Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2015., 19:14   #6361
2,3,4,5,6,1, tak bi ja gledao.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 30.04.2015., 12:56   #6362
To je rangirano po proizvođaču profila? U dućanu su mi savjetovali obavezno low e staklo, iako je to sjeverna soba gdje nikad ne dolazi sunce, i s obzirom na jaki vjetar samo profile s tri brtve. Da li su u pravu? Po tome je najbolja ponuda 2, a osim nje može još samo Salamander. Vidim da si rangirao Rehau s 2 brtve bolje nego Salamander? Što misliš o tom savjetu o brtvama? Isto imam pitanje i za aluminij. Uz ove prozore uzimamo i klizne stijenke od aluminija, u ponudama su isključivo Feal, Široki brijeg i AluK čini mi se iz Italije. Feal je značajno skuplji. Kako mijenjam stolariju samo jednom u životu, neću štediti na tome, pa naginjem ovoj skupljoj opciji, ali ne bih htjela niti da me opelješe. Da li je Feal dobar proizvođač, isplati li se njega uzeti?
fkk is offline  
Old 30.04.2015., 13:51   #6363
Po općenitoj kombinaciji kvalitete plastike/okova sam to rangirao, kako bih ja to sumirano gledao.

Oko tkzv. "treće brtve" tj. srednje brtve (mitteldichtung na njem.) stavovi su oprečni i "lome se koplja", po meni i još mnogima je to nepotrebni proser, navlakuša, al ok.

Kod alu ti je Schüco vrh, #1 u svijetu, al je j skup, najskuplji, no probaj kod nekog zatražit i tu ponudu pa vidi di si u odnosu na Feal.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 30.04.2015., 14:58   #6364
Radi li tko u Hrvatskoj sa ovakvim profilima?
Za 32,6m2 prozora na kući mi Njemci traže 10300€ + prijevoz + ugradnja.
viz is offline  
Old 03.05.2015., 00:14   #6365
Ne znam dal je ovo pravo mjesto za pitati al da probam...

Imamo pvc stolariju, bijele boje, klupčice su limene isto bijele boje...i na jednoj klupčici su se sad pojavile diskoloracije, slučajno sam skužila tijekom pranja prozora - to ne ide dole od čega to dođe, ribala sam sa čarlijem ali ništa...ova klupčica je s prozora na katu pa ću ju jedino ja gledati i jedino će mene smetati ali bi bilo dobro znati da li se to može spriječiti, ne bi htjela da mi se i ostale klupčice unište...
SubSV is offline  
Old 06.05.2015., 10:11   #6366
Pozdrav, molim pomoć oko alu stolarije. U zgradi ćemo uskoro mijenjati prozore u hodniku, a kako je zgrada u zaštićenoj zoni ne smije ići PVC već isključivo alu ili drvo.

Trenutni prozori su drveni, truli do zla boga, mehanizmi potrgani ili su se zapekli u drvo i to je sve jednom riječju - katastrofa.

Ulica nije bučna, strana je sjeverna tako da nikad u nju ne lupa sunce, a hodnik nije grijan. Sve to naglašavam da dam do znanja da nije potrebno neko ludo troslojno staklo s plinom i ne znam čime. Treba nam nešto što je novo, trajno, lijepog izgleda i da radi odnosno da se prozori normalno mogu otvarati. I da se može izraditi (obojati?) u nestandardne boje jer se mora sačuvati izgled starih prozora, a oni su plavo-bijeli.

Cijena je naravno jedan od ključnih faktora u priči jer je 10 relativno velikih prozora što, ako će biti prevelik zalogaj za stanare, jednostavno neće proći.

Molim nekakav grubi prijedlog što odabrati te preporuku izvođača. Ako treba stavim kotiranu sliku prozora.

