Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2003., 14:18   #1
Festival znanosti

http://festival.znanost.org/

Obavjestavam vas (sa malim zakasnjenjem) da u Zagrebu traje festival znanosti koji je jako dobar (jer su ga organizirali moji prijatelji) i jako zabavan (iz istog razloga).

Salim se stvarno je dobro, a pogotovo ukoliko imate znatizeljno potomstvo - pozdrav!
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 13:41   #2
i ja bih isla!

a mene nema

(sto je TM VD? )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 13:54   #3
Re: Re: i ja bih isla!

Quote:
Profesor Jakov kaže:
TM= Tehnički muzej
VD= Mala dvorana
KAB= kabinet

A što ću ti ja Luce kad ti je pečalba draža od rodne ti grude!
sta je pecalba?
zar nije mala dvorana MD (a VD= velika dvorana) ?

zasto niste to odrzavali prosli tjedan?! (pa bih i ja vidila...)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 14:13   #4
Quote:
Profesor Jakov kaže:
A zakaj se nisi javila da si bila tu pa da odemo na kremšnite?
nisam imala vremena. a da ste se svi skupili na festivalu, otkazala bih rodbinu, majku, baku, sve, samo da vas vidim na okupu

nego, ajmo na ljeto organizirati "Prvi Kongres "Znanstvenika" foruma s medjunarodnim ucescem" na programu: Vincek, cevapi, burek (i pohani sir za axmija)

koljege, jel se slazete?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 14:30   #5
naravno, svi "sramezljivi" mogu birati da se nikad ne predstave javno i da ih i dalje znamo samo po nicku i necete morati odrzati seminar, niti raditi poster (osim ako bas inzistirate) svatko tko zeli ostati tajnovit (jer jos nije objavio svoje briljantne rezultate), isto je dobrodosao

hocete se okvirno popisati tako da vidimo koliko bi bilo zainteresiranih?

eto, Jakov i ja smo vec dvoje... dalje?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 15:02   #6
Smile prva prijava za kongres

Quote:
Profesor Jakov kaže:
Ma luce!!!...pa dosta nas je dvoje!
u najgorem slucaju, bit ces mi dovoljan (ma pusa i tebi )

dosta shale, evo ja prijavljujem i axmija (jerbo smo otkrili da sam mu ja sestra i znam sta je dobro za njega ), skeptik MORA doc jer mi duguje Milku, stribora cemo namamiti PBEicom...

ajde, budite dobri i javite se moglo bi biti zgodno!
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 17:39   #7
Ja sam in. Ja bi dole trebo biti izmedju 7 ±2 juna i onda do 8 ±2 augusta. Tako ako drugima pase ja sam za
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 20:15   #8
Mali oglasi:

ja ću ovo ljeto biti u lovu za statističarem (statističarkom) koji/koja osim što se kuži u statistiku mora imati

a) dovoljno debele živce da se snađe u mojim podacima

b) još deblje živce da mi objasni kak' iz tih podataka napraviti multivarijantnu analizu

c) sposobnost da multivarijantna analiza u svakom slučaju pokaže statističku značajnost

Ako takva osoba uopće postoji i nadje se na ljetnom znanstvenom IMF campusu, voljela bih je upoznati

da citiram H. Bogarta: "To bi mogao biti početak jednog divnog prijateljstva" .... jelte

Shifra: ne mora biti p< 0,02, toleriram i <0,05
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 22:33   #9
Re: Festival znanosti

Quote:
Stribor cumez kaže:
http://festival.znanost.org/

Obavjestavam vas (sa malim zakasnjenjem) da u Zagrebu traje festival znanosti koji je jako dobar (jer su ga organizirali moji prijatelji) i jako zabavan (iz istog razloga).

Salim se stvarno je dobro, a pogotovo ukoliko imate znatizeljno potomstvo - pozdrav!
Ovo se cini vrlo zanimljivim. Jel to samo za klince ili mogu i malo stariji? (izgledam balavo , skoro bih prosla za 18 )
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 00:49   #10
Quote:
Ovo se cini vrlo zanimljivim. Jel to samo za klince ili mogu i malo stariji? (izgledam balavo , skoro bih prosla za 18 )
Je zanimljivo je i zabavno, bila ja jucer i prekljucer. Jucer slusala Raosa, jes' da sam bila medu starijima u dvorani, al' koga briga
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 10:57   #11
Quote:
mirta kaže:
Jucer slusala Raosa ...
Jel to brat blizanac od Predraga Raosa?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 00:03   #12
(Popularno)znanstvena događanja

Pozdrav, prirodnjaci

Iz nekih razloga koji nisu bitni, trebao bi mi način da saznam za zanimljive znanstvene i/ili popularnoznanstvene hep'ninge u Zagrebu i šire. Nažalost, web stranice PMFa su po tom pitanju potpuno beskorisne, web IRBa radi neki debil koji smatra da je savršeno OK od danas do sutra stavljati najave za gostovanja i predavanja svjetskih znanstvenika, nikakvi infocentri mi (naravno) ne pomažu.

Kako se informirati? Gdje doći do informacije da će, karikiram, 20. 2. 2010. na FSBu predavati vodeći svjetski stručnjak iz nečeg strojarskog, ili da će na Institutu za tumore bit predavanje o upotrebi zračenja u liječenju tumora pankreasa? Postoji li to na jednom (ili nekoliko, ali ne baš 150) mjesta?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 02:07   #13
Što se tiče Hrvatske i Zagreba, imaš informacije na:

http://www.festivalznanosti.hr/2008/index.php


Valjda naglasiti i zanimljiv popularno znanstveni događaj koji će biti u travnju 2010. godine u Sinju, gdje će se među predavačima moći vidjeti i poznatiji znanstvenici kao Paar, Đikić, Pavuna, Šiber itd.

http://fzsinj.org/
Jebiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:19   #14
koji x zna biti na stranicama mog faksa: www.mef.hr
predavanja su obično javna i svima dostupna.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 21:33   #15
5.3. otvoreni dan na Institutu za fiziku.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:07   #16
heh, vidiš, mukotrpak, za to nisam znala

moderatorčeki moji najdraži, što mislite, bismo li mogli probati od ove teme napraviti mjesto gdje bi si jedni drugima javljali gdje i kad ima nešto zanimljivo? top-temica, recimo?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:26   #17
Nešto slično je htio Jericho vezano za biologiju (Noć biologije, početkom ožujka) pa su ga uputili u Ažurne informacije (top tema).

Inače, pohvala za temu, želim zujati po takvim događajima, a ključno je, khm, znati datume
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:50   #18
da, za poludit je azurna ta tema, dva posta od jucer/danas, a onda iz studenog

ajmo probat međusobno fakat dijelit te informacije, do kojih očito nigdje drugdje nije lako doći
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:05   #19
Stavljam kao TOP temu.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:16   #20
Prema Jerichu, Noć biologije:

Quote:
8.3. od 16h-23h, na 4 lokacije bioloskog odsjeka PMFa: Rooseveltovom trgu, Marulicevom trgu, Horvatovcu i Botanickom vrtu.
Gledala sam slike, lani je bilo očito zanimljivo. Malo mi je bezze jedino što Roosevelt i Horvatovac nisu baš pretjerano blizu, ali na brdu će ionako biti ono što mene u toj cijeloj priči najmanje zanima .
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.