Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 12.11.2007., 19:07   #11
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
svaka čast madame hooch! Ti si primjer kultiviziranog stanara u suvlasničkoj zajednici! Svaka čast!
paaa, hvala - trudim se jer moj je moto "ne čini drugima ono što ne bi volio da oni čine tebi" ...ali, nije da se i ja ne pokefam ako baš zatreba

no - moje iskustvo i neka znanja iz osnovne psihologije, doveli su me do zaključka da velika večina (osim onih stvarno ludih, protiv kojih nema nego silom i klin-se-klinom...) prigovara i zanovijeta jer imaju dojam (uglavnom ispravan) da ih taj novi susjed ni ne primjećuje, a kamoli uvažava njihovo postojanje i potrebe, pa i osobne mušice -> zato, ako im se odma dođeš predstaviti, pa čak i najaviti određena zbivanja u tvom stanu - em su zahvalni što ih uvažavaš, em bi im kasnije bilo strašno neugodno ići prigovarati : ta, najavljena im je mogućnost povremenog tuluma, ugošćavanja djece ili majstorskih zahvata , odnosno upoznati su sa tvojim dnevnim ritmom koji ukljućuje to da pereš veš pod jeftinom strujom, da te nema doma od 8:30 do 17:30 a pas je sam pa možda i zalaje na poštara ili pokućarce ...itd.
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Na stranu s nekim pretjerivanjima, problemi buke su najčešće rezultat "boli me briga za ostale" stava. Nekad, kad je bilo manje migracije stanovništva i kad smo poznavali većinu susjeda, buka nije gotovo nikad bila problem. Nekvaliteta novogradnje stoji, ali mislim da nije glavni uzrok problema.
potpisujem
problem svih nas je da, u tim zgradama u kojima smo silom prilika (jer, ja bi prva voljela imati krasnu kuću s vrtom i livadom 20km od grada te otvorenu i nezagušenu cestu do posla + benzina za 4kn ) skućeni na malom prostoru i odjeljeni samo malo debljim kartonom, međusobno ne komuniciramo ni na količinskom ni na kulturnom minimumu - a trebali bi

davno sam pročitala jedan savijet - pouku , za stanare u neboderima, koji glasi :
mjesec dana nakon useljavanja u novi stan, pozovite svoje susjede od iznad i od ispod na kavu i kolače, a zatim ih ostavite na pola sata da međusobno porazgovaraju
zaključak koji sam ja iz toga izvukla je da podjednako ti gaziš nekome po glavi ko što netko drugi gazi po tvojoj i podjednako gunđaš na onoga gore ko što i onaj dolje gunđa na tebe , samo što svi mi živimo u svom malom svijetu i ne dođivljavamo postojanje okoline dok se zatvorimo u svoja 4 zida, osim ako nam smetaju
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.