Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 20:41   #41
Ok PTSP više vrsta. Ovaj iako je ovo internet zbanirali bi me da kažem što stvarno mislim.
Evo ja osobno znam jednog malo bolje ajde dva PTSPovaca i ne bi me ništa iznenadilo da naprave kad vide za šta su se borili.

Da što se tiče penzije i tih glumljenih PTSPovaca ja bi mogla dobit penziju, čak mi je to doktorica i savjetovala, ali mi se ne da ići na komisiju. Živcira me
A neki ljudi imaju djecu, starci su im mrtvi, a žena nema posao i dok ste vi slušali Oluju na radiju i televiziji, ili slali novce iz inozemstva oni su tamo bili. I u ostalim djelovima Hrvatske gdje rata nije bilo.

E sad dodirne točke sa sobom.
Nikog nije briga. Sa strane.

I to je kraj.
To vrjedi za sve ljude, ok neki imaju još nekog.

edit: poznam ih 20-ak iz Jankomira
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:00   #42
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
Ova je usporedba jedan sasvim subjektivan pokazatelj problema s kojima ja sâm i mnogi moji suborci pogođeni PTSP-om živimo iz dana u dan, s naglaskom na činjenicu da ih uspoređujem sa žrtvama jedne od najgore bolesti današnjice – AIDS-om; ali možda je još bitnija činjenica ta da je PTSP bolest koja u čovjeku svakim danom evoluira, razvija se i, ruku pod ruku s maćehinskim odnosom vlasti, te birokracijom i daljnjim nepravdama, pred bolesnika postavlja sve teže i bolnije prepreke, maksimalno ga onemogućavajući u reintegraciji u normalan civilni život. Pod normalnim životom posebno ističem činjenicu kako nijedan hrvatski branitelj ne smatra kako je svojim udjelom u Domovinskom ratu obavio neki posao koji je sada gotov, već naprotiv, smatra kako je i nakon rata potreban društvu za kojega se borio, društvu u kojemu želi osnovati obitelj, brinuti se za nju, te aktivno sudjelovati u životu kao prihvaćen, shvaćen i poštovan član cjelokupne zajednice, obitelji, prijatelja, građana i državljana Domovine mu Hrvatske. Zemlje za koju je, kada je to bilo neophodno, na kocku stavio najveći mogući ulog.
složio bih se s dijelom tvoga opisa, no eto volim reći što mislim i moram ti reći nekoliko stvari:
i sam sam BIO branitelj (dakle više nisam) , (možeš pročitati u profilu u temama koje sam otvorio), mogu ti reći da se puno luđaka, kriminalaca, lopova svih vrsta prijavilo u ZNG 90 i 91. godine uz nas ostale koji smo išli iz domoljubnih pobuda.
dakle kao što rekoh BIO sam branitelj i ne želim o tome razmišljati čitav život.
zaposlen sam, nisam tražio mirovinu kao velika većina branitelja koja je u koaliciji specijalist-HZMO tj. liječničke komisije pa marke, poslije euri došla do NEZASLUŽENIH ILEGALNO PRIBAVLJENIH MIROVINA.

vjeruj mi, upoznat sam i znam što govorim, treba i o tom dijelu B. populacije govoriti, a ne samo kako smo na kocku stavili najveći mogući ulog ŽIVOT.

što se tiče psihičkih poremećaja mogu ti reći da sam se i sam izvukao iz toga i u udruzi pomogao desetorici branitelja da se riješe PTSP-a, dakle može se.

za sve treba volja, treba biti i depresivan i ljut i razočaran, bijesan, sve su to normalne reakcije no nije normalno imati mirovinu od 8000 kn i svaki dan pred samoposlugom lokati pivo i pričati o ratnim "uspjesima", doći pijan kući nalupati ženu i djete i proklinjati državu jer imaš deset kredita i "van" dobiješ od 8t kuna 500 na ruke.

