Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2006., 19:17   #261
Quote:
Dorian kaže:
Nisi u pravi road runner. Kad blokada proradi onda ne signalizira da je ostao bez plina nego samo prebaci.

A što sam ja napisao?!?!?
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 19:17   #262
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
To što pada kazaljka za benzin je moguće da su umjesto pumpe za benzin, prebacivanjem na plin isključili pokazivač, a pumpa i dalje radi

Ovo za prebacivanje na benzin kod visokih brzina je zbog toga jer je uključena blokada okretaja na plin te kod visokog broja okretaja auto prebaci na benzin jer je tako isprogramirano u postavkama plinskog kompa
ali kad se vozim na plin, a benzin se također smanjuje troši mi se i plin-ali on se stvarno troši jerr mi njega nije problem natočiti do vrha! jel misliš da mi bez obzira na to i dalje radi pumpa za benzin?
ako da, rado bih čuo rješenje problema?
killahcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 19:18   #263
Quote:
TRIQ kaže:
Dali se onda da kompjuterski naštimati da se ljestvica okretajea podigne za 1000 o/min
Okretaje na kojima se pali blokada se može podešavati, a može se blokada i potpuno maknuti (to sam si ja napravio
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 19:19   #264
Quote:
killahcro kaže:
ali kad se vozim na plin, a benzin se također smanjuje troši mi se i plin-ali on se stvarno troši jerr mi njega nije problem natočiti do vrha! jel misliš da mi bez obzira na to i dalje radi pumpa za benzin?
ako da, rado bih čuo rješenje problema?
Hoćeš reći da ti auto u isto vrijeme troši i plin i benzin ili da ti nakon prebacivanja na plin kazaljka od benzina padne na nulu u roku 5 km???
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 19:23   #265
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Hoćeš reći da ti auto u isto vrijeme troši i plin i benzin ili da ti nakon prebacivanja na plin kazaljka od benzina padne na nulu u roku 5 km???
on meni plin troši 100% ali za benzin nisam siguran jer samo znam da mi kazaljka od benzina pada kako se vozim-kao da se vozim na benzin a ne na plin. nisam siguran jel se benzin stvarno troši(za razliku od plina) jer mi nije zgodno potrošiti 400kn za puni tank pa onda kasnije probati nešto malo doliti!
inače auto je peugeot 206 2002. godina
killahcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 19:26   #266
Čarobna kugla mi je na pranju pa nemogu točno utvrditi... zato ćeš ipak morati natankati benzu :

Probaj izvući osigurač od pumpe za gorivo nakon kaj prebaciš na plin pa onda voziti i pratiti kazaljku.
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 19:26   #267
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Okretaje na kojima se pali blokada se može podešavati, a može se blokada i potpuno maknuti (to sam si ja napravio
Oprezno sa pomicanjem blokade tj okretaja na kojima se prebacuje na benzin, jer se može dogoditi da motor ode u iberturažu!
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 19:39   #268
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Čarobna kugla mi je na pranju pa nemogu točno utvrditi... zato ćeš ipak morati natankati benzu :

Probaj izvući osigurač od pumpe za gorivo nakon kaj prebaciš na plin pa onda voziti i pratiti kazaljku.
Na PSA grupaciji (od neznam koje godine) trip kompjuter mjeri potrošnju benzina preko vremena ubrizgavanja injektora, to znači da iako se vozi na plin nakon pređenih kilometara (sa jednim paljenjem) benzinski kompjuter izračunava koliko se još km može napraviti sa "količinom" benzina u rezervaru.
Za resetiranje tog podatka dovoljno je nadoliti 0,5 l benzina jer komp pamti zadnje stanje kod paljenja i reagira samo ako je količina u rezervaru viša.
Instalateri moraju ugraditi odgovarajuću elektroniku koja resetira čitanje nivoa u benz kompu.
Inače, benz pumpe se ne isključuju dok motor radi na plin, iako to po meni nema nikakve logike, samo se pumpa vrt bez veze.
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 19:47   #269
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
A što sam ja napisao?!?!?
Pa napisao si ovo:
Ovo za prebacivanje na benzin kod visokih brzina je zbog toga jer je uključena blokada okretaja na plin te kod visokog broja okretaja auto prebaci na benzin jer je tako isprogramirano u postavkama plinskog kompa

