Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 13:51   #21
Snow Fairy ja sam bila malo brzopleta, treci embrijbse prestao razvijat.Nisam na to ni racunala.
Tako da smo sad vratili ova 2 malca.
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 14:14   #22
HSG pretpostavljam da ću morati obaviti, gdje je najbolje ići? Pretpostavit ću da se preko hzzo-a čeka dugo.
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:29   #23
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
HSG pretpostavljam da ću morati obaviti, gdje je najbolje ići? Pretpostavit ću da se preko hzzo-a čeka dugo.
Evo da vas i ja pozdravim, mi smo upravo skupili sve papire, pa idemo 15.03. na sljedeće konzultacije za MPO u Vinogradsku.

U Vinogradskoj nisam nikako mogla doći na red jer rade samo 2 HSGa tjedno, 2 mjeseca za redom sam zvala i rekli su mi neka nazovem sljedeći mjesec, pa mi se više nije dalo čekati.

Išla sam ovdje privatno.

http://www.ginekologija-vukovic.hr/

I OK mi je bilo.

Pretraga bi bila gotovo bezbolna da mi se nije nešto otkrilo - ispalo je da imam blok pred maternicom - nekakvo tkivo koje je doktor odmah odstranio, nakon toga je prohodnost bila super. Rekao mi je da je lako moguće da radi toga nismo uspijevali zatrudnjeti, (premda nije nam ni spermio baš sjajan).

Preporuka za doktora Vukovića i nemoj se niti malo bojati, ukoliko je sve OK, doslovno manje boli od nespretnog papa testa.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:30   #24
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
HSG pretpostavljam da ću morati obaviti, gdje je najbolje ići? Pretpostavit ću da se preko hzzo-a čeka dugo.
noup! brzo si na redu preko hzzo-a, ako su ti nalazi briseva uredni već sljedeći ciklus možeš, ako si u mpo. A privatno koliko sam čula cijene se kreću oko 1200kn.
Ja sam čekala 1 ciklus samo zato jer su Božić i Nova bili taj ciklus, u KBC Rijeka.
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:31   #25
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
HSG pretpostavljam da ću morati obaviti, gdje je najbolje ići? Pretpostavit ću da se preko hzzo-a čeka dugo.
Julanna, napisala si da si početnik. Da li ste radili išta od nalaza tipa spermiogram, spolni hormoni treći dan ciklusa, TSH i antitijela štitnjače? Mislim da su to osnove od kojih se polazi. Ne znam jesam li što zaboravila. Davno je to bilo kad sam ja krenula mpo vode. Uputnice za sve to ti može dati tvoj ginić. Što se tiče HSG-a moraš krenuti na konzultacije s MPo dr. ,tj. odabrati kliniku u koju želiš ići. Jesi to već napravila? Nakon što se utvrdi prohodnost jajnika i na temelju nalaza spermiograma određuje se postupak u koji ideš.Ako je sve ok ideš na insemenacije, ( mene nisu tjerali na ciljane odnose,iako sam ja to pokusavala par puta privatno, prije odlazka na mpo konzultacije,ali ništa od toga). U slučaju neuspjeha sljede dva prirodna, pa tek onda stimulirani postupci.
Lena,i Snelly,, kod mene je sve uvijek bilo savršeno, od spermiograma, broja dobivenih stanica, oplodnja samo s ivf,( nije bilo potreba raditi ics) uvijek lijepi broj "savršenih" blastocisti ili treći dan prekrasnih osmostančnih embrija, odličan endometrij i uspjelo tek iz 8. transfera. A netko s fragmentiranim i tzv "lošim" embrijem, uspije iz prve. Tako da za mene nema ni loših ni dobrih embrija.svaki ima šansu se implatirati. (A tko zna kakvi smo mi embriji bili. Sigurno nismo bili svi savršeni pa smo se rodili- to je izjava jednog mpo-doktora.) Zadnji put su mi rekli da su 4 blastociste prekrasne ( od ukupno njih 7), dvije su mi vratili, s tim da je jedna bila toliko velika da su morali mijenjati kateter,jer nije mogla proći kroz onaj koji inače koriste. Biologica rekla da rijetko kad viđaju tako velike embrije. Baš se izrazila tim riječima. Primio se samo jedan, možda baš nije taj veliki, ali ja i moj muz se pravimo da je, i već zezamo na njegov račun, da ćemo morati kupiti veći krevetić iogromna kolica!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:34   #26
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Evo da vas i ja pozdravim, mi smo upravo skupili sve papire, pa idemo 15.03. na sljedeće konzultacije za MPO u Vinogradsku.

Išla sam ovdje

http://www.ginekologija-vukovic.hr/

I OK mi je bilo.

