Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 20:37   #81
Quote:
na zidu slika kaže: Pogledaj post
Imam problem, pretpostavljam vezan uz vaginizam, ili psihologiju, pa molim nekoga da mi pomogne.
U vezi sam 4 godine, što se seksa tiče u startu je sve bilo super, da bi nakon godinu dana veze ona počela "postajati" sve uža, dok nije došlo do toga da uopće ne mogu penetrirati u nju. Sad je tome skoro 2 godine, u koje sam možda 2-3 puta uspio. Zaista sam strpljiv, imamo oralni seks, ona je napaljena i doživljava orgazam redovito, ali penetracije više uopće nema.

Puno o tome pričamo, te sam iz razgovora s njom shvatio da je i prije imala takvih problema, prije mene imala je dugu vezu u kojoj zadnje 2 godine nije navodno bilo nikakvog seksa, jer joj se (citat) taj čovjek seksualno gadio, ali je bio dobar prema njoj pa nije prekidala. Imala je još seksualnih partnera, s većinom ili skoro svima je imala problem penetracije.

Naravno, meni je kroz glavu odmah prošlo kako je ja ne privlačim seksualno, međutim onda bi me valjda odbijala i za oralac, koji je relativno redovit, a i pretpostavljam da ne glumi orgazme. Molio sam je da potraži i neku stručnu pomoć, rekla je da hoće i da joj je stalo, ali nikako da se to dogodi. I dalje sam strpljiv, čekam, ali ono što me brine je da je počela tražiti uzroke tog problema u nekim stvarima koje su posljedica upravo njenog nemarnog odnosa prema tom problemu, odnosno netraženja stručne pomoći. Kaže da nije imala nikakvih trauma u djetinjstvu.

Uz to, ima velikih problema s buđenjem ujutro, ne znam je li to povezano s ičime ali koliko sam shvatio može biti posljedica depresije. Treba joj nekoliko sati da ustane iz kreveta.

Ima li netko preporuku za dobrog psihologa/psihijatra/terapeuta?
Tesko je, odnosno nemoguce, zakljuciti iz ovoga sto je uzrok i da li je povezano s necim "dubljim".. seksualni problemi, iako se mogu lako klasificirati u kategorije, su jako razliciti kod razlicitih pojedinaca..

Preporuku terapeuta potrazi ovdje, ima dio s kontaktima istih..

http://www.hdst.hr/

Ali imaj na umu da pomoc, odnosno rjesvaanje tog problema, iziskuje njenu motivaciju... vaginizam se moze lako i brzo rijesiti, ali ona treba biti motivirana za rad, carobnog stapica nema..

Puno se tu moze nagadjati i pisati, ali mislim da to nema smisla.. vec da jednostavno potrazite pomoc, jer to je nesto u cemu ces i ti trebati biti podrska, a najvise ce ti trebati strpljenja..

EDIT: Sad sam se sjetio.. postoji za kupit, ne znam ako ima kod nas ali na netu se moze nac, seksualno pomagalo za vaginizam.. zasniva se na principu ruskih lutkica babuski (ono jedna manja u vecoj, a u njoj jos manja..) e pa tako je to pomagalo, duguljastog oblika u razlicitim velicinama, koje se umece u vaginu i time privikava na nesto u vagini...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 00:43   #82
Hvala puno!
Kontaktirat cu ih, nadam se da će pomoći.
na zidu slika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 06:26   #83
vidim da tema nije aktivna već dvije godine. drago mi je ako nema puno žena sa tim problemom, ali me istodobno još više ubija u pojam što sam jedna od rijetkih s kojima je moj partner imao nesreću zapet. i to doslovno.

već sam godinama s istim, predivnim, muškarcem, ali meni jednostavno ne ide. pokušaji seksa su prerijetki, bolni i često potpuno razočaravajući, i to za oboje. ne znam što napraviti i odakle krenuti. ima li nade za mene?
lilalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 09:36   #84
Naravno da ima nade
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:31   #85
Ima nade.Probaj alkohol.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:03   #86
Quote:
lilalis kaže: Pogledaj post
vidim da tema nije aktivna već dvije godine. drago mi je ako nema puno žena sa tim problemom, ali me istodobno još više ubija u pojam što sam jedna od rijetkih s kojima je moj partner imao nesreću zapet. i to doslovno.

