Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2008., 20:01   #21
ok! primljeno na znanje!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 20:21   #22
hmmmmm, nevjerojatno, jos nemas mengu a vec narucujes kuhinje:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post15661199
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 20:28   #23
Cool

Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
hmmmmm, nevjerojatno, jos nemas mengu a vec narucujes kuhinje:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post15661199
hihi... malo mi se mama koristila imeno (zaboravila svoj password).
al eto, nema veze!
p.s. kuhinja jos nije dosla
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 20:48   #24
a jel

ne brini, menga ce vec doci, samo ces osjetiti kako te zabolilo. i kako cure kazu, imaj vec spreman ulozak, da se ne bi dogodilo u skoli a ti imas bijele hlacice - decki znaju biti jako okrutni po tom pitanju, tako da budi spremna. ja se zbilja ne sjecam vise kako je bilo kada sam prvi puta dobila - jel bilo bijelog pranja- ali , sejcam se da sam najprije imala neku slabiju sukrvicu, par tockica, a iduci mjesec je siknulo ko ludo uz uzasne bolove. imala sam 12 godina. i inace me uvijek boljelo, bol se smirila tek kad sam pocela piti kontracepciju.

nadam se da ces biti medju sretnicama koje nece jako boljeti - to mozes mozda isto pitati mamu, ako je nju menga uvijek boljela, onda ce mozda i tebe.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:13   #25
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
pa dobro.... nevjerujem bas da ce mi prvi put bit tako obilno, ali druge dane sigurnio hocu!
moze ti biti obilno prvi put...meni je bilo...
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 17:26   #26
hi ljudi! evo samo da vam kažem sto mi se jutros dogodilo. probudila sam se i isla u wc, a onda sam vidjela neuobicajeno svjetlo-svijetlo-crvenkasto bijelo pranje. pokraj toga je bilo nesto prozirnkasto. mozete li mi reci sto je to? ovo mi je prvi put da mi je bijelo pranje takvo. mama mi maze da je to pocetak menstruacije!!!???
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 23:19   #27
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
hi ljudi! evo samo da vam kažem sto mi se jutros dogodilo. probudila sam se i isla u wc, a onda sam vidjela neuobicajeno svjetlo-svijetlo-crvenkasto bijelo pranje. pokraj toga je bilo nesto prozirnkasto. mozete li mi reci sto je to? ovo mi je prvi put da mi je bijelo pranje takvo. mama mi maze da je to pocetak menstruacije!!!???
Moguće da je početak. Sad ćeš vidjet, možda ti odmah krene kak treba, možda tek za dan, dva ili tri.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:37   #28
Smile

Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Moguće da je početak. Sad ćeš vidjet, možda ti odmah krene kak treba, možda tek za dan, dva ili tri.
da.... jutros mi je bilo isto to, samo s malo manje "svjetlo-svjetlo crvene" boje.

a sa svim ovim događajima ovih dana, stvaarno mi se cini da cu dobit m*
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:57   #29
I jesi sad happy?
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 16:01   #30
OMG, vjeruj, bolje ti je bez menge :kafa:
 
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 18:53   #31
sad sam se sjetila jedne anegdote vezano uz svoju 1.menstruaciju. dobila sam ju ako se ne varam u 5 razredu u 2.polugodištu. bila sam u dućanu ciijeli dan i navečer sam se vratila doma.ja sam po boji gaćica shvatila da sam dobila menstruaciju ali me je bilo sram reći majci.ona je to također vidla i znala je da to to ali valjda od neznanja kako bi mi to priopćila, samo se zderala na mene da su mi gaćice zmazane i da se mozam bolje brisat poslje wc-a. sljedeći dan sam stavljala papir u gaćice i na kraju skupila hrabrosti i rekla majci što mi se dogodilo. rekla je da ona zna što je to i da se nemoram brinuti jer će mi se to događat svaka 3 mjeseca ().onda smo ošle uloške kupit. pa kad je opet za 3 tjedna došla menga, bila sma ljuta na mamu jer mi je lagala. ja svoju mamu ne krivim, nije znala kako bi mi rekla..a i vjerojatno me nije htjela prepast, mislila je da ja neznam..a ja napredno dijete
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 14:14   #32
Ajo, da, meni je to prije(na 1.menzes)bilo sve više i više tog "pranja".I ja sam ju dobila sa 42-43kg, to su glupe pretpostvke da moraš dobit sa najmanje 48, uglavnom, prije toga imaš pojačan iscjedak i onda ti boja postaje sve jasnije(do 2-3 dana).Ali, vjeruj, nema NIČEG, ali NIČEG dobrog u tomu.Ne znam zašto sve cure žele to što prije dobit?...
__________________
DoTs_BlAcK_WhItE_DoTs
Photo Lolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:22   #33
bok, ja sam nova tu, ..., imam nekaj u vezi "osobnog problema" tj, m*, dakle, što se tiče ovog bijelog pranja, meni je to počelo prije nekih 6 ili 7 mj., a sad su počeli i bolovi u donjem dijelu trbuha, čitala sam da ti boliovi mogu biti i PMS, i da traju 7-10 dana prije početka m*, dali je to istina???...
moja prijateljica je imala par mjesesi bijelo pranje i trada je dobila m*...
a što se tiče ovih predrasuda da se m* nemože dobiti prije 48 kg, to su izmišljotine, jedna cura iz razreda ima 38 kila i dobila je m*, što znači da moraš imati dosta kila za svoju visinu da dobije m*...

a sve mi prijateljice govore da su bolovi u trbuhu zbog m*, ali ja neznam ako je to istina, u zadnje vrijeme bijelo pranje je počelo postajati sve čušće i sve ćešće se pojavljuje...

molim vas da mi kažete aji je to stvarno znak m*...
pliz helpajte......

btw. imam 12 godina, 37 kg i visoka sam 151 cm
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 18:19   #34
hi ljudi.. nije me bilo par dana... kod mene se nije nista promijenilo, samo je bijelo pranje još jaće....
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:14   #35
ej, ja sam dans primjetila neke male mrljice na gaćicama...lol...nisu ni žute, ni crvene ni smeđe...meš između
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:51   #36
Quote:
devils0girl kaže: Pogledaj post
ej, ja sam dans primjetila neke male mrljice na gaćicama...lol...nisu ni žute, ni crvene ni smeđe...meš između
hmmm.... slićno se dogodilo i meni prije par dana!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:51   #37
a jel te boli trbuh, malo ispod pupka???
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:09   #38
btw.
jel bjelo pranje možda počinje bit svjetlije boje prije m*???
ak me kužite...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:54   #39
Znam curu koja je prvu mengu dobila maltene sa 17, jedno mjesec dana prije 17tog rodjendana. Ginekolog joj je rekao da dok ne predje 50tak kila nema dovoljno masnog tkiva i da nije cudno da nema menstruaciju.

Ja sam svoju dobila s 15 godina i 60tak kila (na nekih 170 cm). Moja rodica ju je dobila s 11.

Stvar je jako individualna i nitko ti ne moze reci kad ces ju dobiti. Mozes bit 100% mirna tamo negdje do kraja prvog razreda srednje, ili drugog. Ako ne dodje do onda, odi doktoru. A do onda uzivaj.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:58   #40
Quote:
devils0girl kaže: Pogledaj post
a jel te boli trbuh, malo ispod pupka???
ne, ne boli me trbuh, samo mi je bijelo pranje jos jace... neznam sto mi se dogada s tim bijelim pranjem... samo tece
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.