Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 14:54   #41
jel koeficjent na više od 3 prešao 100
Veko32 is offline  
Old 08.07.2010., 14:58   #42
Da, isto kao 90., 94.,98., 02. i 06.
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 08.07.2010., 14:58   #43
Pa prilično mnogo nas je tu pre početka SP prognoziralo Španjolsku u finalu .Ja sam recimo prognozirao Španjolska-Brazil.Nizozemska me zeznula.

Dakle, Španjolska u finalu ipak nije iznenađenje, Nizozemska je iznenađenje.

Mislim, da Španjolska uzima.A i ako pobijedi Nizozemska, bit će zasluženo, jer jedini nisu izgubili ni jednu utakmicu i izbacili su Brazil.
PatriotSLO is offline  
Old 08.07.2010., 15:00   #44
Quote:
Modrić kaže: Pogledaj post
Točno 161 gol u Premieri
Najbolje da mu niko ne doda loptu
Daleko od toga da je Villa kurac...ali netreba ni pretjerivati...
Ak se ova Španjolska uspoređuje s Barcelonom,onda bi jedan Messi u toj Španjolskoj do sad dal 8 golova,s tim da bi se i drugi nazabijali...
sammir 10 is offline  
Old 08.07.2010., 15:02   #45
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post
Da, isto kao 90., 94.,98., 02. i 06.
a?
Veko32 is offline  
Old 08.07.2010., 15:16   #46
Španjolska je za mene veliki favorit. Imaju kvalitetniju igru i posjed lopte, dok se kod Nizozemca do sada puno toga svodilo na faktor sreće. Ne kažem da su ovdje nezasluženo ili da nemaju kvalitetu, ali isto tako da su ispali od Brazila u četvrfinalu nitko ih se ne bi sjećao niti pričao o njima. Na ovom prvenstvu su samo pokazali da su kvalitetno 'ušli' u stative i suparničke golmane (Mucha, Cesar, Kawashima...pa čak i Muslera )
Lonsdale is offline  
Old 08.07.2010., 15:20   #47
Quote:
sammir 10 kaže: Pogledaj post
Daleko od toga da je Villa kurac...ali netreba ni pretjerivati...
Ak se ova Španjolska uspoređuje s Barcelonom,onda bi jedan Messi u toj Španjolskoj do sad dal 8 golova,s tim da bi se i drugi nazabijali...
FYI, igrajući za Argentinu Messi nije dao niti jedan gol

Ako je Messi najbolji, ne znači da su svi ostali propalice
__________________
Amater je prema profesionalcu kao troll prema moderatoru
bionic_man is offline  
Old 08.07.2010., 15:33   #48
Mislim da će bit bitno tko da prvi gol. Ako ga daju Španjolci, gotovo je nemoguće da će se Nizozemci vratit jer bi Španjolci svojom pas igrom mogli umrtvit tijek utakmice. Doduše Nizozemci imaju sjajne ofenzivce, a mogu iz prekida bit vrlo opasni. A ako Nizozemci zabiju, vjerojatno će odmah nakon toga preuzet inicijativu te napadat grogiranog protivnika. Slično tako su Brazilce i Urugvajce dobili.
Imran is offline  
Old 08.07.2010., 15:35   #49
Ja se okladio na 0:0 i Villa daje gol...

Na istom listiću naravno...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 08.07.2010., 15:43   #50
Quote:
bionic_man kaže: Pogledaj post
FYI, igrajući za Argentinu Messi nije dao niti jedan gol

Ako je Messi najbolji, ne znači da su svi ostali propalice
Pa neznam jel sam ja to reko???daj me prosvjetli

U prvoj rečenici si sve reko...po meni je Villa s istim igračima s kojima Messi rastura,napravil premalo...al ok,to je samo moje mišljenje
sammir 10 is offline  
Old 08.07.2010., 15:45   #51
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post
Ja se okladio na 0:0 i Villa daje gol...

Na istom listiću naravno...
Na ovom prvenstvu moguče,ako sudi Larrionda
sammir 10 is offline  
Old 08.07.2010., 15:54   #52
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post
Ja se okladio na 0:0 i Villa daje gol...

