Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2012., 08:17   #81
Quote:
mamičica kaže: Pogledaj post
da to bih i ja htjela ali stvar je u tome što mi živimo u maloj sredini nema tu puno izbora za honorarni posao a ona si želi krpice, šminku...izlaske.A ja i mm joj sve to ne možemo priuštit k tomu još bi htjela vozački polagat.Vidim da se trudi,drži sve u sebi,a uz sve to vlasnica tog lokala je vrlo utjecajna ako ode i mogla bi je uvući u probleme a i sve nas.Što napravit da se izvuće iz te situacije a da ne izvuće "deblji kraj".Razgovarala sam s kćeri ona mi ništa direktno ne odgovara a dotična gospođa je poznata po takvom ponašanju.Prošlog vikenda je radila punih 16 sati zbog "gužve",a u lokalu 5 pijanaca.
Ako ostane na tom poslu, biti ce joj jos gore, a jos gazdarica poznata po problemima.
Zar Vas nije strah da dite ne uvuce u vece probleme, nedao Bog i narkotike..
Ja bi kao mama popricala sa vlasnicom...
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 08:21   #82
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Ja bi kao mama popricala sa vlasnicom...
Ja bih kao CZSS popričao s roditeljima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 10:09   #83
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ja bih kao CZSS popričao s roditeljima.
Gle, i ja sam kao tinejdzerka radila honorarno, jer si nisam drugacije mogla priustiti neke (za mene jako vazne)stvarcice.
Ali, moja mama se nikad nije brinula za mene.
Jer joj to nisam priustila.
Ok je da curka radi nesto, steci ce dobre temelje, ali ja joj nebi dozvolila da u sitne sate stoji tamo, pogotovo u kaficima.
Majci savjetujem da malu makne od kafica, pijanaca i sveg ostalog.
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 10:40   #84
Quote:
mamičica kaže: Pogledaj post
... uz sve to vlasnica tog lokala je vrlo utjecajna ako ode i mogla bi je uvući u probleme a i sve nas.
U kakve probleme vas može uvući kćerina šefica i zar sama činjenica da bi to možda pokušala nije dovoljna da ti nešto konkretno poduzmeš?

Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Ali, moja mama se nikad nije brinula za mene.
Jer joj to nisam priustila.


Ili se tvoja mama nije brinula jer ju nije bilo briga bez obzira što ti njoj "dopuštala", ili se brinula a da ti toga nisi bila svjesna.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 10:43   #85
Quote:
Ili se tvoja mama nije brinula jer ju nije bilo briga bez obzira što ti njoj "dopuštala", ili se brinula a da ti toga nisi bila svjesna.
Nisam do kasno radila, postavila sam taj uvjet!
Nisam rekla "dopustala" vec "priustila", znaci, nisam se ponasala sumnjivo na bilokakav nacin.
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:30   #86
Ja sam radila od svoje 17-te godine. Čak i noćne smjene u 4 - tom srednje.
Moji roditelji su naravno bili upoznati s poslom kojim radim.
Radila sam i tijekom cijelog studiranja - nije to loše.
Stekneš osjećaj za novac i da ne pada s neba. Tako sam si plaćala i fakultet jer moji nisu imali toliko novaca.
Uvijek mi padne na pamet jedna zgoda gdje sam preko SC -a dobila posao čišćenja u jednoj ogromnoj državnoj zgradetini i mene stave u ooogromno predvoje da perem pod.. Kraj nigdje. Odjednom od nikuda iskrsnu moja mama i tata da vide gdje radim i ugledaju me svu jadnu. I ništa - gledaju oni okolo - poslijepodne - nikoga nema - uzeli krpe i peru skupa sa mnom
Jednom su to napravili ali sam ih ukorila pa su odustali.
A jesu mi kada sada razmišljam bili simpatični
Konobariti sam probala no nije mi išlo. Jednostavno ne znam držati onu glupu tacnu.I još sam bila na mjestu gdje su se fakat cugeri skupljali koji su mi sami pokazivali flaše s njima najdražim cugama - loza, travarica...taj moj rad je trajao ravno jedan dan.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 17:59   #87
Quote:
mamičica kaže: Pogledaj post
mislim da moja 16-togodišnja kci ima problem otkako se pocela družit s vlasnicom lokala u kojem vikendima honorarno radi potpala je potpuno pod njezin utjecaj muž i ja joj ne mozemo sve priustit pa ona zbog toga radi petak subota vecer i upravo tu nastaje problem šefica ju potpuno kontrolira, ucjenjuje je da prekine s dečkom koji je stvarno ok ,neprestano ju zove u svako doba dana i noći. Ona se zatvorila u sebe ne razgovara ni s mm ni sa mnom .Što da radim.??
sorry, al meni ovo zvuci ko zesce trollanje. seoska krcmarica je glavna i najuglednija u selu, pa odreduje curi kakav ce joj bit privatni zivot,drzi ju da radi satima, maltene koda je bijelo roblje, a roditelji je se boje jer je ugledna?

