Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 10:37   #61
kod privikavanja je problem što onda za 6 mjeseci imaš -20 i snijeg do koljena/buru do kostiju.
da je cijele godine temperatura iznad trideset s 90 posto vlage u zraku, priviknuli bi se. kao i na -20, buru, snijeg, da je tako cijele godine... ali kada ti unutar 12 mjeseci najviša i najniža temperatura budu razmaknute 60 stupnjeva, malo je teže priviknuti se.

što se same teme tiče, kolege su malo kopali. link mi je potonuo na fejsu, pa ga ne mogu naći i proslijediti, ali došli su do zaključka da se kod većine uspoređivanih broj sati ne bilda kraćim ukupnim trajanjem praznika (neke od zemalja s ogromnim brojem sati poučavanja imaju čak i duže ukupne praznike nego mi) nego dužim dnevnim boravkom u školi. protiv kojeg se kod nas vrišti i bori rukama i nogama, jer preopeterećenost.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:13   #62
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
što se same teme tiče, kolege su malo kopali. link mi je potonuo na fejsu, pa ga ne mogu naći i proslijediti, ali došli su do zaključka da se kod većine uspoređivanih broj sati ne bilda kraćim ukupnim trajanjem praznika (neke od zemalja s ogromnim brojem sati poučavanja imaju čak i duže ukupne praznike nego mi) nego dužim dnevnim boravkom u školi. protiv kojeg se kod nas vrišti i bori rukama i nogama, jer preopeterećenost.
djeca koja imaju, bilo koji predmet u popodnevnom turnusu (ili jutarnjem kad je druga smjena) su zaprvo cijeli dan u skoli. jer im je cijeli dan razjeban i povezan sa skolom. tak da imamo i mi duzi boravak u skoli.
dva strana jezika, koja su po vecini EU zemalja minimum, su kod nas prepustena na izbor,koji se svodi, ako si srece na 7. sat, a ako nisi, na 3. popodne.
pa su onda duzi boravak u skoli, zamjenili skolom stranih jezika.al opet, nisu u 12 popodne gotovi s nastavom kak se misli da nasa skola traje krace.

a obzirom na nasu klimu i nakvikavnje (koja se usput, jkooo jakooo mijenja i moramo joj se prilagodjavt, ne mozemo bas ignorirat postojanje), podjednak broj praznika zimi i ljeti bi rjesio ove pretumbacije i navikavanje na snijeg i buru vs. 40 stupnjeva u hladu.

kolko sam na onom linku vidla, francuska i njemacka imaju po regijama, i tak nesto se i kod nas moze napraviti, iako je zemlja fizicki manja.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:33   #63
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kolko sam na onom linku vidla, francuska i njemacka imaju po regijama, i tak nesto se i kod nas moze napraviti, iako je zemlja fizicki manja.
mda.

samo bi nasi kreteni ljetne praznike produzili samo na obali (zbog turizma) gdje je vrucina, ruku na srce, podnosljivija nego npr. u istocnoj slavoniji gdje bi se ucenici nastavili prziti na plus 40 kao i dosad, do sredine ljeta.
jer nisu po difoltu ljetna turisticki atraktivna regija.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:42   #64
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
djeca koja imaju, bilo koji predmet u popodnevnom turnusu (ili jutarnjem kad je druga smjena) su zaprvo cijeli dan u skoli. jer im je cijeli dan razjeban i povezan sa skolom. tak da imamo i mi duzi boravak u skoli.
dva strana jezika, koja su po vecini EU zemalja minimum, su kod nas prepustena na izbor,koji se svodi, ako si srece na 7. sat, a ako nisi, na 3. popodne.
pa su onda duzi boravak u skoli, zamjenili skolom stranih jezika.al opet, nisu u 12 popodne gotovi s nastavom kak se misli da nasa skola traje krace.
u taj zbroj sati nisu uračunata tri izborna predmeta, odnosno 6x45 sati tjedno. da se to doda, odjednom bi i našim školarcima bitno skočio broj sati, ali onda se ne bi moglo pričati o "učeničkom i nastavničkom plandovanju"

