Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2016., 18:16   #61
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ili biti inženjer od 8-17h svaki dan, prcanje u mozak, stres, ured, rad s debilima, jedenje junk fooda svaki dan što rezultira da se s vremenom pretvoriš u odvratnu kantu sala s kardiovasularnim i ne znam kakvim drugim boleštinama.

Hm, pitam se koji život bih prije odabrao...
podpisujem kod javnog ako treba.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 18:39   #62
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
splico, samo sam pitao...kazem, jezik mi je donekle barijera jer znam samo engleski i nemam bas uvid u bukiranje agencije jer mi šalju samo potvrđene rezervacije pa onda ne mogu gostu nesto obecati ako nije slobodno...ne znam zasto ne bi i agencija imala "prijateljsku" komunikaciju jer i oni imaju proviziju od bukinga (znaci privatna agencija koju vode brat i sestra, nisu samo zaposlenici neke agencije za placu)...pitao sam jel ima netko slicnog iskustva jer ne zivimo svi u istom mjestu gdje iznajmljujemo ( ja sam udaljen 600 km i bavim se drugim poslom inace)
Ako ces plaćati 2 agencije a sta ce tebe ostati na kraju? A sva komunikacija i je preko engleskog-jako malo je usmene komunikacije kad gost doje vec je sve obavljeno napismeno.
I imas kalendar popunjenosti na svakoj agenciji pa upises kad si zauzet-jednostavno i efikasno-odma vide da taj i taj termin nisi u mogucnosti .
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 00:24   #63
Meni je teta ultra donila € 1299 $966 €817 i 200$ bakšiša S tim da ovih 817 € još i sutra moram odradit. Mrtav umoran sam i sad idem očistit i napunit frižider za sutra. od 25.07 sam uzeja do 8 .8 odmor i odbija 3100€ jer je bila obitelj talijana sa dicom ali sam preumoran. Dogodine po mogučnosti uzimam samo amerikance. 2 dana su mi platili 966$ + provizija agenciji i još dali dodatno 200$ bakšiša. košaru Voća i vino,whisky,konjak koje sam im stavio u frižider skoro nisu ni takli od 5 boca vina samo su popili 1 bocu crnoga.
Uredite objekte vrhunski,da i bogati odvjetnici padnu na guzicu.budite gostima 24 sata na usluzi sa distance da imaju privatnost,budite im vodić i na usluzi.Morate naći balans između usluge i privatnosti gostiju.Dogodine ako ostvarim sve 5* ocjene cijene idu gori bez problema 40-50% uz dodatno ulaganje u luksuz.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 00:26   #64
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
podpisujem kod javnog ako treba.
Božo Petrov, jes' to ti?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 10:40   #65
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Meni je zaista suludo da je vama vrh "biznisa" zarađivati do 10000kn mjesečno rentanjem stana....
Gdje je tu staž? Štednja za mirovinu? Štednja za kompletnu adaptaciju nakon xx godina? Osiguranje od nekog sranja koje se može desiti prolaskom xx nepoznatih ljudi kroz stan i tako godinama? Gdje je tu uopće neka profesionalna karijera? Zar se vama život sveo na mijenjanje plahti sljedećih 30 godina ?!? Što mislite rentati stan i sa 70 godina i svakodnevno odgovarati na pozive i brinuti se za x problema ? Gdje je tu uopće neki dugoročni plan? Što? Rentati još 3 stana? Što je sa vrlo izglednim i mogućim porezom na nekretnine?
Što je sa mogućim sranjima u vidu potresa, požara i x ostalih sranja koje vas mogu lišiti tog vašeg biznisa?
nitko nije rekao da je to vrh biznisa, ali ovo sto ti pricas mi izgleda kao neki jal..govoris o stažu, mirovini,stednji za adaptacije, osiguranju, xx gostiju itd...ok, pitaj nekog prosjecnog radnika, inzenjera, doktora kako su zadovoljni sa svojim mirovinama pod stare dane koje neki nisu ni dozivjeli ( npr. moja majka, a otac bio 3 god. prije smrti), a skupili 40 g. staza ( otac je bio dr.spec. pa je imao mirovinu 4000 kn-pa financiraj od toga kuću i ostalo)..govoris o sigurnosti, a sta je uopce danas sigurno?..mislis da ces od mirovine super zivjeti pod stare dane? pa ionako se sve vise ide na to da svatko sebi sam stedi za buducnost, mirovine ce biti tek simbolične, toliko da mozes prezivjeti jer si drzavi