Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 10:55   #1
Jesam li glup?/Izgleda da sam glup?

Izmjerio sam si QI.... više puta... =106

U društvu gubim interes.
Na poslu gubim interes.
Stvari mi postaju dosadne.
Nisam zadovoljan u odnosima. Nije onako kako ja hoću.
U razgovorima postanem nezainteresiran, kada ne pratim o čemu se priča ( da, koncentracija i to... ali ?? ).
Stalno mjenjam društva ( na poslu ).
Od kada sam u braku, to nije to što se tiče društva ( posao - kuća - posao ).

Jesam li izgubljen sa samim sobom? Ili sam glup?

Je li nedostatak samopouzdanja i samouvjerenja ili imati toga dvoga previše znak da sam glup?
Da, dođu dani kada sam nezadovoljan u vlastitoj koži. Ali, da li zbog toga moram trpiti i opterećivati se mislima, da sam glup?

Ne radim često gluposti ( tu i tamo ), ali.....

Jesam li glup? Da li postoji test za glupost ( da znam QI-test, ali...) ?

P.S. Jedna zanimljiva žena, rekla mi je, da sporije obrađujem informacije.
__________________
Should I give up or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere? (.....ako me povrijediš.....ja bi se mogao uništiti......)
crack-brained is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:13   #2
pa da, ono, prosječno si glup.
tu negdje. stotka bi trebala bit prosjek.

neće nikad bit ništa od tebe, ne vidim zašto bi se uopće trudio
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:22   #3
IQ...

e da, i mene zanima što znači biti PAMETAN.

po kojem algoritmu ljudi zaključuju stvari.

na to su me potaknuli zadaci iz kombinatorike... nas par frendova svaki ima svoju logiku i dodjemo do konacnog rjesenja, al jedini je zajeb prepricati logiku...

pa su najcesci komentari "tog se nikad ne bih sjetio"

ocito svaki covjek ima svoj algoriam u glavi...usporedio bih to sa
win 3.11, windows 98 i windows xp, windows 7, OSX, linux redhat, ubuntu linux, DOS 6.22, oracle itd...

svaki ima svoje prednosti i nedostatke
__________________
FUCK YOU, I WON'T DO WHAT YOU TELL ME!!! MOTHERFUCKER!!! UGGH!!!
Mandrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:28   #4
Prema tvom opisu situacije, ne bi ni meni bilo loše testirati IQ!

Bit će da je ispod 70!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:34   #5
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
pa da, ono, prosječno si glup.
tu negdje. stotka bi trebala bit prosjek.

neće nikad bit ništa od tebe, ne vidim zašto bi se uopće trudio
.....uh..... nemam pametan odgovor na ovo.....
__________________
Should I give up or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere? (.....ako me povrijediš.....ja bi se mogao uništiti......)
crack-brained is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:36   #6
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Prema tvom opisu situacije, ne bi ni meni bilo loše testirati IQ!

Bit će da je ispod 70!
Hvala ti na odgovoru..... baš si me oraspoložila.... zaboravih da li sam glup ili ne....

Znači, ima nas....
__________________
Should I give up or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere? (.....ako me povrijediš.....ja bi se mogao uništiti......)
crack-brained is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:31   #7
imaš prosječnu inteligenciju ko i većina ljudi i to je ok
zlatna sredina.

znaš ono kad pričaš s nekim ko je glup ko k. al baš baš jebeno glup i to ne kuži i digne ti tlak?
e pa tak je iznadprosječno inteligentnima valjda jako često i nekako mi je to usamljeno, mislim da je najbolje bit prosjek ili čak ispod

http://www.youtube.com/watch?v=s-UIOVAp75U


skužila sam da uz veliku inteligenciju često idu i velike tuge i tragedije, a znam previše glupih ljudi koji su jebeno sretni u životu.


a to što sporije obrađuješ info može značit da si temeljit, precizan i to je zapravo dobro.
znam jednu curu kojoj treba par min da skuži običan vic a neke kompliciranije ni ne skuži a u matematici je genije...
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:27   #8
da, ali što znaći biti inteligentan??

imati neke nove/revolucionarne ideje (ala da vinci, jules verne, tesla, einstein...)

ili povezivati objekte/procjeniti koji od 5 sličica nastavlja niz/izračunati neki zadatak...

itd...

IMHO, inteligencija je proporcionalna imanju strpljenja... kao kod šaha...

treba razviti plan i strategiju...

npr:

bandić... prvo si je godinama stvarao loš ugled u gradu... i opet (nekako) dobio na izborima... a onda se kandidira za predjsjednika ....a kako je zagreb najveći grad u hrvatskoj, i svi iz zg bi ga se htjeli riješiti , naravno da će glasati za njega da više ne može biti gradonačelnik... i to mu je barem milijun glasova

to je inteligentno...

ili hdz... sanader... prvo zakuha stvari, povuće se, dođe kosor, koja napravi kontra što je ovaj zakuhao (tj da ljudima 'mrkve') i time opet poveća popularnost hdz-a i tako opet dobiju na izborima. a ljudi-ovce (sheeple) su i dalje ostali izigrani...


