Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2008., 10:25   #21
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
pišu da virusi (i još štošta) nemogu preživjeti u lužnatoj okolini.
Točno.
Kiselost organizma je temelj za nastanak bolesti.


Quote:
se hranimo hranom iz velikih trg.lanaca
Na žalost moramo.


Quote:
Čitala sam koliko šteti ULJE, ono, kak se zove... rafinirano. Da uopće nebi smjelo biti za jelo.
To je uz margarin i umjetni zaslađivač najštetniji proizvod što ga ljudi jedu.


Quote:
ulja više nema u našoj kući
Ni u mojoj kući toga nema. Samo maslinovo.


Quote:
niti ičeg LIGHT
I tu si u pravu. Za odvajanje masnoće koriste se umjetni aditivi, tako da jedenjem light prozvoda jedemo i te aditive - koji su vrlo štetni.


---
Za dobro zdravlje osim pravilne prehrane podjednako je važna i tjelesna aktivnost.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 18:14   #22
Kako CEDEVITA stoji glede dobrih i loših spojeva???
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 21:29   #23
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kako CEDEVITA stoji glede dobrih i loših spojeva???
Cedevita je bez veze... mislim da nije ni štetna ako se ne pretjeruje ni previše korisna, kao i svi sintetski vitamini. nema koristi od njih, a ako ih se uzima previše mislim da se mogu nataložiti (npr. prirodni E vitamin je u frakciji d-alfa tokoferol, dok sintetski je d,l-alfa tokoferol i od toga se d- frakcija iskoristi, a šta bude sa l to se niti ne zna, možda se talože možda se izbace). Hoću reći da sintetski vitamini ne valjaju, nema od njih koristi jer ih tijelo ne prepoznaje. Isto tako i gljivica Candida može ometati resorpciju vitamina.
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 21:57   #24
Kada misli na dodatke u hrani koji potiču glad tu je sigurno natrij-glutaminat kojeg (neznam dal' još uvijek) sadrži Vegeta. Također i neki čipsovi i grickalice.. Djeluje tako da pojedeš veću količinu nego što bi inače.

Quote:
Natrij-glutaminat je vani zabranjeno koristiti u dječjoj hrani, no može se naći u većini gotovih i polugotovih jela, u slanim grickalicama i prerađenim sirevima.
http://www.fitness.com.hr/prehrana/n...-prehrana.aspx
Quote:
Natrij-glutaminat prvi je egzotoksin pušten u javnu uporabu. Ovaj umjetni dodatak prehrani koristi se da bi poboljšao okus namirnicama i dolazi u mnogo raznih proizvoda i oblika. Zaslužan je za "sindrom kineskog restorana", pri čemu izaziva gotovo trenutne reakcije. Tako se sindrom zove, jer se proizvodi s natrijevim glutaminatom dodaju najviše u kineskim restoranima. Najčešće alergijske nuspojave uzimanja veće količine ovog, po tebi, jestivog dodatka prehrani su dugotrajno povraćanje, proljevi pa čak i koma. Naravno, nisu svi ljudi jednako osjetljivi, ali je činjenica da je ovaj dodatak hrani otrov.
Sad ću ti dati popis aditiva koji uvijek sadrže natrij-glutaminat:
Ekstrakt biljnog proteina
Natrij-glutamat
Hidrolizirani protein iz povrća
Hidrolizirani biljni protein
Kalcij i natrij caseinat
Ekstrakt kvasca
Prerađeni protein
Autolizirani kvasac
Hidrolizirano zobeno brašno.
Sljedeći aditivi često sadrže natrij glutaminat:
Ekstrakt slada
Aroma slada
Goveđa juha
Gotove arome
Prirodne arome
Prirodne goveđe ili pileće arome
Umaci
Razni začini
Aditivi koji mogu sadržavati natrij-glutaminat
Karagen
Koncentrat sojinog proteina
Izolat sojinog proteina
Koncetrat sirutkinog proteina
https://www.forum.hr/showpost.php?p=8322382&postcount=55
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 22:24   #25
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Kada misli na dodatke u hrani koji potiču glad tu je sigurno natrij-glutaminat kojeg (neznam dal' još uvijek) sadrži Vegeta. Također i neki čipsovi i grickalice.. Djeluje tako da pojedeš veću količinu nego što bi inače.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=8322382&postcount=55
Sadrži, iako mislim da ga ne deklariraju u Hrvatskoj (no priznajem, nisam već duuuugo gledao što piše na Vegeti kod nas. U stranim državama moraju napisati sastav. Koliko se sjećam, Vegeta je oko 60% soli, 30% natrij glutaminata i dinatrij inozinata, nešto povrća, i vitamin B2 za boju.
Hvala na citatu za MSG.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 22:44   #26
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kako CEDEVITA stoji glede dobrih i loših spojeva???
složit ću se s onim što kaže pufy, samo ću još par stvari dodati.
Nikotinamid (vit. B3 topiv u vodi) prisutan u cedeviti može izazvati jetrene probleme u većim količinama.
Zgušnjivač E414 koji se dobiva iz senegalske akacije prirodan je zgušnjivač koji kod nekih pojedinaca može dovesti do alergije. Uglavnom je ok.