već sam godinama s istim, predivnim, muškarcem, ali meni jednostavno ne ide. pokušaji seksa su prerijetki, bolni i često potpuno razočaravajući, i to za oboje. ne znam što napraviti i odakle krenuti. ima li nade za mene?
Ako si isključila postojanje nekakvih fizičkih abnormalnosti, onda kreni od psihoterapije. Nema drugog. Ako godinama pokušavaš, a ništa se ne mijenja.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 09:49   #87
Quote:
lilalis kaže: Pogledaj post
vidim da tema nije aktivna već dvije godine. drago mi je ako nema puno žena sa tim problemom, ali me istodobno još više ubija u pojam što sam jedna od rijetkih s kojima je moj partner imao nesreću zapet. i to doslovno.

već sam godinama s istim, predivnim, muškarcem, ali meni jednostavno ne ide. pokušaji seksa su prerijetki, bolni i često potpuno razočaravajući, i to za oboje. ne znam što napraviti i odakle krenuti. ima li nade za mene?

Naravno da ima nade, samo se trebaš pravilno informirati, i to što si uopće došla na forum pitati o tome je korak naprijed. I ne slušaj ove koji savjetuju alkohol, opuštanje i sl. jer postoji puno jednostavnije i sigurnije rješenje.
Ja sam s jednim divnim dečkom bila u istoj situaciji, probali smo imati odnos nakon 2 i pol mjeseca veze i kao da je udario u zid. Ta se praksa nastavila slijedećih 8 mjeseci i rezultirala u litrama mojih suza i mnogo testiranja njegove strpljivosti, da bih početkom ove godine naišla na stranicu koja se specijalizirala upravo za taj problem (ako želiš link i detaljnije objašnjenje, PM)
Naručila sam od njih vaginismus overcoming program kit i dobila dvije knjige i set vaginalnih dilatatora koji variraju u veličinama. I nakon 10 mjeseci neuspjeha i samo par tjedana treniranja s tim programom, uspjeli smo i već mjesec dana uživamo
Inače, to je stanje za gotovo 100 postotnom mogućnošću izliječenja, bilo da se radilo o primarnom vaginizmu (kad nikad ništa nije moglo unutra, uključujući tampone i ginekološke naprave) ili sekundarnom (kad je seks prije bio moguć i zadovoljavajući, i neki događaj je uvjetovao mišićni refleks koji ga sad onemogućuje). Tako da bi ti već samo ta statistika trebala olakšati stvari (meni je)
Sretno!
prozac93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:22   #88
lilalis,ja sam to imala kad se još nije ime tome dalo hahaha.Mislila sam da se to samo meni dešava i silno patila.
Jeste,to je psihički problem i da sad neponavljam već rečeno ja sam uspjela samo na jedan način.Napila sam se (ali ne baš da se komiram) i uspjela.Nesjećam se da li je bilo od prvog,drugog ili trećeg puta ali je uspjelo.
Ako neuspije prvo veče a ti ponovi i srećno!
zlatnoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 22:12   #89
želim se i ovako, javno, zahvaliti prozac na svim privatnim porukama.

zlatnoplava, nije da baš nikad nije uspjelo. uspije jednom od 10 puta, a onda opet 9 puta totalni promašaj i tako u krug.
lilalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 20:23   #90
trebam pomoć!

još sam jedna u nizu žena koja imaju problema s vaginizmom. Koliko sam uspjela nešto naći o ovoj temi na internetu, jedini ste me vi ohrabrili. Rado bih s vama stupila u kontakt.
Quote:
prozac93 kaže: Pogledaj post
Naravno da ima nade, samo se trebaš pravilno informirati, i to što si uopće došla na forum pitati o tome je korak naprijed. I ne slušaj ove koji savjetuju alkohol, opuštanje i sl. jer postoji puno jednostavnije i sigurnije rješenje.
Ja sam s jednim divnim dečkom bila u istoj situaciji, probali smo imati odnos nakon 2 i pol mjeseca veze i kao da je udario u zid. Ta se praksa nastavila slijedećih 8 mjeseci i rezultirala u litrama mojih suza i mnogo testiranja njegove strpljivosti, da bih početkom ove godine naišla na stranicu koja se specijalizirala upravo za taj problem (ako želiš link i detaljnije objašnjenje, PM)
Naručila sam od njih vaginismus overcoming program kit i dobila dvije knjige i set vaginalnih dilatatora koji variraju u veličinama. I nakon 10 mjeseci neuspjeha i samo par tjedana treniranja s tim programom, uspjeli smo i već mjesec dana uživamo
Inače, to je stanje za gotovo 100 postotnom mogućnošću izliječenja, bilo da se radilo o primarnom vaginizmu (kad nikad ništa nije moglo unutra, uključujući tampone i ginekološke naprave) ili sekundarnom (kad je seks prije bio moguć i zadovoljavajući, i neki događaj je uvjetovao mišićni refleks koji ga sad onemogućuje). Tako da bi ti već samo ta statistika trebala olakšati stvari (meni je)
Sretno!

