Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 21:07   #21
Question

da, jasno mi je sve...nikda se ne zna. ali npr. sa gradevinom ili arkitekturom ili bilo kojom tehnickom znanoscu ti je posao zagarantiram, ali dobro, necu mijenjati temu, ipak me takvi faxovi ne zanimaju. stvarno neznam sta bih vise. mozda cete reci da sam princeza, ovo ono, znam da ima toliko ljudi koji se ubijaju po ducanima za 2500, ali fakat se ne isplati ici na fax 5 godina i onda raditi za nesto malo novaca. ili nista, ko zna kad bih se zaposlila, i ovako ih ima dosta nezaposlenih
mayya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:09   #22
zaboravih reci, znas da se stanje sa psh nece nikad osjetno promjeniti...vrlo vjeroatno nece
mayya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 09:39   #23
Ne znam koja struka po defaultu u Hrvatskoj zarađuje dobro, sve ti ovisi gdje se konkreno zaposliš. Sve struke koj se zapošljavaju po državnim i javnim sužbama imaju plaću kakvu imaju u RH, osim ako nisu na nekim pozicijama voditelja i šefa, a nakon faxa uglavnom nisu. I privatnici ne isplaćuju neke lude plaće, opet ovisi od privatnika do privatnika, koliko dobro posluje, koliko je spreman dati ljudima. Npr. ako radiš za T-HT, budeš imala dobru plaću, a za istu poziciju, isti fakultet i obrazovanje kod nekog drugog i 40% manju.

I vrlo je dobro unaprijed razmišljati o kasnijim mogućnostim i uvjetima za zaposlenje, a ne samo meni se nešto sviđa pa kasnije što bude, bude. Ali nema jasnih pravila, možeš se usositi pa izabrati neko zanimanje koje ti na kraju bude loše plaćeno i ne zanima te. Zato to i je teška oduka.

Zadnje uređivanje Cocaine Nights : 11.04.2010. at 09:45.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 12:29   #24
Ili blagajnica u DM-u za 7000 kn neto...
Cocaine ima pravo, mislim da je najbolja para u području human resources, human managment... naravno govorim o firmama tipa DM, Atalantic grupa, Agrokor... mislim da će za koju godinu i supervizija procvijetati, koliko znam tarifa je cca 250 kn/h... pa nije loše razmišljati i u tome smjeru.

Quote:
neznam kakvo je stanje sa socijalnim radom, socijalnom pedagogijom, vjeroatno jos i gore.
Da, nije baš perspektivno, barem u ovom momentu, a šta će biti za par godina, to nažalost nitko ne zna.
Osobno mislim da se sa faxevima poput FER-a, strojarstvo, farmacija, biokemija... teško može fulati, a mogućnosi zaposlenja i visina primanja su puno bolja od društvenih znanosti.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:05   #25
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Ili blagajnica u DM-u za 7000 kn neto..
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:25   #26
ja ću ovako bubnut nešto, samo govorim prema onima koje poznajem,
poznajem petero psihologa, od njih su troje već 2 godine il tak nekak na burzi rada, jedan predaje u školi za 2500 jer nema cijelu satnicu, a drugi ostao radit na faksu, i on ima 6 000
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:00   #27
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
ja ću ovako bubnut nešto, samo govorim prema onima koje poznajem,
poznajem petero psihologa, od njih su troje već 2 godine il tak nekak na burzi rada, jedan predaje u školi za 2500 jer nema cijelu satnicu, a drugi ostao radit na faksu, i on ima 6 000
to je to cega sam se bojala...evo, ipak je istina.
mayya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:20   #28
Je, pa najbolje je izbjegavati te društvene znanosti i upisati građevinu, strojarstvo ili arhitekturu. Jesi li razmislila npr. o farmaciji? Ali još se dodatno raspitaj i za ta zanimanja pošto plaće i uvjeti znaju dosta varirati i od samog smjera do smjera. Psihologija definitivno nije deficitarno zanimanje u RH, niti je potražnja za psiholozima velika. Siguran sam da situacija neće biti ništa bolja ni za 5 godina.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:48   #29
rado bih, ali ipak mi je matisa slaba za farmaciju. mozda jedino fkit (nije njima mat slaba, nego nije bas tako tesko upast). ugl, hvala svima na savjetima, mozda se prijavim dogodine na prijemni, na nekom stotom faxu (jer ionako na psh vjeroatno necu upasti, na zagrebackom sveucilistu je 5300 prijava ove godine)
mayya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:00   #30
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Cocaine ima pravo, mislim da je najbolja para u području human resources, human managment... naravno govorim o firmama tipa DM, Atalantic grupa, Agrokor...
je kad da ne, u takvim tajkunskim firmama HR je pro forme radi.

