Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2019., 15:29   #10101
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Od djetinjstva želim da knjižničarke prelistavaju knjige kod vraćanja i da vandalizam nad knjigama ne prolazi lišo.
hear! hear!
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Old 22.05.2019., 15:51   #10102
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Steta sto je takav genijalac odlucio potratit svoje talentr na ulogu domacice. Radi li on uopce? Nesto se spominjalo da se negdje zaposlio. Tuzno mi je to, al ako za 20 god dobijemo predsj3dnicu s diplomom s Harvarda, njegova zrtva nije bila uzaludna
da, ako je tako, čudo jedno koliko se zapustio po svim linijama. ne znam radi li negdje i što, pisalo je da se nakon dulje nezaposlenosti zaposlio u nekoj firmi i sjećam se kad su kontaktirali zaposlenika te firme da je rekao da je čuo da je jakov zaposlen kod njih, ali da ne zna što radi.
aryna is offline  
Old 22.05.2019., 16:10   #10103
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Imala sam frendicu u osnovnoj koja je u knjige Agathe Christie iz knjižnice na prvu stranicu uvijek napisala ko je ubojica.
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
ja sam kao dijete/teen uvijek najviše voljela kad dignem knjigu u biblioteci bila to lektira ili neki šund meni za gušt prvo pročitati žvrljotine na koricama
svega je tu bilo
sve do jednog dana kad sam bila u fazi čitanja Agathe Christie i kad sam prebacila na zadnje korice i tamo me dočekalo - 'Predobra knjiga. Ko bi pomislio da je Dr Sheppard ubica!"

baš sam bila ljuta
toliko da sam odlučila i ja raditi isto i sjebavati drugima čitanje


imate stvarno sreće što ja nisam gledala GOT
pa vi se poznajete.
fuj is offline  
Old 22.05.2019., 16:14   #10104
Kad sam citala "Starac i more" za lektiru u prvom srednje, u knjizi na koricama me docekao sitno ispisan, savrsen sazetak radnje koji nista ne izostavlja, a opet je mnogo laksi za citati.

Sjela mi petica ko budali samar.



Valjda se knjiznicarki nije farbalo cijele korice korektorom.
VeronaM is offline  
Old 22.05.2019., 18:38   #10105
Ja sam voljela kad bi neko u lektirama označio stilske figure, onako fino podvuče i još napiše šta je šta. Bog ih blagoslovio, ko god bio.


To izdvajanje stilskih figura mi je bilo najmrži dio svih lektira.
europe11 is offline  
Old 22.05.2019., 19:49   #10106
Jednom sam kao odrasla posuđivala neku knjigu koja je lektira, umorila sam se dok nisam našla neiškrabano izdanje. Marva.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 22.05.2019., 22:38   #10107
Quote:
europe11 kaže: Pogledaj post
Ja sam voljela kad bi neko u lektirama označio stilske figure, onako fino podvuče i još napiše šta je šta.
ma to je najgore, to su redovito radili štreberi bez razuma koji su u cilju pokazivanja učenosti u svemu vidjeli stilke figure. da mi je kuna svaki put kad je netko podcrtao rendom slova j i rekao da je to aliteracija. mrzim ih

iz dubine duše ne podnosim pisanje u knjige. pogotovo u knjižnicama, ali čak i kad si ljudi to rade sami doma. baš imam predrasude prema takvima. sorite
__________________
konrad
tren.irka is offline  
Old 22.05.2019., 23:15   #10108
Od zapisa po knjigama sviđaju mi se jedino posvete.
MatildaWormwood is offline  
Old 22.05.2019., 23:24   #10109
di je nestao origami?! baš sam htjela reć da mi je to simpa
__________________
konrad
tren.irka is offline  
Old 23.05.2019., 10:10   #10110
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Od djetinjstva želim da knjižničarke prelistavaju knjige kod vraćanja i da vandalizam nad knjigama ne prolazi lišo.
Quote:
tren.irka kaže: Pogledaj post
....

iz dubine duše ne podnosim pisanje u knjige. pogotovo u knjižnicama, ali čak i kad si ljudi to rade sami doma. ...

imala sam za faks knjigu malobrojnu po knjižnicama, na ćirilici, tako da sam se načekala dok mi je došla u ruke
a tada mi je došlo plakati jer je tekst bio izmasakriran transkripcijskim intervencijama, niti jedna čista stranica
baja is offline  
Old 24.05.2019., 08:12   #10111
Vol. III
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.