Većinom u redu proizvod. Pitanje koliko je djelotvoran, ali nisam imao zbilja nikakvih problema s njim. Možda jedina loša stvar u cedeviti je šećer.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:13   #27
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kako CEDEVITA stoji glede dobrih i loših spojeva???
Bolje išta nego ništa (što se tiče vitamina), ali industrijski vitamini naravno nisu tako dobri kao prirodni zbog nepostojanja spektra tvari koje prate vitamine (npr. bioflavonoidi). Slažem se s Mowom da je problem šećer, ali primijetio sam jedan dobar bazičan sastojak: sodu bikarbonu, a koja je zbilja bazična (lužnata) i u našem moru kisele hrane što je jedemo (slatkiši, kruh, meso) može napraviti nekakvu ravnotežu.
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:52   #28
Ovo je popis E brojeva koje nosim sa sobom, a koje nipošto nesmijemo konzumirati:

KONZERVANSI

najotrovniji su od 249-252

E 249: kalijev nitrit
E 252 kalijev nitrat
E 250 natrijev nitrit
E 251 natrijev nitrat

...a to su baš najčešći E brojevi!!!
Začuđuje da se redovito pojavljuju u dječjoj hrani! Jedna dječja pašteta, koju klinci najvole, koja baš podilazi dječjem ukusu i ima super slikice na omotu tak da ju klinci odmah prepoznaju, ima 3 ili sva 4 ova broja na deklaraciji (zaboravila sam, ali kad sam doma, s naočalama i povećalom, pročitala, rekla sam ZGRAŽ i bacila ju)

Kažem vam, posudite si knjigicu o E brojevima, ja sam ju posudila u knjižnici Bogdan Ogrizović na Cvjetnom trgu, tamo su svi nabrojani i šta koji znači, crveno obojani su otrov. A sve se crveni, cijele stranice su crvene...

DEZODORANSI:
pred više godina sam čitala članak o tome da se Aluminij mora nalaziti u deziću da bi radio, kao i to da se još uvijek nezna zašto on uopće sprečava znojenje?!
Na drugom mjestu čitam suhu statistiku: velika većina žena koja ima rak dojke je svakodnevno više godina upotrebljavala dezić.
Tako da sam tada svoje bacila i niš mi ne fali, ne smrdim ko ona žena u reklami s pajcekom pod rukom. Dapače, češće se properem (umjesto da samo kažem PFFFF i problem riješen).

A i zdrava logika ti kaže: toksine izbacujemo iz sebe, osim na wc-u, također i znojenjem. A dezić zaustavlja znojenje, dakle: toksini ostaju u tijelu. Na, za žene nezgodnom, mjestu - kod dojki i povezanom s njima.
Tak da sam trebala ukopčat mozak i prije nego što sam pročitala to o aluminiju.
Ako smrdim, znači da tijelo izbacuje otrove van iz sebe.

Glede i u svezi toga, moram vam nešto ispričati, o jednom muškarcu. Dobio je, još kao mlad, neku laganu alergiju na vodu iz pipe. Valjda mu škodi klor ili nešto od cijevi, nezna, ali nebi se baš smio prati vodom iz pipe, uopće ne, koža mu reagira.
I šta da jadan radi?! Frajer, motorist, a nesme se prat?
Neki bi možda nabavio deziće i parfeme, ko na dvoru Luja XVI.
Ali ne on: on je odlučio biti ČIST IZNUTRA.
Tako da mu tijelo ne izbacuje toksine koji smrde.
Prešao je na pažljivo biranu vegetarijansku hranu, ne puši i ne pije (tj. puši i pije malo ali dobro), nabavio svu odjeću samo od prirodnih materijala. Jedino kad mora oprat ruke nakon štelanja i popravki motora, onda ih pere prirodnim spaunom, u toj vodi iz pipe, i namaže... s čim ono? Nečim isto prirodnim.

