Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2011., 17:19   #41
nakon posta, neko vrijeme sam i ja bila na sirovoj hrani. osjećala sam se bolje nego ikad,
mislim da nikad nisam ni bila tako sretna ali zafalili mi kolači, burek i sve ono masno i slasno.
društvo vani jede pizzu, pije pivu, a ja da gledam? ma nema šanse
tako da to radim samo povremeno...
Dijaa is offline  
Old 25.07.2011., 03:53   #42
pokusat cu kad krenu predavanja :d
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Old 01.08.2011., 14:31   #43
Rak i sirovo

http://www.politika.rs/rubrike/Magaz...novine.lt.html


"Ojačala bih ovom hranom svoj imuni sistem i on bi se izborio sa rakom. Zahvaljujući ovoj ishrani mene više ništa ne plaši. Ja znam da mogu i da ću biti vitalna i u dubokoj starosti, i da to neće biti starost, već mladost. Znam da se više nikad neću razboleti. Ja znam da će moj život biti sve lepši i sve ispunjeniji svakim danom..."
eaglica is offline  
Old 02.08.2011., 22:02   #44
Idem ja povidit tu anketu..
Bunny is offline  
Old 06.08.2011., 12:21   #45
osteoporoza

http://www.alternativa-za-vas.com/in...e/osteoporoza/

http://www.zdravakrava.hr/clanak/187...sti-nade-rocco

Quote:
Sirova hrana je ljekovita i pokazala se učinkovitom protiv mnogih bolesti. Nije iznenađujuće da sirova hrana pomaže i kod osteoporoze.

U svojoj knjizi "Moje sirove strasti" poznata glumica Nada Rocco piše o svom izlječenju osteoporoze uz pomoć sirove hrane.

"Živa hrana najbolje hrani naše stanice, a ne mrtva hrana puna aditiva, pesticida, hormona i ostalih kemikalija koje se koriste u konvencionalnom uzgoju." - kaže Nada Rocco, koja od prošle jeseni jede isključivo sirovu, ekološki uzgojenu hranu.

Svojim najjačim oružjem protiv osteoporoze Nada smatra sirov kelj, jer on sadrži ogromne količine najkvalitetnijeg kalcija, koji se lako ugrađuje u kosti.

Sa sirovom hranom Nada se riješila ne samo osteoporoze, nego alergije i masnih naslaga, a poboljšala je i krvnu sliku.
je li tko izliječio neku svoju bolest sirovom prehranom pa da se malo pohvali ovdje?!
eaglica is offline  
Old 22.08.2011., 10:35   #46
navodno liječi svakakve bolesti:
http://www.nutricionizam.com/index.p...anom&Itemid=26

Hrana koja je termički obrađena na temperaturi od preko 45 C postaje uništena, mrtva. S njom se muči naš organizam. Nekako preživljava ali uz cijenu mnogih bolesti kao na primjer: visoki krvni tlak, loša krvna slika, dijabetes, loša probava, tegobe sa srcem i krvnim žilama, kamenci u žuči i bubrezima, rak itd. Nikakvi nam lijekovi neće pomoći na duge staze. Jedino što može liječiti uzrok jest uzimanje prijesne – žive hrane umjesto mrtve – termički obrađene.
eaglica is offline  
Old 22.08.2011., 12:18   #47
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
navodno liječi svakakve bolesti:
http://www.nutricionizam.com/index.p...anom&Itemid=26

Hrana koja je termički obrađena na temperaturi od preko 45 C postaje uništena, mrtva. S njom se muči naš organizam. Nekako preživljava ali uz cijenu mnogih bolesti kao na primjer: visoki krvni tlak, loša krvna slika, dijabetes, loša probava, tegobe sa srcem i krvnim žilama, kamenci u žuči i bubrezima, rak itd. Nikakvi nam lijekovi neće pomoći na duge staze. Jedino što može liječiti uzrok jest uzimanje prijesne – žive hrane umjesto mrtve – termički obrađene.
Ako to kaže dr. Ivan Zirdum, mora da je istina. Ta tko bi to bolje znao od umirovljenog profesora Katoličkog bogoslovnog fakulteta? Amen.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 22.08.2011., 19:53   #48
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Ako to kaže dr. Ivan Zirdum, mora da je istina. Ta tko bi to bolje znao od umirovljenog profesora Katoličkog bogoslovnog fakulteta? Amen.
nije mi jasan ovaj pseudoprotuargument.
UPT je objavio brojne knjige o sirovoj hrani koje su pisali ljudi s iskustvom u sirovom.

