Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2015., 13:42   #81
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Slobodno podijelis sa nama

Vidi, ljudi su skloni elitizmu, pa tako kroz mistifikaciju dobivaju na 'cijeni'.
Kao što svi imamo pravo na vodu, zrak, život..tako imamo i pravo na Znanje.

Dogme i takve stvari su ovdje nametnute ljudima od strane Crkve i Vlade u svrhu manipulacije i držanja ostalih ljudi u strahu da bi nekolicina sprovodila svoje igre, svakom je jasno da je to krivo

Jedini logičan razlog te tajnovitosti jest taj da se zaštitiš od glupana..no, ako čemo dopustiti da glupani diktiraju igru i drže nas sputanima onda nismo niti zaslužili imati ovaj dar koji se zove život i slobodna volja
Pa nisam ja sad neki lumen, vec sam samo skuzio o cemu se radi. I sto tocno mislis pod 'glupanima', govoris o zavisti ili losoj praksi? Nacelno se slazem da znanje treba dijeliti jer se u suprotnom stvara nepovjerenje i mrznja, a to moze biti opasnije od neugodne istine. No pretpostavljam i da neke tajne ne postoje iskljucivo zbog pretjeranog straha, profita i elitizma.
aleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:28   #82
Quote:
aleum kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja sad neki lumen, vec sam samo skuzio o cemu se radi. I sto tocno mislis pod 'glupanima', govoris o zavisti ili losoj praksi? Nacelno se slazem da znanje treba dijeliti jer se u suprotnom stvara nepovjerenje i mrznja, a to moze biti opasnije od neugodne istine. No pretpostavljam i da neke tajne ne postoje iskljucivo zbog pretjeranog straha, profita i elitizma.
Nisam mislio na tebe kad sam spomenuo elitizam itd. nego sam mislio opčenito.

Pod 'glupane' mislim na dio ljudi koji je zatrovan upravo razno-raznim dogmama, bez da žele barem samo na trenutak otvoriti um i preispitati sve što im se gura pod nos od 'ovlaštenih institucija'.
Mislim na onakve koji su svojevremeno tako zdušno pripremali lomače za vještice, jer eto, to se nije uklapalo u njihovu shemu i koji su spremni u bilo kojem obliku kamenovati sve i svakog tko krene van granica njihovog poimanja svijeta..toga ima i danas samo se radi 'u rukavicama'

Znatiželjan sam što se tiče tih stvari, zato sam između ostalog otvorio i profil ovdje na forumu, zato te i pitam na što misliš, razumiješ?

....niti ja ne tvrdim za sebe da sam lumen, niti da znam puno toga..naprotiv...istražujem
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 15:15   #83
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na tebe kad sam spomenuo elitizam itd. nego sam mislio opčenito.

Pod 'glupane' mislim na dio ljudi koji je zatrovan upravo razno-raznim dogmama, bez da žele barem samo na trenutak otvoriti um i preispitati sve što im se gura pod nos od 'ovlaštenih institucija'.
Mislim na onakve koji su svojevremeno tako zdušno pripremali lomače za vještice, jer eto, to se nije uklapalo u njihovu shemu i koji su spremni u bilo kojem obliku kamenovati sve i svakog tko krene van granica njihovog poimanja svijeta..toga ima i danas samo se radi 'u rukavicama'

Znatiželjan sam što se tiče tih stvari, zato sam između ostalog otvorio i profil ovdje na forumu, zato te i pitam na što misliš, razumiješ?

....niti ja ne tvrdim za sebe da sam lumen, niti da znam puno toga..naprotiv...istražujem
Znam da nisi mislio na mene, ja ni nisam nikakva elita
Ako ne znas puno o tome kako tvrdis, zasto onda pretpostavljas da to nije opasno? Govorim opcenito o ezoteriji, a ne samo o onome sto neke 'institucije' osudjuju.
aleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 15:28   #84
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Nešto što je sveto se ne dijeli sa drugima. Predaje se samo u povjerenju nakon što je provedena inicijacija.