Hvala! :klap:
zag0 is offline  
Old 06.05.2015., 12:14   #6367
Treba mi još informacija o alu stolariji. Tražila sam ponudu i za Schuco kliznu stijenu ali je to ipak van mojih financijskih mogućnosti. Muči me prvenstveno kako da znam koja ponuda je bolja, kad kod aluminija ne znam što uopće uspoređivati? Svi mi nude samo dva profila: Feal termo 120 ili Aluk PC70 slide tt. Ovaj Aluk je puno (duplo) jeftiniji od Feala pa me je to u startu odbilo jer ne želim uzeti neko smeće. Ipak za stolariju dajem jako puno love. Ovaj aluk profil uopće ne mogu pronaći na njihovim stranicama. Da li je Aluk inače duplo jeftiniji od Feala ili mi ovdje nude aluk profil niže klase, a ovaj Feal više? Uglavnom, da možete birati između dva profila iste klase, od ta dva različita proizvođača, kojeg proizvođača bi uzeli? I najvažnije pitanje: zašto?
fkk is offline  
Old 07.05.2015., 15:03   #6368
Opet ja s PVC-om i traženjem usporedbi i mišljenja.


Dvoumim se između:

- Kommerling eleganz 5-komorni i 2 brtve, okov GU protuprovalni sa međuprozračivanjem, garancija 5 godina na sve (KMS stolarija) i
- TROCAL 5 komora i 2 brtve, okov MACO, garancija 5 na profile, 2 na okove i stakla (Sencon)

Karakteristike iste: 4x16x4 LOW-e, + argon , koeficijenti provodljivosti topline isti.

Razlika u cijeni je cca 2000 HRK (Kommerling je skuplji). Da li vrijedi te razlike ili je to više manje isto?
Nisam prošla cijeli ovaj topic, no dosta toga jesam. Vidjela sam da je prije par godina Kommerling bio u boljoj klasi od Trocal-a, no sada su istoj Grupi (?). Ja sam više za prvi barem zbog duže garancije na sve.

Hvala unaprijed na komentaru!
becky bloomwood is offline  
Old 08.05.2015., 11:43   #6369
Molila bih Vas za pomoć. Ovih dana se trebamo odlučiti za ugradnju prozora u Osijeku, pokupili smo nekoliko ponuda pa me zanima sljedeće. Mogu li se stanovi prijaviti na natječaj fonda za zaštitu okoliša i poboljšanja energetske učinkovitosti?
Druga stvar je što dosta malo znam o pvc prozorima, iako puno više nego prije nekoliko dana pa me zanima sljedeća ponuda koju sam dobila i koja je osjetno jeftiniji od drugih, u čemu je kvaka osim što profili nisu od neke renomiranije tvrtke. Naime, imamo gradsko grijanje i cijena je preko zime oko 400kn. Ovo ljeto ugrađujemo svi razdjelnike na radijatore. Želim prozore koji zadovoljavaju uvjek manje ili jednako 1,4 ono, gubitku energije koliko se traži za kontinentalnu Hrvatsku ukoliko se stanovi mogu prijaviti za to i da prozori budu ok, ne ništa posebno nego čisto da mi nakon ugradnje njih i razdjelnika ne bude grijanje basnoslovno skuplje u odnosu na recimo 2000kuna skuplju ponudu. Prozori su s južne strane većinom, a sa sjeverne par malih koji su zbog specifičnog izgleda zgrade dodatno zaštićeni. Ponuda glasi ovako:
PROFILI: HAMMER PLAST S72 SERIES
BOJA: bijelo
ISPUNA: panel PVC bijeli 24mm
IZO troslojno 4-10-4-10-4 low-e
ROLETE: dvodjelna roleta 2g- bIJELO
LAMELE: PVC lamela (894080)

Znam da to definitivno nije najbolja opcija ali je u rangu 13tisuća kuna za 2trokrilna i 2dvokrilna mala prozora, plus rolete.
Molim vas tko mi može malo pomoci, meni ni 13tisuca nije mali novac ako cu morat za 5 godina mjenjati, nije ni to rješenje. Hvala!
Magegodess is offline  
Old 09.05.2015., 08:27   #6370
Quote:
Magegodess kaže: Pogledaj post
Molila bih Vas za pomoć. Ovih dana se trebamo odlučiti za ugradnju prozora u Osijeku, pokupili smo nekoliko ponuda pa me zanima sljedeće. Mogu li se stanovi prijaviti na natječaj fonda za zaštitu okoliša i poboljšanja energetske učinkovitosti?
Druga stvar je što dosta malo znam o pvc prozorima, iako puno više nego prije nekoliko dana pa me zanima sljedeća ponuda koju sam dobila i koja je osjetno jeftiniji od drugih, u čemu je kvaka osim što profili nisu od neke renomiranije tvrtke. Naime, imamo gradsko grijanje i cijena je preko zime oko 400kn. Ovo ljeto ugrađujemo svi razdjelnike na radijatore. Želim prozore koji zadovoljavaju uvjek manje ili jednako 1,4 ono, gubitku energije koliko se traži za kontinentalnu Hrvatsku ukoliko se stanovi mogu prijaviti za to i da prozori budu ok, ne ništa posebno nego čisto da mi nakon ugradnje njih i razdjelnika ne bude grijanje basnoslovno skuplje u odnosu na recimo 2000kuna skuplju ponudu. Prozori su s južne strane većinom, a sa sjeverne par malih koji su zbog specifičnog izgleda zgrade dodatno zaštićeni. Ponuda glasi ovako:
PROFILI: HAMMER PLAST S72 SERIES
BOJA: bijelo
ISPUNA: panel PVC bijeli 24mm
IZO troslojno 4-10-4-10-4 low-e
ROLETE: dvodjelna roleta 2g- bIJELO
LAMELE: PVC lamela (894080)

