Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 23:16   #41
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je mali bio ljubomoran na biciklić? Što drugo.. I tu svoju frustraciju iskaljuje na griženju.. ali on nije mala beba!?! Star je sigurno 2,5god..

Kako da ja sada djetetu objasnim da mu neće niko ništa kad se vozi na biciklu? Da ga nepoznato dijete neće odmah ugristi i da je to rijetkost..
To bi mu trebala objašnjavati jedino ako si mu servirala svoju interpretaciju razloga griženja... Naime, gotovo mi je nemoguće zamisliti da bi 2,5 godišnjak to sam zaključio pa se toga bojao...

Quote:
I iskreno.. bila bi sretna da je malog opalio svom silinom! Znam da nije pedagoški i znam da su roditelji tog djeteta kreteni, ali ne želim da mi dijete grizu.. tuku.. A ako potičem agresiju, to može imati puno teže posljedice.

Još sam ljuta..
Zašto misliš da su mu roditelji "kreteni"?
Koliko shvaćam, prvi put si ih vidjela...ne čini ti se ishitreno nakon ugriza njihovog djeteta zaključiti da su oni baš kreteni? Što bi, po tebi, bila prikladna reakcija majke malog "gricka"?

Pazi, nije ugodno i vjerujem da je u tebi izazvalo ljutnju, ali djeca nekad komuniciraju griženjem. Djeca nekad (još) ne znaju reći što žele, ne znaju izraziti svoje emocije, pa ugrizu. Za to nisu krivi roditelji, ukoliko ne potiću takvo ponašanje, a nekako vjerujem da to ne čine.


Žao mi je što je tvoj mališa imao neugodnon iskustvo u parku, ali on ne mora misliti da to ima ikakve veze s vožnjom biciklića, niti da će mu se to dogoditi već sljedeći put kad sjedne na njega. Vjerujem da je bilo i tužno i bolno, ali da ga je tvoj maleni opalio, valjda ti je jasno,... bio bi isti...
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 07:31   #42
pa zena se nije ni ispricala. ja sam se frendici ispricala (tako da moja mala ne vidi) kad se popiskila po podu, ovaj mali je raskrvario drugo dijete i mama nije rekla oprostite molim vas, nisam ga stigla zaustaviti na vrijeme a jos nismo rijesili grizenje.
i zato su kreteni
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 13:55   #43
Hvala Summer.. upravo tako.

Moji nisu nikada nikoga grizli, ali su bili griženi. Od manje djece i ne tom silinom. I ne na taj način (dijete se zatrčalo silovito prema mojem uhvatilo ga za ruku dok se vozio i ugrizao ga svom snagom).

Jedini zaključak koji sam ja mogla izvući je da se to dijete bori sa nekakvim frustracijama (veći je, prešao je jasličku dob, a bogami i trčao je prilično brzo i spretno ). Od kuda djetetu frustracije, nego od kuće? Mogu samo pretpostaviti da su mu roditelji kreteni, jer se i njegova mama ponašala nakon griženja ko kreten.

A i nisam mu ja 'servirala moju interpretaciju griženja', već je (neš vjerovat ) moj 2,5godišnjak rekao: mama, ja neću voziti biciklić. pa nakon mojeg Zašto, ne moraš se bojati i sl... uslijedila je njegova izjava: mama, dečkić će me opet ugristi.
A ja sam mu što?.. trebala reći: dijete moje, to ti je normalno da se druga djeca grizu, nije to ništa.. mama će ti poviti ranu zavojem, a ti se pravi kao da se ništa nije desilo. ako te drugi put netko ugrize, ti mu reci 'ma sve je u redu, mama će me odvesti na šivanje'.
a ja sam mu zato rekla: ovo dijete je zločesto i tako se ne ponaša. to što je napravio je jako ružno i to nitko nikome ne smije raditi!
naravno, nakon što su mama i dijete-ljudožder već otpirjali iz parka..
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 10.07.2012. at 14:07.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 16:11   #44
Moj malac ima nesto vise od godinu i pol. U vrticu je jedan mali poceo gristi i sada se svi grizu . Moj je naravno to upio i isto je dva puta ugrizao. Neki dan je on dosao ugrizen. Psihologica u vrticu tvrdi da je to faza i da ce proci. Pretpostavljam da je vratio ugriz jer to je zaista samo dvaput napravio. Nadam se da ce to proci. Doma je isto pokusao ali mu naravno ne dozvoljavam i kazem da to buba.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 18:56   #45
Ovo drugo dijete rapidno raste...