Na istom listiću naravno...
Sistem 1/2. Nemoš izgubit.
Zloban is offline  
Old 08.07.2010., 15:58   #53
Quote:
sammir 10 kaže: Pogledaj post
Daleko od toga da je Villa kurac...ali netreba ni pretjerivati...
A vidit čemo
__________________
S poda nemožeš pasti!!!
Modrić is offline  
Old 08.07.2010., 16:00   #54
Quote:
Zloban kaže: Pogledaj post
Sistem 1/2. Nemoš izgubit.
Kaj je to sistem...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 08.07.2010., 16:10   #55
u 90min 0-0, a Villa zabiva u 100.min


Neznam, ja se ne kladim...
__________________
S poda nemožeš pasti!!!
Modrić is offline  
Old 08.07.2010., 16:12   #56
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Da... s tim da statistike znaju biti jako zabavne: Oba puta kada su igrali u finalu Nizozemska je imala nesrecu u tim finalima igrati protiv domacina Svjetskog prvenstva. Pa cak i usprkos toga, u prvom finalu 1974-e u Minhenu protiv Zapadne Njemacke bili su vrlo blizu pobjede i samo ih je vlastita glupost sprijecila da na kraju i slave. 1978-e koncept "totalnog nogometa" nije imao sansu u grotlu poludjelog stadiona u Buenos Airesu, a nisu imali ni najboljeg igraca Krojfa koji je nakon kvalifikacija odbio putovati na SP u Argentinu jer mu nije bilo prihvatljivo igrati nogomet u drzavi u kojoj je na vlasti vojna hunta koja ubija i zatvara politicke protivnike. (Iz danasnje perspektive izgleda mi neshvatljivo da su nogometasi nekada imali politicke stavove koje su javno branili, ali Krojf je i onda bio netipican: Tecno je govorio 5 jezika, studirao Filozofiju i Knjizevnost - i dakako sjajno igrao nogomet).

U usporedbi sa tim epizodama Nizozemska ce na ovom prvenstvu biti nesto gotovo kao domacin: Etnicki Nizozemci (Afrikaaneri) utemeljitelji su juzno-africke drzave i brojcano najjaca ne-crnacka zajednica, sa iznimno velikim utjecajem (prvenstveno financijskim) i u danasnjem post-aparthejdskom JAR-u. Ako vec ne igraju kod sebe doma, Juzna Afrika jedino je mjesto na svijetu gdje se Nizozemci mogu osjecati gotovo kao kod kuce.

Ako ih je prokletstvo igranja protiv domacina dva puta omelo na posljednjoj stepenici, cinjenica da su sada na prostoru svoje nekadasnje kolonije oni, de facto, domacini (buduci da "pravi" domacini o nogometu moraju jos puno uciti) trebala bi im igrati u prilog - te mi se cini da je ovo godina kada ce se Oranje na tu posljednju stepenicu konacno i popeti.
al ga ti nadrobi u jednom postu

johan cruijff nije nikada zavrsio srednju skolu, tako da ovo o studiranju filozofije i knjizevnosti zasluzuje samo , isto kao i poznavanje 5 stranih jezika, on ima problema cak sa spelovanjem nizozemskog, ali ga to ne cini manje vrijednim, naprotiv, njegove jezicne konstrukcije su legendarne tzv. cruijff-ijanizmi.

u spanjolskom upotrebljava doslovno prevedene nizozemske fraze. jedna od najpoznatijih je un momento dado (pr. u odredjenom trenutku) sto je i naziv izvrsnog dokumentarca o J.C. ako ga ima na netu sa engleskim prijevodom treba ga svakako pogledati legendarni dio je kada opisuje trenutak kad mu se rodio sin jordi, a u opcini ga nisu htjeli tako upisati jer je to katalonsko ime; kaze cinovnik, ne moze jordi,to je katalonsko ime, mora biti jorge, a nakon prepiranja ajde neka bude jordi, ali samo zato jer si stranac

cruijff nije otisao u argentinu jer je u rujnu 1977 provaljeno u njegovu kucu, i gdje su tom prilikom njegova zena i djeca bili par sati zatoceni(zavezani za stolice) od strane provalnika(kasnije osudjen na 7 godina zatvora). plasio se ostaviti zenu i troje djece 6 tjedana same u barceloni.
johan the legend
http://www.youtube.com/watch?v=_Gi98iEziKQ

