Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 06:56   #50101
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
od kud tebi da kamper dođe 100k eura, ima ih na njuškalu za 30k eura..
http://www.njuskalo.hr/kamperi/chall...-oglas-9717669
Da, i ovog isto ima po njuskalu za 30k,
https://www.google.com/search?q=camp...A&ved=0CDkQ7Ak

Tu su ti i cjenici:
http://www.concordecampers.nl/nieuws...jslijsten-2014

Jesi bas naso referentni izvor (njuskalo) koliko kostaju kamperi s kojima dobro potkozena NL i BE ekipa ide kampirati na Jadran... Da ne spominjem da je obicno zakacen i gliser odozada (jer nas kamp ima vez - pa obicno dolazi ekipa s gliserima) ti sigurno tros 15 eur dnevno i jedu samo iz zamrzivaca
proab is offline  
Old 19.02.2014., 14:29   #50102
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
s takvima niko ne dolazi...
Ma naravno, s takvima nitko ne dolazi, to si "dokazao" s par nasumičnih fotki kao sto si i linkom na neku krntiju od glisera "dokazao" da glisera ima od 1000eur pa sigurno u kampovima nema skupljih. A kamperi, ma siročad teška, 50kn dnevno i životarenje na smrznutim ribljim štapićima

Odustajem definitivno od ovog tipa rasprave, ionako je totalno offtopic...
proab is offline  
Old 19.02.2014., 15:07   #50103
motor 5 ks, dođe 5000kn, a gumenjak kineski ima za 2500kn novi, a većina ih ni nema to nego neki gumenjak od 300kn (tipa onakav na zadnjoj slici crveni)i onda idu s njim 3-jica izvoditi egzebicije 500 metara od mobale..
Ove kamp kućice i auti su uslikani u različitim kampovima po HR i bome nisu neki luksuz.
Pa ne znam ko je lud ko ima para uopće živjeti u pol kvadrata i spavati u šatorima dok ga jedu komarci i sr..ti u kemijski wc i gledati mini tv na polju..a pije toga gmizati autocestom max 100km/h kojih 1000km.
vspec is offline  
Old 19.02.2014., 16:24   #50104
@Vspec - koje ti gluposti pises to nisu istine. Mislim na jednoj od slika koje si stavio su u kadru grand cherooke, bmw 3 karavan, i toyota rav4. Ti auti npr u danskoj kostaju redom vise od 40000E

Vjeruj mi (gotovo) nitko od stranaca koji kod nas dolaze na more ne idu u kampove zato sto nemaju para ili da ustede.
pero21 is offline  
Old 19.02.2014., 17:09   #50105
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
@Vspec - koje ti gluposti pises to nisu istine. Mislim na jednoj od slika koje si stavio su u kadru grand cherooke, bmw 3 karavan, i toyota rav4. Ti auti npr u danskoj kostaju redom vise od 40000E

Vjeruj mi (gotovo) nitko od stranaca koji kod nas dolaze na more ne idu u kampove zato sto nemaju para ili da ustede.
pa ti auti su već stari.. ne vrijedi ni jedan više od 100k kuna. Prikolice dođu možda 3-5000 eura.
te aute ima svaki 2 hrvat, samo hrvat nije lud da ide u robinzom turizam, no svašta se može istrpjeti kad trošiš 100kuna/glavi i napuniš od doma koliko god stane robe.
vspec is offline  
Old 19.02.2014., 18:44   #50106
a heba te led kamper skuplji od prosječnog hrvatskog trosobnog stana kojem cijena može samo da raste...
ludi danci bolje da su investirali u 4 zida u hrvatskoj
homosapiens is offline  
Old 19.02.2014., 18:59   #50107
Pretjerali ste s diskusijom o kamperima i automobilima. Molim vratite se na temu. Vspec, ne zelim vise vidjeti ovako intenzivno 'lijepljenje' slika, narocito ako nemaju veze s temom!
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Old 19.02.2014., 19:42   #50108
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Pretjerali ste s diskusijom o kamperima i automobilima. Molim vratite se na temu. Vspec, ne zelim vise vidjeti ovako intenzivno 'lijepljenje' slika, narocito ako nemaju veze s temom!
ispričavam se , znam da smo "malo" skrenuli, no pošao sam od toga da naši dulje traže nerealne cijene za stanove pa i za kuće, zemlišta, samo jer se nadaju da će doć bogati stranci, pa sam ja rekao da profil gostiju nije onaj koji može puno trošiti pa smo završili na kamperima, kao primjer da gosti štede i što manje troše, a neki imaju mišljenje da su kamperi bogatuni.