A to u slucaju killahcora jednostavno nije tocno.
Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 23:41   #270
Quote:
tryer kaže:

Za resetiranje tog podatka dovoljno je nadoliti 0,5 l benzina jer komp pamti zadnje stanje kod paljenja i reagira samo ako je količina u rezervaru viša.
Instalateri moraju ugraditi odgovarajuću elektroniku koja resetira čitanje nivoa u benz kompu.
.
__________________
Pošto kila odojka
ivica911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 15:19   #271
jel to znači da svaki put kad želiš resetirat trip komp i potrošnju, moraš malo nadolit benge... još jedno veliko bezveze...osim ako nema nekih kozmički važnih i praktičnih posljedica...eh pih...PSA
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 17:28   #272
Quote:
DNx kaže:
jel to znači da svaki put kad želiš resetirat trip komp i potrošnju, moraš malo nadolit benge... još jedno veliko bezveze...osim ako nema nekih kozmički važnih i praktičnih posljedica...eh pih...PSA
Nemoraš taj posao odradi ugrađena elektronika (ako je ugrađena??)
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 12:26   #273
Quote:
Sunshine_81 kaže:
Pozdrav svima,

nadam se da mi netko od vas moze pomoci. Ugradila sam prije mjesec dana plin u Fabiu 1.2 (proizvedena 2005. god) i auto u pravilu radi normalno (ne trza, ne gasi se, sve super), osim što nam se nekoliko puta u voznji ukljucila zuta kontrolna lampica ispuha. Vracali smo ga natrag na servis, 'nesto' su namjestali i sad sve kao radi normalno, ali sam primjetila da je potrosnja plina oko 10 lit / 100 km! Potrosnja benzina je bila oko 6.3 lit /100 km. Tvrde da tako mora biti namjesteno da auto pravilno radi. Zanima me vase misljenje o tome. Ne isplati mi se voziti na skoro duplo vise plina nego benzina, to mi onda ispadne kao potpuno bacen novac. Pogotovo sto su prilikom ugradnje tvrdili da nece biti povecanja potrosnje vece od nekih 10% u odnosu na benzin.

Druga stvar je sto pokazivac plina u spremniku krivo pokazuje. UVIJEK pokazuje da je pun do vrha. Rekli su ne moraju nista mijenjati, da je normalno da nekoliko punjenja pokazuje krivo dok se 'magnet ne namjesti'. Ok, znam po km koliko imam plina u spremniku, ali svejedno – zelim da radi! Jel ima istine u njihovoj tvrdnji?

Hvala!
Obrijali su te ajmeeeeee
Javor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 10:13   #274
Quote:
Javor kaže:
Obrijali su te ajmeeeeee
To je sredeno sada...
Nakon vike, uvjeravanja, milih rijeci i svacega jos usput...
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 14:55   #275
ajme ljudi što me čeka

sve dosadašnje postove sam pročitao.Ajme ljudi što me čeka
A spremam se ugraditi plin u auto sa 5 cilindara.I sad ti budi pametan kojem majstoru se prikloniti
magos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:46   #276
Boyski. Podpićan, tamo sam ja stavljao i nemam nikakvih problema, a znam i puno ljudi koji su kod njega ugrađivali i nemaju nikakvih problema. www.boyski.hr
Isus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:56   #277
Quote:
magos kaže:
sve dosadašnje postove sam pročitao.Ajme ljudi što me čeka
A spremam se ugraditi plin u auto sa 5 cilindara.I sad ti budi pametan kojem majstoru se prikloniti
Magos...gdje zivis?

Moze i na PM........
Lepus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.