Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2017., 14:07   #221
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nije valjda rastava roditelja jedino loše što se djeci u životu dogodi.
naravno da nije. ja sam ionako mišljenja da roditelji UVIJEK i OBAVEZNO sjebu svoju djecu - na ovaj ili onaj način, htjeli ili ne htjeli. i to je normalno jer roditeljstvo ne dolazi uz priručnik.

samo ne znam nikoga kome je bilo baš onako SVEJEDNO hoće li se roditelji razvesti ili ne - ima ih koji su takav scenarij priželjkivali, ima ih koji nisu... ima ih kojima je bilo teško, ima ih kojima je laknulo...

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ovdje je svako na grudobranu svog izbora.
upravo to.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:29   #222
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Postoji li ovdje uopće itko čiji se roditelji nisu trebali rastati?!
Pa kaj je brak takav mrak?
Evo moji
U braku su i danas, i nije da se ne svađaju, al su im svađe smiješne više nego ozbiljne. Jedan bez drugog bi se valjda posušio

Nisam zagovornik ostajanja u braku u kojem ne štima, dapače.
No da se može puno toga naučiti iz dobrih brakova - može! Ako ništa drugo, ostavili su mi u nasljeđe to da "očekujem" dobar odnos prema sebi (kao tata prema mami) i ne pristajem na manje. Odlazim kad to nemam. Isto i dajem.
Vidiš po njima (njemu) da na svijetu ima dobrih muškaraca, pa zašto živjet s nekim tko to nije.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:52   #223
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Evo moji
U braku su i danas, i nije da se ne svađaju, al su im svađe smiješne više nego ozbiljne. Jedan bez drugog bi se valjda posušio

Nisam zagovornik ostajanja u braku u kojem ne štima, dapače.
No da se može puno toga naučiti iz dobrih brakova - može! Ako ništa drugo, ostavili su mi u nasljeđe to da "očekujem" dobar odnos prema sebi (kao tata prema mami) i ne pristajem na manje. Odlazim kad to nemam. Isto i dajem.
Vidiš po njima (njemu) da na svijetu ima dobrih muškaraca, pa zašto živjet s nekim tko to nije.
Interesantno kako to ogranicavas na muskarce...na svijetu ima dobrih i zena i dobrih muskaraca
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:52   #224
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Interesantno kako to ogranicavas na muskarce...na svijetu ima dobrih i zena i dobrih muskaraca
Vjerojatno sto su moj izbor muskarci jbga zene me ne zanimaju za suzivot
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:59   #225
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Postoji li ovdje uopće itko čiji se roditelji nisu trebali rastati?!
Pa kaj je brak takav mrak?

Kad čitam i slušam neke priče (pogotovo starije generacije)...Ispada da je brak (bio) najgore zlo ikada.
I moji i muževi i moji ujko i ujna, tetak i teta. Nije im uvijek bilo med i mlijek i cvjetale ruže, al otkad znam za sebe uvijek su skupa išli kroz sve muke i uživali u onim dobrim danima Zapravo imam jako puno skladnih brakova oko sebe, mislim nikad ne znaš što se događa unutar 4 zida nečije sobe, ali hrpu vremena provedeš s tim ljudima i nikad ne bi rekla bolje bi im bilo da se razvedu. Svi imaju lijepe obitelji i ok živote. Valjda splet sreće i okolnosti Zapravo osobno znam jako malo razvedenih parova da su mi bliski, imam poznanika, ali ne mogu suditi je li im bilo podnošljivo ili ne u braku, očito nije.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 09:30   #226
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo i istinito - ali, ljude u takva stanja, takve frazetine i takve odluke nerijetko guraju upravo psiholozi dodvoravajućim floskulama o tome kako je sretan roditelj dobar/bolji roditelj - što je, doduše, istina, ali istina na razini "bolje biti lijep i bogat nego ružan i siromašan" - pa onda roditelji krenu intenzivno raditi na svojoj sreći. Jer su im to, kao, rekli psiholozi. Koji su, doduše, mislili nešto posve drugo, ali nećemo sad cjepidlačiti.

A 'ko jebe djecu dok se do te roditeljske sreće, jelte, ne dođe.

Ma gluposti, sta znaju ti psiholozi sa dekadentnog i razvratnog zapada. New age frizeraj psihologija koja je dovela do potpunog kolapsa obitelji i pravih vrijednosti.
Treba slusati i upijati sto govori Kosic ili Markic, to su prave istinske vrijednosti po kojima treba zivjeti.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 12:22   #227
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ma gluposti, sta znaju ti psiholozi...
promaknuo ti je vrlo bitan dio (kad napišem PROMAKNUO, mislim - namjerno izignorirao):