eto tomu stanju branitelja je kriva država.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:27   #43
moje misljenje
nema totalnog izljecenja
treba se naucit zivjet sa tim
tvoja okolina treba naucit zivjet sa tim (tvoji bliznji)

posvetit se nekom hobiju koji ti zaokupljuje paznju
manje citat i gledat vjesti
jer ti neki clanak il samo naslov tolko digne zivac da to nije normalno

bezobraznim sluzbenicim na razno raznim salterima dok se raspitujes o svojim pravima
isto tak bezobrazno ali kulturno odgovarat
iako bi mu najredije zavrnul vratom
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:11   #44
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
moje misljenje
nema totalnog izljecenja
treba se naucit zivjet sa tim
tvoja okolina treba naucit zivjet sa tim (tvoji bliznji)
ah razumijem
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:11   #45
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
moje misljenje
nema totalnog izljecenja
treba se naucit zivjet sa tim
tvoja okolina treba naucit zivjet sa tim (tvoji bliznji)

posvetit se nekom hobiju koji ti zaokupljuje paznju
manje citat i gledat vjesti
jer ti neki clanak il samo naslov tolko digne zivac da to nije normalno

bezobraznim sluzbenicim na razno raznim salterima dok se raspitujes o svojim pravima
isto tak bezobrazno ali kulturno odgovarat
iako bi mu najredije zavrnul vratom
ti si jedan od onih koji uživaš u svojoj bolesti, "poseban si", u sigovima si naslagao lijepo shifre psih. poremećaja i ne treba tvoja okolina naučiti živjeti s tobom već ti s njima jer nisi ništa posebno i to već jednom shvati.

zašto ti nekakve stvari toliko dižu živac !!??

zato jer podsvjesno misliš da si bolji od drugih.

tvoja je (kao i moja ) bila građanska dužnost-obaveza služiti domovini, odslužio si svoje i fertig.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:36   #46
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
.

što se tiče psihičkih poremećaja mogu ti reći da sam se i sam izvukao iz toga i u udruzi pomogao desetorici branitelja da se riješe PTSP-a, dakle može se.

za sve treba volja, treba biti i depresivan i ljut i razočaran, bijesan, sve su to normalne reakcije no nije normalno imati mirovinu od 8000 kn i svaki dan pred samoposlugom lokati pivo i pričati o ratnim "uspjesima", doći pijan kući nalupati ženu i djete i proklinjati državu jer imaš deset kredita i "van" dobiješ od 8t kuna 500 na ruke.

eto tomu stanju branitelja je kriva država.
I ja se slažem s tobom. Iako ja ne visim nit pred birtijama, nit pred dućanima (ti su mi najgori, jer kad tad moram po kruh i pljuge), ja se gotovo iz kuće nit ne mičem. Dok nismo kupili auto, nismo mogli nit obitelji u posjet, a auto smo kupili na jeben kredit. Mirovina mi je 4.000 kuna (razvodnik), i ne samo kak mi nikad na nju nije palo žalit se, neg još i stignem pomoć al kom god mogu; uz ženinu plaću mi živimo najnormalnije, po mome mišljenju. (Ak ja ne potrošim preveč na knjige taj mjesec, al to je druga spika). Ne da mi se objašnjavat moj ptsp čak nit psihijatru, koji me i tak sam pita jel trebam još tableta, a kamoli nekom na forumu, tak da to morem odma preskočit.
U svakom slučaju, drago mi je kak si se ti "izvuko", jer ja ne znam kaj to znači (još uvijek sam živ), a i kak si još i pomogo nekom u tome. Bravo.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:43   #47
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
moje misljenje
nema totalnog izljecenja
treba se naucit zivjet sa tim
tvoja okolina treba naucit zivjet sa tim (tvoji bliznji)

posvetit se nekom hobiju koji ti zaokupljuje paznju
manje citat i gledat vjesti
jer ti neki clanak il samo naslov tolko digne zivac da to nije normalno

bezobraznim sluzbenicim na razno raznim salterima dok se raspitujes o svojim pravima
isto tak bezobrazno ali kulturno odgovarat
iako bi mu najredije zavrnul vratom
Potpisujem sve osim ak nisam dobro skužio ovo o okolini. Ak sam dobro skužio, to znači ostavit te kad vide da si u kurcu, a ne baš onda prigovarat kaj nisi očistio odvod ispod lavaboa; al ne pada mi na pamet dizat ruku na bilo kog u obitelji. Sa šalterima i provokatorima je druga stvar.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:20   #48
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
tvoja je (kao i moja ) bila građanska dužnost-obaveza služiti domovini, odslužio si svoje i fertig.
Nisam znala da se čovjek rađa da služi.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:54   #49
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Nisam znala da se čovjek rađa da služi.
čovjek se rodi da živi, a poslije postaje član zajednice prema kojoj ostvaruje svoja prava ali ima i obaveze, a jedna od njih je staviti se na raspolaganje u slučaju agresije na domovinu.

