Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 12:51   #61
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/si...10-eura-996741

...ključ uspjeha u davanju dodatnih usluga, kao što je pomaganje turistima u organiziranju izleta, rezerviranje smještaja u drugom gradu, dočekati ih i odvesti na aerodrom... Bilo je slučajeva da se posuđuju i vlastiti bicikli jer stranci žele takvu vrstu obilaska...

Eto to je ono sto sam ovdje pisao, zasto se to mora shvatiti kao iskljucivi i jedini posao i da se to ne moze raditi onako usput jer imas nekretninu viska.

Dakle otvoriti firmu, raditi aranzmane, pakete, suradivati sa agencijama i turoperaterima izvan Hrvatske, puno marketinga i reklame, i onda sve jos nekako i dobije nekakav smisao ako nista drugo u vidu samozaposljavanja (i tu sad ide onaj moj dio price o placanju doprinosa i isplate bar neke osnovne place sam sebi).
aranžmane radiš ako imaš agenciju, a da imaš agenciju onda je to druga vrsta posla..ne može se ni prevoziti kak si ti zamislio, koliko mi se čini radi se o prijevozu za vlastite potrebe putnika i tereta u cestovnom prometu po Zakonu o prijevozu i strašno je komplicirano

ali ja mislim da si ti zaposlen u državnoj službi i da misliš da plaća nastaje u računovodstvu te ak se nema plaća i ne uplaćuje za penziono da život nema smisla
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:59   #62
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Kod vikendica je osnovni problem to sto ljudi nude u najam rupetine, pune privatnih stvari, bez rijesenog grijanja, kupaonicom u kojoj ti se gadi bilo sta primiti i starom kuhinjom sa izlupanim loncima. To je improvizacija koju ce eventualno jednom netko platiti i nikada vise.

Mozes na prste jedne ruke izbrojati zaista lijepe kucice sa novim namjestajem, novom kupaonicom, grijanjem, novom kuhinjom. Mislim da tako nesto ima prodju jer na trzistu toga jednotavno nema a znam ljude (a i ja sam jedan od njih) koji bi to platili, tako da mogu pobjeci preko vikenda iz gradske vreve i odmoriti se, eto u tvom primjeru, pokraj rijeke Dobre.
Evo i ja sam se počeo baviti tome mišlju da bih iznajmio svoj stan. Ali u Zadru !!
Naime imam stan od 55 m2, visoko prizemlje sa vrtom od 40 m2.
Da li imaš kakvu turističku agenciju na razini RH koja iznajmljuje stanove turistima ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:30   #63
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam se počeo baviti tome mišlju da bih iznajmio svoj stan. Ali u Zadru !!
Naime imam stan od 55 m2, visoko prizemlje sa vrtom od 40 m2.
Da li imaš kakvu turističku agenciju na razini RH koja iznajmljuje stanove turistima ?
http://m.adriatic.hr/en

http://www.booking.com/

https://www.airbnb.com/?mr=f

Sve ti djeluju na razini cile drzave.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:21   #64
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji. Malo ću proučiti.
Samo da ne bude kao kod mog rođaka koji ima kuću sa 6 malih apartmana i dao ih www.adriatica.net
I nikako da dobije gosta. A ono na stranici cijena 80 eura za apartman od 45 m2-4 osobe.
Sada: http://www.bookingcroatia.eu/hr/smje...te-manda/2609/
Tko će mu doći kada jedan drugi prijatelja renta kuću od 100m2 za 40 eura
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:58   #65
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
aranžmane radiš ako imaš agenciju, a da imaš agenciju onda je to druga vrsta posla..ne može se ni prevoziti kak si ti zamislio, koliko mi se čini radi se o prijevozu za vlastite potrebe putnika i tereta u cestovnom prometu po Zakonu o prijevozu i strašno je komplicirano

ali ja mislim da si ti zaposlen u državnoj službi i da misliš da plaća nastaje u računovodstvu te ak se nema plaća i ne uplaćuje za penziono da život nema smisla
Pogrijesila si potpuno, preko 10godina vlastita firma, i da, uplacujem si redovito doprinose isto kao i za radnike, i sve drugo.

I ziv sam, dakle moze se.

Najvaznija stvar, shvatio sam posao ozbiljno i bavim se samo svojim poslom i svaki dan se trudim uciti nesto novo, svaki dan napravim nesto da budem jos bolji, da podignem nivo za jos jednu letvicu vislje.