Kada se sjemenka posadi u zemlju onda joj treba dati vode i sunca i pustiti ju da u tišini raste. Ako bi ju izvadili nakon što je pustila klicu i svima ju pokazivali ona bi se osušila. Zar ne? Što vi mislite o tome?

Ako se skrivena želja obznani drugima onda se ne ostvari. Ona izgubi moć umjesto da ju se čuva u tišini sve dok se ne ostvari. O tome postoji još jedno dublje objašnjenje, ali ono se predaje onima koji su postali učenicima misterija.

To čak možete vidjeti i u jednom Disneyevom crtiću. Neku princezu je ujutro probudila ptica. Princeza kaže da je usnila lijepi san, a ptica ju upita kakav? Ona joj odgovori: - Ne mogu ti reći inače se neće ostvariti.

Taj san je naša želja, nešto o čemu maštamo. Walt Disney je bio veliki inicirani. Mnogi su sačuvali milijune dolara i eura slijedeći Walt Disneyeve strategije.
Za mene je jedino sveta ljubav, i to od posebne osobe.
aleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 18:49   #85
Quote:
aleum kaže: Pogledaj post
Znam da nisi mislio na mene, ja ni nisam nikakva elita
Ako ne znas puno o tome kako tvrdis, zasto onda pretpostavljas da to nije opasno? Govorim opcenito o ezoteriji, a ne samo o onome sto neke 'institucije' osudjuju.
Opasno je širok pojam, definiraj mi opasnost u ovom slučaju, konkretno.
Često čujem riječ opasno u vezi toga..pa na kraju ispadne besmisleno...

Evo imaš ovdje na forumu priča kako je meditacija "opasna"..jer od toga prošvikaš..opsjednu te alieni, demoni ili več nešto..
Znam osobno nekoga tko se prije bavio astrologijom i reikijem pa eto tvrdi da je od toga "pukla"...a znam da nije pukla od toga, no lakše je prebaciti krivicu na nešto ili nekog drugog..šteta..volio sam ju..
...itd itd..

Na takve opasnosti misliš?

Toliko znam da mi je jasno da osobe koje pate od epilepsije moraju izbjegavati stroboskop, osobe koje imaju problema sa kralježnicom i zglobovima moraju reducirati ili potpuno izbjegavati teretanu...isto tako osobe koje su sklone razgovaranju sa bijelim miševima nisu za bavljenje sa ezoterijom ..

To je prvo slovo abecede cijeloj toj priči i ne moraš biti Master Therion da bi to znao...

Zadnje uređivanje Katayama : 03.01.2015. at 18:55.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 19:23   #86
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Opasno je širok pojam, definiraj mi opasnost u ovom slučaju, konkretno.
Često čujem riječ opasno u vezi toga..pa na kraju ispadne besmisleno...

Evo imaš ovdje na forumu priča kako je meditacija "opasna"..jer od toga prošvikaš..opsjednu te alieni, demoni ili več nešto..
Znam osobno nekoga tko se prije bavio astrologijom i reikijem pa eto tvrdi da je od toga "pukla"...a znam da nije pukla od toga, no lakše je prebaciti krivicu na nešto ili nekog drugog..šteta..volio sam ju..
...itd itd..

Na takve opasnosti misliš?

Toliko znam da mi je jasno da osobe koje pate od epilepsije moraju izbjegavati stroboskop, osobe koje imaju problema sa kralježnicom i zglobovima moraju reducirati ili potpuno izbjegavati teretanu...isto tako osobe koje su sklone razgovaranju sa bijelim miševima nisu za bavljenje sa ezoterijom ..