samo teret... ako si iole pametan iznajmljivac naravno da ces stedjeti za iznenadne situacije i osigurati svoje objekte( ako bas dode do kataklizme onda smo svi naježili), isto tako mozes stedjeti i za stare dane iliti tzv. "mirovinu", ulagati i na druge nacine i tako si osigurati stare dane..ja bi najvise volio kad bi mi se plaća isplaćivala brutto pa da si po svojoj volji odvajam za mirovinsko i zdravstveno, a ne ovako da "solidarno" financiram masu uhljeba i lažnih i prijevremenih umirovljenika...a pod stare dane objekat mozes i za proviziju nekome i prepustiti za iznajmljivanje, ne moras se sam s time baviti,ima hrpa ok agencija i ljudi koji se time bave..bitna je i kvaliteta života koji sad živis, i ne mogu shvatiti ljude koji se ubijaju po cijeli dan od posla i to nekome uvijek naturaju na nos ( pod pretpostavkom da solidno zaraduju i bez toga) da bi mogli nekome samo reci koliko zaraduju a pri tome ne stignu uopce uzivati u novcu koji su zaradili jer nemaju vremena...al dobro, svatko ima svoje viđenje života
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 11:22   #66
Ma frajer je navro ko pes na kost, kao da inžinjer će imati miljunsku penziju i posao mu je turbo lagan a iznajmljivanje je rizično ko hepatitis
Kao usputni biznis zašto ne, ima neke zarade tu, ovisi o miljun faktora, netko će zaraditi 500€ čistog minus amortizacija, netko 1000kn a netko će stuc 10000kn na luksuznijem app na top lokaciji ..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 12:51   #67
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Ako ces plaćati 2 agencije a sta ce tebe ostati na kraju? A sva komunikacija i je preko engleskog-jako malo je usmene komunikacije kad gost doje vec je sve obavljeno napismeno.
I imas kalendar popunjenosti na svakoj agenciji pa upises kad si zauzet-jednostavno i efikasno-odma vide da taj i taj termin nisi u mogucnosti .
poanta svega je da ne živim na lokaciji gdje iznajmljujem..i naravno da nakon provizije ostane onoliko koliko je dovoljno da mi se i dalje isplati sve to
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 16:35   #68
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Božo Petrov, jes' to ti?
priznaj da dobro zvuči. i vuče na poštenje.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 16:37   #69
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Meni je teta ultra donila € 1299 $966 €817 i 200$ bakšiša S tim da ovih 817 € još i sutra moram odradit. Mrtav umoran sam i sad idem očistit i napunit frižider za sutra. od 25.07 sam uzeja do 8 .8 odmor i odbija 3100€ jer je bila obitelj talijana sa dicom ali sam preumoran. Dogodine po mogučnosti uzimam samo amerikance. 2 dana su mi platili 966$ + provizija agenciji i još dali dodatno 200$ bakšiša. košaru Voća i vino,whisky,konjak koje sam im stavio u frižider skoro nisu ni takli od 5 boca vina samo su popili 1 bocu crnoga.
Uredite objekte vrhunski,da i bogati odvjetnici padnu na guzicu.budite gostima 24 sata na usluzi sa distance da imaju privatnost,budite im vodić i na usluzi.Morate naći balans između usluge i privatnosti gostiju.Dogodine ako ostvarim sve 5* ocjene cijene idu gori bez problema 40-50% uz dodatno ulaganje u luksuz.
E ovo je biznis.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 17:02   #70
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Pokretač teme je pitao o tome da li netko hoće unajmiti njegov stan za 9000kn mjesečno za biznis rentanja. Po njemu se na tome zarađuje 20000kn mjesečno a on to "velikodušno" prepušta za 9000 za socijalni stan od 60m2 na Trešnjevci.
Sorry, ali od takvog razmišljanja o biznisu mene boli glava i osjećam se jako glupo u ovoj zemlji gdje 90% stanovništva misli da je to tako jednostavno i da lova pada s drveća za svaki socijalni drlog.
Zemlja u kojoj roditelji uče djecu da je to budućnost, da je to prava zarada je za mene žalosno...
I uopće pokretanje rasprave oko toga je žalosno jer pokazuje svu jad i bijedu ovdašnjih "poduzetnika" koji bi da ima kapa lova dok oni sat vremena dnevno promijene plahte i obave 2 telefonska razgovora a ostatak vremena češu jajca i broje lovu.