Znam da to definitivno nije najbolja opcija ali je u rangu 13tisuća kuna za 2trokrilna i 2dvokrilna mala prozora, plus rolete.
Molim vas tko mi može malo pomoci, meni ni 13tisuca nije mali novac ako cu morat za 5 godina mjenjati, nije ni to rješenje. Hvala!


Nije ni čudo da je osjetno jeftinije kad su profili lošiji od ostalih.......
__________________
Mislim, mislim, a nikako da smislim
staklić is offline  
Old 09.05.2015., 12:12   #6371
Samo se zgrade/kuće mogu prijaviti na natječaj. Stanovi zasad ne.
Cijena prozora nije u nekoj velikoj koleraciji sa toplinskim gubicima. Veća je koleracija cijene sa izgledom i kvalitetom izvedbe prozora. A usto su i prozori male kvarature prema vanjskoj ovojnici, pa i malo utječe njihovo poboljšanje na potrebu za grijanjem. Bitna je toplinska izolacija ovojnice i dobro bi bilo da cijela zgrada za to konkurira na natječaju za subvencije. Uz to dobro zabrtvljeni prozori zahtjevaju redovito provjetravanje stana, no ima i za to lijeka - profili koji propuštaju zrek ili stambena ventilacija...
viz is offline  
Old 10.05.2015., 19:37   #6372
Uskoro bih trebao krenuti u neku adaptaciju kuće pa me zanima da li je netko uzimao PVC prozore ili vrata od firme Soldus.
Soldus .pdf katalog
Ak je tko vam je postavljao prozore? Pitam jer se ti prozori prodaju u Pevecu po OK cijenama, a znate na kakvom je Pevec sa PVC prozorima i da ih majstori čake neće niti postavljat ili traže abnormalne cijene.
Usput kako ste zadovoljni njima?
__________________
Žderonja
Amdejac is offline  
Old 10.05.2015., 21:00   #6373
Zaredala su pitanja o kvaliteti i isplativosti poput onih kad ljudi imaju nedoumicu ugraditi kineska protuprovalna vrata po 1.500 kn i pošten proizvod od po 7.500 kn.
Za mene osobno tu nedoumice zapravo nema i svaki je daljnji komentar zapravo suvišan.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 10.05.2015., 22:05   #6374
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Zaredala su pitanja o kvaliteti i isplativosti poput onih kad ljudi imaju nedoumicu ugraditi kineska protuprovalna vrata po 1.500 kn i pošten proizvod od po 7.500 kn.
Za mene osobno tu nedoumice zapravo nema i svaki je daljnji komentar zapravo suvišan.


ios / tt
Ne spamaj i ne trolaj temu sa glupim postovima jer tebe nisam ni pitao. Sa takvim postovima si i nabio 18,000 postova.
__________________
Žderonja
Amdejac is offline  
Old 10.05.2015., 22:29   #6375
Hvala dragi na komplimentu i prosvjetljenju.

A sad pobroji koga si sve pitao, da znaju ljudi i ne lutaju ko guske u magli po temi. Hvala.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 11.05.2015., 06:17   #6376
Kako radimo pasivnu kuću, prozori za kuću od PVC-a su se sveli na dvije vrste profila (u biti na 2 firme u Hrvatskoj): Rehau Geneo PHZ i Kommerling 88plus. Njemački proizvođač sa VADB 550+ profilima mi je referenca za usporedbu.
Čini mi se Rehau kao bolji izbor, no želim čuti i ostala mišljenja. Nisam pitao za prozore sa aluplast i schuco SI82+, no mogli bi i oni ući u izbor.