To je prvo slovo abecede cijeloj toj priči i ne moraš biti Master Therion da bi to znao...
Ne znam dovoljno da bih mogao procijeniti o kakvoj se opasnosti radi i da li uopce postoji, ali cinjenica je da se o nekim vrlo neobicnim stvarima ne govori i zbog toga sam oprezan. I nije mi cak toliko stalo do sebe koliko do drugih. Ne bi zelio da netko nastrada zbog moje bahatosti i gluposti. Eto, samo to.
aleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 00:45   #87
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Poznati bjeloruski slikar Marc Chagall (čitaj: Mark Šagal), židovskog porijekla često u svojim slikama slika kozu. Vjerojatno su njegove nadrealističke slike bijeg od razuma i hladne logike ka unutarnjoj svijesti, duhovnosti i fantazije. Jarac je životinja koja spretno i veselo skakuće po stijenama i planinama više svijesti.

Značenje planine smo opisali u Kaduceju br. 3, uspon na planinu, kojeg možete pročitati na stranicama Društva Millennium, http://www.drustvo-millennium.hr/arhiva.php
Predbilježite se na naš Newsletter "Kaducej" za besplatne članke i novosti!

Jarac je znak u horoskopu, vladar Saturn, element zemlja. Povezujemo ga sa kartom 15 u tarotu. Njegovi rogovi su spiralni kako bi predstavili kretanje sveprožimajuće energije. Zaratustra slika Boga kao ''onog koji posjeduje spiralnu silu''.

S obzirom da tarot karta 15 predstavlja đavola, neki će vjerojatno u strahu ustuknuti. Ali đavo ima isto značenje kao i maja, indijski termin za iluziju. Ljudi žive u iluziji, mraku i neznanju i to neznanje je predstavljeno kartom đavo. Kada netko prepozna tu iluziju, varku svijeta i uđe u svjetlost, onda đavo postaje tajna vrata, odnosno one koji su napustili neznanje i ušli u istinu.

''Usliši me, Gospode Zvjezdanih Visina,
Jer tebe poštujem od pamtivijeka
Kaljanog, napaćenog, punog brazgotina,
S radošću, radošću punom Podstreka.
Usliši me, O jarče boje ljiljana u cvatu
Sa dlakom kao najgušće trnje,
Zlatnom ogrlicom rasutom po vratu,
Koja ti rogovlje k'o skerletni luk odapinje''.


Kada popijete malo vina, ne previše, i postanete opušteni i veseli, to je priroda jarca. Dakle jarac je simbol za veselje i opuštenost. On je simbol stvaralačke energije. On je zanos u svakoj pojavi; očitovanje nesvjesnog, on prekoračuje sva ograničenja; on je Pan, on je Sve.
bezveze i skroz površno...
bez veze je uspoređivanje astrološkog jarca sa tarot kartom đavo
skroz površno objašnjenje jarca, čak i netočno u segmentima
površno je jer je mali detalj jarca stvaralačka energija istaknut kao važan...sasvim suprotno, jarac predstavlja izdržljivost, iskustvo, zrele godine i sve dobro što dolazi iz ograničenja, također akumulaciju i čak i više konzervaciju dobara...nije jarac životinja nastala po magiji već njezina magija po životinji....u prirodnom parenju jarac je kreativan jednom godišnje, kad kopulira odjednom cijeli dan i oplođiva koze, znači njegova izdržljivost je rezultat silne energije koju posjeduje i u mogućnosti je ispustiti, dalje npr. jarčeva mast je najjača od svih životinjskih te vrste i ne može se zalediti, znači opet akumulacija i konzervacija energije, suprotno od tvoje teze da prekoračuje sva ograničenja....

veza sa tarot kartom ipak postoji. Tarot je, ako ne i proizvod onda veoma proizašao iz kabale i židovskih mističnih učenja. Veza između jarca i karte đavo je u tome što na karti nacrtani đavo je kako izgleda Azazel, demon ili bog drevne židovske religije kojemu su se morali u pustinji žrtvovati jarci..tako i jarac baphomet i drugo, tu predstavlja žrtvu, ograničenje

zadnje je najslabije, a htio si da zvuči poetično za one koji razumiju Pan je Sve, da grčki riječ πᾶν što znači sve, nije ista riječ kao grčki bog prirode Πάν
koja dolazi od riječi πάειν ići na pašu, a grci su imali najviše koza, pa nije ni čudo da je bog šume i prirode nalik jarcu, čak ni u hrvatskom nije isti naglasak kao pan-teizam i bog Pan.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 01:06   #88
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Postoje razne vrste invokacija putem kojih se prizivaju naročite sile kozmosa u liku Boga. Svećenik ili mag prilikom invokacije nastoji postići neku vrstu Samadhija. Svećenikova koncentracija će biti postignuta u skladu sa prirodom prizvanog boga koji će se manifestirati u njegovoj svijesti.