I to je jedini nacin da se uspije, da zivis samo i iskljucivo za to. To je tajna uspjeha u svakom poslu i tako moze uspjeti bas svatko u svakom poslu. Ako sve radis po sistemu da se radi samo od sebe, ne mozes uspjeti ni u cemu, i to sam ovdje i napisao.

To ti je ono kad netko, poput mene recimo, kaze da se ne boji konkurencije i dapace sretan je kad ju ima.

Zasto?

Zato sto zelim biti svaki put, svaki dan jos bolji u poslu kojim se bavim.
A to se ne moze ako se taj posao ne zivi doslovce.
A najgori su ljudi koji sve rade po sistemu da se stvari rijesavaju same od sebe.

Evo ti prva, samo trazis probleme i opravdanja zasto se nesto ne moze.
Bez brige za sve postoji rjesenje samo ga treba potraziti.

Ali sad se opet vracamo na pocetak. Treba raditi. I tu prica zavrsava. Ako radis, sve se moze.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 13:29   #66
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Pogrijesila si potpuno, preko 10godina vlastita firma, i da, uplacujem si redovito doprinose isto kao i za radnike, i sve drugo.

I ziv sam, dakle moze se.

Najvaznija stvar, shvatio sam posao ozbiljno i bavim se samo svojim poslom i svaki dan se trudim uciti nesto novo, svaki dan napravim nesto da budem jos bolji, da podignem nivo za jos jednu letvicu vislje.

I to je jedini nacin da se uspije, da zivis samo i iskljucivo za to. To je tajna uspjeha u svakom poslu i tako moze uspjeti bas svatko u svakom poslu. Ako sve radis po sistemu da se radi samo od sebe, ne mozes uspjeti ni u cemu, i to sam ovdje i napisao.

To ti je ono kad netko, poput mene recimo, kaze da se ne boji konkurencije i dapace sretan je kad ju ima.

Zasto?

Zato sto zelim biti svaki put, svaki dan jos bolji u poslu kojim se bavim.
A to se ne moze ako se taj posao ne zivi doslovce.
A najgori su ljudi koji sve rade po sistemu da se stvari rijesavaju same od sebe.

Evo ti prva, samo trazis probleme i opravdanja zasto se nesto ne moze.
Bez brige za sve postoji rjesenje samo ga treba potraziti.

Ali sad se opet vracamo na pocetak. Treba raditi. I tu prica zavrsava. Ako radis, sve se moze.
Ovo pises koda si otkrio toplu vodu.

Čitam tvoje postove, znaci prica je isla ovako:

1. Po tvome trebalo je imati firmu za najam apartmana (jednog), što je netočno jer se može posao obavljat kao fizička osoba.

2. Onda je išla priča da imas 14 apartmana.

3. Onda si imao i dalje 14 apartmana kojima se baš ne baviš ti nego tvoja obitelj, tj. baviš se, ali samo usputno.

4. Na kraju živiš za taj posao i daješ cijelog sebe u tom poslu.

Za priču sa cijenom čistačice i sl. uopće neću komentirati.

Bilo bi lijepo kada bi se suzdržao pisanja o nečemu o čemu nemaš pojma, jer ovakvi tekstovi početnike mogu odvratiti od ideje da se bave ovime.

Smatram da koa u svakom poslu, tako i u ovom ima more konkurencije iz koje se možeš- a i ne moraš izdvojit. Sve ovisi o sreći, trudu i snalažljivosti.

Moje pitanje je , pošto sam se odlučio baviti time i imam prazan stan odmah ispod sebe. Što mi je potrebno da se mogu početi baviti ovom djelatnošću ?
Postoji li neki kratki vodič ili popis papira sto je sve potrebno prikupiti i kome se mogu obratiti za informacije ?
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:51   #67
Jel ti se da čistit tuđu spermu svaki dan dok ne dobiješ sidu, i od svog stana napravit vešeraj, i trusit po svojim tepisima stidne dlake s plahta i prhut sa sijedih jaja raznih swingera perverznjaka i da to sve skupa udišeš a hepatitis a,b,c gonoreja kapavac čankir triper herpes psorijaza hvala ja nebi

I stalno moraš biti dostupan nemozes nigdje otici ni na dva dana znam jednog takvog koji je nakon tog ubitacnog tempa pukao nakon 2 god i odustao iznajmio stan mjesec za mjesec i kvit manje para ali nema zajebancije s pranjem tuđih govana iz školjke i sperme sa ručnika i plahti i stalno ti zvoni tel nemas kad pišat
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 23:07   #68
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Ovo pises koda si otkrio toplu vodu.