Rezultat: čovjek godinama miriše ko anđeo, miriše ko beba, miriše tak zamamno i zavodljivo da... da... čovječe kad skine onu svoju kožnu jaknu i zamiriši ispod majice, moram se suzdržavat da ... Uglavnom nisam jedina, ima uspjeha kod žena a smrdljivcima nije jasno zašto.
Znam, držao me kraj sebe 4 godine a svađali smo se ko pas i mačka, ne: ko 2 mačke, ali kad nitko drugi više ne miriše tako, i sad se bojim sresti ga a to je bilo još prije rata... miriše kao... gle: miriše KAO ČOVJEK. Miriše KAO MUŠKARAC. Miriše onako kako je Bog napravio čovjekov miris, a ne kao otrovano stvorenje koje smo od sebe napravili.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:57   #29
Majke ti mile, ali hajdmo redom.

Konzervansi moraju biti otrovi jer inače ne bi bili konzervansi. Koji će ti k konzervans koji ne truje bakterije? Stvar je u koncentraciji koja je premala da ima djelovanje na čovjeka osim ako dotični nije turbodizel preosjetljiv.

Deodorani ne sprečavaju znojenje. To kaj dihta je posebna klasa proizvoda i nije baš najzdraviji izbor ne zbog aluminija nego zato što sprečavaju tijelo da izbacuje produkte metabolizma znojenjem.

Kako dotični mirišljavi lik izbacuje ono crno između nožnih prsata? Suhom metodom i struganjem kažiprstom desne ruke? Bit će da je tip grdo feromoničan kad komadi padaju na takvog peksina.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 14:19   #30
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Ovo je popis E brojeva koje nosim sa sobom, a koje nipošto nesmijemo konzumirati:

KONZERVANSI

najotrovniji su od 249-252

E 249: kalijev nitrit
E 252 kalijev nitrat
E 250 natrijev nitrit
E 251 natrijev nitrat

...
Nitriti i nitrati se puno koriste, to je točno. Dokazani su kancerogeni, ali to ljude ne sprečava da ih jedu. Šta ćemo, takvi smo. Ono što neki kažu da male koncentracije ne dovode do raka, to jednostavno ne znamo. Ne poznaje se dugogodišnji učinak akumulacije takvih tvari kao i to kako reagiraju u reakcijama s drugim aditivima.
Inače ti ono s mirišljavošću frajera i njegovim uspjehom kod žena nema nikakve veze. Ja isto fino mirišem jer se uglavnom hranim povrćem i voćem pa nemam uspjeha. Stvar je u feromonima kao što ti je mukotrpak rekao. Netko ima više, netko manje. Neki feromoni odgovaraju većini djevojaka, neki samo nekima. Složena kemija.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:44   #31
Ali istina je da čovjekov znoj uopće ne bi imao mirisa kad bi se zdravo hranio...
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 15:02   #32
Ovih dana sam u biljnoj ljekarni našao kokosovo ulje. Autor ove knjige ga preporučuje, ima li ko kakvog iskustva s tim uljem?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 18:39   #33
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ovih dana sam u biljnoj ljekarni našao kokosovo ulje. Autor ove knjige ga preporučuje, ima li ko kakvog iskustva s tim uljem?
Misliš kokosovu mast? Kokosova mast je na sobnoj temperaturi više krutina nego tekućina. Ja sam ga jeo. Bogat je MCT-ima (trigliceridima srednje duljine lanaca), najboljim mastima za koje znam. Najlakše probavljivi. Recimo, poznata je snažna konstitucija, mršavost i živahnost Brazilaca do u starost. Oni konzumiraju više kokosove masti i to se s time povezuje.
Meni osobno nije pasalo puno te masti, nekako mi je postala masna stolica. Pretpostavljam da mi organizam nije naviknut na tu mast. Ali male količine su mi bile ok i to preporučam.
Kokosova mast svakako MORA biti djevičanska organskog podrijetla, jer se u drugim tipovima te masti moguće naći transmasti.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 23:03   #34
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Misliš kokosovu mast? Kokosova mast je na sobnoj temperaturi više krutina nego tekućina. Ja sam ga jeo. Bogat je MCT-ima (trigliceridima srednje duljine lanaca), najboljim mastima za koje znam. Najlakše probavljivi. Recimo, poznata je snažna konstitucija, mršavost i živahnost Brazilaca do u starost. Oni konzumiraju više kokosove masti i to se s time povezuje.
Meni osobno nije pasalo puno te masti, nekako mi je postala masna stolica. Pretpostavljam da mi organizam nije naviknut na tu mast. Ali male količine su mi bile ok i to preporučam.
Kokosova mast svakako MORA biti djevičanska organskog podrijetla, jer se u drugim tipovima te masti moguće naći transmasti.
Pa vjerojatno je to to. Piše da ima i za masažu ta ima transmasti.
Hvala na odgovorima!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 11:21   #35
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Ali istina je da čovjekov znoj uopće ne bi imao mirisa kad bi se zdravo hranio...
Majko mila kolika količina gluposti na jednom mjestu. Ljudi dajte idite u školu a za početak uzmite knjige iz fiziologije i biokemije. Kakva zavjera kakvi bakrači.
Znoj smrdi nakon što odstoji jer se oslobađa amonijak iz uree pod djelovanjem bakterija uz raspad laktata. Baš bih volio vidjeti tu prehranu koja će izbaciti ureu iz znoja. Ma ljudi otkud vam takvo ljepljenje na teorije zavjere. Ja to stvarno ne kužim, pa toga je sve više i više. Što je škola dostupnija to ljudi manje znaju. Pa jel se po znanje samo na internet ide?
Poštovane dame koje su objavile knjigu e-brojevi poznajem osobno a o njihovom znanju kemije bolje da ne znate kaj mislim a kamoli o znanju fiziologije.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 12:41   #36
Pa kad smo lijepo kod E brojeva, a ne volimo nitrate i nitrite, onda ne smijemo jesti niti špinat a ni kelj. Ovo je povrće prepuno nitrata koji već i kratkim stajanjem prelaze u nitrite i eto ti belaja. A prirodno je, biljnog porijekla, uostalom, kao i kokain, heroin, hašiš...
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 08:08   #37
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Majko mila kolika količina gluposti na jednom mjestu. Ljudi dajte idite u školu a za početak uzmite knjige iz fiziologije i biokemije.
Blago nama kad imamo tebe tako pametnoga da nam sve rastumačiš