U svim religijama svećenik postaje posrednik između vjernika i njihovog Boga. Svećeniku obično pomaže Đakon koji je simbolično Merkur, glasnik bogova.

EUHARISTIJA je najjednostavnija i najpotpunija ceremonija prilikom koje svećenik priziva Boga i time transformira materijalnu osnovu, a zatim jede sakramente, upijajući energiju i vrline toga Boga. Naravno svećenik može podijeliti ove sakramente prisutnima kako bi postali jedno s Bogom.

Svećenik mora paziti na principe Euharistije, te koristiti različite materijale u s kladu sa prirodom prizvanog Boga. U slučaju prizivanja Bakusa odabrat će vino, u slučaju Cere odabrat će kukuruzni kolač, za Perzefonu nar, a u slučaju prizivanja Krista vino i pšenični kruh.

Najviši oblik euharistije je onaj u kojem posvećeni element jest JEDAN. To je Kamen Mudraca ili Eliksir Života.

Euharistija od DVA elementa se odnose na kruh i vino. Isus kaže: ''Ovo je tijelo moje i ovo je krv moja.'' Prilikom posvete kruha i vina dolazi do spuštanja božanske svijesti (kruh, mana) i Životne Snage (krv) u elemente. Ipak moramo znati da su ovo dva elementa koja se u nama sjedinjuju kako bi postali jedno s Bogom.

Mogli bi napraviti i Euharistiju s tri elementa tako da upotrijebimo tri alkemijska principa ili tri gune: satva, rađas i tamas. Za satvu bi mogli uzeti neki fini integralni kruh, za rađas neki stimulans npr. vino i za tamas ribe.

Euharistija od ČETIRI elementa sastoji se od vatre, zraka, vode i zemlje. Oni su predstavljeni mirisom ili ružom za zrak, plamenom za vatru, vinom za vodu i kruhom i solju za zemlju.