na novoj TV bio je.... http://novatv.hr/clanak/provjereno/s...le-bolest.html

a slična iskustva postoje i u Zirdumovoj knjizi Bili smo otpisani.

zanima me ima li tko da bi ovdje iznio svoje iskustvo vezano uz sirovu hranu i liječenje neke bolesti, bilo recimo Candidae, ili raka...dijabetes?

zapravo uopće ne zvuči iracionalno uzevši u obzir da termička obrada škrobaste hrane (žitarice, npr) dovodi do stvaranja akrilamida. toksičan je! kruhovi, krumpirići, svašta škrobasto obrađeno na visokim temperaturama ima akrilamida. takve žitarice nerijetko imaju i nezdravo visok glikemijski indeks te upalni faktor.

mesna hrana nakon termičke obrade sadrži mutagene i kancerogene kao što su PAHovi ili heterociklički amini. dugoročno ne ide na dobro s time!

AGE ili advanced glycoxidation end products nalaze se u termički obrađenoj hrani također! oni su povezani sa starenjem i dijabetesom, a najviše ih ima u masnoj termički obrađenoj hrani, zatim u mesu te u ugljikohidratima...


ono što preostaje su voće i povrće te orašasti plodovi, upravo ono što presnojelci pretežno biraju konzumirati! sirovo, naravno
eaglica is offline  
Old 22.08.2011., 20:02   #49
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
nije mi jasan ovaj pseudoprotuargument.
U društvu u kojem pomorci "liječe" najteže bolesti, trgovci su si umislili da su stručnjaci za vakcinaciju i epidemiologiju, a nezavršeni studenti navode ljude na bezrazložna trovanja u svrhu "ozdravljenja", to uopće nije protuargument.
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
zapravo uopće ne zvuči iracionalno uzevši u obzir da termička obrada škrobaste hrane (žitarice, npr) dovodi do stvaranja akrilamida. toksičan je!
I tako se sad možemo prikloniti još jednoj logičkoj pogrešci i zaključiti da je kuhanje fuj fuj fuj? Ali srećom znamo da to "zlo kuhanje" uništava i termolabilne otrove koji se prirodno nalaze u svakodnevnim namirnicama. Već je netko ranije pisao o tome.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 22.08.2011., 20:32   #50
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
U društvu u kojem pomorci "liječe" najteže bolesti, trgovci su si umislili da su stručnjaci za vakcinaciju i epidemiologiju, a nezavršeni studenti navode ljude na bezrazložna trovanja u svrhu "ozdravljenja", to uopće nije protuargument.

I tako se sad možemo prikloniti još jednoj logičkoj pogrešci i zaključiti da je kuhanje fuj fuj fuj? Ali srećom znamo da to "zlo kuhanje" uništava i termolabilne otrove koji se prirodno nalaze u svakodnevnim namirnicama. Već je netko ranije pisao o tome.
da, a opet, i mnogi stručnjaci će svakako zagovarati sirovo, tako da ne razumijem kakve veze ima bilo koja titula ili izostanak iste s općim činjenicama.

kuhanje nije fuj fuj, zapravo je jako fino kad se igramo sa začinima! međutim, termička je obrada itekako problem. osim što se gube nutrijenti, mijenjaju se, stvaraju se i drugi spojevi koji imaju gore navedene posljedice.
mahunarke, žitarice se uglavnom izbjegavaju, krumpir se minimalno koristi, ako uopće, a Brassicaceae se također ne jedu u enormnim količinama. a zašto i bi pored toliko ukusnih plodova i listova i korijenja?

u svakom slučaju, mislim da se tako puno više izbjegne nego što se hotimično dodaje u hranu termičkom obradom.
eaglica is offline  
Old 22.08.2011., 20:45   #51
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
da, a opet, i mnogi stručnjaci će svakako zagovarati sirovo, tako da ne razumijem kakve veze ima bilo koja titula ili izostanak iste s općim činjenicama.
Ako zanemarimo očiti argumentum ad populum i krenemo u tom pravcu, vidjeli bismo da su "mnogi" zapravo malobrojni, gotovo zanemarivi u masi stručnjaka. Koliko nutricionista i liječnika poznaješ? Koliko njih zagovara sirovu prehranu? Mnogi od njih?
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
mahunarke, žitarice se uglavnom izbjegavaju, krumpir se minimalno koristi, ako uopće, a Brassicaceae se također ne jedu u enormnim količinama. a zašto i bi pored toliko ukusnih plodova i listova i korijenja?
Samo daj. Dobar tek ti želim. Stvarno nemam ništa protiv sirove prehrane dok me u njene "benefite" ne uvjeravaju lažni autoriteti.
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju, mislim da se tako puno više izbjegne nego što se hotimično dodaje u hranu termičkom obradom.
Misliš?