zapravo, kad bolje razmislim , sve ovo upućuje na manipulaciju.

dakle, moderno shvaćanje inteligencije:
ako možeš manipulirati ljudima, ti si inteligentan.
tj ako imaš strpljenja, ili tako dobar plan i strategiju da, ako ti nećeš moći završiti posao, budu tvoja djeca, ili ako ne budu ni ona... ugl, plan koji je ostvariv samo je potrebno vrijeme, pa makar trajalo stoljećima

tipa ILUMINATI i uvođenje novog svjetskog poretka itd.... itd...itd...
__________________
FUCK YOU, I WON'T DO WHAT YOU TELL ME!!! MOTHERFUCKER!!! UGGH!!!
Mandrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:50   #9
Quote:
crack-brained kaže: Pogledaj post
Izmjerio sam si QI.... više puta... =106

U društvu gubim interes.
Na poslu gubim interes.
Stvari mi postaju dosadne.
Nisam zadovoljan u odnosima. Nije onako kako ja hoću.
U razgovorima postanem nezainteresiran, kada ne pratim o čemu se priča ( da, koncentracija i to... ali ?? ).
Stalno mjenjam društva ( na poslu ).
Od kada sam u braku, to nije to što se tiče društva ( posao - kuća - posao ).

Jesam li izgubljen sa samim sobom? Ili sam glup?

Je li nedostatak samopouzdanja i samouvjerenja ili imati toga dvoga previše znak da sam glup?
Da, dođu dani kada sam nezadovoljan u vlastitoj koži. Ali, da li zbog toga moram trpiti i opterećivati se mislima, da sam glup?

Ne radim često gluposti ( tu i tamo ), ali.....

Jesam li glup? Da li postoji test za glupost ( da znam QI-test, ali...) ?

P.S. Jedna zanimljiva žena, rekla mi je, da sporije obrađujem informacije.
Jednostavno bi si po meni trebao nać neki hobi, neku zanimaciju. Za početak da prestaneš malo ić u društva, da sve to prorijediš. Možda oni nisu za tebe, nisu ti zanimljivi, pa gubiš vrijeme s njima. Nađi si neku ekipu, koja ima iste sklonosti ko ti. Tad će ti biti zanimljivije ić u društva i vrijeme provoditi s njima. Na poslu zna doć do zasićenja...svakom se to događa.
Po meni nisi glup, ti testovi inteligencije su slab pokazatelj, koliko je u biti netko pametan. Nemoj se opterećivati s tim.
Poslušaj me i neće ti bit žao.
Krle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:31   #10
Tko je glup

Tko je glup, to pitanje vise puta se budi u meni posle zivcanog sloma.
Nije ni vazan odgovor, vec je vazno koliko uspijem iskoristiti svoje mogucnosti i koliko se osecam dobro u svojoj kozi.

Vidim sto put pametnije i mocnije od mene, pa nezadovoljni, jedni druge gaze a i sebe unistavaju sa bezvrednim zivotom.

Nadi sebe, svoj unutarnji glas i dusevni mir, pa ces biti sretan sa sobom i svi s Tobom, jer kad znas sta trebas sam, znat ces sta mozes drugima dati.
__________________
Sto dajes to dobijes
kad ne hajes, sta proklinjes.
Anica Fujsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:40   #11
Quote:
crack-brained kaže: Pogledaj post
Izmjerio sam si QI.... više puta... =106

U društvu gubim interes.
Na poslu gubim interes.
Stvari mi postaju dosadne.
Nisam zadovoljan u odnosima. Nije onako kako ja hoću.
U razgovorima postanem nezainteresiran, kada ne pratim o čemu se priča ( da, koncentracija i to... ali ?? ).
Stalno mjenjam društva ( na poslu ).
Od kada sam u braku, to nije to što se tiče društva ( posao - kuća - posao ).

Jesam li izgubljen sa samim sobom? Ili sam glup?

Je li nedostatak samopouzdanja i samouvjerenja ili imati toga dvoga previše znak da sam glup?
Da, dođu dani kada sam nezadovoljan u vlastitoj koži. Ali, da li zbog toga moram trpiti i opterećivati se mislima, da sam glup?

Ne radim često gluposti ( tu i tamo ), ali.....

Jesam li glup? Da li postoji test za glupost ( da znam QI-test, ali...) ?

P.S. Jedna zanimljiva žena, rekla mi je, da sporije obrađujem informacije.
Glup si onoliko koliko si glup. Amen. Totalno nebitno, kao da si rekao da ti se ime sastoji od šest slova i na temelju toga pišeš životopis.
Prvo se riješi potrebe da imenuješ neke pojave, a zatim kreni dalje.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:58   #12
ovo što pišeš nema veze s pameću ni glupošću. IQ je isto vrlo jednodimenzionalan, nije mjera pameti. a jesi li pametan ili glup, koliko jedno i koliko drugo, valjda znaš sam najbolje, šta druge pitaš
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:02   #13
Quote:
crack-brained kaže: Pogledaj post
U društvu gubim interes.
Na poslu gubim interes.
Stvari mi postaju dosadne.
Nisam zadovoljan u odnosima. Nije onako kako ja hoću.
U razgovorima postanem nezainteresiran, kada ne pratim o čemu se priča ( da, koncentracija i to... ali ?? ).
Stalno mjenjam društva ( na poslu ).
Od kada sam u braku, to nije to što se tiče društva ( posao - kuća - posao ).

