Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 21:31   #2001
Nakon mog upozorenja nema vise ni jedan post.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 21.05.2009., 21:55   #2002
Ja belaja ovdjeeee.....
bijesna glista is offline  
Old 21.05.2009., 22:09   #2003
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Nakon mog upozorenja nema vise ni jedan post.
Cek jesi ti sljepa ili me i dalje pravis budalom?

sta je s postovima
#1562,#1574,#1573, #1570, #1563,#1576,#1577,....

Moja 3 obrisana posta, su bili postani prije tvog posta.
Ako se vec pravish moderatorom daj bar preuzmi odgovornost za ono sto radis i ne pravi ljude budalama.
AllweEverWanted is offline  
Old 21.05.2009., 22:26   #2004
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Brisani ce bit svi postovi koji nemaju veze s temom, a ne samo tvoji.
Postoji pdf Politika, postoji pdf Povijest.

Na pravilima ovog pdfa jasno stoji da se politicke teme nece previse tolerirat.
Nesto off topika je sasvim OK, kako chata, tako i politickih i povijesnih tema, al pretjeraste ga, brate. Raspravama o Jasenovcu i Bleiburgu ovdje uistinu nije mjesto.

Netko je na prethodnoj stranici pitao pitanje vezano za imigraciju u Kanadu al se nitko nije sjetio odgovorit od silnog prepucavanja o tome tko je veci Hrvat.

Pa na neki nacin ova rasprava je relevantna za nekoga tko zeli doci u Kanadu. To su stvari s kojima ce se svakodnevno susretati i nek znaju sto ih ceka
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Old 21.05.2009., 23:07   #2005
Quote:
AllweEverWanted kaže: Pogledaj post
Cek jesi ti sljepa ili me i dalje pravis budalom?

sta je s postovima
#1562,#1574,#1573, #1570, #1563,#1576,#1577,....

Moja 3 obrisana posta, su bili postani prije tvog posta.
Ako se vec pravish moderatorom daj bar preuzmi odgovornost za ono sto radis i ne pravi ljude budalama.
Svi tvoji obrisani postovi su nakon Kikinog upozorenja. A sad dosta o tome.
murtela is offline  
Old 22.05.2009., 00:03   #2006
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Svi tvoji obrisani postovi su nakon Kikinog upozorenja. A sad dosta o tome.
Moji postovi od sinoc su pobrisani a ona je napisala upozorenje danas.
Mozda je vrijeme da se nesto napravi da promjenimo moderatore.
AllweEverWanted is offline  
Old 22.05.2009., 01:04   #2007
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Ja nimalo ne ismijavam vjernike, za razliku od tebe meni je svejedno dali je netko vjernik ili ne, dali idu ili ne idu u crkvu. Poanta mog tipkanja je bila sloboda misljenja. Ti si brzo 'skocio' jer ti je netko spomenuo ne odlazak u crkvu sta znaci da te zasmetalo.

Meni u zivotu ne igra nikakvu ulogu dali netko ide ili ne ide u crkvu i koju, to je osobni izbor svakog, ako njih cini happy, be my guest ja radije nebi.

I dan danas se u Hr 'kurce' tim katolicizmom kao da je svemocno, gdje su svi ti vjernici bili prije 91?

I da, btw ja sam rodjena i odrasla u HR, ja sam isla u crkvu kad si zbog toga mogao 'najebat' jer su moji bili iskreni vjernici/katolici/hrvati no cim je rat zavrsio eto ti vraga sad odjednom 99% hr ide na misu jer jer sad 'in' bit hrvatski katolik.

Meni te bajke o 'nisi dovoljan hrvat' ako ne ides u crkvu nitko ne moze prodat jer sam ja isla kad to nije bilo 'pametno' a ne sad ko ovi falsi sta lizu oltare od '91.