istina je da nizozemska nije otisla u argentinu sa najjacim sastavom, nedostajali su medju ostalim van hanegem i hovenkamp(ozljeda), igraci nisu htjeli biti pijuni u propagandi videlinog rezima, ali odlukom saveza (preglasavanjem) su ipak otisli. takodjer je i javnost bila protiv odlaska nacionalnog tima u argentinu i pokrenuta je akcija bloed aan de paal (krv na stativi) u svezi nenastupanja na svjetskom prvenstvu.

zbog svega toga stativa rensenbrink-a, u zadnjoj minuti pri rezultatu 1-1, ne dozivljava se kao tolika trauma, koliko poraz u finalu '74. u to doba su igrali totaalvoetbal, ali malo je nedostajalo da se uopce pojave na sp, jer je na kvalifikacijskoj utakmici u amsterdamu belgijancima ponisten gol u zadnjim minutama susreta radi (sumnjivog) zaledja, tako da je oranje na gol-razliku otislo u njemacku.

prvobitni afrikaaneri nisu samo etnicki nizozemci, nego i nijemci i francuzi, poglavito hugenoti, tako da o domacem terenu radi toga nema ni govora. afrikaaneri su juznoafrikanci i tako se osjecaju, jedina poveznica im je da su nekada davno(17. i 18. stoljece) njihovi europski preci stupili na tlo danasnje juzne afrike.
u juznoj africi zivi i radi veliki broj nizozemskih expats, studenata(npr. bavaria girls su nizozemske studentice u ja) i iseljenika(biznis+umirovljenici) koji su dosli nakon ukinuca apartheida, uz to juzna afrika je jedna od najznacajnijih nizozemskih prekomorskih turistickih destinacija. to je ekipa koja navija za oranje, a ne afrikaaneri.
iseljenje u ja u doba apartheida je bilo not done. izuzetak su suradnici njemackog okupatora (ss i nsb)singl ili sa svojim obiteljima nakon 2. svjetskog rata.



bert van marwijk ima na raspolaganju sve igrace. nigel de jong i gregory van der wiel se vracaju nakon suspenzije radi zutih kartona. jedino stekelenburg ima malih problema sa ozljedom kuka, ali igranje pod injekcijom protiv bolova ne bi trebao biti problem.
sastav je najvjerojatnije kao i u prijasnjim utakmicama tandem van bommel i de jong kao defenzivni vezni i kuyt po cijelom terenu. van der vaart bi bio od koristi radi tehnickih izvrsnih spanjolaca, ali umjesto koga ga staviti , jedina mogucnost je de jong, ali ne vjerujem da ce van marwijk to uraditi.

stekelenburg- vd wiel, heitinga, mathijsen, v bronckhorst- van bommel, de jong; robben, sneijder, kuijt- van persie

srce kaze naravno clockwork oranje, a razum da je spanjolska bolja momcad.
klomp is offline  
Old 08.07.2010., 16:24   #57
Quote:
klomp kaže: Pogledaj post
srce kaze naravno clockwork oranje, a razum da je spanjolska bolja momcad.
Svaka čast za cijeli, edukativni, post.
A pogotovo za ovaj izljev iskrenosti na kraju.
zvm is offline  
Old 08.07.2010., 16:43   #58
Najveće pitanje koje se nameće prije ove utakmice je može li za Španjolsku na ovom prvenstvu zabit gol netko tko ne nosi dres Barcelone? Pet komada Ville i po jedan od strane Puyola i Inieste. Barcelona stvarno je na pragu osvajanja Svjetskog Prvenstva
Ono is offline  
Old 08.07.2010., 16:48   #59
Villa još nije nosio dres Barcelone, tek će ga prvi put obući nakon svjetskog u nekoj utakmici.
Veko32 is offline  
Old 08.07.2010., 16:50   #60
Villa je igrač Barcelone, postao prije početka svjetskog
Barcelona dominira svjetskim nogometom u svim segmentima zadnjih par godina Osvojili su i EURO prije dvi godine
Ono is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.