a kad smo kod zimskih praznika, može, ali samo ako će ih pozicionirati tako da ne moram igrati ruski rulet na smrznutim cestama kako bih stigla na posao. u protivnom sam dobila to da se dinstam s 25 pubertetlija na +40, i onda još nosim glavu u torbi svaki dan mjesec dana preko zime
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:54   #65
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jedino sehrvati ne mogu niti priviknut niti ugradit klime
izgovori
Ja imam klimu u cijeloj školi, pa opet nije ugodno kad je vani 37, ili čak 30 uopće, unatoč klimi.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:14   #66
pa svi drugi zaposleni rade tijekom ljeta. neugodi unatoč.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:39   #67
svi drugi zaposleni nemaju između 7 i 18 godina
uopće nije poanta u nastavnicima, nego da je djeci nemoguće raditi u tim uvjetima.
jedino što bi se time postiglo bilo bi da roditelji ne moraju razmišljati kamo s djecom preko praznika. ako je to smisao škole - može. ako je smisao da nešto i nauče - nastava do sredine sedmog ne bi baš tome doprinijela.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:32   #68
a pitali smo djecu pa znamo da im je nepodnošljivo sjediti u klimatiziranoj učionici 4 do 6 sati dnevno? mala djeca provedu i po 10 sati u vrtiću.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:41   #69
kojoj klimatiziranoj učionici? kod mene u jednoj školi postoji klima samo u informatičkom kabinetu. u drugoj ni tamo. a prva škola je projektirana kao ogromni staklenik, temperatura unutra je sigurno bar 10 stupnjeva viša nego vani. pa onda kad vani skoči na 30, a djeca sjede kose slijepljene od znoja i nemaju snage ni koncentracije odgovoriti na dva-tri jednostavna pitanja u nizu (a ovo je opis zadnjih par tjedana nastave u trenutnom aranžmanu) to je baš poticajna atmosfera za učenje i profitirali bi da tako sjede i znoje se u školi bar mjesec dana duže.
(mi, ako niste znali, ionako moramo biti u školi svaki dan do početka godišnjeg, obično oko 10.7. - kao i svi drugi zaposleni. neugodi unatoč.)
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:44   #70
nastavila sam se na afrikin post u kojem kaže da nije ugodno klimi unatoč.
mad hatter, skoncentriraj se.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:34   #71
koncentrirano dodajem da djeca u vrtiću nemaju obavezu koncentrirano učiti cijelo vrijeme svog boravka tamo, to IMHO čini veliku razliku.
bar meni. onima kojima je škola besplatni babysitting servis očito da ne.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:37   #72
a zakaj ne bi koncentrirano ucili u klimariziranim ucionicama?
ne pokusavam te zajebavati nego mi fakat nije jasno, ja dobro znam sto je sjediti i pokusavati se koncentrirati kad je u uredu 34 stupnja, ne bih to ni najgorem neprijatelji pozeljela.
ali pod klimom, na ugodnoj temperaturi, ne znam sto bi im falilo da sjede do 1.7.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:25   #73
klimatizirane učionice u školskom sustavu u kojem nastavnici sami kupuju papir za kopiranje i kredu u boji? možda 2117.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:30   #74
vrtimo se u krug jer odbijas shvatiti. govorimo o klimaitziranim ucionicama kako je stela vec dva puta napomenula. klima kao uvjet produzenja, na sto je afrika rekla da nije ok usprkos klimama.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:36   #75
pardon.
ako bi sve učionice u svim školama imale klimu, ostaje samo pitanje nastavničke papirologije koja se mjeri na tone između 15.6. i 10.7. - ako se to ukine ili plati kao prekovremeni, može, bar bih stigla provježbati one dijelove koji teže sjedaju s tih desetak sati više godišnje
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:52   #76
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Njihovi organizmi su drugačiji/priviknutiji na te uvjete.
Da, isto kao s ljudima u pustinjama, Sibiru i slično. Pričao mi je jedan Pakistanac, koji je ovdje studirao,da tamo ima puistinjskih područja u kojima žive ljudi, ali da tamo mi "obični" ne bi mogli dugo preživjeti.
Moj organizam npr. ne podnosi vrućinu. Već sam jednom završila u bolnici zbog sunčanice, a nisam bila ništa više na suncu nego drugi s kojima sam se tada našla.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:56   #77
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
pardon.
ako bi sve učionice u svim školama imale klimu, ostaje samo pitanje nastavničke papirologije koja se mjeri na tone između 15.6. i 10.7. - ako se to ukine ili plati kao prekovremeni, može, bar bih stigla provježbati one dijelove koji teže sjedaju s tih desetak sati više godišnje
Kad smo kod papirologija, ja realno nisam imala slobodan dan zadnjih 14 dana. Jer zadnja dva vikenda po cijele dane rješavam papirologiju. Plus sljedećih 5 dana, znači ukupno 19 dana bez dana odmora.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:08   #78
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
nastavila sam se na afrikin post u kojem kaže da nije ugodno klimi unatoč.
mad hatter, skoncentriraj se.
Ja sam govorila o djeci, zaboga.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a zakaj ne bi koncentrirano ucili u klimariziranim ucionicama?
ne pokusavam te zajebavati nego mi fakat nije jasno, ja dobro znam sto je sjediti i pokusavati se koncentrirati kad je u uredu 34 stupnja, ne bih to ni najgorem neprijatelji pozeljela.
ali pod klimom, na ugodnoj temperaturi, ne znam sto bi im falilo da sjede do 1.7.
Tko će te klime kupiti i ugraditi i održavati? Učitelji?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:22   #79
jezusek.
afrika. klima je uvjet. znaci, zamisli na tren svijet u kojem razredi imaju klime. ima li dalje razloga da se nastava ne produzi npr. do 1.7.?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:31   #80
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jezusek.
afrika. klima je uvjet. znaci, zamisli na tren svijet u kojem razredi imaju klime. ima li dalje razloga da se nastava ne produzi npr. do 1.7.?
Da. Zašto bi išli u školu 200 dana godišnje?
Jel vi nemate pametnija posla nego misliti da je naš obrazovni sustav toliko loš da apsolutno svaka njemačka, austrija i ostala država ima bolji sustav pa trebamo prema njihovima prekrajati naše?
Ne, kod nas klima prelazi u tropsku u lipnju i nema potrebe ni smisla da se u školu ide do 1.7.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.