tako kaže zakon i to je OK.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:56   #50
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
čovjek se rodi da živi, a poslije postaje član zajednice prema kojoj ostvaruje svoja prava ali ima i obaveze, a jedna od njih je staviti se na raspolaganje u slučaju agresije na domovinu.

tako kaže zakon i to je OK.
Dobro to mi je i tata objasnio, ali meni je mozak spaljen pa zamišljam svijet kao jednu zemlju bez robovlasnika i robova.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:23   #51
normall

ti si jedan od onih koji uživaš u svojoj bolesti, "poseban si",

pa bas i ne

u sigovima si naslagao lijepo shifre psih. poremećaja
hvala

i ne treba tvoja okolina naučiti živjeti s tobom već ti s njima jer nisi ništa posebno i to već jednom shvati.
hm

zašto ti nekakve stvari toliko dižu živac !!??
vidis to bi i ja voljel znat

zato jer podsvjesno misliš da si bolji od drugih.
ne

tvoja je (kao i moja ) bila građanska dužnost-obaveza služiti domovini, odslužio si svoje i fertig.
pa bas i ne
otiso sam sam
recimo da nisam trebo
mogo sam se izvuc (legalno bez ikakvog muljanja) i od sluzenja vojnog roka
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:27   #52
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve osim ak nisam dobro skužio ovo o okolini. Ak sam dobro skužio, to znači ostavit te kad vide da si u kurcu, a ne baš onda prigovarat kaj nisi očistio odvod ispod lavaboa; al ne pada mi na pamet dizat ruku na bilo kog u obitelji. Sa šalterima i provokatorima je druga stvar.
da ostavit me kad vide da sam u kurcu
iako se ja sam povucem
i ne nisam mislil dic ruku na nekog u obitelji
samo sam reko da bi najradije nekom bahatom sluzbeniku najradije zavrnul vratom
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:07   #53
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
čovjek se rodi da živi, a poslije postaje član zajednice prema kojoj ostvaruje svoja prava ali ima i obaveze, a jedna od njih je staviti se na raspolaganje u slučaju agresije na domovinu.

tako kaže zakon i to je OK.
A šta zakon kaže o dezerterima koji su odbili građansku dužnost-obavezu služiti domovini za vrijeme agresije???????
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 21:59   #54
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ovdje ima jedan zanimljiv članak o PTSPu. Intervju s jednim američkim psihoterapeutom koji liječi američke ratne veterane.
Link: http://share-international.net/hrv/p..._novo.htm#tick
Samo da ispravim ovaj link jer se clanak preselio na novu adresu: http://www.share-international.net/h...en06.html#tick
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 08:41   #55
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
da ostavit me kad vide da sam u kurcu
iako se ja sam povucem
i ne nisam mislil dic ruku na nekog u obitelji
samo sam reko da bi najradije nekom bahatom sluzbeniku najradije zavrnul vratom
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 08:50   #56
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
A šta zakon kaže o dezerterima koji su odbili građansku dužnost-obavezu služiti domovini za vrijeme agresije???????
Abolirani su uz koljače od kojih su i zbrisali. U saboru neko tražio da ih se kazni, mislim Letica, al oni im rađe dali status branitelja, pa nas tak ima 500.000.
Pa te neće puknut post-ptsp?
A kaj se tiče toga kakvi su to likovi, nisu puno drukčiji od četnika. I srbi su se "junački" tukli sam na početku, protiv staraca i djece, il dobro ukopani i s golemom premoći; čim smo im imali s čim uzvratit, prnje u traktore i zviizzz!!!
Ima nešto, od smeća do smeća... neka tanka nit.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 09:21   #57
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Samo da ispravim ovaj link jer se clanak preselio na novu adresu: http://www.share-international.net/h...en06.html#tick
Ovo je dobar intervju, ima par rečenica kaj se totalno mogu primijenit i na DR. Al moram priznat kak mi opće ni čudno kaj se nalazi u časopisu koji govori o čudima, svetim rupcima, NLO-ima i guruima. Ne da imam iš protiv toga, neg bi mi normalnije bilo takve stvari nalazit u liječničkim časopisima, al dobro... Bolje iš nego niš.