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Znoj smrdi nakon što odstoji jer se oslobađa amonijak iz uree pod djelovanjem bakterija uz raspad laktata. Baš bih volio vidjeti tu prehranu koja će izbaciti ureu iz znoja.
A nije ti možda palo na pamet da se pravilnom prehranom, između ostalog, regulira količina bakterija na tijelu koje su odgovorne za smrad?
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 08:26   #38
Tako je! Tredba jesti puno nitrata i nitrita i oni će najbolje regulirati količinu bakterija koje razgrađuju ureu a mi ćemo se kupati u pišalini lica svog.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:33   #39
Ja i moja jaca polovica,smo primijetili da kad popije pivo,drugi dan ima jaci i neugodniji znoj.
Inace,kad je covjek cist,zdrav,kad se hrani pametno(bez svih onih cipseva,coca cola,cokolada,hamburgera..itd) miris tijela je puno ugodniji.(mislim na svaciji,prirodni miris a ne deodorans)
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:50   #40
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Blago nama kad imamo tebe tako pametnoga da nam sve rastumačiš



A nije ti možda palo na pamet da se pravilnom prehranom, između ostalog, regulira količina bakterija na tijelu koje su odgovorne za smrad?
Nemam namjeru objašnjavati jer bi predugo trajalo koliko je budalaština tamo napisano. Kao ova gore...ali zbog truda...evo
Pretpostavljam da regulacija tebi znači smanjenje obzirom da koristiš riječ smrad. Prvo riješi terminologiju sa samom sobom. <regulacija ne znači smanjenje odnosno ne samo smanjenje.
Nije li ti možda palo na pamet da bi nestanak bakterija na koži uzrokovao bolest jer prema tebi "regulacija" uklanjanja smrada je nestanak bakterija ako lođika iz tvoje izjave još uvijek vrijedi? Jel ti misliš da su bakterije na koži tamo slučajno?
Ljudski organizam je krcat bakterijama...koje u njemu imaju od zaštitne pa do drugih funkcija...tako i na koži. Pravilna prehrana održava bakterije na koži. Pravilna prehrana sa stajališta organizma je nešto sasvim drugo od "pravilne" prehrane blesana koji ne želi mirise na koži osim onih iz eko-dezodoransa misleći da je to zdravo
Fiziologiju u ruke (autor Guyton).
Da miris znoja varira ovisno o hrani to je točno, osim estetskog, nema tu drugog problema. Thread se ipak zove liječenje a ne kozmetika za osjetljive nosiće ...ako se ne varam.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.