.......pa ja sam malo(puno)starija od tebe i krstena sam, pricestila se i bermala tamo neke daleke '60. godine proslog stoljeca (ufff) pjevala va
crkvenom zboru se tamo do nekih 15 let.....kitili smo bor i nona je pekla
fine orehnjace (mljac), cekala san Bozic va crekve i za uskrs blagosljivljala pincu i pisanice i sla nedeju na masu i

i nikemu nis ni bilo, si su delali i amen, te price o nekim opasnostima nisan nikada shvatila. Istina da va mojoj fameji ni niki bil va partiji........bo


p.s.

kako se potle postane ovakav bezboznik moran jos shvatiti....
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 22.05.2009., 01:32   #2008
Quote:
Brandfackel kaže: Pogledaj post


Evo npr. berava posto zivis u Istri pretpostavljam da imas 100tinjak kuna u dzepu pa ti ja za taj novac prodam dobar dio Kanade, od B.C. do Manitobe na primjer!? E pa vidis, kako god ja posjedujem te krajeve i u stanju sam ih prodati, tako je i Poglavnik u ono nesretno vrijeme posjedovao i prodao podrucja o kojima ti laprdas!

A sto su ta podrucja bila njegovo privatno vlasnistvo?
Pa to nisu ni egipatski faraoni radili...
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 22.05.2009., 06:56   #2009
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
.......pa ja sam malo(puno)starija od tebe i krstena sam, pricestila se i bermala tamo neke daleke '60. godine proslog stoljeca (ufff) pjevala va
crkvenom zboru se tamo do nekih 15 let.....kitili smo bor i nona je pekla
fine orehnjace (mljac), cekala san Bozic va crekve i za uskrs blagosljivljala pincu i pisanice i sla nedeju na masu i

i nikemu nis ni bilo, si su delali i amen, te price o nekim opasnostima nisan nikada shvatila. Istina da va mojoj fameji ni niki bil va partiji........bo


p.s.

kako se potle postane ovakav bezboznik moran jos shvatiti....
Ja koji sam rodjen 1941...bio krsten u Katedrali /NDH kum/hmmmmmmmmm....ne volim kazati tko/imam novi krsni list iz 1945 na rajonu da me se ne hebe 'tko mi je bio krsni kum...niti osobno ga ne bi zelio da mi bude".

U skoli u Zagrebu smo imali "vjerenauk u skoli za poslije skolskih satova"...
tako da nitko ne kenja previse nije se smjelo ovo ili ono.

I kada sam ucio zanat i poslije radio u firmi nikada nismo radili na Bozic, bili smo u gostioni ,restoraciji i pili.

To je zadnje od mene....kao sta sam kazao ne vodim politiku, ali nisam niti nicija budala da mi se moze svasta kazati.

Toliko od mene.....pozdrav svim osobima pametne glave.

vilko

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 22.05.2009., 12:42   #2010
Quote:
Brandfackel kaže: Pogledaj post
....
A sto se pobjednika tice, daj Boze da uvijek ovako gubimo!!! Samo pogledaj kad dobijes te 3 place u kojoj su valuti pa pogledaj sto se vijori na nasoj zastavi i mozda ti se pamet rastupi pa vidis tko je pobjednik...
Naravno, barem mi sada dobro posao ide. I sve pošteno.
Ali ne želim financirati HDZ-ovsku gamad i lopove i ovo je zadnja godina definitivno da ću financirati pelješke mostove i druga sranja.
Care - nema hrvatske u onom obliku kako je ti zamišljaš. 2/3 rate na stan daje(mo) talijanu ili austrijancu, HT - švapski, Pliva - židovska, hoteli - britanski ...
Slavonija - recimo u mome mjestu od 20 zadnje diplomiraih studenata -2 se vratilo. Slavonije izumire ....
Valuta - pitati ću te 2011. Pobjednik - Luka Rajić, Todorići, Kutle, Zubak ...

Tito ili Pavelić - pa jedan mangup, gad i fakin. Ovaj zadnji - nema veće sotone. Poznati su mi dobro psihološki porfili njegovih obožavatelja. Ljudi sa problemom u logici, odgoju i inteligeniciji.
Berava is offline  
Old 22.05.2009., 13:38   #2011
Quote:
AllweEverWanted kaže: Pogledaj post
Moji postovi od sinoc su pobrisani a ona je napisala upozorenje danas.
Mozda je vrijeme da se nesto napravi da promjenimo moderatore.