krivo shvatio. tema je pokrenuta kao sprdnja na proser jedne uvažene forumašice koja je na drugoj temi izjavila da se za stan u ZG preko RBNB može zaraditi premijerska plaća.

ali ne razumijem zašto bi, da je moguće, bilo nešto loše u zarađivanju premijerske plaće od šupe u Zagrebu? ponuda - potražnja, amen. Zašto je problem ako je recimo nekretnina dobivena nasljedstvom pa iznajmljivač eto češe jaja i broji eure?
Zašto nije problem to što recimo netko ima talent za pjesmuljke pa na wc školjci u 5 min složi hit od kojeg će zarađivati milijune? Njemu je talent "pao s neba" isto kao i ovome nekretnina koju iznajmljuje. Znoj i lopata su prije 100g prestali biti mjerilo
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 19:34   #71
KEREFEK76
Pametno zboris ali djabe krecis.
Životni san prosječnog hrvata je radit u općini / vodovodu/ čistoći i nešto iznajmljivati. I u sadašnjem poretku to je super, lagodan život bez stresa.
Prvo ozbiljnije preslagivanje sistema i takvi će skrgutati zubima.

Dok ce jedan solidan keramicar/zavarivac/stolar/inžinjer danas radit tu, sutra u Italiji prekosutra u Indoneziji. Jer mu znanje nitko neće uzet a bez apartmana se lako ostane .
Al tko će ulagati u sebe kad se to ne vidi, a ulaganju u apartman se susjedi dive.

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Kao usputni biznis zašto ne, ima neke zarade tu, ovisi o miljun faktora, netko će zaraditi 500€ čistog minus amortizacija, netko 1000kn a netko će stuc 10000kn na luksuznijem app na top lokaciji ..
Točno to, usput i biznis i dodatna zarada. A glavni biznis samo jačim igračima. Dovoljno je malo razmisliti i vidjeti da turizam uvjek visi na tankoj niti.
Jedan teroristički napad, elementarna nepogoda ili samo glupa odluka lokalne vlasti i zarade nema. Dobar primjer je cirkus od prije par god oko Garden festivala. Lokalci su se bunili da stranci buce i ništa ne troše . A kad su otišli otišla je i navala na apartmane. Više ne iznajmljuju garaže za bijesne pare.
Osim toga broj kreveta raste brže nego broj dolazaka i noćenja. Nečiji krevet će ostat prazan, taman bio i djabe.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 14:21   #72
Sinoc mi prijatelj pokazuje aplikaciju i objasnjava nacin rentanja. Ukucam mjesto, on meni izbaci mjesta okolo koja su 150 kilometara udaljena. Kao i to je blizu. Moze posluziti To mi bilo smijesno.

Drugo pitanje koje mi se samo nametnulo, kako cu biti sigurna u postignuti dogovor i rezervaciju? Ne bih zeljela da dodjem u mjesto i da onda bude "Izvinite, nije vise na raspolaganju."
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 16:09   #73
Ti kad rezerviraš preko airbnba. skine ti lovu odmah s računa i garantira ti da imaš osiguran ležaj, ipak si ga odmah platila.

A što se tiče ovog gore, biti inženje ili iznajmljivač, biram iznajmljivač s 50k eur prometa. Hvala i doviđenja.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:38   #74
Skine meni lovu, ali cime sam osigurana da me se nece prevariti?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:50   #75
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Skine meni lovu, ali cime sam osigurana da me se nece prevariti?
Pa, ako dođeš i iznajmljivač ti kaže da nema taj apartman više (ne znan jeli se to uopće događa), ti javiš airbnbu i oni ti vrate lovu. Iznajmljivač dobiva pare tek 24h nakon check ina.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:51   #76
Ok. To je vec full informacija. Hvala
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 00:01   #77
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ma frajer je navro ko pes na kost, kao da inžinjer će imati miljunsku penziju i posao mu je turbo lagan a iznajmljivanje je rizično ko hepatitis
Prica gluposti. Kao inzinjer morat ce stalno obnavljati znanja i uciti svoju profesiju od pocetka (barem u IT podrucjima), inace ce zastariti u roku par godina. U non-IT podrucjima imat ce stalno frku da proizvodnja ne ode na daleki istok, a i u IT podrucju slicna je prica, samo mrvu manje akutna. Sve je to neka OK brija s 25, 35, 45 ali prije ili kasnije pomalo pocne ici na zivac.