Zadnje uređivanje viz : 11.05.2015. at 06:35.
viz is offline  
Old 11.05.2015., 08:43   #6377
Quote:
Amdejac kaže: Pogledaj post
Ne spamaj i ne trolaj temu sa glupim postovima jer tebe nisam ni pitao. Sa takvim postovima si i nabio 18,000 postova.
A jel smijem ja odgovoriti ? Da li si pitao mene ?
ssm is offline  
Old 11.05.2015., 09:17   #6378
A Gealan profili? Veka?...mislim da je to sve u rangu sa gore spomenutim
renato2107 is offline  
Old 11.05.2015., 09:58   #6379
Gealan i Veka nemaju PVC certificirane profile za pasivnu kuću.
Da bi bili za pasivnu kuću trebaju uz ostakljenje sa Ug=0,7 W/m2K kod prozora 1,23m x 1,48m ostvariti Uw max. 0,80 W/m2K.
Mnogi pričaju da imaju za pasivnu kuću prozor/profile, no to je sa staklom Ug=0,5 W/m2K, a Uf im je daleko lošiji. Takav onda prozor ima Uw max 0,8 W/m2K, no on ima energetsku bilancu daleko lošiju od prozora sa ostakljenjem 0,7 W/m2K i profilom koji daje na kraju Uw max. 0,8 W/m2K. Kod ostakljenja je jako bitan g faktor za pasivnu kuću. Ovdje ima više o tome.
viz is offline  
Old 11.05.2015., 11:07   #6380
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Zaredala su pitanja o kvaliteti i isplativosti poput onih kad ljudi imaju nedoumicu ugraditi kineska protuprovalna vrata po 1.500 kn i pošten proizvod od po 7.500 kn.
Za mene osobno tu nedoumice zapravo nema i svaki je daljnji komentar zapravo suvišan.
Ja bih se samo nadovezao da i mene smeta kad netko iz pitanja ne zna iščitat s kojim novcem onaj koji postavlja pitanje rasplolaže. Da netko tko kupuje protuprovalna vrata ima 1000€ u džepu onda ne bi trebao forum da mu pomogne oko kupnje - otišao bi u dućan i kupio bilo što jer je u tom cjenovnom rangu teško kupit sr*nje. Ako pak netko traži protuprovalna vrata za pola od te cijene (a siguran sam da postoje solidna i za te novce) onda dođe potražiti pomoć ovdje. I dobije retardirane komentare poput gore citiranog.

Evo primjera broj 2: kad sam kupio stan u njemu sam zatekao 25 godina stari Vaillantov bojler. Zvao sam servisera da mi dođe provjeriti je li bojler ispravan, a on mi je odgovorio "ma ja bi na tvoj mjestu to bacio i kupio novi". Zvao drugog servisera i dobio isti odgovor. Tek kad sam nazvao trećeg čovjek je rekao "nemoj bit lud da to bacaš, krepao je <ubaci random dio> koji košta 200 kn, bojer je zmaj". I guess what, dan danas bojler radi i nemam nikakvih problema s njim.

Rezime: pametan zna pomoći svakome i za svaki budžet zna predložiti nekakav best buy. Ne najbolje na svijetu nego BEST BUY, najbolje za te novce. Da sam ja htio dat 1000€ za novi bojler mogao sam otić u dućan i kupit ga, bez da zovem servisere.

Nadam se da je jasno što sam htio reći.

Ontopic: Vjerujem da su i ti Soldusovi PVC prozori koji se prodaju u Pevecu bolji od trulih drvenih prozora koje pretpostavljam @Amdejac ima na kući/stanu. Pitanje je samo da li za slične novce može dobiti bolji proizvod od tog. A tu ti nažalost ne mogu pomoći Možda se DJ Dee opameti pa počne davati normalne komentare umjesto da podbada pa i saznaš nešto suvislo

I ja sam par postova prije tebe tražio savjet pa nisam dobio ništa. Vjerojatno jer nisam tražio prozore za 10.000 kn/kom, a ispod toga ionako ništa ne valja.
zag0 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.