P.S. Jedna zanimljiva žena, rekla mi je, da sporije obrađujem informacije.
sve što si nabrojao ne znači da si glup. ali to što te opterećuje jesi li glup ili nisi, je definitivno znak nedostatka samopouzdanja. a od toga pate i oni natprosječno pametni

niš ne znači ni to što ti je netko rekao da sporije obrađuješ informacije. npr moj je problem što ih obrađujem prebrzo, pa je često zaključak pogrešan. i onda ne vjerujem sebi uopće, pa uvijek ispočetka mozgam. i na kraju izgubim duplo više vremena od nekog "sporog"

ti imaš problem s nezadovoljstvom vlastitim životom. s osjećajem da ne kontroliraš svoj život i sebe (nego pokušavaš kontrolirati druge, a to naravno baš nitko ne može. a ko god pokušava, jako je nesretan jer uspjeha ne može biti)

I da, IQ ne znači puno
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:08   #14
Pa ja uvijek kažem da je bog blagoslovio glupe. Kad ti bog da nekakav talent, onda je to dug koji moraš vratiti radom..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:11   #15
Mozda je bolje reci da si intelektualno... "ljen", ne da ti se obradjivati stvari koje te ne zanimaju (ja sam takav).
Mozda si u stvarima koje te zanimaju (ali te ne doticu) jako dobar. A nezadovoljni smo, manje ili vise, svi.
A glup covjek ni ne moze shvatiti koliko je glup, kao npr. ovaj Aphex, koji je uz to jos i bezobrazan, dok mu neko ne razbije picku, i neznam zasto ga moderatori toleriraju toliko dugo.

Zadnje uređivanje haram : 12.11.2009. at 22:15. Reason: ispravak netocnog navoda
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:20   #16
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Mozda je bolje reci da si intelektualno... "ljen", ne da ti se obradjivati stvari koje te ne zanimaju (ja sam takav).
Mozda si u stvarima koje te zanimaju (ali te ne doticu) jako dobar. A nezadovoljni smo, manje ili vise, svi.
A glup covjek ni ne moze shvatiti koliko je glup, kao npr. ovaj Aphex, koji je uz to jos i bezobrazan, dok mu neko ne razbije picku, i neznam zasto ga administratori toleriraju toliko dugo.
Upravo tako, stvari koje me ne zanimaju niti ne slušam, pa gdje bi dospio slušajući isprazne razgovore. Možda zato "zanimljiva frendica" misli da sporije obrađuješ, jer obično mi se smrači pred očima kad slušam zanimljive frendice i frendove, dal da se zblajham ili izvučem pramenove, ne sviđa mi se kroj traperica, joj gdje si kupio jaknu koliko si je platio, pa kad bi to obrađivao dospio bi u ludaru
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 20:58   #17
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Mozda je bolje reci da si intelektualno... "ljen", ne da ti se obradjivati stvari koje te ne zanimaju (ja sam takav).
Mozda si u stvarima koje te zanimaju (ali te ne doticu) jako dobar. A nezadovoljni smo, manje ili vise, svi.
A glup covjek ni ne moze shvatiti koliko je glup, kao npr. ovaj Aphex, koji je uz to jos i bezobrazan, dok mu neko ne razbije picku, i neznam zasto ga moderatori toleriraju toliko dugo.
ako smatraš da neki forumaš krši pravila foruma, pomozi moderatorima tako što ćeš prijaviti taj post klikom na trokutić s uskličnikom
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:03   #18
Quote:
crack-brained kaže: Pogledaj post
...
tvoj problem je nezainteresiranost.
nađi si nešto što voliš i čime se želiš bavit i ugradi u život.
ako ne znaš što bi to moglo bit, eksperimentiraj...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:20   #19
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Pa ja uvijek kažem da je bog blagoslovio glupe. Kad ti bog da nekakav talent, onda je to dug koji moraš vratiti radom..


Joj ne spominji tu riječ, naježim se.
cikuoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:45   #20
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Mozda je bolje reci da si intelektualno... "ljen", ne da ti se obradjivati stvari koje te ne zanimaju (ja sam takav).
Mozda si u stvarima koje te zanimaju (ali te ne doticu) jako dobar. A nezadovoljni smo, manje ili vise, svi.
A glup covjek ni ne moze shvatiti koliko je glup, kao npr. ovaj Aphex, koji je uz to jos i bezobrazan, dok mu neko ne razbije picku, i neznam zasto ga moderatori toleriraju toliko dugo.

ti se još ljutiš jer sam reko da si derpe?
ccc..

evo krek brejn, zar ti nije lakše kad vidiš kakvih debila ima po forumu? meni je. to mi je baš super.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.