Onda ovi panjevi iz HR nemaju šta raditi pa da bi izgledalo da nešto rade pozivaju hrpu ljudi na 4-5-6 krugova testiranja i jebu ih u mozak sa glupim testovima iako nakraju šef uzme nekog svog

Jedino što može biti gore od ovog je "lajf koučing"

A i sportski coaching ala Mirko filipović je prodaja magle.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:58   #31
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
A i sportski coaching ala Mirko filipović je prodaja magle.
Što konkretno radi sport coach? Tapša sportaša po ramenu i govori mu "možeš si to samo stisni zube"?
Gianpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 17:15   #32
Kaj niste čuli za onu; novac leži na cesti, samo ga treba znati pokupiti.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 20:50   #33
a onaj lajf kouč đenisa lagac
testistestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 10:02   #34
Quote:
Gianpiero kaže: Pogledaj post
Što konkretno radi sport coach? Tapša sportaša po ramenu i govori mu "možeš si to samo stisni zube"?
otprilike. Još mu pusti Rocky serial

a denisa lagac je stroj za kupljenje novca.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 11:13   #35
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
je kad da ne, u takvim tajkunskim firmama HR je pro forme radi.

Onda ovi panjevi iz HR nemaju šta raditi pa da bi izgledalo da nešto rade pozivaju hrpu ljudi na 4-5-6 krugova testiranja i jebu ih u mozak sa glupim testovima iako nakraju šef uzme nekog svog

Jedino što može biti gore od ovog je "lajf koučing"

A i sportski coaching ala Mirko filipović je prodaja magle.
ovo boldan je so f**** istina. govorim iz 1. ruke.

lajf koučing??? da mi je znati, tko je to samo smislio?!
Ameri, njih su od malena učili da novac leži na cesti, samo ga treba znati pokupiti, naš sustav školovanja je ubijao kreativnost
generalno, gdje god da radiš,škola, firma, bolnica, zatvor, vojska, sve ovisi o radnoj organizaciji, hijerarhiji,šefu, međuljudskim odnosima, karakteru i vještinama psihologa (prije svega mislim na razvijene tehnike asertivnosti).
Rad na sebi, jedini je indikator uspješnosti ako ste psiholog.
Psihologija=studij samopomoći
__________________
...hmm..šauma
vlatkam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:06   #36
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post



Odakle ova informacija za 7000 kn plaću dm-ovskih blagajnica? Zar stvarno?
Ne vjerujem


(Idem se odmah zaposliti u dm-u , ionako visim tamo često)


Edit-Našla sam
http://www.jutarnji.hr/blagajnica-u-...-placa/361886/

Sad dosta vantopičarenja s moje strane
__________________
Play restart

Zadnje uređivanje Željezna : 29.08.2010. at 12:18.
Željezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:30   #37
Pozdrav. Mene već duže vrijeme muči to što imam neku računicu po kojoj bi psiholozi trebali biti recimo bogataši, pa se pitam da li je to moguce. Ugl evo računice: klijent klinickom psihologu privatniku placa za 300 kn za jedan sat. Ako psihol. radi 4 sata dnevno i tako 20 dana, to bi bilo 24 000 kn mjesečno. Pitam se da li sam nešto preuveličao ili propustio nekakav trošak, zasto taj posao ne radi više ljudi koji su zavrsili studij psihologije i spec. za kliničku psihologiju jer mi se ne čini neki preveliki problem otvoriti privatnu ordinaciju kad ustvari to mozes raditi u vlastitoj kući. Molim vas da mi malo razjasnite.
Davi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:43   #38
Pa osim troskova, razvijanja imena i reputacije, sto mislis koliko je to lak posao?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:28   #39
Quote:
Davi kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Mene već duže vrijeme muči to što imam neku računicu po kojoj bi psiholozi trebali biti recimo bogataši, pa se pitam da li je to moguce. Ugl evo računice: klijent klinickom psihologu privatniku placa za 300 kn za jedan sat. Ako psihol. radi 4 sata dnevno i tako 20 dana, to bi bilo 24 000 kn mjesečno. Pitam se da li sam nešto preuveličao ili propustio nekakav trošak, zasto taj posao ne radi više ljudi koji su zavrsili studij psihologije i spec. za kliničku psihologiju jer mi se ne čini neki preveliki problem otvoriti privatnu ordinaciju kad ustvari to mozes raditi u vlastitoj kući. Molim vas da mi malo razjasnite.
Da otvoriš ordinaciju, a ljudi ti stoje vani u redu... Smješno.
Puno faktora je tu bitno; edukacija, kvaliteta rada s klijentima, izgradnja reputacije, marketing, nalaženje klijenata, stvaranje kontakata, managment, pa postoji i konkurencija koja te može šišati i u kvaliteti i cijeni...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:42   #40
A to sve uz onu najbitniju cinjenicu da ne mozes biti privatnik ako negdje drugdje radis, odnosno ako zelis otvoriti privatnu praksu moras dati otkaz na svom radnom mjestu u samo to raditi.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.