ma daj molim te, di vi to zivite?
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 01:05   #88
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ja bih kao CZSS popričao s roditeljima.
vlasnica jeste jako ugledna suprug joj je vlasnik građevinske firme koja posluje s puno "važnih" ljudi pr.gradonaćelnikom...A uz to još moja kći ne želi odustat od tog posla, zašto, nije mi jasno. Razgovarala sam sa suprugom o tome on misli da ju je možda nečim ucjenila bojim se je li to istina. Od kćeri ne mogu ništa doznat .
mamičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 01:18   #89
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
U kakve probleme vas može uvući kćerina šefica i zar sama činjenica da bi to možda pokušala nije dovoljna da ti nešto konkretno poduzmeš?





Ili se tvoja mama nije brinula jer ju nije bilo briga bez obzira što ti njoj "dopuštala", ili se brinula a da ti toga nisi bila svjesna.
Razgovarala sam s dotičnom pitala sam je kako se moja M snašla.Nekak se držala hladno,nedostupno,gledajući s visine.Nije mi ništa konkretno rekla tako da ne znam što da poduzmem.Zabranom da radi tamo samo ću gore napravit , u ugovoru koji je potpisala piše da radi do 6 mjeseca.Dodatni je problem što je poznanica s mojom šeficom.
mamičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 18:28   #90
Što se dogodilo s onim da srednjoškolci smiju raditi samo za vrijeme školskih praznika?

Kakav je to ugovor?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:36   #91
Pretpostavljam kakva je situacija i ja sam iz manjeg mjesta, zašto netko od vas (suprug, ti , ako ima starije braće , sestrične, bratići, prijatelji, školske kolege ...) ne bi pomalo nadzirali, kava možda nije ni toliko skupa, a može se naručit i mineralna. A možda taj dečko ne bi imao ništa protiv da je otprati ako mu se pomogne financijski ili s posudbom vozila.

Po selima stvarno gazde, a pogotovo "gazdarice" znaju mladim djevojkama priuštit pakao.

Možda da pronađete neke druge mogućnosti, znam da je u malim mjestima teško doći do posla, ali ako imate zemlje možda da je podržite u nekim solo projektima???

Zanemari onu primjedbu o CZSS-u jer ako je to mala sredina oni rade kao podmazani, a vi imate manje masti od birtijaša.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 08:22   #92
Quote:
mamičica kaže: Pogledaj post
vlasnica jeste jako ugledna suprug joj je vlasnik građevinske firme koja posluje s puno "važnih" ljudi pr.gradonaćelnikom...A uz to još moja kći ne želi odustat od tog posla, zašto, nije mi jasno. Razgovarala sam sa suprugom o tome on misli da ju je možda nečim ucjenila bojim se je li to istina. Od kćeri ne mogu ništa doznat .
Ti se njih bojiš?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 17:24   #93
PRAVILNIK
O POSREDOVANJU PRI ZAPOŠLJAVANJU REDOVITIH UČENIKA SREDNJOŠKOLSKIH USTANOVA

Posredovanjem se u smislu ovog Pravilnika smatra:

1. obavljanje poslova posredovanja pri zapošljavanju redovitih učenika srednjoškolskih ustanova za vrijeme zimskog, proljetnog i ljetnog odmora čije trajanje za svaku školsku godinu propisuje ministar prosvjete i športa;


Članak 6.

Radi zaštite života, zdravlja ili razvoja, malodobnog redovitog učenika se ne može zaposliti na (...) poslovima koji se obavljaju u vremenu između 20 sati uvečer i 7 sati ujutro idućega dana i na poslovima iz članka 16. stavak 2. i 3. Zakona o radu.
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zap024.asp


Kakav je to ugovor potpisala tvoja kćer?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 17:53   #94
Ovako mamičica malo pogledajte obiteljski zakon i shvatit čete da se vi roditelji odgovorni za dijete do njegove punoljetnosti.
Ni meni nije jasan taj ugovor. Hajde pogledajte pa napišite - recimo da se razumijem u to - baš me zanima.
Lokani močnici su manji problem. Vi ste jednostavno po zakonu ako po ničemu drugom dužni štiti svoje dijete i pod cijenu da tamo prestane raditi što po svemu što ste napisali i je najbolja opcija.
Ne može si sve krpice priuštiti?? Ne može - gotova priča. Ima vremena i godina pred sobom da se izguštira i u tim stvarima.
Ja bih prvenstveno otkrila zašto se moje dijete čudno ponaša, šuti, zabrinula bih se za ozbiljno.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 23:05   #95
mamičice, jesi izmislila samo ugovor ili i dijete?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 18:45   #96
problemi u pubertetu