(Sva pitanja u ovom postu su retoričke prirode.)
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 22.08.2011., 20:59   #52
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Ako zanemarimo očiti argumentum ad populum i krenemo u tom pravcu, vidjeli bismo da su "mnogi" zapravo malobrojni, gotovo zanemarivi u masi stručnjaka. Koliko nutricionista i liječnika poznaješ? Koliko njih zagovara sirovu prehranu? Mnogi od njih?

Samo daj. Dobar tek ti želim. Stvarno nemam ništa protiv sirove prehrane dok me u njene "benefite" ne uvjeravaju lažni autoriteti.

Misliš?

(Sva pitanja u ovom postu su retoričke prirode.)
da, svi će ti preporučiti što više sirove hrane. baš svi, vjeruj mi.

preporučit će ti što manje obrade, nesumnjivo. ne zagovaram ni za koga 100% sirove hrane, većina presnojelaca je na iznad 75% i mislim da bi se tu stručnjaci itekako jako složili. možda bi se ti trebao raspitati?!

danas ljudi peku ono što su već skuhali, meni je to postalo nepojmljivo. a osnove obroka su nerijetko termički obrađene žitarice što mi je također razočaravajuće.

zapravo mi je teško povjerovati da bi se netko obrušavao na sirovu prehranu....
eaglica is offline  
Old 23.08.2011., 00:43   #53
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
da, svi će ti preporučiti što više sirove hrane. baš svi, vjeruj mi.
Ma naravno da ti vjerujem. Vjerovanje bar ništa ne košta
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 23.08.2011., 09:07   #54
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Ma naravno da ti vjerujem. Vjerovanje bar ništa ne košta
poz ...da moram malo komentirati..imam frendicu od 35g,presla je na sirovu hranu,sve ovdje sto sam procitala isto mi je ispricala.mogu vam reci iz prilozenog mom oku..zena izgleda savrseno,veselo,zdravo.vidi se na tenu,tijelu da je zadovoljna....a njena pozitivna iskustva podijelila je samnom.
Gordana43 is offline  
Old 23.08.2011., 12:06   #55
Sve to zvuči divno i krasno, ali kako do bjelančevina prehranom sirovim voćem i povrćem (da ne spominjem druge probleme)?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Old 23.08.2011., 14:57   #56
Ja svoje najdraže jelo (koprivu) ne mogu jesti sirovu, jest da gledam da termička obrada traje što krače, ali mislim da nitko ne može se pohvaliti da mu je uspjelo pojesti sirovu koprivu.

Zadnje uređivanje Begemotica : 23.08.2011. at 18:29. Reason: greška u pisanju
Begemotica is offline  
Old 23.08.2011., 16:04   #57
Quote:
Gordana43 kaže: Pogledaj post
poz ...da moram malo komentirati..imam frendicu od 35g,presla je na sirovu hranu,sve ovdje sto sam procitala isto mi je ispricala.mogu vam reci iz prilozenog mom oku..zena izgleda savrseno,veselo,zdravo.vidi se na tenu,tijelu da je zadovoljna....a njena pozitivna iskustva podijelila je samnom.
Zaista mi je drago. Nadam se da će tvoja prijateljica dobiti priliku mjesec dana se posvetiti fizičkom radu i ozbiljnom trošenju organizma. Recimo, radu u polju, šumi ili intenzivnom sportskom treningu. Ako se to dogodi, javi jel' još uvijek izgleda ugodno tvome oku. Dakako, uz puno sirove mrkvice, salatice, kosane korabice i sojinih klica punih vitamina i enzima.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 23.08.2011., 18:25   #58
Quote:
Gordana43 kaže: Pogledaj post
poz ...da moram malo komentirati..imam frendicu od 35g,presla je na sirovu hranu,sve ovdje sto sam procitala isto mi je ispricala.mogu vam reci iz prilozenog mom oku..zena izgleda savrseno,veselo,zdravo.vidi se na tenu,tijelu da je zadovoljna....a njena pozitivna iskustva podijelila je samnom.
baš mi je drago za čuti!

mogla bi nam (ti ili ona) ovdje ispričati ukratko njenu prvotnu motivaciju za sirovo!

