Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2015., 00:03   #61
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
životarenje - čovjeuov a ipak neosmišljen, doživljajno siromašan život, bez svrhe, bez životnih vrijednosti, bez dostojanstva i samoodređenja; život koji je u svom nerazvijenom i siromašnom obliku svrha sam sebi, kojemu je dakle jedini cilj preživljavanje; život koji se uglavnom odvija na neki ustaljeni način, od danas do sutra, tek toliko da se bude; bijedan život.
http://www.radionicapolic.hr/filozof...ucnik/firi.htm
Sorry, al ja plačem od smijeha... Točno sam znala da ces izvući neku definiciju!

Al eo, fakat poznajem ljude koji svaki tjedan ostave djecu babi da bi bili ovo tvoje iz definicije
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 01:18   #62
Tema je baš za zafrkanciju jer nitko od nas nema pojma kakvi ćemo sutra ljudi biti, a kamoli bake, svekrve i punice. Znam kakava bih baka voljela biti. Zdrava i zabavna. Voljela bih da sačuvam snagu za bezbrižne igre s unučadi. Ne bih htjela svakodnevno čuvati unučad, ali bih bila zahvalna na svakom vikendu kojeg dobijem s njima. Ne bih se nametala, ali ako bih mogla biti s njima svakog vikenda, bilo bi mi fantastično. Ako budem u mirovini, ne mora to biti vikend, ali bih voljela da noć-dvije unučići prespavaju kod mene.
Svekrva vjerojatno neću nikad biti, a punica bih voljela biti nenametljiva, osim ako ne odgojim kćerku dobro pa se uda za nekog nasilnika, tad bih mu glavu rascjepala, a ja unučiće viđala u zatvoru. Ali ako bi bio neki normalan čovjek, ne bih se petljala ni u što. Valjda.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 02:05   #63
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
moj mali ima jednu baku koja jedva čeka da ga čuva, i jednu koja putuje naokolo i nije toliki ljubitelj čuvanja djece (to je moja mama ), tako da razumijem oba ova pogleda na čuvanje djece.

i uopće ne mogu pretpostaviti koja ću ja biti sve ovisi o tome što sa mnom bude to tada, koje nas bolesti i nesreće zadese, kakvi budu odnosi sa sinom i njegovom partnericom (ukoliko uopće bude partnerica ) itd.


što se tiče pametovanja kćerkama/snahama o odgoju djece, moja svekrva ima odličnu rečenicu koju preporučam svim bakama da je nauče kao mantru "mama uvijek zna najbolje"
Na boldano se slazem

Inace, moji klinci imaju baku koja bi jedva cekala da ih cuva, ali je u Hrvatskoj
I baku koja radi, putuje i tako, ima svoj zivot, a zivi u istom kvartu na NZ.

Ja se nadam biti prisutnija i od vece prakticne pomoci nego njihova novozelandska baka.

U biti, otkad imam djecu sam otkrila da zapravo volim provoditi vrijeme s djecom, mislim, ne samo s vlastitom nego i drugim klincima, da mi je zabavno s njima. Drustvena uloga majke (sa svime sto nosi) mi je isto zanimljiva pa pretpostavljam da cu se jednako tako s antropoloskim zarom baciti u ulogu bake.

Putovala sam puno u zivotu, izlazila, rodila djecu kasno, i sad s njima dosta putujemo. Ne mogu zamisliti da ce nam s 65 (kad bih recimo mogla ocekivati unuke--a mozda i puno kasnije) biti tako stalo do putovanja i izlazaka kao mojoj svekrvi (rane 60te a rodila troje prije 26. rodjendana) i koja realno nije bas 'izivjela' mladost. Cini mi se--to jest, zeljela bih i nadam se--da cu prije biti hands-on baka koja vodi klince u zoo i na plazu i ceprka s njima po vrtu. I tupi ih s biologijom i matematikom
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:04   #64
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ne zaboravi uskočiti kad beba i snaha budu bolesne
(ili tebi uskaču, a frupy ne, zaboravih )
Meni meni
Naravo da budem, i skuhat ću im ručak i pospremit stan

Ja sam opet na poslu a djete doma bolesno s bakom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:51   #65
ma tema je bila na zajebanciju na bake i djedove... i posebice snahe
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:53   #66
mozda i ja snahu dobijem, kaj znas? ali ako ja snahu dobijem lakse bum baka bila nego ti ako zeta dobijes
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:51   #67
Da mi potomci uvaljuju unucad vikendom da zivotare () definitivno bi bila razocarana s njima...
S druge strane, ako je to jedina prilika da ih vidim, vjerojatno bih pristala na tu vrst 'iskoristavanja'.
(ma ne vjerujem da ce doc do takvog scenarija, odgajam ih bolje od toga )

P.s. sad ste mi dali nadu, mozda mi sin bude preferirao muske pa budem dupla punica
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 16:49   #68
zamisljam se kao prisutna baka (ona koja pamti rodendane, ide i vodi na predstave, peče kolace, ide na kupanje sa njima, igra nogomet i tak to . a ako treba da skuha pokoji rucak i plati servis za ciscenje. Ne volim rintati ni za sebe, ali darivati volim i nadam se da cu si to moci priustiti Doduse nemam ni djece, ali bi htjela ih imati i ako mi sada nije mi tesko pricuvati djecu prijatelja, ne vjerujem da ce mi vlastite potomke.
Zanimljiva mi je ova tema jer nisam imala pravu baku (ili je nije bilo ili je nije brigalo), a nadam se da necu nikad upasti u te dve skupine
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.