Čitam tvoje postove, znaci prica je isla ovako:

1. Po tvome trebalo je imati firmu za najam apartmana (jednog), što je netočno jer se može posao obavljat kao fizička osoba.

2. Onda je išla priča da imas 14 apartmana.

3. Onda si imao i dalje 14 apartmana kojima se baš ne baviš ti nego tvoja obitelj, tj. baviš se, ali samo usputno.

4. Na kraju živiš za taj posao i daješ cijelog sebe u tom poslu.

Za priču sa cijenom čistačice i sl. uopće neću komentirati.

Bilo bi lijepo kada bi se suzdržao pisanja o nečemu o čemu nemaš pojma, jer ovakvi tekstovi početnike mogu odvratiti od ideje da se bave ovime.

Smatram da koa u svakom poslu, tako i u ovom ima more konkurencije iz koje se možeš- a i ne moraš izdvojit. Sve ovisi o sreći, trudu i snalažljivosti.

Moje pitanje je , pošto sam se odlučio baviti time i imam prazan stan odmah ispod sebe. Što mi je potrebno da se mogu početi baviti ovom djelatnošću ?
Postoji li neki kratki vodič ili popis papira sto je sve potrebno prikupiti i kome se mogu obratiti za informacije ?
O cemu ti to?

Da napisao sam, ja se ne bavim time, moja uza obitelj da, i znam sto i kako se radi.

Apartmani su na moru, ja u Zagrebu, i ja se bavim pronalaskom gostiju u Zagrebu (koliko mogu uz svoj regularan posao), docekujem goste iz drugih zemalja koji zele recimo vidjeti i Zagreb na putovanju pa im glumim vodic i slicne stvari.

Sto ti tu nije jasno?

Slijedeca stvar, ja sam napisao da se ozbiljno necim bavis sto sve treba, ovo sto ti pises je isto ko da ja kazem da si mogu sam mjenjati ulje na autu i da mi ne treba firma da bi se time bavio, ili farbati zidove u stanu i kad bi tako krenuli otisli bi u nedogled.

Jedina osoba koja pise ovdje gluposti si ti i nemoj se vise sramotiti a pogotovo nemoj otvarati teme stare nekoliko mjeseci da bi pametovao/la.

U ime cijelog foruma hvala unaprijed.:beer:
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 23:09   #69
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Jel ti se da čistit tuđu spermu svaki dan dok ne dobiješ sidu, i od svog stana napravit vešeraj, i trusit po svojim tepisima stidne dlake s plahta i prhut sa sijedih jaja raznih swingera perverznjaka i da to sve skupa udišeš a hepatitis a,b,c gonoreja kapavac čankir triper herpes psorijaza hvala ja nebi

I stalno moraš biti dostupan nemozes nigdje otici ni na dva dana znam jednog takvog koji je nakon tog ubitacnog tempa pukao nakon 2 god i odustao iznajmio stan mjesec za mjesec i kvit manje para ali nema zajebancije s pranjem tuđih govana iz školjke i sperme sa ručnika i plahti i stalno ti zvoni tel nemas kad pišat
Nemoj se ni truditi, pusti ljude nek rade sto ih volja, uostalom ovakvi i dolaze samo da provociraju, nadam se da ce moderatori odraditi svoj posao.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 23:45   #70
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Jel ti se da čistit tuđu spermu svaki dan dok ne dobiješ sidu, i od svog stana napravit vešeraj, i trusit po svojim tepisima stidne dlake s plahta i prhut sa sijedih jaja raznih swingera perverznjaka i da to sve skupa udišeš a hepatitis a,b,c gonoreja kapavac čankir triper herpes psorijaza hvala ja nebi

I stalno moraš biti dostupan nemozes nigdje otici ni na dva dana znam jednog takvog koji je nakon tog ubitacnog tempa pukao nakon 2 god i odustao iznajmio stan mjesec za mjesec i kvit manje para ali nema zajebancije s pranjem tuđih govana iz školjke i sperme sa ručnika i plahti i stalno ti zvoni tel nemas kad pišat
Haha koji post. Ali potpis za sve napisano jer je tocno.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 09:11   #71
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
O cemu ti to?

Da napisao sam, ja se ne bavim time, moja uza obitelj da, i znam sto i kako se radi.

