Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2012., 01:14   #21
nakon puno, puno godina pijenja franckove kave prije jedno 3-4 g. prešla sam na arabescu. kupujem u njihovom dućanu na jarunskom placu, prodavačica mi samelje kavu iz zrna direktno u vrećicu. auto mi miriši 2 dana od 25 dkg kave.

navikla sam na nju, sad ako dobijem ili kupim neku drugu...ni jedna mi ne valja, vraćam se na arabescu. obožavam tursku kavu i to bez ikakvog zaslađivača....espresso mi nije kava(kiselina), mogla bi jedino onu iz mocce piti, ove praškove iz vrećica ne priznajem nikako!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 01:16   #22
a zašto više nema Jacobs Monarch?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 09:32   #23
Barakafea ima za kupiti ali zna biti pregoren. Mi smo u Trstu kupovali neku kavu u zelenom omotu za tursku ali je vise nema. Najbolja je svjeze mljevena ali sam lijena za to, a u mom gradu vise ducani nemaju mlince da ti samelju kavu.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 13:07   #24
Upravo ste spomenuli kavu iz Trsta u zelenom omotu. Kupovala sam i ja tu kavu u zrnu, za tursku kavu i bila mi je jako fina. Dakle, ni nje nema više. Talijanske kave su gotovo sve gorke i prepržene. Kupila sam Wiener 100% arabica i jako sam za sada zadovoljna.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 13:25   #25
Jel ta zelena Cremcaffee? Zeleno-crveno srebrni omot? Ta je znala biti jako dobra, onda se bila strašno pokvarila i sad ju već dugo nisam probala, ali još postoji.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:14   #26
Ne znam, ne sjecam se, kako se zvala ta kava u zelenom, zadnjih je par puta nismo nasli.Pamtim samo zeleni omot i pisalo za tursku kavu, pola kile ili kilo.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:16   #27
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:22   #28
Bez crvenog. I pisalo za tursku. Ako mi mama ima jos pogledam ime.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 19:39   #29
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Odnosno, muke zbog poradi činjenice da navodno Jacobs Monarch (one zelene) nema više kod nas nigdje za kupiti

Volim piti tursku kavu. Molim vas, nemojte mi pričati o tome kako je espresso ili bilo koja druga bolja, probala sam sve i svašta i dalje mi je šalica turske kave ujutro sreća ponajveća

E, sad - Franck ciglicu fakat nikad nisam mogla piti, prestrašno mi je to gadno. Pila sam, posljednjih desetak godina, Jacobs Monarch zelenu, znam da je to isto srednja žalost ali više je nema kod nas I sad ne znam što si kupiti za skuhati svoju jutarnju kavicu - koju, kao što rekoh, mnogo volem

Kažu da je Droga Portorož neka ljubičasta jako dobra, znam da u Intesparu ima onih nekih kava za samljeti ali ne znam ni kakva im je cijena ni kakva kvaliteta, a ni mlinac za kavu nemam, a ne znam da li oni melju...

Uglavnom, ajd dajte ideje kako skuhat pitljivu tursku kavu jutrom, a ne ostati bez cijelog imetka

EDIT: pardon, ne mogu vjerovati da sam cijeli post o kavi napisala, a da ni jednom nisam stavila eto, sad je bolje
Franja za espresso je vrlo dobra. Može se i turska raditi s njom, jedina razlika je što treba biti puno sitnije mljevena.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 20:10   #30
sitno mljevena kava nije baš neki doživljaj ako voliš tursku kavu, treba više vremena da se staloži a i poslije nije prijelaz tako jasan
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 20:48   #31
Ubola sam si jednu ovu:

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
i jednu ovu:

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post

obje po 10 deka. Koštaju oko 7 kn, tih 10 deka, što je relativno jeftino, jeftinije od Francka

jedva čekam jutro da jednu isprobam samo ne znam kako ću odlučiti koju

@JPK: uvijek sam nekako skeptična prema tim Franja kavama, ne znam zašto Ne znam čak ni gdje ih ima za kupiti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:32   #32
Jacobs Monarch ima još uvijek u getrou u sesvetama i u staklenkama i u vrećicama ja danas popodne gledala,pa kome nije daleko,put pod noge
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:37   #33
da li kave za kuhanje ili instanta?
jer instanta ima svugdje
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:38   #34
e sad ga ježi,možda sam i instant vidjela?!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:39   #35
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
Jacobs Monarch ima još uvijek u getrou u sesvetama i u staklenkama i u vrećicama ja danas popodne gledala,pa kome nije daleko,put pod noge
staklenkama? mislim da ovo o čemu pričamo dolazi isključivo u vrećicama, a u staklenkama ej instantica. ispravite me ako sam u krivu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:40   #36
tak mi i treba,kad ne pijem fine kavice (
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:43   #37
za vrećice ne znam, meni je bilo isključivo u ciglicama
po dućanima viđam te staklenke i vrećice instanta

kaj ima toga u deželi?
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:52   #38
Vidim da smo mi Turci protiv instanta.

Da li ste kad pili beskofeinsku? Ne kapin svrhu kave bez kofeina, dobro ni pive bez alkohola, ali mi ni jasno kad me uvjeravaju da ih bas jednako razbudi, podigne i da uzivaju u beskofeinskoj.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:54   #39
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
za vrećice ne znam, meni je bilo isključivo u ciglicama
po dućanima viđam te staklenke i vrećice instanta

kaj ima toga u deželi?
ima, tj. bilo je i mljevene u običnim vrećicama, nevakumirano.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 22:29   #40
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
.... Ne kapin svrhu kave bez kofeina, dobro ni pive bez alkohola........
ima ljudi koji nikako ne podnose kofein a kava im je kao napitak ukusna
iz sličnog razloga ja popijem bezalkoholnu pivu, volim okus pive no kad vozim onda ne pijem nimalo alkohola
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.