Bok,

prvi put se javlja na ovaj furum i nemojte zamjeriti ako zatražim pomoć za koju čete smatrati da je bezvezna.
Majka sam 2 djece (11 g. kćer i 9 g. sin ). Sa sinim nemam problema jer su dečki i inače malo sporiji (mislim na pubetret) ali zato me kćer izluđuje. Već je odavno u pubertetu i da ne pričam kako se ponaša. Prije nešto više od 6 mjeseci slučajno smo primjetili da nas potkrada i troši novac koji je itekako teško stećen. Nema puno prijatelja u školi te dok je bilo čokolade i čipsa bilo je i prijatelja a sada kada više nema, nema niti društva. Ne znam kako da joj pomognem jer stalno mislim da sam ja negdje pogriješila u odgoju ili nećem drugom, ne znam...Ne želi puno pričati samnom niti mi se povjeravati a ja ne znam trebam li inzistirati na tome ili ne? Brata si ne podnosi od rođenja i stalno mu želi napakostiti dok on nju obožava i podržava ma šta god napravila. Muž i ja živimo u dobrom braku, nema svađa (mislim ima ali ništa strašno), tučnjave ili ništa slično, ne znam kako da joj pomognem i da je usmjerim na pravi put te vas molim za savjet.
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 20:05   #97
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
ali zato me kćer izluđuje. Već je odavno u pubertetu
(...)
slučajno smo primjetili da nas potkrada
(...)
Ne želi puno pričati samnom niti mi se povjeravati
(...)
Brata si ne podnosi od rođenja i stalno mu želi napakostiti
(...)
Muž i ja živimo u dobrom braku
Kći od 11 godina ne može "odavno" biti u pubertetu - jesi li sigurna da niste pod pubertet podveli problematično ponašanje koje s pubertetom nema veze?

Brak u kojem se zbivaju ovakve stvari nije dobar brak.

Problemi koje si pobrojala preveliki su i preteški a da bi se rješavali na razini forumske rasprave. Čak i da se nekako nasluti stvarni uzrok kćerine nesretnosti i nevoljenja sebe, nema šansi da ćeš na forumu doznati što i kako trebate raditi pa da popravite sve što ili niste napravili ili ste napravili pogrešno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:41   #98
Slažem se s Lordom, ovo zvuči kao malo ozbiljniji problem, čak i da se radi o pubertetu. Mislim da biste trebali potražiti stručnu pomoć, pubertet vam tek dolazi u punom sjaju i bit će samo gore ako se odmah ne trgnete.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 09:09   #99
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kći od 11 godina ne može "odavno" biti u pubertetu - jesi li sigurna da niste pod pubertet podveli problematično ponašanje koje s pubertetom nema veze?

Brak u kojem se zbivaju ovakve stvari nije dobar brak.

Problemi koje si pobrojala preveliki su i preteški a da bi se rješavali na razini forumske rasprave. Čak i da se nekako nasluti stvarni uzrok kćerine nesretnosti i nevoljenja sebe, nema šansi da ćeš na forumu doznati što i kako trebate raditi pa da popravite sve što ili niste napravili ili ste napravili pogrešno.

Hvala na odgovoru ali vjeruj mi ona je već dobrih godinu dana u pubertetu a što se tiće mog braka kada sam rekla da je dobar mislila sam da nema tučnjave, svađa i nečega sličnog pa da je to uzrok takvom ponašanju. Malo se kćer primirila, krađu smo riješili kaznom i duuugim razgovorima te se nadam da će biti bolje. Sada umjesto da krade traži novac kada joj je potreban za sladoled ili nešto slično.

Što se tiće riješavanja mog problema na forumu nisam ni mislila da ću ga tu riješiti ali sam mislila da je možda netko prošao slično pa čisto da čujem savjet...svejedno hvala, vjerujem u tvoje dobre namjere!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 09:21   #100
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru ali vjeruj mi ona je već dobrih godinu dana u pubertetu
Na kojim konkretnim "pokazateljima" temeljiš tu tvrdnju?
Quote:
a što se tiće mog braka kada sam rekla da je dobar mislila sam da nema tučnjave, svađa i nečega sličnog
"Ne pije i ne tuče me" nije definicija dobrog braka.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.