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Sve to zvuči divno i krasno, ali kako do bjelančevina prehranom sirovim voćem i povrćem (da ne spominjem druge probleme)?
druge probleme?

pod voće spada i nesočno voće, ono orašasto, i masne sjemenke. postotak bjelančevina 18-25%.
kao meso, popularna referenca.
kombinacijom nekoliko takvih plodova dnevno (bademi, orasi, lješnjaci, bučine sjemenke, lan......) i eto pristojne količine proteina.

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja svoje najdraže jelo (koprivu) ne mogu jesti sirovu, jest da gledam da termička obrada traje što krače, ali mislim da nitko ne može se pohvaliti da mu je uspjelo pojesti sirovu koprivu.
pa to je u redu, sirovo podrazumijeva većinom sirovu hranu, nije isključivo 100% sirovo "sirovo"

Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Zaista mi je drago. Nadam se da će tvoja prijateljica dobiti priliku mjesec dana se posvetiti fizičkom radu i ozbiljnom trošenju organizma. Recimo, radu u polju, šumi ili intenzivnom sportskom treningu. Ako se to dogodi, javi jel' još uvijek izgleda ugodno tvome oku. Dakako, uz puno sirove mrkvice, salatice, kosane korabice i sojinih klica punih vitamina i enzima.
hehe, sojinih klica

nego, je li 10ak km 5-6x tjedno neki trening ili mora biti više od toga?

na netu ima web stranica sirovih bodybuildera i trkača, nije to ništa novo ni neobično, zbilja...

Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Zaista mi je drago. Nadam se da će tvoja prijateljica dobiti priliku mjesec dana se posvetiti fizičkom radu i ozbiljnom trošenju organizma. Recimo, radu u polju, šumi ili intenzivnom sportskom treningu. Ako se to dogodi, javi jel' još uvijek izgleda ugodno tvome oku. Dakako, uz puno sirove mrkvice, salatice, kosane korabice i sojinih klica punih vitamina i enzima.
uostalom, orasi i masne sjemenke su "kalorijski guste", imaju mnogo proteina i masnoća, zdravih, termički neobrađenih masnoća, tako da ne vidim neku prepreku fizičkim aktivnostima.
srce voli masno
nije to prehana za leptirice već za bilo koga tko želi.....

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.08.2011. at 16:38.
eaglica is offline  
Old 23.08.2011., 19:05   #59
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
na netu ima web stranica sirovih bodybuildera i trkača, nije to ništa novo ni neobično, zbilja...
A ljubica, u takvu priču bi mogao povjerovati netko tko nikada nije odradio vejtlifting trening i iskusio oporavak od njega. Možda.

Nego, znaš li ti možda takvog bildera koji je natukao masu isključivo na rotkvicama, bademima i sličnim delicijama? Kolika je iskoristivost takvog obroka i koliki su ti obroci?
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 23.08.2011., 19:46   #60
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
A ljubica, u takvu priču bi mogao povjerovati netko tko nikada nije odradio vejtlifting trening i iskusio oporavak od njega. Možda.

Nego, znaš li ti možda takvog bildera koji je natukao masu isključivo na rotkvicama, bademima i sličnim delicijama? Kolika je iskoristivost takvog obroka i koliki su ti obroci?
osobno ne znam nikoga niti me zanima takva tematika niti je ovo mjesto za raspravu o tome. ovu temu otvorih jer me zanima liječi li se itko sirovom hranom.

što se tiče devijacije kao što je (ekstremni) bodybuilding, informacije su na webu, i ako ti je to toliko zanimljivo, istraži. meni zbilja nije niti imam potrebu
braniti sirovo zato jer ti misliš da nije dobro za bodybuilding. kao da svi bildaju i prema tome se mjeri kvaliteta prehrane. to je valjda standardna prehrana teško da da kakva je....

sav živi svijet se hrani sirovom hranom i valjda su sve životinje jače od nas, i ne fali im mišićne mase ni lijepo, normalno oblikovano tijelo. ni konjima ni lavovima. sve iznad toga što čovjek radi je ionako nezdravo pretjerivanje, vjerojatno i u sirovom obliku i sa sirovim dodacima prehrani.

dakle, ako nemaš za podijeliti neko iskustvo sa sirovim, tj. ako uopće nemaš iskustva na sirovom, onda....
eaglica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.