Pretraga bi bila gotovo bezbolna da mi se nije nešto otkrilo - ispalo je da imam blok pred maternicom - nekakvo tkivo koje je doktor odmah odstranio, nakon toga je prohodnost bila super. Rekao mi je da je lako moguće da radi toga nismo uspijevali zatrudnjeti, (premda nije nam ni spermio baš sjajan).

Preporuka za doktora Vukovića i nemoj se niti malo bojati, ukoliko je sve OK, doslovno manje boli od nespretnog papa testa.
Cajna! a pitala sam se gdje si ti nestala, i evo i tebe tu
Nadam se da ćeš uspijeti sad kad ste riješili taj "blok"
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:37   #27
Lea13 čitala sam te tu malo baš u vrijeme kad ti je uspijelo. i baš baš mi je drago I hvala ti na ovom postu i ohrabljenju
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:38   #28
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
Cajna! a pitala sam se gdje si ti nestala, i evo i tebe tu
Nadam se da ćeš uspijeti sad kad ste riješili taj "blok"
Hvala ti, i ja se nadam. Da sam barem prije otišla na taj HSG, s obzirom da pokušavamo već skoro 2 godine.
Iskreno, da imam ovu pamet, vć bih nakon 3 mjeseca pokušavanja išla na kompletne pretrage i ne bih slušala savjete tipa "opusti se", "doći će u najbolje vrijeme" i slično.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:46   #29
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Hvala ti, i ja se nadam. Da sam barem prije otišla na taj HSG, s obzirom da pokušavamo već skoro 2 godine.
Iskreno, da imam ovu pamet, vć bih nakon 3 mjeseca pokušavanja išla na kompletne pretrage i ne bih slušala savjete tipa "opusti se", "doći će u najbolje vrijeme" i slično.
A da, isto i ja...a što kad si mislimo, pa nije do nas, biti će...a kad ono čorak, i meni se 3 god produžilo i eto me sad na ivf, a mislila sam da mi to nikad neće trebati a sad je to jedino kako mogu ostat trudna
Mrzim to " OPUSTI SE" kao da smo daske u krevetu pa se neznamo opustiti
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:50   #30
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
A da, isto i ja...a što kad si mislimo, pa nije do nas, biti će...a kad ono čorak, i meni se 3 god produžilo i eto me sad na ivf, a mislila sam da mi to nikad neće trebati a sad je to jedino kako mogu ostat trudna
Mrzim to " OPUSTI SE" kao da smo daske u krevetu pa se neznamo opustiti

A da, ne kuže ljudi koji to nisu prošli, šta ćeš.

U kojoj si sad fazi točno s IVFom?
Inseminacije niste ni išli?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:55   #31
Na hsg sam isla u polikliniku skvorc. 900kn. Nazvala na 1dc i dogovorila za 10dc termin. Mogli su i prije al moje menge traju nekad i 8 dana pa sam rade sto kasnije isla.
Sama pretraga mi je bila potpuno bezbolna. Niti neugode niti pritiska,nista. Jajovodi savrseno prohodni.
Doktor je bio jako njezan,stalno me ispitivao dal kaj boli,sve mi je pokazivao na ekranu,di je kontrast,kaj se desava... ma milina

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:55   #32
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
A da, ne kuže ljudi koji to nisu prošli, šta ćeš.

U kojoj si sad fazi točno s IVFom?
Inseminacije niste ni išli?
ne nismo išli na inseminacije jer se na hsg-u ustanovilo da ni na jednom jajovodu kontrast na kraju nemože proć pa su me odma stavili na ivf i sad sam u četvrtak imala prvi transfer iz prirodnog ciklusa, pa sam sad u čekanju bete
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:56   #33
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
Lea13 čitala sam te tu malo baš u vrijeme kad ti je uspijelo. i baš baš mi je drago I hvala ti na ovom postu i ohrabljenju
Nema na čemu, lena. Govorim iz iskustva. Znam žene kojima je uspjelo iako su im dr. davali male šanse. Znam i kako je teško sve to prolaziti, i ja sam nakon sedam godina pokušavanja, i toliko postupaka ( iako kad realno sagledam, to i nije neki veliki broj postupaka, ima žena kojima je i kasnije uspjelo)samo tražila nekog, bilo na forumu, bilo u čekaoni kad bi razgovarala s drugim curama,tko će mi reći da je njemu napokon uspjelo iz X puta pokušaja. Samo s vremenom sam ja postajala ona s više postupaka od drugih, pa me to malo bacalo u bed. Ali kad bi čula neku pozitivnu priću nakon većeg broja pokušaja,to mi je davalo snagu da nastavim dalje. I većina ljudi koja ne odustane, na kraju uspije. Znam ljude koji nisu uspjeli, ali su odustali u vrlo ranoj fazi, iako se njima činilo da su došli jako daleko, jer stvarno je ovo teško podnositi, i puno toga moraš posložiti u glavi. I zato cure, ne odustajte. Uspjet će jednom!
Nadam se da će to uskoro biti i jedna od vas betočekalica! SREEETNO!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:58   #34
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
Na hsg sam isla u polikliniku skvorc. 900kn. Nazvala na 1dc i dogovorila za 10dc termin. Mogli su i prije al moje menge traju nekad i 8 dana pa sam rade sto kasnije isla.
Sama pretraga mi je bila potpuno bezbolna. Niti neugode niti pritiska,nista. Jajovodi savrseno prohodni.
Doktor je bio jako njezan,stalno me ispitivao dal kaj boli,sve mi je pokazivao na ekranu,di je kontrast,kaj se desava... ma milina