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Kao usputni biznis zašto ne, ima neke zarade tu, ovisi o miljun faktora, netko će zaraditi 500€ čistog minus amortizacija, netko 1000kn a netko će stuc 10000kn na luksuznijem app na top lokaciji ..
Za 500 se ne isplati sav posao jer dobijes slicno za klasicni najam uz bitno manje posla i gnjavaze. Mislim da ekipa ne broji rezije, koje su bar stotka, tako da je 500 minus odrzavanje u dnevnom najmu isto kao 400 u klasicnom gdje stanar placa rezije.
Sve skupa kad se usporedi s nekim soldinim dionicama koje placaju dividende 5-6% ispada banana, jer je puno posla i rizik da ne dodje neki podstanar koji napravi stetu i prestane placati.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:35   #78
Kopka me već neko vrijeme bi li rentanje stana turistima u strogom centru Zagreba, pješačka zona pored Buldoga, stan 40 m2, bila uspješna priča.
Već godinama se iznajmljuje kao kancelarija, najam sve manji.
Za turizam bi trebalo uložiti u adaptaciju, problem je i što nisam fizički prisutan u Zagrebu iako odem s familijom povremeno kad su školski praznici, 2-3 puta godišnje (u drugi stan), ali nije moguće ništa više osim takve povremene kontrole.

Je li to uopće dobra lokacija? Jest da je centar, ali mene osobno put tamo nikad ne nanese kad sam u ZG.

I kako to odraditi kad nisam tamo. Mogu puniti sam preko portala(s neizvjesnim uspjehom), ali treba odraditi kvalitetno čišćenje i doček/ispraćaj gostiju.
Dovoljno je da jednom ne očisti kako treba i imam negativni review.

I kako doći pokupiti plahte kad je pješačka zona. Ima li u blizini kakva praona?
Ili bih morao angažirati neku gospođu koja živi u blizini.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 13:51   #79
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Nije da ne zavidim vlasnicima nekretnina na turističkim lokacijama.

Em imaš siguran i masan prihod, em živiš u prelijepom dijelu države, em nema stresa i još prčiš svako toliko neku drugu turistkinju, sam kuhaš i jedeš zdravu i sezonsku hranu, imaš vremena za more, sunčanje i sportske aktivnosti. Još ako imaš neki poslić s vremena na vrijeme tek toliko da ide neka plaća, ne mora biti velika, jebeš Ameriku.

Ili biti inženjer od 8-17h svaki dan, prcanje u mozak, stres, ured, rad s debilima, jedenje junk fooda svaki dan ...
Sve je ovo živa istina. Upoznao sa dosta iznajmljivača na lijepim turističkim lokacijama na Jadranu i mogu reći da oni vode najbolji mogući život i tako preko zadnjih 30 godina. Ovom tvom bih dodao da zimi često idu kod svojih stalnih gostiju malo na izlete. Ljeti gužva, ženske, uzbuđenje, zarada, ostatak godine miran život bez stresa i povremena putovanja. Po meni definicija idealnog života (iako ga ja osobno ne vodim). I u svemu tome su ostali sasvim 'normalni' i pristojni. U svakom pogledu im je dobro, toliko da jako šute o tome. Sve ostalo tipa lova faks karijera uspjeh bla bla su samo pričice.

Ali ruku na srce gotovo svi oni su rođeni tamo i to im je prirodni, naslijeđeni biznis. Što je i ok po meni, ne možemo svi sve.

Zadnje uređivanje rolandus : 23.07.2016. at 14:02.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:33   #80
Kako sad odjednom ne živiš tako? Pa cijelo vrijeme se promoviraš sa "Sunce, more, ribe, klape, turistice"... o bokte.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.