I tako bi mogli ići sve do SEDAM koja je istovjetna onoj jednoj.
Pojasni nam kad već govoriš o različitim brojevnim modulima euharistije, zašto i kako i na kojem principu koja funkcionira, a ne samo tako mogli bi i napraviti Euharistiju s tri elementa, mogli bi i poći na kavu, koga bi onda prizvali...
sve je uredu sa tvojim prikazom elemenata u euharistija, treba samo na ovo nadodati da je većina religija ili bogova većinu našeg vremena tražilo element krvi i mesa, a ne nešto benigno kao šipak, što su ti bogovi i dobivali za razliku od zeusa ili jahve...samo za primjer koliko su bikova poklali u čast zeusu, i drugi, zar nije Isus prije uspostavljanja nove euharistije, zauzeo hram. Protjerao trgovce...a trgovce čega? golubica za sirotinju, pa kroz sve statuse do volova i ovnova za bogataše a sve za što, za klanje na oltaru....Isus je prvo to dokinuo...dalje bi se moglo još podosta objašnjavati, ali dovoljno je objašnjivo da je isus/bog se promjenio i postao on žrtva, makar kroz taj kruh i vino, veoma radikalni zaokret od prošlosti, znate onu, lemozina je za misno vino, koje bi po pravilo euharistije svi suučesnici trebali piti, ali to je neka druga tema
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 01:26   #89
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Kako onda objasniti njegove sobove koji ga vuku po zraku paklenom brzinom uključujući i Rudolfa sa crvenim nosom te patuljke koji šljakaju cijelu godinu za njega da ima sve darove?
Zasigurno je da je taj simbol nekada imao veze sa uspostavom kontakta sa Bogom. Veoma je točno da to ima veze sa unutarnjom energijom i meditacijom.
To je zajedničko svim Merkabah iliti nebeskim kočijama. Pa zar ne, i mali Isus dolazi na taj dan tebi, donijeti darove kao i djed Mraz. Dakle moglo bi se zaključiti, a i to nam potkrepljuju pradavna vjerovanja, da je to razdoblje, kada je kontakt s Božanstvom najbliži. Još detaljnije, bez modernog univerzalizma, vjerovatno se pojavljuje onima koji su zaslužili, tj. bili dobri.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 01:40   #90
I za kraj, najveća glupost koju sam vidio večeras je pojam "gnostička misa", i to još u zg.
Kao prvo gnostik traga za znanjem, kada ga i ako ga pronađe on prestaje biti gnostik i počiva na dogmi. Pravi gnostik sumnja vazda u sve, pa tako i u ovo, uglavnom najlakše da vam objasnim je, kada agnostik kaže da se Bog ne može spoznati i on ga prestaje tražiti, gnostik pak kaže da se može spoznati i on ga vazda traži, e sada u tome je cijeli misticizam, "vazda" i "traži/saznaje", Bog je takav da ćeš ga jadni čovječe vazda tražiti i nikada ga nećeš spoznati i sve religije i kultovi i ceremonije i mistike su samo ključevi, tragovi ili maske pravoga znanja, koje je nedohvatljivo....
e sada pošto ipak malo liči na religiju, uhvatiti ću se i gnostičke etike, e pa najvažnije je tu da su svi ovi što misle da znaju u zabludi i neće dogurati daleko, a samo oni što vječno traže, neutješeni, e oni vjeruju da je ipak njihov put bolji, ustvari ne znaju to, već da je od ovih drugih lošiji.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 02:18   #91
Quote:
Gull kaže: Pogledaj post
I za kraj, najveća glupost koju sam vidio večeras je pojam "gnostička misa", i to još u zg.
Kao prvo gnostik traga za znanjem, kada ga i ako ga pronađe on prestaje biti gnostik i počiva na dogmi. Pravi gnostik sumnja vazda u sve, pa tako i u ovo, uglavnom najlakše da vam objasnim je, kada agnostik kaže da se Bog ne može spoznati i on ga prestaje tražiti, gnostik pak kaže da se može spoznati i on ga vazda traži, e sada u tome je cijeli misticizam, "vazda" i "traži/saznaje", Bog je takav da ćeš ga jadni čovječe vazda tražiti i nikada ga nećeš spoznati i sve religije i kultovi i ceremonije i mistike su samo ključevi, tragovi ili maske pravoga znanja, koje je nedohvatljivo....
e sada pošto ipak malo liči na religiju, uhvatiti ću se i gnostičke etike, e pa najvažnije je tu da su svi ovi što misle da znaju u zabludi i neće dogurati daleko, a samo oni što vječno traže, neutješeni, e oni vjeruju da je ipak njihov put bolji, ustvari ne znaju to, već da je od ovih drugih lošiji.
Pa, mislim da ona jedna jedina Istina i Znanje jest za čovjeka nedohvatljiva.

Često tvrdim da tako dugo dok smo 'zarobljeni' u ovom mesu, sa ovim Umom koji imamo u ovoj dimenziji nećemo nikada saznati konačan odgovor i Istinu, koliko god mi napredovali fizički, mentalno, psihički pa i tehnološki..i to treba prihvatiti..