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
blago tebi ja još imam noćne more koliko me boljelo. A to sve ovisi i o prohodnosti i o doktoru. Nije da je moj bio grub, super je bio, nego su moji neprohodni i nisam popila nikakvu tabletu prije...
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:01   #35
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
ne nismo išli na inseminacije jer se na hsg-u ustanovilo da ni na jednom jajovodu kontrast na kraju nemože proć pa su me odma stavili na ivf i sad sam u četvrtak imala prvi transfer iz prirodnog ciklusa, pa sam sad u čekanju bete
woooooow!
Ajde pratim dalje i držim fige da se upelca.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:05   #36
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
blago tebi ja još imam noćne more koliko me boljelo. A to sve ovisi i o prohodnosti i o doktoru. Nije da je moj bio grub, super je bio, nego su moji neprohodni i nisam popila nikakvu tabletu prije...
Istina.
Moji su skroz prohodni ali doktor je isao polako,nista forsirao,preko pola sata je trajalo.

Oces ti piskit test prije bete?

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:12   #37
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
Istina.
Moji su skroz prohodni ali doktor je isao polako,nista forsirao,preko pola sata je trajalo.

Oces ti piskit test prije bete?

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
Apsolutno da hoću , tko će čekati betu 3 tjedna.
Trebala bi dobiti 13.3. a test ću raditi 15. ili 16-og ako ne dođe M
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:27   #38
hvala svima na odgovorima, možda malo trčim pred rudo, tek idem na konzultacije ali valjda da se malo prirpemim
lea13 hvala ti na opširnom odgovoru, mi tek idemo na konzultacije, iza mene su 2 spontana, obe trudnoće su došle u drugom mjesecu pokušavanja. E sada, drugu trudnoću sam morala na kiretažu 24.1.2014te i od tada ništa doslovno 3 godine. Bila kod ginekologa u 10om mj, papa test ok, briseve imam stare, u sklopu obrade nakon 2gog spontanog, štitinjača je ok, spolne hormone sam vadila estrogen i progesteron prije 3 godine, isto sve bilo ok. Muž je tek naručen na spermio. U svakom slučaju uz pokazuje ovulacije, ginekologica kaže da ne može objasniti što se dogodilo nakon te kiretaže..Uglavnom eto me tu di jesam
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:28   #39
Lena, ako koristiš progesteron postoji velika šansa da ti menga neće doći sama od sebe. Ne možeš se sad ravnati po svom ciklusu Meni je (do zadnjeg postupka) uvijek menga došla 3-4 dana od prestanka terapije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:50   #40
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
hvala svima na odgovorima, možda malo trčim pred rudo, tek idem na konzultacije ali valjda da se malo prirpemim
lea13 hvala ti na opširnom odgovoru, mi tek idemo na konzultacije, iza mene su 2 spontana, obe trudnoće su došle u drugom mjesecu pokušavanja. E sada, drugu trudnoću sam morala na kiretažu 24.1.2014te i od tada ništa doslovno 3 godine. Bila kod ginekologa u 10om mj, papa test ok, briseve imam stare, u sklopu obrade nakon 2gog spontanog, štitinjača je ok, spolne hormone sam vadila estrogen i progesteron prije 3 godine, isto sve bilo ok. Muž je tek naručen na spermio. U svakom slučaju uz pokazuje ovulacije, ginekologica kaže da ne može objasniti što se dogodilo nakon te kiretaže..Uglavnom eto me tu di jesam
Jesi u sklopu obrade nakon spontanog radila čimbenike trombofilije i prošireni koagulogram? Ako nisi traži da i to obaviš. To se obično radi nakon više spontanih ili više neuspjeha u mpo postupcima, pa sam i ja išla. Našli neke mutacije,za koje ni sami nisu sigurni da li utječu ili ne, ili u kojoj mjeri, ali sam počela piti s piti andol 100, svaki dan i šest mjeseci nakon toga se kod mene nešto počelo događati. Prv sam ostala prirodno trudna( nakon7 godina,ali bila vanmaternična), pa sam imala biokemijsku a poslije toga uspješan postupak. Sad je li to slučajnost ili nije, ne znam. Ja vjerujem da mi je andol pomogao.
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.