Najzanimljivija mi je rečenica u kojoj Tick veli kak jedino sociopat iz ratnih strahota može izać nepromijenjene osobnosti. I tu bi bilo rješenje jednog velkog problema veterana DR-a danas: RATNI PUT, odnosno: Ne mreš (vojni) ptsp dobit ak si, recimo, bio u "maršalki" čitav rat, a nisi doživio "ratne strahote". Ratni put nije nimalo teško provjeriti kod svakog ponaosob, i na pitanje Zakaj se to ne primjenjuje, jedino mi mito i korupcija padaju na pamet.
A posljedice su za stvarno bolesne ljude nepopravljive, i samo padaš u sve veći i veći bed.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.

Zadnje uređivanje from_hell_to_cell : 21.04.2007. at 11:21. Reason: gramatička
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 11:05   #58
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
samo sam reko da bi najradije nekom bahatom sluzbeniku najradije zavrnul vratom
Predao ja papire za komisiju za ocjenu radne sposobnosti i čekam skoro godinu dana da me pozovu na komisiju, a pozivu niti traga. Kažem to svom zamjeniku iz rata, a on odmah nazove svoju referenticu i pita je za mene, a žena kaže da je moj slučaj riješen još prije 6 mjeseci ali da mi nisu poslali rješenje. I kaže mi ime referentice kod koje je moj predmet.

Odem ja tamo i nađem tu referenticu kod koje je moj predmet i lijepo smireno, čak ponizno, ju pitam kada će mi poslati rješenje. Jebote koji je to pogled bio i koja reakcija, kao da sam joj nekoga ubio. Jednostavno nisam znao kako reagirati ali je moju šutnju prekinula druga žena koja radi u istom uredu i rekla toj referentici: pa pogledaj u kompjuter i reci čovjeku što te pita. Referentica ljuta pogleda u komp i kaže mi šta me je zanimalo, ja zahvalim i odem. Rješenje sam nakon toga dobio za 4 mjeseca. Sreća da me je prestao boliti kurac za sva rješenja, izgleda da sam otupio za ovih 11 godina koliko se povlačim po raznoraznim bolnicama i komisijama.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 11:24   #59
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Predao ja papire za komisiju za ocjenu radne sposobnosti i čekam skoro godinu dana da me pozovu na komisiju, a pozivu niti traga. Kažem to svom zamjeniku iz rata, a on odmah nazove svoju referenticu i pita je za mene, a žena kaže da je moj slučaj riješen još prije 6 mjeseci ali da mi nisu poslali rješenje. I kaže mi ime referentice kod koje je moj predmet.

Odem ja tamo i nađem tu referenticu kod koje je moj predmet i lijepo smireno, čak ponizno, ju pitam kada će mi poslati rješenje. Jebote koji je to pogled bio i koja reakcija, kao da sam joj nekoga ubio. Jednostavno nisam znao kako reagirati ali je moju šutnju prekinula druga žena koja radi u istom uredu i rekla toj referentici: pa pogledaj u kompjuter i reci čovjeku što te pita. Referentica ljuta pogleda u komp i kaže mi šta me je zanimalo, ja zahvalim i odem. Rješenje sam nakon toga dobio za 4 mjeseca. Sreća da me je prestao boliti kurac za sva rješenja, izgleda da sam otupio za ovih 11 godina koliko se povlačim po raznoraznim bolnicama i komisijama.
Ja prije jedno dva mjeseca nazvo "ured za branitelje i međ. gen. soc...." i pitam da zakaj su mi prestali invalidninu uplaćivat. Ženska mi sve objasni tak da poslije poziva nisam znao ni kak se zovem, a i zaboravio sam kog sam opće zvao. Al vid' vraga, "ko slučajno" za pe - šes dana bude prvi (HPB), i ja skužim kak mi je invalidnina opet počela sjedat na račun. Kaj reć? Osim: 114 kuna i 45 lipa Bogami dobro dođe.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 20:58   #60
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
A šta zakon kaže o dezerterima koji su odbili građansku dužnost-obavezu služiti domovini za vrijeme agresije???????
trebali su biti sudski gonjeni, odležati u zatvoru godinu dvije ili ostati tamo gdje su otišli, no ja sigurno ne bih niti jednom dao mogućnost zaposlenja tj. bili bi trajno obilježeni i otišli bi u Rijeku i Istru kao što i jesu.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.