moje mišljjenje je da te stanove dolje po 2500 eura m2 nema tko kupiti jer većina stranaca nema para za to kao ni domaći ili nije glupa da kupi to, a bogati Rusu to isto sigurno ne treba jer on hoće imat svoj mir ekskluzivu da sam se kupa na plaži, da nema puno susjeda oko sebe, a taj stan recimo u Centru šibenika koji se cijeni preko 3000eura/m2 nema tko kupiti jer niti nemaš nikakvog okoliša i moraš se kupati na plaži s ostalom sirotinjom, dakle ako daš 200+k eura opet nećeš imat neki luksuz kakvog bi imao da si trošio godinama te pare na hotel i proputovao svijet.
Dakle ostaju jedino oni koji bi to iznajmljivali, no jednostavno cijena je prevelika za samo 3mj i ostatk mrtvilo, postoji opasnost da s godinama se smanji broj dolazaka turista ako nastane nova kriza, prevelika je konkurencija, sve se više gradi, često nakaradne zgradurine s hrpom stanova..
Dakle po meni se Jadran treba korigirati na 1500 eura/m2 kao i Zagreb, ovo sve drugo nije za kupnju niti su stranci blesavi da to kupe, dapače najviše se traže nekretnine oko 100-150k eura po obali i prodaju i to mogućnosti male kamene kuće s okućnicom i to novogradnja a ne neke starudije šta prodaju pa onda treba ulupati brdo love, a papiri su u 99% slučajeva ne rješeni jer se ne slaže ni gruntovnica ni katastar. No to je već otišlo i stranci su kupili, ovo šta se sad napuhalo nema veze s pameću ni cijene zemljišta niti cijene takvih tipskih kamenih kuća u novogradnji koje si mogao dobiti za tu cijenu prije 10 godina, ovo danas su obični šverceri-agencije i ljudi i građevinari koji će imati bolno ateriranje.
vspec is offline  
Old 19.02.2014., 19:50   #50109
Za 300k eura dobiješ detached/odvojenu kucu na Palma de Mallorci.
Kad je nesto dovoljno udaljeno da je najpraktičnije doci avionom, onda se uspoređuje sa ostalim nekretninama koje su udaljene 2 sata avionom..



Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Old 20.02.2014., 12:37   #50110
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
moje mišljjenje je da te stanove dolje po 2500 eura m2 nema tko kupiti jer većina stranaca nema para za to kao ni domaći ili nije glupa da kupi to, a bogati Rusu to isto sigurno ne treba jer on hoće imat svoj mir ekskluzivu da sam se kupa na plaži, da nema puno susjeda oko sebe, a taj stan recimo u Centru šibenika koji se cijeni preko 3000eura/m2 nema tko kupiti jer niti nemaš nikakvog okoliša i moraš se kupati na plaži s ostalom sirotinjom, dakle ako daš 200+k eura opet nećeš imat neki luksuz kakvog bi imao da si trošio godinama te pare na hotel i proputovao svijet.
Dakle ostaju jedino oni koji bi to iznajmljivali, no jednostavno cijena je prevelika za samo 3mj i ostatk mrtvilo, postoji opasnost da s godinama se smanji broj dolazaka turista ako nastane nova kriza, prevelika je konkurencija, sve se više gradi, često nakaradne zgradurine s hrpom stanova..
Dakle po meni se Jadran treba korigirati na 1500 eura/m2 kao i Zagreb, ovo sve drugo nije za kupnju niti su stranci blesavi da to kupe, dapače najviše se traže nekretnine oko 100-150k eura po obali i prodaju i to mogućnosti male kamene kuće s okućnicom i to novogradnja a ne neke starudije šta prodaju pa onda treba ulupati brdo love, a papiri su u 99% slučajeva ne rješeni jer se ne slaže ni gruntovnica ni katastar. No to je već otišlo i stranci su kupili, ovo šta se sad napuhalo nema veze s pameću ni cijene zemljišta niti cijene takvih tipskih kamenih kuća u novogradnji koje si mogao dobiti za tu cijenu prije 10 godina, ovo danas su obični šverceri-agencije i ljudi i građevinari koji će imati bolno ateriranje.
Kampera imaš svakakvih. To je više life style nego stvarno ne imanje novca. Naravno, uglavnom se ide jer je prihvatljivo.

