove pa će on to sklapat,... bla bla bla,... uf kakvih nas sve ima
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Old 27.07.2006., 11:47   #53
to si dobro rekao. teško je, ali protiv neznanja i zadrtosti se moramo boriti.
sjetimo se samo s kakvim su stvarima imali posla naši rani higijeničari na početku stoljeća, za vrijeme jugoslavije. eto vidimo da se to sranje proteže i na internet. tužno, ali istinito.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 27.07.2006., 15:03   #54
Ma nek slože auto na vodu s čelijom za elektrolizu na izmjenični napon. Svi znamo šta se najvjerojatnije desi prije il kasnije ak to pokušaš. Zbog izmjeničnog napona u obje čelije se svara i vodi i kisik, i ta smejsa prije il kasnije napravi BUM , pa nek probaju. Možda bi to i vozilo, al samo nizbrdo
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 27.07.2006., 22:04   #55
Quote:
Tommy Gun kaže:
Opet sam u nekim našim prirodoznanstvenim novinama pročitao članak o filipinskom inženjeru koji se već 15-20 godina vozi u svojem automobilu (marke toyota) koji je preradio tako da radi na vodu. Troši litru H2O na 100 km. O tome sam već čitao prije godinu - dvije, ali kad sam spomenuo ovdje na IMFu, satrli me sa svih strana, te jesi budala...dezinformacije...zašto onda nije patentirano, prodano, dobio nobela...

Kad sam to potražio na google, dobio sam link, ali ne da ulaz na stranicu jer nemam autorizaciju:



Dakle čovjek je Daniel Dingel, filipinac je, prije je radio za NASAu. Nije lajbek.

Navodno nije stvar patentirao, jer je toliko jednostavna, da bi to svatko mogao plagirati, što se veli, u kućnoj radinosti. Osim toga, naftni lobiji mu daju toliko novaca i ostalog da je namiren 100 koljena u naprijed. Njegovu toyotu su navodno testirali stručnjaci u ovlaštenom BMWovom servisu, i u ispušnim plinovima našli su isključivo produkte nastale iz vode.

Zanima me što mislite o tome, i zna li netko nešto više. Naravno, kad bi to bilo poznato svima, došlo bi do najvećeg potresa u ekonomiji čovječanstva ikada, do radikalnog, možda i ključnog, smanjenja onečišćenja. Zašto onda jajan to taji?????

mozda ispod haube ima nekog roba. no i dalje mi nije jasno kako lik popije samo 1L vode na 100 km.
matematicar is offline  
Old 27.07.2006., 22:14   #56
Quote:
matematicar kaže:
mozda ispod haube ima nekog roba. no i dalje mi nije jasno kako lik popije samo 1L vode na 100 km.
Jamnica...
el-ing is offline  
Old 27.07.2006., 22:18   #57
Quote:
Tommy Gun kaže:
Njegovu toyotu su navodno testirali stručnjaci u ovlaštenom BMWovom servisu, i u ispušnim plinovima našli su isključivo produkte nastale iz vode.
A koji produkti nastaju iz vode?
Mr. NiceGuy is offline  
Old 27.07.2006., 23:21   #58
mene zanima koliko to jadnik ispiša urina i kako mu to rade bubrezi.

možda ima 20 bubrega!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 27.07.2006., 23:30   #59
dupli post
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 28.07.2006., 02:32   #60
Quote:
demosten kaže:
Električni auto- čist moguće ali problem kod njega su baterije. Samo to. Znam da je prije par godina bio predstavljen fordov auto koji je imao svojstva bliska slabim benzincima ali je imao 470 kila baterija (a to je est teško).

Da imaš auto na bateriju - npr srebrnu, auto bi ti bio za Street race - samo kaj su te baterije fest skupe i ne mogu se puniti. Litij polimerske baterije su bolje ali kada bi mogle vuči veliku struju (čitao sam o baterijama li pol kojima se dodaje titan te njihova površina je 30 puta veča od litijpolimerske te analogno tome ima i veču struju za potegnut)...

S druge strane kada govore: auto na vodu to mi je vest glupo kada to čujem. Pa ne ide na vodu nego na vodik, ali voda bolje zvuči jer tonu vode plačam 6-7 kuna a vodik nije tak super jer vodik je neki plin koji pukne dok kažeš keks.
Tesla Motors Roadster





Dosta detalja na
The 21st Century Electric Car
St.Tamamtije is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.