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
jučer mi u parku i moje malo dijete (2,5g) se vozi na drvenom bicikliću bez pedala.. krenuo preko igrališta prema ljuljačkama.. kad, odjednom neko dijete sa drugog kraja igrališta, otprilike star kao i moj
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
veći je, prešao je jasličku dob, a bogami i trčao je prilično brzo i spretno
Quote:
Jedini zaključak koji sam ja mogla izvući je da se to dijete bori sa nekakvim frustracijama.
...
Od kuda djetetu frustracije, nego od kuće? Mogu samo pretpostaviti da su mu roditelji kreteni, jer se i njegova mama ponašala nakon griženja ko kreten.
Koje hrabro psihologiziranje
Ne samo da su mu roditelji nesumnjivo kreteni, ti zaključuješ i da je gricko isfrustriran, i naravno, znaš tko/što je uzrok toga...

Quote:
A i nisam mu ja 'servirala moju interpretaciju griženja', već je (neš vjerovat ) moj 2,5godišnjak rekao: mama, ja neću voziti biciklić. pa nakon mojeg Zašto, ne moraš se bojati i sl... uslijedila je njegova izjava: mama, dečkić će me opet ugristi.
Imaš jako jako pametno dijete... Jaaako. Ima jedna tema...

Quote:
A ja sam mu što?.. trebala reći: dijete moje, to ti je normalno da se druga djeca grizu, nije to ništa.. mama će ti poviti ranu zavojem, a ti se pravi kao da se ništa nije desilo. ako te drugi put netko ugrize, ti mu reci 'ma sve je u redu, mama će me odvesti na šivanje'.
A odakle si zaključila da si mu takvu glupost trebala reći?
Jednako je glupo izjaviti takvo što, kao i ono što mu nisi rekla, a to je da ga je gricko sigurno ugrizao jer je ljubomoran na njegov bicikl. I isfrustriran
Čak i da je do gornjeg zaključka došao sam...nije li posao roditelja u tom slučaju razuvjeriti dijete?
Nisi li mogla reći nešto kao "ma ljubaaavi, to vjerojatno nema nikakve veze s tvojim bajsom... možda je dečko gladan, umoran, možda ima isti takav biciklić pa je mislio da si uzeo njegov,...ne možemo, ljubavi, znati zašto je to učinio "?
Vjerujem da bi umanjilo strah od ponovnog sjedanja na bicikl i/ili odlaska u park...

Quote:
a ja sam mu zato rekla: ovo dijete je zločesto i tako se ne ponaša. to što je napravio je jako ružno i to nitko nikome ne smije raditi!
naravno, nakon što su mama i dijete-ljudožder već otpirjali iz parka.
Djeca nisu zločesta. Dvoipo' godišnjaci pogotovo.
Znaju se ružno ponašati, znaju napraviti priličnu štetu, znaju napraviti ružne i bolne stvari poput ugriza na tuđim nježnim ručicama, ali, nisu zločesta.
Ružna (opasna/bolna...) su neka njihova ponašanja, ali izolirani slučaj griženja pripisati osobinama djeteta je više nego idiotski.

Quote:
A mama ovog malog ljudoždera je rekla malenom "reci mu oprosti".. i ošla vjetrom gonjena sa igrališta!
Došlo mi je da priljepim šamarčinu toj mami..
Budimo realni - i da je ostala duže od toga, ti bi bila jednako (ili tek mrvu manje) ljuta.
S pravom.
Nitko (nećemo razmatrati patologiju ličnosti) ne voli kad se grizu, tuku, maltretiraju djeca, a roditelji pogotovo ne vole da se takve stvari događaju njihovom djetetu.
Dakle, glupo mi je to pakirati pod stav "da je ostala i ispričala se, (sve) bi bilo drugačije". Vjerojatno ne bi... Ruka tvog mališe je i dalje bila bolna i krvava, dijete bi ti i dalje, njenom ostanku i isprici unatoč, neutješno plakalo.

