Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 22:58   #41
ovdje je najiscrpniji i najaktualniji popis svih špilova na svijetu - objavljenih i neobjavljenih plus rariteti, sa recenzijama i slikama:
http://www.aeclectic.net/tarot/cards/list.shtml
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 20:40   #42
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Kako misliš ograničen? Određene karte označavaju određene energije i mislim da je tako manje-više sa svakim deckom, samo što su neki deckovi bogatiji u simbolima, pa je za njihovu upotrebu i razumevanje potrebno mnogo veće znanje iz te oblasti.

Imaš na ovom podforumu dosta tema o tarotu - ima i dobrih linkova, pa potraži malo - možda nađeš neku korisnu informaciju.
na koji princip radi Tarot?
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:05   #43
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Kako misliš ograničen? Određene karte označavaju određene energije i mislim da je tako manje-više sa svakim deckom, samo što su neki deckovi bogatiji u simbolima, pa je za njihovu upotrebu i razumevanje potrebno mnogo veće znanje iz te oblasti.

Imaš na ovom podforumu dosta tema o tarotu - ima i dobrih linkova, pa potraži malo - možda nađeš neku korisnu informaciju.
na to sam mislila. da li neka vrsta taroth karata ima više simbola i slično....
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:30   #44
Uzmi veliku i malu arkanu, po mogučnosti anđeoske... ali postoje i ove new-age koje su lakše za protumačit u stvarnom životu... nije da ih moraš kupit... ima ih za skinuti u prekrasnim primjercima pa ih zaljepiš na karton...
 
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:37   #45
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
na koji princip radi Tarot?
Radi na principu djelovanja na kaotičan sustav entiteta iz egzoteričnih svjetova.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:41   #46
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
jel se može iz njega isčitati sve ili je ipak ograničen u nekom spektru?
Raider Waitov Tarot je ponešto uljepšan Marseille Tarot. To su bazični Taroti i nema nikakvog razloga tvrditi da je on u bilo čemu ograničen. Čak dapače, njegova univerzalnost čini ga neograničenim.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 00:17   #47
Quote:
Wicca33 kaže: Pogledaj post
Uzmi veliku i malu arkanu, po mogučnosti anđeoske... ali postoje i ove new-age koje su lakše za protumačit u stvarnom životu... nije da ih moraš kupit... ima ih za skinuti u prekrasnim primjercima pa ih zaljepiš na karton...
super. jel daš link di se to može skinut, please.
gledala sam u jednom dućanu, nema jeftinijih od 120 kn.
werterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 00:36   #48
Quote:
werterica kaže: Pogledaj post
super. jel daš link di se to može skinut, please.
gledala sam u jednom dućanu, nema jeftinijih od 120 kn.
ma daj. di to ima za kupit?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 00:06   #49
Zdravo raja.Slucajno je ovaj spil karata dospio u moje ruke.Mene zanima jesuli ovo neke tarot karte ili sta vec.Evo neke od njih...

harex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 04:11   #50
Quote:
harex kaže: Pogledaj post
Zdravo raja.Slucajno je ovaj spil karata dospio u moje ruke.Mene zanima jesuli ovo neke tarot karte ili sta vec.Evo neke od njih...

To su ciganske karte. odlična stvar za gatanje. Savršeno opisuje svakodnevne probleme svekolikog pučanstva.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 10:30   #51
Hmmm...Pa ima mozda neko upustvo na netu kak se radi sa ovim karatama???Volio bi pokusati kad ih vec imam.
harex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:18   #52
Evo mog iskustva. Potpun sam pocetnik, kupio sam Vejtov tarot i mislim da je dobar. Na onom najnizem nivou sam - postavim pitanje, izvucem jednu kartu i trazim u knjizi znacenje i mogu vam reci da i to funkcionise. Vise puta mi je ukazano na neke stvari koje su se obistinile ili imaju smisla. Ne drzim tarot u platnu niti imam bilo kakvu pripremnu radnju. Smatram to besmislenim.
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 23:38   #53
Ja nazalost nemam tu knjizicu nego samo karte
harex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:34   #54
Quote:
harex kaže: Pogledaj post
Ja nazalost nemam tu knjizicu nego samo karte
Može li ti ovaj link pomoći?