Apsolutno se slažem sa ovim za cijene na Jadranu. Npr. za apartman na Čiovu ne bih dao ni 200 kuna a kamoli nešto tipa 2000 E po kvadratu.
Ali sam isto tako jučer "zakasnio" za jedan stan u ST u Palači. 30 m2, 97000 E. Prodano u roku od par dana. Šta reći?

@ Stipe - nisi razumio moj komentar na tvoj da "ne trebamo gostima gledati u novčanik"???
Svaka čast!
paxx is offline  
Old 20.02.2014., 16:39   #50111
Quote:
paxx kaže: Pogledaj post
Ali sam isto tako jučer "zakasnio" za jedan stan u ST u Palači. 30 m2, 97000 E. Prodano u roku od par dana. Šta reći?
!
U palači po meni možeš imati ca 60% popunjenosti na godišnjem nivou bez puno truda, iako po meni ta cijena je way/way too much, mislim da nije vrijedno tog novca ali ostavljam otvoreno da nisam u pravu.

p.s.
jako mi se sviđa tvoj kamp i siguran sam da radiš dobar posao i da su klijenti zadovoljni
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 20.02.2014., 20:17   #50112
U Palači možeš imat dobru popunjenost ali cijena? Imaš ljude koji jako dobro rade sa velikim, luksuznim stanovima ali znam osobno i one koji ne mogu baš tako lako iznajmit stan ni s pogledom na Rivu. Problem je cijena - 350 E na noć je previše dok su i hoteli jeftinji uz cijelu uslugu i doručak. Pored toga, gost koji plaća toliko novaca je obično hotelski gost... Sada je cijena po noćenju oko 100 - 140 E u špici sezone.
Dakle, s vremenom će, zbog prave eksplozije iznajmljivača i apartmana, cijena najma pasti a onda ti je jako neisplativo i kupovati i održavati stan koji ne donosi dovoljno.

Ja bih bez problema u ST plaćao ove 3000 E/m2 jer mi treba ali nisam siguran da će mi držati vrijednost. Samo stanova nema zbog apartmana. Mislim da će ova sezona pokazati u kojem će pravcu cijene ići. Najave su odlične ali smještaja ima mnogo više nego prošlu godinu (pretpostavljaju oko 1000 novih jedinica na svim lokacijama)
paxx is offline  
Old 22.02.2014., 00:15   #50113
Quote:
paxx kaže: Pogledaj post
@ Stipe - nisi razumio moj komentar na tvoj da "ne trebamo gostima gledati u novčanik"???
Svaka čast!
Paxxe, offtopic si u mjeri koja je previše za ovu temu pa se ili vrati na cijene nekretnina, ili premjesti ovu poddiskusiju negdje gdje joj je mjesto.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 22.02.2014., 03:22   #50114
ide na bolje ili...?

http://danas.net.hr/novac/prodaju-ih...vile-vikendice
__________________
Kad pogledam natrag, čini mi se da mi preostaje još samo umrijeti. Kad pogledam unaprijed, čini mi se kao da sam tek od jučer na svijetu.
Kume is offline  
Old 22.02.2014., 08:00   #50115
Quote:
paxx kaže: Pogledaj post
U Palači možeš imat dobru popunjenost ali cijena? Imaš ljude koji jako dobro rade sa velikim, luksuznim stanovima ali znam osobno i one koji ne mogu baš tako lako iznajmit stan ni s pogledom na Rivu. Problem je cijena - 350 E na noć je previše dok su i hoteli jeftinji uz cijelu uslugu i doručak. Pored toga, gost koji plaća toliko novaca je obično hotelski gost... Sada je cijena po noćenju oko 100 - 140 E u špici sezone.
Dakle, s vremenom će, zbog prave eksplozije iznajmljivača i apartmana, cijena najma pasti a onda ti je jako neisplativo i kupovati i održavati stan koji ne donosi dovoljno.