Apartmani su na moru, ja u Zagrebu, i ja se bavim pronalaskom gostiju u Zagrebu (koliko mogu uz svoj regularan posao), docekujem goste iz drugih zemalja koji zele recimo vidjeti i Zagreb na putovanju pa im glumim vodic i slicne stvari.

Sto ti tu nije jasno?

Slijedeca stvar, ja sam napisao da se ozbiljno necim bavis sto sve treba, ovo sto ti pises je isto ko da ja kazem da si mogu sam mjenjati ulje na autu i da mi ne treba firma da bi se time bavio, ili farbati zidove u stanu i kad bi tako krenuli otisli bi u nedogled.

Jedina osoba koja pise ovdje gluposti si ti i nemoj se vise sramotiti a pogotovo nemoj otvarati teme stare nekoliko mjeseci da bi pametovao/la.

U ime cijelog foruma hvala unaprijed.:beer:
Ja sam samo primjetio kako si preokrenuo priču nekoliko puta da bi ispao kompetentniji u raspravi.

Uostalom, na kraju mog posta stoji i pitanje na koje mozes (ako bas moras) dati odgovor ili ne moras (svakako bolja opcija).

__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 12:53   #72
Nista ja nisam preokrenuo nego sano dodajem kako sto tko pita, kud bi ja sad dosao da tu pisem o svemu sto sam radio ili prosao, kako se prica siri tako i ja nadodajem.
Ako te zanima konkretno pitanje, postavi ga.
Ovo zadnje nisam ni vidio jer si mi digao tlak sa pocetnim dijelom posta.
Evo ti link pa kreni od toga:
http://m.megabooker.hr/?url=http%3A%...referrer=#2685
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 15:01   #73
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Nista ja nisam preokrenuo nego sano dodajem kako sto tko pita, kud bi ja sad dosao da tu pisem o svemu sto sam radio ili prosao, kako se prica siri tako i ja nadodajem.
Ako te zanima konkretno pitanje, postavi ga.
Ovo zadnje nisam ni vidio jer si mi digao tlak sa pocetnim dijelom posta.
Evo ti link pa kreni od toga:
http://m.megabooker.hr/?url=http%3A%...referrer=#2685
Na to sam naisao u međuvremenu, ima dosta tu papira...bit ce zabavno
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 11:08   #74
Svi koji su se počeli stim baviti a imaju jedan stan ili čak idva stana , to je zajebancija i rob si toga , drugo je da imaš zgradu sa 15-20 stanova onda zaposliš neku babu da to čisti i naplaćuje onda je to 5000kn dnevna zarada minus troškovi , ajde nek ti ostane 4500kn dnevno to je 135.000kn mjesečno a ležiš, i samo pare brojiš, inače svi odustanu s jednim stanom i iznajme ga na kraju studentima mjesec za mjesec, za tristo, četristo eura ,

Jer u turističkom poslu s ljudima je najgore pa bolje ti je radit s životinjama u zološkom vrtu to te odmara , a s ljudima je najgore, svi oni koje znam koji rade u zološkom vrtu tak su smireni opušteni normalni, a ove šalterske djelatnice koje rade s ljudima su na rubu živaca ,
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 12:06   #75
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Svi koji su se počeli stim baviti a imaju jedan stan ili čak idva stana , to je zajebancija i rob si toga , drugo je da imaš zgradu sa 15-20 stanova onda zaposliš neku babu da to čisti i naplaćuje onda je to 5000kn dnevna zarada minus troškovi , ajde nek ti ostane 4500kn dnevno to je 135.000kn mjesečno a ležiš, i samo pare brojiš, inače svi odustanu s jednim stanom i iznajme ga na kraju studentima mjesec za mjesec, za tristo, četristo eura ,

Jer u turističkom poslu s ljudima je najgore pa bolje ti je radit s životinjama u zološkom vrtu to te odmara , a s ljudima je najgore, svi oni koje znam koji rade u zološkom vrtu tak su smireni opušteni normalni, a ove šalterske djelatnice koje rade s ljudima su na rubu živaca ,
Bavio si se i jednim i drugim pa govoris iz iskustva ili ?
Ja recimo rentam dva stana podstanarima, preko 15 godina i reantao sam ih pravni osobama kao poslovne prostore, studentima, bračnima parovima sa djecom/bez djece i itd. ...
Tako da znam kako je rentat na mjesečnoj bazi, a sad cu probat turistima.
Do sad sam dozivio krađe suđa, obljepljene zidove, podrapane zastore, smradež, neki nisu cistili za sobom po godinu dana i sl.

PS.