Mozda je vrijeme da ti stanes na loptu i razmislis prije nego sto pocnes optuzivat. Moderatorima i adminima su obrisani postovi VIDLJIVI.
Dakle, moje upozorenje je pisano jucer u 18:04, tvoji pobrisani postovi (komada 4) su pisani sinoc u 18:29, 18:29, 18:38 i 18:44, dakle, NAKON mog upozorenja.
A sad stvarno dosta.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 22.05.2009., 15:26   #2012
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Mozda je vrijeme da ti stanes na loptu i razmislis prije nego sto pocnes optuzivat. Moderatorima i adminima su obrisani postovi VIDLJIVI.
Dakle, moje upozorenje je pisano jucer u 18:04, tvoji pobrisani postovi (komada 4) su pisani sinoc u 18:29, 18:29, 18:38 i 18:44, dakle, NAKON mog upozorenja.
A sad stvarno dosta.
Ma glupa si, priznaj jednostavno!!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Received Warning
Old 22.05.2009., 17:23   #2013
Quote:
Malkin 71 kaže: Pogledaj post
Ma glupa si, priznaj jednostavno!!
Ajde ohladi se malo.... samo si na forumu od 23/03/2009 i onako samo na sportu,ukoliko nisi prije pratio osobe i znades ih preko 5 -6 godina...ne mozes ocijeniti pojedince samo tako odmah...iako ima pojedinaca koje se odmah moze znati "sta su i tko su".

Zato postoji za svaku osobu tatistike koje su tocne ako nista drugo onda sta su pisali i gdje ....sta vise treba?

Neke osobe bi trebale samo pisati na Politici i ludoj kuci ili kako se vec zovu teme /ja tamo nikada ne zalazim/i onda nebi bilo nikakovih problema za nikoga.

Pa nekima od nas koji smo u godinama...vec je dosta svih tih ratova i tko je sta bio i tko je kriv za sta.

Pa dosta nam je da samo pratimo Irak i Afganistan i zrtve toga "potrebnoga rata"

Kao sta je i XeiX kazao "mozda je i dobro da novodosli znaju sta ih ocekuje
i kakovi su ljudi u Kanadi"....jer ovo je tema o Zivot u Kanadi.


srdacan pozdrav
vilko iz AU
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 22.05.2009., 17:27   #2014
Quote:
AP1929 kaže: Pogledaj post
Izgleda da nekim novima samo trebaju Hrvati kada ili : neznaju govoriti eng. jezik, ili kada im treba novcanu pomoc u bilo kojem smislu.
"novi" ne mogu dobiti papire a da ne govore bar jedan od dva sluzbena jezika u Kanadi i da nemaju min. $8000. Dakle mislim da ti nisi nikome pomogao oko jezika niti da si bilo kome posudio novaca.
Quote:
AP1929 kaže: Pogledaj post
Mi smo dosli bez icega bez jezika cak i bez i jednog tadasnji dinara ili dolara, digli smo veliki broj crkava, osnivali folklorne skupine da sacuvaju nasu bastinu, osnivali brojne (a i uspjesne nogometne klubove), pomagali jednim drugima, bili medu najbolji svugdje - a i stvorili vrieme i za onu stvar, i tada se davalo "za Hrvatsku" i tko nije davao je bio jugoslaven i izoliran. Sada gdje su tih novci stigli i td. tko zna, koliko ja znam koliko se skupilo mogli smo podplatiti kinu da sravna jugovinu da nitko i nezna za nju ali sto ces - idemo dalje za bolju buducnost. ?
Koliko sam shvatio, ti si se rodio u Kanadi. Zasto pricas sto su drugi ucinili, sto si ti napravio? Novce su ti potroslili oni likovi koje si spomenuo na pocetku balade. Oni u koje se ti kunes.

Quote:
AP1929 kaže: Pogledaj post
Ti trazis razum, ali ne razumjes kako je ovdje bilo prije i ne razumjes ljude ovamo - ne ide to tako. Svak se mora prilagoditi vrimenu a i okolnostima - a ti, ako su ti kanadani drazi sto ti treba Hrvatski forum ? Da pametujes ovdje ljudima koji dolaze ? Da imas skim razgovarati o nogometu ?
Prilagoditi se vremenu? Pa ti imas 1929 u nicku. U tom vremenu i zivis.