Ja bih bez problema u ST plaćao ove 3000 E/m2 jer mi treba ali nisam siguran da će mi držati vrijednost. Samo stanova nema zbog apartmana. Mislim da će ova sezona pokazati u kojem će pravcu cijene ići. Najave su odlične ali smještaja ima mnogo više nego prošlu godinu (pretpostavljaju oko 1000 novih jedinica na svim lokacijama)
120 m * 3000= 360k eur

max prinos: 350* 90=32.000
min. prinos: 150*90= 14.000

godisnji yield od 8.5% do 3.8%

moze se pretpostaviti da ce se prinos smanjiti kroz godine, jer ce vjerojatno biti otvoren neki hotel ili ce se uvesti neka kategorizacija, tako da 350 eur/dan je nesto sto se moze dobiti danas, a pitanje je za 5 godina..

cijena uredjivanja, odrzavanja i hladnog pogona nije uracunata.

Inace, ne znam kako je sa iznajmljivanjem u posezoni i nemam pojma kako je sa iznajmljivanjem na takvim lokacijama u ST.
Koliko dana godisnje moze takva nekretnina biti iznajmljena?
Bongo is offline  
Old 22.02.2014., 08:48   #50116
ljudi se rješavaju viškova ništa neobično za krizna vremena prvo režeš luksuz...

i uopće te cijene nisu niske s obzirom da se radi o dijelu hrvatske koji stoji ekonomski i gospodarski strašno loše
homosapiens is offline  
Old 22.02.2014., 09:52   #50117
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
120 m * 3000= 360k eur

max prinos: 350* 90=32.000
min. prinos: 150*90= 14.000


godisnji yield od 8.5% do 3.8%

moze se pretpostaviti da ce se prinos smanjiti kroz godine, jer ce vjerojatno biti otvoren neki hotel ili ce se uvesti neka kategorizacija, tako da 350 eur/dan je nesto sto se moze dobiti danas, a pitanje je za 5 godina..

cijena uredjivanja, odrzavanja i hladnog pogona nije uracunata.

Inace, ne znam kako je sa iznajmljivanjem u posezoni i nemam pojma kako je sa iznajmljivanjem na takvim lokacijama u ST.
Koliko dana godisnje moze takva nekretnina biti iznajmljena?
smatran cak 150 dana positovnom misljenju a 350 dana je utopija.
imas maksimalno 5 mjeseci saisonu i znaci 150% dana bi znacilo popunjenost 100% ali nece ti danas vise svak dolaziti u subotu i odlaziti u istu tjedna, dva ili tri kasnije. do mozes diktirati mozda u 7. i 8. mjesec ali inace ne.

Nije jos uracunato da ces morati 10-18% platiti agencijama ili webstranicama koji ti pomazu naci stanovnike bez koji neces moci barem dio proljeca i jesena popuniti.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 22.02.2014., 10:52   #50118
a, ja sam 350 napisao kao cijenu najma, iako ne vjerujem da ide po toliko..

ok, 150 max. * 150 eura = 22500 eur / 360k eur = 6.25% godisnje bez troskova uredjenja, agencija i poreza..
dakle, u optimalnom slucaju 5% godisnje.. jesam u pravu?
Bongo is offline  
Old 22.02.2014., 13:42   #50119
Ukoliko slučajno ima koji developer na ovim stranicama,a ima slobodnih stanova(ZG) sa čistim papirima,molim da mi se javi na PM...hvala
kladionicar5 is offline  
Old 22.02.2014., 16:01   #50120
Evo koliko po oglasima (indirektno) vrijedi (nedostatak) lifta.
U istoj zgradi, iste strane svijeta, otprilike isti nivo uredjenosti. 6 m2 je razlike u kvadraturi je iskljucivo u ( puuuno vecem) hodniku. Ostale prostorije identicne. Provjereno.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ce...-oglas-4450475

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/su...-oglas-9851924

(pm je vise zajednicko)
dsvbo is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.