Zadnje uređivanje nova mimi : 18.08.2012. at 21:40.
nova mimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 21:26   #91
ima i gorih slučajeva!

Hvala bogu na internetu, jer zasigurno ne bih imala s kim podijeliti svoj problem. Bila sam sva sretna što se udajem i nevina ulazim u brak. I tek onda nastaju problemi. Milion pokušaja, suza razočaranja. Svjetlo na kraju tunela ste mi vi, koje ste uspjele. Pišite o svojim iskustvima, molim vas!
Quote:
lilalis kaže: Pogledaj post
želim se i ovako, javno, zahvaliti prozac na svim privatnim porukama.

zlatnoplava, nije da baš nikad nije uspjelo. uspije jednom od 10 puta, a onda opet 9 puta totalni promašaj i tako u krug.
nova mimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:01   #92
vaginizam

Ima toga, koliko čujem, puno više nego se priča.

Svi pričaju o se*u, kao da je to najnormalnija i najjednostavnija stvar a nekima je to ravno penjanju na Mount Everest , no ovim problemima se šuti kao da je državan tajna..
blue_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:13   #93
Quote:
hopeless_ kaže: Pogledaj post
ej cure! ajde pliz recite jel vam ti problemi postoje oduvijek ili su vam se javili s vremenom? i dal imate problema iskljucivo sa sexom ili postoji problem i kod drugih stvari-kod ginekologa i slicno, da li samo s dečkom ili ni "same" ne možete...je li...? thanks na odgovorima!

NIKAD---- : ni s dečkom , još manje sama , a ginekolog ni u ludilu
blue_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 13:06   #94
Quote:
Ima toga, koliko čujem, puno više nego se priča.
Definitivno se malo priča o tome.

I ja sam u igri, i drago mi je da sam naletila na ovu temu.
DaliaDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 17:31   #95
ja sam dugo mislila da patim od vaginizma jer proživljavam sve ovo što je napisano u prijašnjim postovima, no.. kod mene je problem ipak bio - fizički!!
zbog neredovitih mjesečnica i nedostatak ženskih hormona, moj organ se, citiram liječnicu "zbetonirao". mišići su bili kruti, kao kod djevojčica koje nikad nisu dobile mjesečnicu.

naravno da je to sve vodilo i do vaginizma, jer sad, iako se fizički problem riješio i ja mogu imati (manje bolne) penetracije, i dalje je u glavi 'a hoće ovaj put opet boliti', tako da sam se time što sam išla kod lošeg ginekologa pokopala za par godina seksualnog života

kod mene je rješenje bila kontracepcija (jer i mjesečnice opuštaju te mišiće) + krema koja se aplicira dolje.. i šljaka.
velim, i dalje je blokada u glavi, jer kod mene se blokada razvila nakon što su počeli bolovi, a ne da su bolovi počeli zbog blokade. pa bi vam htjela preporučiti da se odete i vi na pregled i probate sa tom kremom. nemože vam škoditi (aplicira se navečer 5 dana) i onda kasnije jednom tjedno ili po potrebi.

dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 16:44   #96
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post



kod mene je rješenje bila kontracepcija (jer i mjesečnice opuštaju te mišiće) + krema koja se aplicira dolje.. i šljaka.
velim, i dalje je blokada u glavi, jer kod mene se blokada razvila nakon što su počeli bolovi, a ne da su bolovi počeli zbog blokade. pa bi vam htjela preporučiti da se odete i vi na pregled i probate sa tom kremom. nemože vam škoditi (aplicira se navečer 5 dana) i onda kasnije jednom tjedno ili po potrebi.


koja krema?
blue_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 21:28   #97
Pretpostavljam da se ta krema dobiva isključivo od ginekologa?
DaliaDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 14:47   #98
sve je to lijepo ali aj ti nadji normalnog ginekologa prvo...
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 16:58   #99
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
sve je to lijepo ali aj ti nadji normalnog ginekologa prvo...
Dobro rečeno. Većina s kojom sam se ja susrela su me ili blijedo gledali ili mi otvoreno govorili da se prenemažem i da tu samo treba "stisnuti zube"
__________________
sreća nije potpuna bez koze koja svira violinu
prozac93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 17:02   #100
stisni zube i misli na domovinu

jao, ja moram na papa test. trebala sam jos pred koju godinu na kontrolu
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.