Tako se sve svodi zapravo na potragu za samim sobom i ako si vječito u potrazi i u niti jednom trenutku ne možeš reči-to je to, moja duša sada miruje, našao sam odgovor tj. našao sam sebe-onda zbilja nešto ne štima u potrazi
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:27   #92
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Opasno je širok pojam, definiraj mi opasnost u ovom slučaju, konkretno.
Često čujem riječ opasno u vezi toga..pa na kraju ispadne besmisleno...
.
Mogu spodijeliti svoje iskustvo, zasto je ovo opasno. Sa 19 godina na casu joge, popeo mi se kundalini, bez da uopce znam da takvo nesto postoji (tada nije bilo interneta kao danas). Da stvar bude gora, uciteljica joge nikad nije to dozivjela I nije znala sta da mi kaze, osim da sam talentovana (u tim trenutcima najmanje me je talenat zanimao ). I tako odem ja kuci, izgasim svijetlo I idem spavat. Zatvorim oči, kad ono unutar meni vidim svijetlo. Otvorim oči, napolju vidim samo tamu. Opet zatvorim oči, opet svijetlo unutar meni, opet otvorim oči napolju tama. E pa prestrasim se ja I svijetlo unutar meni nestane zbog straha.
Tek nakon 20 godina, kad sam pronašla svoju duhovnu učiteljicu sam se usudila da opet meditiram bez straha. Ulazak u nesvijesno nije naivan. Kad ti se desi lucidno sanjanje, bome poseres se od straha. A astral zna biti velika zamka. Zato je inicijacija potrebna, jer kad kreneš u spoznaji svog istinskog ja, trazi se određena disciplina u vežbanju kako bi imalo ikakvog naprijetka.
Što se tiče tajnosti znanja, nije znanje toliko tajno, koliko je mal broj onih koji su uistinu zainteresovani. Najbanalniji primjer, moj muž zna da meditiram, ali ga uopće ne zanima da sluša o lucidnim snovima, sećanja prošlih života itn. On pojma nema kakav je ponekad moj nocni astralni svijet. Isto je I sa mojim kolegama, prijateljima. Oni vide neke promene kod mene, ali bas ih briga da je to zbog meditacije.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 00:52   #93
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
Mogu spodijeliti svoje iskustvo, zasto je ovo opasno. Sa 19 godina na casu joge, popeo mi se kundalini, bez da uopce znam da takvo nesto postoji (tada nije bilo interneta kao danas). Da stvar bude gora, uciteljica joge nikad nije to dozivjela I nije znala sta da mi kaze, osim da sam talentovana (u tim trenutcima najmanje me je talenat zanimao ). I tako odem ja kuci, izgasim svijetlo I idem spavat. Zatvorim oči, kad ono unutar meni vidim svijetlo. Otvorim oči, napolju vidim samo tamu. Opet zatvorim oči, opet svijetlo unutar meni, opet otvorim oči napolju tama. E pa prestrasim se ja I svijetlo unutar meni nestane zbog straha.
Tek nakon 20 godina, kad sam pronašla svoju duhovnu učiteljicu sam se usudila da opet meditiram bez straha. Ulazak u nesvijesno nije naivan. Kad ti se desi lucidno sanjanje, bome poseres se od straha. A astral zna biti velika zamka. Zato je inicijacija potrebna, jer kad kreneš u spoznaji svog istinskog ja, trazi se određena disciplina u vežbanju kako bi imalo ikakvog naprijetka.
Što se tiče tajnosti znanja, nije znanje toliko tajno, koliko je mal broj onih koji su uistinu zainteresovani. Najbanalniji primjer, moj muž zna da meditiram, ali ga uopće ne zanima da sluša o lucidnim snovima, sećanja prošlih života itn. On pojma nema kakav je ponekad moj nocni astralni svijet. Isto je I sa mojim kolegama, prijateljima. Oni vide neke promene kod mene, ali bas ih briga da je to zbog meditacije.
Da li je bilo još nečega ili se radilo o svijetlu samo? Koliko je trajalo to sa svijetlom?

Yogu ne prakticiram, nije isključena mogučnost da budem u budućnosti...

Čitam o tim događajima sa Kundalini i po svemu sudeći nama ovdje u ovom dijelu svijeta, barem večini, bude dosta nezgodno raditi onako kako to rade npr. na Tibetu, u Indiji..jer si ne možemo dopustiti, čisto zbog egzistencijalnog pitanja.