Ovo tvoje je klasicna Hrvatska racunica, ne isplati se ako nemas 20 stanova i ne lezis doma i pare kaplju. Idealna kombinacija jel tak ?
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 14:55   #76
Jesi uopće ulazio u stan tokom najma, kad godinu dana nisu čistili stan?
Onaj tko drži do svoje imovine bi takve podstanare upozorio i dao rok da čiste i spremaju, ako ne čiste imaju 3 dana da se isele.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:01   #77
JuaahahahAa on lijen doći jednom godisnje a sad ce prat svaki dan plahte i rucnike da da kak ne , stari moj odustani od toga i pare na banku i lezi

stari moj najlakše je doći jednom godišnje po kiriju i boli te cipela, a kad te budu habali svaki dan po 3 puta u ponoća u podne, petkom i svetkom ,bum te pital,

grdo je to nemaš sekunde opuštanja , nemožeš nikud odputovat ni na dva dana, pa dolaze razni pervertiti koji dovode kurve na jebačinu, vrište pijani po stanu ruše guze se divljački po ormarima i lusterima špricaju spermom po zidovima direktori s tajnicama swingeraj do jaja ko u Big Braderu , buš prokleo dan kad si se na to odlučio.


Ako nebudu htjeli dati ime da ih upišeš u knjigu gostiju znaj da je oženjeni diša sa nekom Sorajom ili tinom katanic ili simonom dosao na "popodnevni odmor"

Zadnje uređivanje Loui : 07.09.2015. at 16:23.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:57   #78
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Jesi uopće ulazio u stan tokom najma, kad godinu dana nisu čistili stan?
Onaj tko drži do svoje imovine bi takve podstanare upozorio i dao rok da čiste i spremaju, ako ne čiste imaju 3 dana da se isele.
Nije u redu da neko ne cisti stan, al nije ni u redu da vlasnik uopce ulazi u stan tokom najma. Barem vani to nema pravo.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 21:14   #79
Vani se stanovi iznajmljuju nenamjesteni, sa minimalno 3 najamnine predujma(cca 2000-3000eura) sa ugovorom u kojem je itekako naznaceno koja su tvoja prava ali i OBAVEZE, te sto u slucaju da to ne ispostujes.

Zakoni se rigorozno provode i nikome ne pada napamet unistiti stan jer zna da ce to morati i platiti.

Isto tako vani govorimo o citavim zgradama koje idu u najam, dapace vani se stanovi CILJANO i grade samo za najam.

Mislim potpuno je nemoguce usporediti taj svijet i svijet u kojem mi zivimo, jer nemaju bas ni jednu dodirnu tocku.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 21:20   #80
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
JuaahahahAa on lijen doći jednom godisnje a sad ce prat svaki dan plahte i rucnike da da kak ne , stari moj odustani od toga i pare na banku i lezi

stari moj najlakše je doći jednom godišnje po kiriju i boli te cipela, a kad te budu habali svaki dan po 3 puta u ponoća u podne, petkom i svetkom ,bum te pital,

grdo je to nemaš sekunde opuštanja , nemožeš nikud odputovat ni na dva dana, pa dolaze razni pervertiti koji dovode kurve na jebačinu, vrište pijani po stanu ruše guze se divljački po ormarima i lusterima špricaju spermom po zidovima direktori s tajnicama swingeraj do jaja ko u Big Braderu , buš prokleo dan kad si se na to odlučio.


Ako nebudu htjeli dati ime da ih upišeš u knjigu gostiju znaj da je oženjeni diša sa nekom Sorajom ili tinom katanic ili simonom dosao na "popodnevni odmor"
A joj al ga i ti kakis i karikiras na najjace...

ispada da svi dolaze samo na jebacinu u dnevnom najmu a u mjesecnom najmu to kakti ne mogu radit,jel..

Cinjenica je da kod dnevnog najma definitivno imas vise posla ali i vise zarade..

pa sada svatko si zbroji kaj mu je bolje...
vise rada-vise para :klap:

Tu je i vazno kak se profiliras...
ak imas stan u centru,tu ce ti vecinom dolazit ljudi turisti,
ak imas kod neznam Rebra,tu pak bolesnici i njihova rodbina..

A i tak prave kurve i jebaci se jebu po Antunovicima i inim hotelima,
a ne zajebavaju se s nekim likovima koji rentaju sobe/stanove...to je za ove kokosare i kokosarke eventualno a one i tak si uzimaju mjesecni najam za posao..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.