http://www.learntarot.com/





V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 20:41   #55
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Evo mog iskustva. Potpun sam pocetnik, kupio sam Vejtov tarot i mislim da je dobar. Na onom najnizem nivou sam - postavim pitanje, izvucem jednu kartu i trazim u knjizi znacenje i mogu vam reci da i to funkcionise. Vise puta mi je ukazano na neke stvari koje su se obistinile ili imaju smisla. Ne drzim tarot u platnu niti imam bilo kakvu pripremnu radnju. Smatram to besmislenim.
onda uči! http://www.tarothermit.com/cards.htm
__________________
in search of dinamic people
ninpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:05   #56
Imam Tarot, ali nemam karte

Quote:
chagljev hihot kaže: Pogledaj post
Ovo. Ovo su karte.

The Tree of Life Tarot has extremely dull artwork, unless you're an advanced student of the Qabbalah.


Kakav učenik Kabale, pa kaj im je?
Oću ih
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 18:49   #57
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Evo mog iskustva. Potpun sam pocetnik, kupio sam Vejtov tarot i mislim da je dobar. Na onom najnizem nivou sam - postavim pitanje, izvucem jednu kartu i trazim u knjizi znacenje i mogu vam reci da i to funkcionise. Vise puta mi je ukazano na neke stvari koje su se obistinile ili imaju smisla. Ne drzim tarot u platnu niti imam bilo kakvu pripremnu radnju. Smatram to besmislenim.
Waite je moj najdraži špil.

Značenja tarot karata su generalizirana, hoće reći, svaka karta ima više značenja, ovisno o tome što odgovara situaciji.

Ne vjerujem u gledanje u knjigu. Svoje tarot karte poznajem ko vlastiti dlan - njihova značenja interpretiram iz asocijacija, 'slika', koje mi padaju na pamet kad ugledam kartu.

Postoje određene situacije kad tarot može reći budućnost, ili barem jednu od mogućih budućnosti. Međutim, u takve rasprave ja ne ulazim, to je nešto što ne mogu niti želim uopće pokušati objasniti. Tarot karte služe zato da bi se neka situacija sagledala iz novog kuta.

I zato da bih ja dobila besplatne kekse i kavu kad čitam prijateljicama. Čitanje ljudima koje znaš je iznimno lako, pošto znaš što bi htjele čuti i znaš što bi za njih bilo najbolje. Na taj način one vide situaciju iz drugog kuta, a izađu vjerujući da su bile svjedokom nekakve neobične predstave moći, nekog znanja koje njima nije dostupno.

Ali to sam možda samo ja. Imam logičan um, um analitičara. Stvarima pristupam iz perspektive znanstvenika. Svojevrsni sam amater u psihologiji (ajmo to tako nazvat, jelte) i izrazito su mi zanimljive reakcije ljudi. Jako dobro 'čitam' ljude i to je nešto čime se ponosim. Zbog toga mi je tarot zanimljiv.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:31   #58
Quote:
Parva Efferus kaže: Pogledaj post
Waite je moj najdraži špil.

Značenja tarot karata su generalizirana, hoće reći, svaka karta ima više značenja, ovisno o tome što odgovara situaciji.

Ne vjerujem u gledanje u knjigu. Svoje tarot karte poznajem ko vlastiti dlan - njihova značenja interpretiram iz asocijacija, 'slika', koje mi padaju na pamet kad ugledam kartu.

Postoje određene situacije kad tarot može reći budućnost, ili barem jednu od mogućih budućnosti. Međutim, u takve rasprave ja ne ulazim, to je nešto što ne mogu niti želim uopće pokušati objasniti. Tarot karte služe zato da bi se neka situacija sagledala iz novog kuta.

I zato da bih ja dobila besplatne kekse i kavu kad čitam prijateljicama. Čitanje ljudima koje znaš je iznimno lako, pošto znaš što bi htjele čuti i znaš što bi za njih bilo najbolje. Na taj način one vide situaciju iz drugog kuta, a izađu vjerujući da su bile svjedokom nekakve neobične predstave moći, nekog znanja koje njima nije dostupno.