I da zavrsim, nemas ti veze sa Hrvatskom, siguran sam da nemas ni hrvatsko drzavljanstvo.
Sumo is offline  
Old 22.05.2009., 19:34   #2015
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Ajde ohladi se malo.... samo si na forumu od 23/03/2009 i onako samo na sportu,ukoliko nisi prije pratio osobe i znades ih preko 5 -6 godina...ne mozes ocijeniti pojedince samo tako odmah...iako ima pojedinaca koje se odmah moze znati "sta su i tko su".
Sorry, neslana šala! Možda malko pregrubo! Al zato sam stavio ! Neće se ponoviti!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Old 22.05.2009., 19:40   #2016
Ova tema je zreala za zaključavanje. Ili to ili pobrisati sve od ovog posta nadalje
No-Name is offline  
Old 24.05.2009., 17:40   #2017
Quote:
cunac kaže: Pogledaj post
pa evo ti prve informacije, na rodbinu ces dobiti neke bodove u svojoj aplikaciji ali rodbina te NE MOZE spozorirati i dovesti (taj plan pada u vodu). Tako da bi bilo bolje da provjeris koliko bodova imas i da li se uopce imas sansi za dobiti vizu. Ono sto radis i godine radnoga iskustva su dosta bitne za kompletnu sliku.

Dao sam ti link i tamo stvarno detaljno pise. Proces traje 6+ mjeseci ako se dobro pripremis i nemas neke specijalne situacije u svome proslom zivotu (zatvor itd...)

Sto se tice preseljenja vi st odlucil se preseliti i to je OK, sada se jos samo Kanada mora odluciti da vas primi ili ne pretpostavljam da se slazes da je i to OK

ako može jedna informacija....ja sam u proceduri skilled work.....ako možeš pomoći,,,čekam dvije godine...a oni ništa ne javljaju.....pa me zanima da li znaš išta o tome koliko ću čekati??? hvala unaprijed
wwycky is offline  
Old 24.05.2009., 21:28   #2018
Quote:
wwycky kaže: Pogledaj post
ako može jedna informacija....ja sam u proceduri skilled work.....ako možeš pomoći,,,čekam dvije godine...a oni ništa ne javljaju.....pa me zanima da li znaš išta o tome koliko ću čekati??? hvala unaprijed

Tesko da ti itko moze toxno odgovoriti na to pitanje osim Imgracije Kanade.
Nazovi njih i pitaj.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 26.05.2009., 15:54   #2019
Quote:
Forumaš888 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me kako dobiti job offer od kanadskog poslodavca? Taj job offer poslodavac šalje na kućnu adresu ili veleposlanstvo? Dali bi mi za imigraciju bio potreban dokument permanent resident card ili je to potrebno samo za temporarily work? Kako ne spadam u special kategories, dali bih trebao i LMO? Na testu sam sakupio 44 boda, skoro maksimum dobio sam na obrazovanju(dali u Kanadi priznaju diplome naših fakulteta?), poznavanju jezika i godinama, 0 bodova na job offer i iskustvo, te nešto jako sitno na ostalom. Kako je s tim novcem potrebnim za ulaz u Kanadu,to mi je najstrašniji uvjet, dali se slijepo drže tih 10000$C? Inače sam zainteresiran za grad Toronto ili Ottawa(može i okolica, predgrađa). Molim objektivne i ozbiljne odgovore.
1. Javis mu se i kazes da ti posalje.
2. Salje tebi, ti nosis u veleposlanstvo.
3. Permanent resident card je nesto sto dobijes ovdje. Za imigraciju ti treba landed immigrant visa.
4. Trebas LMO. To ti treba nabaviti poslodavac (ako moze).
5. 44 boda je jako malo.
6. $10,000 je jako malo novaca ovdje ako odmah nemas posao.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 26.05.2009., 20:42   #2020
ukoliko ste okruzeni nasima u US i CA, price ko je veci hrvat/srbin i kako ih je proganjala UDBA su normala.

za osobu koja je pitala o dobijanju skilled vize. imas sve na www.cic.gc.ca . poprilicno je straightforward. ukoliko imas struku koju traze, bez frke dobijes. ukoliko imas ponudu za posao, dosta pomaze.
miloshz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.