Što se tiče lucidnih snova imam tu i tamo koji..možda nekoliko puta na godinu, nemam nikakvih pizdarija tamo osim što najčešće lebdim/letim i imam poteškoća sa slijetanjem/spuštanjem
Tako onda, dosta vremena provedem negdje u zraku, lebdim ko balon i glupo se osjećam
Također, lucid se aktivira sam ili ga aktiviram nesvjesno..nemam pojma..

Astral, hm...nisam siguran da mi se ikada to dogodilo niti nisam do sada dirao tu tehniku, ako jest, bauljao sam samo po svojoj kući i dvorištu, bilo je nekih sličnih osjećaja u nekoliko navrata ili su to bili jednostavno čudni snovi

Moji doma isto znaju da to proučavam i da meditiram ali ih isto ne dira..prijatelji također, zapravo, niti ne mogu s njima o tome uopće pričati ali me ne dira. Ionako su navikli da sam blesonja koji radi čudne stvari i kažu da me zato i vole
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 11:42   #94
Penjanje kundalinija je bilo propraćeno nekim kristalno zvonastim zvukom. Penjanje je zapocelo od stapala po kanalu, pa su se dva kanala prepletala kao zmija I došli su do glave. Tu bi se desilo još nešto da nije jogi instruktorka došla da me pita dali mi je dobro I vratila me natrag .
To sa svijetlom uveče ponovilo se tri puta tokom iste večeri. Zato se I koristi pojam prosvetljenje, jer uistinu se pojavi unutrašnje svijetlo. Nakon toga duže vremena sam ponekad otvorenim očima vidjela orbove I to isključivo svijetlo sinom bojom ili svijetlo bijeložutom. Druga boja se nikad nije pojavila. I onda je slijedio period kada sam prestala vijezbati, jer je bilo jasno da me samo pravi učitelj može voditi a njega nisam imala. Rijesila sam da prvo završim studije, zaposlim se, udam, rodim dijete I da tek onda opet produžim. Sada je taj period došao I vec godinu dana je prošlo od inicijacije, odnosno redovito vijezbam vec jednu godinu.

Drugačija je zrelost kad ovo radiš sa 40 godina, nego sa 19 godina kada samo što si završio pubertet.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 19:35   #95
KUNDALINI
Ima ljudi koji su poput Dersu imali iskustvo buđenja kundalini. Ja bi kundalini usporedio sa spajanjem struje na kuću. Kad je struja spojena na kuću i instalacije provedene onda ju treba spojiti na trošila. Kakva korist od struje ako nemamo trošila kao što su peć za kuhanje, peć za grijanje, bojler, svjetlo, pc, radio i tv. S tim da je radio usporediv sa telepatijom, a tv sa vidovitošću.
Nije isto ako je netko spontano probudio energiju i ne zna što će s njom i onoga tko je studirao okultnu znanost i zna kako razviti psihička osjetila i uzdići se u viša stanja svijesti. Ispravno znanje je neophodno na duhovnom putu.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 19:51   #96
Gull hvala na komentarima. Uvijek je dobro čuti i druga mišljenja.

Gnostička misa je način štovanja Boga . O dubljoj simbolici euharistije govorimo na misi. Osnovno znanje se predaje usmeno, a ostalo se može saznati kroz meditaciju i iskustvo. Mogli bi reći da je gnostička misa iskustvo Boga kroz ljubav. Dakle, razvoj srca.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 19:52   #97
Gull hvala na komentarima. Uvijek je dobro čuti i druga mišljenja.

Gnostička misa je način štovanja Boga . O dubljoj simbolici euharistije govorimo na misi. Osnovno znanje se predaje usmeno, a ostalo se može saznati kroz meditaciju i iskustvo. Mogli bi reći da je gnostička misa iskustvo Boga kroz ljubav. Dakle, razvoj srca.