Ali to sam možda samo ja. Imam logičan um, um analitičara. Stvarima pristupam iz perspektive znanstvenika. Svojevrsni sam amater u psihologiji (ajmo to tako nazvat, jelte) i izrazito su mi zanimljive reakcije ljudi. Jako dobro 'čitam' ljude i to je nešto čime se ponosim. Zbog toga mi je tarot zanimljiv.
kad kažeš "svoje", misliš li na one koje si sama napravila?
mislim da je to prijeko nužno za baratanje tarotom,
jer se ne može precizno iščitati iz tuđe nesvijesti bilo kakav podatak.
vlastite karte-vlastita nesvijest. jedino ovako ova stvar funkcionira;
to je ako pričamo o upotrebi a ne o svrsi tarota.
tarot je, kako sam već davno objasnio, legomonizam, stoga
nije sredstvo za babe vračare niti za intelektualce
ali to ne znači da nije potrebno detaljno izučavanje.
ovaj link koji je ninpo postao je izvrstan za početnike i za napredne.
da "se malo osvijesti" 21 duhovno stanje,
jedino u kojemu mogu biti čovjek vrag i luda.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 14:01   #59
Quote:
Parva Efferus kaže: Pogledaj post
Značenja tarot karata su generalizirana, hoće reći, svaka karta ima više značenja, ovisno o tome što odgovara situaciji.
Apsolutno. A i ovisi o tome kakve su ostale karte pored nje, na kojim pozicijama ...

Quote:
Parva Efferus kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem u gledanje u knjigu. Svoje tarot karte poznajem ko vlastiti dlan - njihova značenja interpretiram iz asocijacija, 'slika', koje mi padaju na pamet kad ugledam kartu.
Tako nekako funkcionira i kod mene, no nije na odmet znati i znacenje karata i prouciti literaturu.

Quote:
Parva Efferus kaže: Pogledaj post
Postoje određene situacije kad tarot može reći budućnost, ili barem jednu od mogućih budućnosti. Međutim, u takve rasprave ja ne ulazim, to je nešto što ne mogu niti želim uopće pokušati objasniti. Tarot karte služe zato da bi se neka situacija sagledala iz novog kuta.
Sagledavanje situacije u sadasnjosti i te iste situacije iz drugih kuteva i je smisao tarota, a ne gatanje/gledanje u buducnost (sto ne znaci da karte to ne mogu ).

Quote:
Parva Efferus kaže: Pogledaj post
I zato da bih ja dobila besplatne kekse i kavu kad čitam prijateljicama. Čitanje ljudima koje znaš je iznimno lako, pošto znaš što bi htjele čuti i znaš što bi za njih bilo najbolje. Na taj način one vide situaciju iz drugog kuta, a izađu vjerujući da su bile svjedokom nekakve neobične predstave moći, nekog znanja koje njima nije dostupno.

Ali to sam možda samo ja. Imam logičan um, um analitičara. Stvarima pristupam iz perspektive znanstvenika. Svojevrsni sam amater u psihologiji (ajmo to tako nazvat, jelte) i izrazito su mi zanimljive reakcije ljudi. Jako dobro 'čitam' ljude i to je nešto čime se ponosim. Zbog toga mi je tarot zanimljiv.
Vrlo slicno iskustvo imam i ja kad citam prijateljima, no priznajem da ih "ne stedim" i kazem im ono sto vidim, bez obzira sta vidim.
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 14:04   #60
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
kad kažeš "svoje", misliš li na one koje si sama napravila?
mislim da je to prijeko nužno za baratanje tarotom,
jer se ne može precizno iščitati iz tuđe nesvijesti bilo kakav podatak.
vlastite karte-vlastita nesvijest. jedino ovako ova stvar funkcionira;
to je ako pričamo o upotrebi a ne o svrsi tarota.
tarot je, kako sam već davno objasnio, legomonizam, stoga
nije sredstvo za babe vračare niti za intelektualce
ali to ne znači da nije potrebno detaljno izučavanje.
ovaj link koji je ninpo postao je izvrstan za početnike i za napredne.
da "se malo osvijesti" 21 duhovno stanje,
jedino u kojemu mogu biti čovjek vrag i luda.
Ne znam koliko je "prijeko nuzno" napraviti svoje karte (iako ne bi bilo lose), no ako se poznaju osnove tarota nije vazno kojim kartama se covjek koristi.
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.