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jer su im to, kao, rekli psiholozi. Koji su, doduše, mislili nešto posve drugo...
volim kad se ljudi prave da nikakva sredina između “psiholozi” i “Košić” ne postoji. NOT.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 12:38   #228
To sto je neko pre nekiliko stotina i vise godina odlucio da su nesto ''porodicne vrednosti'', ne znaci da one to zaista i jesu!
Ne bi valjalo da se nista od tada ne promeni!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 03:26   #229
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Strogo kuhanje i posteljina
I vozim ga po svijetu jer imam najbolji auto od svih njih, pa kad ga odvezem pred školu onda mu je to fora.
Inače...jok.
I nemaš baš nikakvih emocija prema njemu? Iako se trudiš da ti nemaš ( jer za emocije ima mamu i tatu), možda on ima? Jesi ikada razmišljala o tome?
Gwendolinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:03   #230
Quote:
Gwendolinne kaže: Pogledaj post
I nemaš baš nikakvih emocija prema njemu? Iako se trudiš da ti nemaš ( jer za emocije ima mamu i tatu), možda on ima? Jesi ikada razmišljala o tome?
Ima toliko koliko mu treba da mu je ugodno u mom društvu.
Ja emocija baš i nemam, kao i prema svakom drugom djetetu na kraju krajeva.
Napraviti ću sve da mu bude lijepo kad je kod nas i to je to.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:54   #231
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ima toliko koliko mu treba da mu je ugodno u mom društvu.
Ja emocija baš i nemam, kao i prema svakom drugom djetetu na kraju krajeva.
Napraviti ću sve da mu bude lijepo kad je kod nas i to je to.
Ne znam, mislim da bi meni smetalo dijete mog muža da on ima svoju djecu otprije, a ja ne. Ok, koliko sam pohvatala to kod tebe nije slučaj... Samo kažem.

Da ja imam dijete/djecu otprije, prihvatila bi ziher bolje njegovo dijete kad smo u istom čušpajzu, ali u slučaju da samo on ima djecu otprije, a ja ne.... Njah... -.-
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:28   #232
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Ne znam, mislim da bi meni smetalo dijete mog muža da on ima svoju djecu otprije, a ja ne. Ok, koliko sam pohvatala to kod tebe nije slučaj... Samo kažem.

Da ja imam dijete/djecu otprije, prihvatila bi ziher bolje njegovo dijete kad smo u istom čušpajzu, ali u slučaju da samo on ima djecu otprije, a ja ne.... Njah... -.-
Ja imam svoje i on svoje. Jedan od najvaznijih pravila su mi bili nakon razvoda da slijedeci mora imati svoje jer ne mozemo funkcionirati po meni ako nismo u istom polozaju...pogotovo sto ja nisam ni u najludjim snovima zeljela vise radjati djecu. Isto kao i ti...smatram da bi svi trebali imati pravo na prve sanse sa partnerima...a tek ako se to izjalovi ulaziti u veze sa ljudima koji imaju djecu iz bivsih veza i brakova.
Isto tako se grozim scenarija moja djeca...tvoja djeca ....pa onda nasa djeca.
Kurslus!!
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:32   #233
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Isto tako se grozim scenarija moja djeca...tvoja djeca ....pa onda nasa djeca.
Kurslus!!
Jedan likson mi je pričao da ima jednog frenda s tom kombinacijom. Ona dvoje iz prvog braka, on dvoje iz drugog braka i zajedno sinčića. I da je poprilično bučno kad se svi okupe na roštilj.

Ali i to mi je fer s obzirom da znam primjer gdje je supruga umrla, ostao čovjek s dvoje djece i našao si curu, nevinu, napumpao ju, oženili se i još ju baš i ne poštuje, on nema love ni super plaću ni karijeru, ni srednju nije završio, ona ima četverogodišnju, ona se brine o njegovo dvoje otprije i njemu je to normalno. Ne znam kak se zaljubila u takvog, a valjda i ona sama kuži da je itekako pogriješila. -.-
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:28   #234
Nije ista startna pozicija svakoj drugoj zeni. Razlika je ako si druga nakon nekog vremena nakon razvoda, a ako si druga koja "sudjeluje" u razvodu.
E sad jel jedna slobodna zena, koja nema nista iza sebe osim veza, zbog ljubav treba sve to izdrzati?
Ima takvih iskustava?
Bubica ljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:53   #235
Quote:
Bubica ljubica kaže: Pogledaj post
Nije ista startna pozicija svakoj drugoj zeni. Razlika je ako si druga nakon nekog vremena nakon razvoda, a ako si druga koja "sudjeluje" u razvodu.
E sad jel jedna slobodna zena, koja nema nista iza sebe osim veza, zbog ljubav treba sve to izdrzati?
Ima takvih iskustava?
Ima. Bila sam povod razvodu, nakraju je sve dobro proslo, ne prate nas nikakvi duhovi proslosti niti nesto "izdrzavam", imam brak ko i svaki drugi valjda. Vjerojatno sam medju rijetkima kojima je s obz na okolnosti tako ispalo.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:06   #236
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ima. Bila sam povod razvodu, nakraju je sve dobro proslo, ne prate nas nikakvi duhovi proslosti niti nesto "izdrzavam", imam brak ko i svaki drugi valjda. Vjerojatno sam medju rijetkima kojima je s obz na okolnosti tako ispalo.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Lijepo za cuti. Ipak nije sve tako crno. A ima i djecu iz prethodnog braka?
Bubica ljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:24   #237
Quote:
Bubica ljubica kaže: Pogledaj post
Lijepo za cuti. Ipak nije sve tako crno. A ima i djecu iz prethodnog braka?
Ima 1 i nasih 2, zivimo svi skupa.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.