S obzirom da su devocijski putevi skloni fanatizmu, dobro je takav put uravnotežiti sa znanjem.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 22:38   #98
Alex Grey - Chakra Kundalini Awakening – buđenje kundalinija
Uživajte u ovoj prekrasnoj animaciji. Ja sam ju davno vidio, prije puno godina, ali možda netko nije.

http://www.youtube.com/watch?v=2o2GfaWEBdM
http://www.drustvo-millennium.hr/
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 22:56   #99
Ajmo malo o simbolima koji su univerzalni (iako ih neki povezuju sa masonima) I stari Egipat. Duhovno ucenje koje ja slijedim je sufizam (Hazrat Inayat Khan). Ipak od samog početka, kad je Bog uslišio moje iskreno traganje za duhovnim učiteljem koji bi me odveo k njemu, sanjala sam da kupujem dvije ezotericne knjige sa starim egipatskim hijeroglifima i nakon toga sam lebdila iznad Srijedozemnog mora. Interesantno je da iste večeri me je probudila sova, koja je dolazila na moj prozor tri večeri za redom (ovo mi se nikada prije nije desilo, a ni kasnije).
Četiri mijeseca kasnije pojavila se moja duhovna učiteljica. Duhovna povezanost s njom se pojavila u snovima. Inace još na početku zajedničkih meditacija sa zatvorenim očima, unutrašnjim vidom kod mene bi se pojavila piramida, unutar nje oko, piramida bi postala trougaonik i onda bi se taj trougaonik spojio sa donjim trougaonikom i formirali bi Davidovu zvijezdu uvjek u prijedelu srca/solarnog plexusa. I to jedan trougaonik bi bio tamnije boje u odnosu na drugog. Nakon tri nedelja kad sam trijebala odlučiti dali zelim da budem inicirana, sanjala sam jedan od najimpresivnijih snova. U snu sam bila unutar piramide. U njoj je bio i moj brat. U piramidi je bilo nacrtano oko koje vidi sve. Rekla sam bratu "to je oko koje vidim". On je odgovorio "ime tog oka je Lazarus". Izasla sam iz piramide i postala svijesna da sanjam. Oko moje glave puhao je vjetric. Uplašila sam se i počela se vraćat u tjelo.

Sutradan sam guglala i nasla da je oko koje gleda sve u stvari oko Horusa, a Lazarus na staro hebrejskom znači Bog je pomogao.

Još se pitam odakle ta dominacija egipetskih simbola? Imas li možda odgovor Tahuti?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 01:56   #100
Eto da i ja nešto pitam, pa ako netko zna što je to bilo..

Sanjao sam nedavno kako sam u kontaktu sa...nekim entitetom za kojega sam osjećao da nema prijateljske namjere baš.

Točnije, došlo je do toga da je bio ispred mene i držali smo se za ruke kao da se rukujemo, nisam ga vidio ali sam osjetio prisutnost..
U jednom trenutku mi je postalo jasno da se moram braniti jer me namjerava.....preplaviti, tako bih to opisao..
Odmah sam instiktivno aktivirao 4. Anahata i 6. Ajna čakru i neku čakru na desnom zglobu ruke sa kojom sam se "rukovao"sa entitetom i kroz te čakre sam "pružao otpor".

Vidio sam kako iz 4. šibam crveni mlaz, na 6. sam vidio trokut u kvadratu i oko, zlatne boje sve komplet i to sam kanalizirao sve skupa kroz tu neku čakru na zglobu ,odnosno, dlan sa kojim sam bio ukontaktu sa entitetom.

Uspio sam se oduprijeti ali sam morao aktivirati svaki atom snage i bilo je 'knap'.
Probudio sam se još sav nabrijan, nije bio samo običan san.

Eto, opisao sam sve kako je bilo i kako sam vidio.
Znali itko što je to bilo? Zašto baš te čakre i baš ti simboli u toj kombinaciji ? Značenje koje bi moglo biti? Ja još pokušavam prokljuviti...
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.