Dakle, ljuta si jer ti je dijete izgriženo i to je sasvim OK , ali daaaaj...ne pakiraj gricku frustracije, neznanim roditeljima kretenizam, a sebi toleranciju uz koju bi im bilo oprošteno griženje da nisu otišli ili što već...

Zadnje uređivanje Stowaway : 10.07.2012. at 19:06.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:16   #46
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Ovo drugo dijete rapidno raste...
čitaj još jednom, ali pažljivo:
otprilike star kao i moj (2,5g)
veći je, prešao je jasličku dob

koji dio nije jasan? možda i je stariji, obzirom da je prilično spretno trčao (?). ali eto po visini sam napisala da je tu kao moj.

Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
bla bla bla...
Da, roditelji tog djeteta jesu kreteni jer se kretenski ponašaju.
Da, dijete je isfrustrirano jer je prešao dob kada je grizenje nesto recimo uobičajeno i očito da se bori sa nečim što ne može izraziti, nego kao jasličarac, ugrizom. Do krvi.

Da, moje dijete je izuzetno pametno. Na mamu najviše.. Naravno.

Ti sigurno znaš što sam rekla, odnosno što nisam svom djetetu? Mogu kod tebe na kavu i tarot?

I da, djeca od 2,5god mogu biti zločesta.

I budimo realni - ne, sigurno da mi nije dovoljno 'oprosti'. Niti da je ta mama mog malisu ili mene () pomazila. Očekivala sam neku normalnu reakciju od nje.. ala "ajme, oprostite.. stvarno mi je žao, valjda je ljubomoran na biciklić, bla.." i nešto tipa "Jere, aj bogati nemoj drugu djecu gristi.." Pa bi možda malo amortiziralo moju ljutnju.

Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
ne pakiraj gricku frustracije, neznanim roditeljima kretenizam, a sebi toleranciju uz koju bi im bilo oprošteno griženje da nisu otišli ili što već...
'gricko' (..khm, dijete koji ugrizom prokida kožu sve i jednim zubom ) je frustriran sigurno, jer to je neobično ponašanje za djecu njegove dobi i u toj situaciji.
neznani roditelji su odreagirali kretenski. dakle, kreteni su. Pa me niti ne čudi frustriranost djeteta.
kako sam već navela gore, da me i pomilovala po glavici, teško da bi momentalno zaboravila i oprostila taj ugriz (možda amortizirala).. to nisam nikada ni osporavala. pa ni ne vidim gdje pripisujem sebi toleranciju (tarot? ) očekivala sam normalniju reakciju.
obzirom da je izostala, sve je ostalo tako logično...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 23:13   #47
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
koji dio nije jasan? možda i je stariji
Ne znam...ti meni reci, ti si u zaključivanju toliko brza i dobra da ti tarot ni ne treba
Dakle, do sad neupitno znamo, pardon -znaš da je stariji od tvog mališe, da je isfrustriran, ljubomoran na bajs tvog malenog, da ima roditelje kretene... Mozda si trebala podnijeti prijavu na CZSS.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 08:00   #48
Do koje onda točno dobi se tolerira griženje, tj. do koje dobi bi normalni roditelji koji su svoje dijete naučili što druge boli trebali tolerirati tuđe ugrize?

Tvrdim da dijete u toj dobi jako dobro zna što nekoga boli.

Ja bih se jako zabrinula da mi dijete ugrize nekog nepoznatog, tko se vozi na biciklu

Zašto ne bih imala pravo pretpostaviti da nešto ne štima s njihovim odgojem
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 08:23   #49
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Do koje onda točno dobi se tolerira griženje, tj. do koje dobi bi normalni roditelji koji su svoje dijete naučili što druge boli trebali tolerirati tuđe ugrize?

Tvrdim da dijete u toj dobi jako dobro zna što nekoga boli.

Ja bih se jako zabrinula da mi dijete ugrize nekog nepoznatog, tko se vozi na biciklu

Zašto ne bih imala pravo pretpostaviti da nešto ne štima s njihovim odgojem
Pa evo moja curka jako grize već mjesecima, ima sad 14 mjeseci. Grize samo članove obitelji (a srećom i ne ide u jaslice) i to joj je jako smiješno i ne mogu je odgovoriti. Čini mi se da kad joj zubi izbijaju da još više grize te kad je gladna il pospana.
Starija nikad nije grizla.
Mislim da je odgoj skroz ok.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 19:55   #50
evo da se i ja priključim
imam dvije kćeri i sina,curke nikad nisu grizle,a mali(13mj) grize,nikad od nikoga nije vidio,ja ne znam što se događa ali odgoj tu sigurno nije u pitanju jer onda bi i curke grizle.
Naime on grize kad je pospan i mislim da izlazak zuba tu ima veliki udio,ne znam kako to spriječiti i iskreno strah me da neko dijete u parku ne ugrize,jer seke očekuju pa se i izmaknu na vrijeme
također čitam da ne treba baš pridavati neku pažnju tome nego samo svaki put reći NE GRIZI,kad će pomoći ne znam ali nadam se da hoće
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 20:34   #51
Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
evo da se i ja priključim
imam dvije kćeri i sina,curke nikad nisu grizle,a mali(13mj) grize,nikad od nikoga nije vidio,ja ne znam što se događa ali odgoj tu sigurno nije u pitanju jer onda bi i curke grizle.
Naime on grize kad je pospan i mislim da izlazak zuba tu ima veliki udio,ne znam kako to spriječiti i iskreno strah me da neko dijete u parku ne ugrize,jer seke očekuju pa se i izmaknu na vrijeme
također čitam da ne treba baš pridavati neku pažnju tome nego samo svaki put reći NE GRIZI,kad će pomoći ne znam ali nadam se da hoće
I moja je imala fazu griženja baš u toj dobi i da bilo je ugriženo bar jedno dijete u parku i bilo mi je grozno, bila je toliko brza da eto nekada nisam mogla to spriječiti...pa smo prorijedile izlaske među djecu...upozoravala sam je sa ne gristi, to boli, ali čini mi se da je njoj bilo svejedno...grizla i mene...prestalo je sa cca 15mj ( sva sreća nije dugo trajalo ).
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 23:33   #52
moj mali će imati 2g za mjesec dana i još me grize
mene najradije, ali voli i didu ugristi (njega inače obožava).
isto tako voli i brata ugristi, ali ne od milja, već kad ga uzruja i naljuti, ali to je sve rjeđe sad.

mislim da je pred jedno 3mj skužio da je griženje nepoželjno, ali još uvijek mu ne može odoljeti.
odonda me zapravo puno češće ne ugrize do kraja, odnosno samo prisloni usta na mene ili me ugrize za odjeću i povuče.

cijelo vrijeme, već preko nekoliko mjeseci, govorim "nemoj gristi, to me boli", a koji put i urliknem od boli

u vrtiću ne grize drugu djecu, bar mi tete nisu ništa rekle.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:53   #53
moj ne grize,moj štipa! od dragosti većinom! doduše zna i ugristo,sinoć me pošteno ugrizao a ja mislila neće,nije lud!prevarih se!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 19:41   #54
Moj malac je mali grubijan skoro pa od rođenja. Počeo je sa čupanjem pa štipanjem a sad po novom i grize. Sad je star 11 mj. Unutar obitelji nitko nije sklon agresiji ni ljutnji i mislim da to nije mogao naučiti već da je to njegovo iskazivanje emocija... Svi mu svaki puta kažemo da se to ne smije al još za sad nisam primjetila da ga to spriječava da postupak ne ponoviti. Iskreno se nadam da je to faza..
__________________
ALBUMI

Zadnje uređivanje alexandra_zg : 11.02.2013. at 19:58.
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 13:16   #55
dvije godine i 4 mj. Nikad nikakvih problema, dok nije krenuo u vrtić. sad si daje za pravo da grize sve odreda (znam da je faza, ali ipak), ima li itko kakvu ideju kako da to sankcioniramo?
klaraw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.