Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 09:32   #81
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
u kakvoj odjeci ides na plac, u ducan, banku...?
isto kao i kod lijecnika i na informacije u skolu ili ipak ne?
ja ne.

na placu mi je sasvim svejedno jel mi viri naramenica grudnjaka i jel mi haljina prekratka, nije da su tamo svi zakopcani do grla.
u skolu ipak ne bi isla u nekim plac-kombinacijama.

ali ponavljam, to sam ja.
nikome ne prigovaram, samo se ponekad u sebi snebivam.

ako je vama prihvatljivo i ugodno doci na informacije u razderanim vrucim hlacicama, a vi dodjite. necete biti ni prvi ni zadnji. necemo vas izbaciti, samo cete biti vrlo primjeceni.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 09:34   #82
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja ne.

na placu mi je sasvim svejedno jel mi viri naramenica grudnjaka i jel mi haljina prekratka, nije da su tamo svi zakopcani do grla.
u skolu ipak ne bi isla u nekim plac-kombinacijama.

ali ponavljam, to sam ja.
nikome ne prigovaram, samo se ponekad u sebi snebivam.

ako je vama prihvatljivo i ugodno doci na informacije u razderanim vrucim hlacicama, a vi dodjite. necete biti ni prvi ni zadnji. necemo vas izbaciti, samo cete biti vrlo primjeceni.
ja da, u razderanim vrucim hlacicama i cicama na izvolte ne hodam ni inace
u trapkama i majicama idem svuda

nemam misni kostimic za doktore i ucitelje
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 09:37   #83
frupy, mislim da je razlicito kad radis sa srednjoskolcima jer ti moras paziti da svime pa cak i odjecom zadrzis nekakav autoritet i smanjis mogucnost neprimjerenih kometara i zajebavanja.
da radim sa srednjoskolcima ni ja ne bi isla u npr kracem sosu ili haljini isto kao sto ne bi isla na baustelu takva, ne bi mi se dalo slusati kometare.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 09:46   #84
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja da, u razderanim vrucim hlacicama i cicama na izvolte ne hodam ni inace
u trapkama i majicama idem svuda

nemam misni kostimic za doktore i ucitelje
netko je pisao o misnom kostimicu?
protiv normalnih majica i traperica nema nitko nista.
a u vrucim hlacicama smo imali par slucajeva na informacijama, o sisama na pladnju da i ne govorim. to je toliko uobicajeno da ih, nazalost, vise i ne registriram.
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
frupy, mislim da je razlicito kad radis sa srednjoskolcima jer ti moras paziti da svime pa cak i odjecom zadrzis nekakav autoritet i smanjis mogucnost neprimjerenih kometara i zajebavanja.
da radim sa srednjoskolcima ni ja ne bi isla u npr kracem sosu ili haljini isto kao sto ne bi isla na baustelu takva, ne bi mi se dalo slusati kometare.
ali i srednja skola je skola.
doduse, ja sam se isto oblacila i za nize razrede osnovne.
nisu misni kostimici ali nisu sigurno ni dekoltei do pupka.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 10:06   #85
mislim da smo se vise manje svi slozili da eksplicitno sexi oblacenje nije ok (skoro) nigdje pa tako ni u skoli traperice, japanke, majice na bretele i ostalo stos e tu spominjalo kao neprimjereno nije eksplicitno oblacenje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 10:35   #86
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
jer ne postoji ništa između trenirke i vreće od majice i svilene bluzice i suknjice.
mislim, vaše pravo ići obučeni kako hoćete. moje pravo da to smatram potpuno neprimjerenim. zna se kakva odjeća je za povlačenje po doma i vođenje psa na livadu, kakva je za ići na plažu, a u kakvoj se ide na posao, u školu, liječniku... neka druga je primjerena za večeru u restoranu, i tako.
Kao što sam već pokušala reci, meni je važan sadržaj. Ne cijenim ni ljude ni mjesta prema fasadi, a one koji mene ili druge procjenjuju po odjeći po vrlo kratkom postupku otpisujem kao umisljene pokondirene tikve sa balvanom u dupetu. Iz iskustva znam da je s takvima užasno teško normalno komunicirati.

I kao što je ogroman prostor između trenirke i svilene opravice, toliki je i između majice na bretele i sisa na u gotovs i pirsanog golog pupka.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 10:36   #87
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mislim da smo se vise manje svi slozili da eksplicitno sexi oblacenje nije ok (skoro) nigdje pa tako ni u skoli traperice, japanke, majice na bretele i ostalo stos e tu spominjalo kao neprimjereno nije eksplicitno oblacenje
od svega sto si nabrojala, samo su majice na bretele pomalo skliski teren jer cesto uz njih u paketu dobijemo polugole cice, i/ili na pol vidljiv grudnjak ili pupak.
ako su normalne i ne pokazuju vise nego sto (u skoli) zelimo vidjeti, onda ok.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 10:40   #88
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Kao što sam već pokušala reci, meni je važan sadržaj. Ne cijenim ni ljude ni mjesta prema fasadi, a one koji mene ili druge procjenjuju po odjeći po vrlo kratkom postupku otpisujem kao umisljene pokondirene tikve sa balvanom u dupetu. Iz iskustva znam da je s takvima užasno teško normalno komunicirati.

I kao što je ogroman prostor između trenirke i svilene opravice, toliki je i između majice na bretele i sisa na u gotovs i pirsanog golog pupka.
ti s mnogima tesko komuniciras, bit ce da si okruzena samim pokondirenim tikvama.

s boldanim se uopce ne slazem.
naime, nisam radila detaljno istrazivanje, ali ogrooomna vecina ucenica s kojima ja dolazim u kontakt ima majice na bretele s cicama na gotovs plus golim pupkom. pirsani ili ne, manje je bitno.
rijetko koja ima normalnu, pristojnu majicu na bretele iz koje ne kipi svasta na sve strane.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 11:55   #89
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ti s mnogima tesko komuniciras, bit ce da si okruzena samim pokondirenim tikvama.

s boldanim se uopce ne slazem.
naime, nisam radila detaljno istrazivanje, ali ogrooomna vecina ucenica s kojima ja dolazim u kontakt ima majice na bretele s cicama na gotovs plus golim pupkom. pirsani ili ne, manje je bitno.
rijetko koja ima normalnu, pristojnu majicu na bretele iz koje ne kipi svasta na sve strane.
Ja zapravo vrlo rijetko imam problema u komunikaciji s ljudima, što je i jedan od razloga zašto radim posao osjetljiv na komunikaciju. A to što ti ne trpiš drugačije mišljenje od svog, i to kako god bilo izrečeno, ne znači da ja imam problem, nego ti.

Meni je uvijek bilo onako malo zabavno kad je moja sveki naglašavala kako su "učiteljice uvijek držale do sebe", što je uglavnom uključivalo frizuru svakog tjedna, šivane kostimiće, svilene šalove, nakit koji je stavljala baš za posao... Vidjela sam to kao simpa relikt nekih drugačijih vremena. Sad kad tebe čitam, više mi nije zabavno, prije da mi je malo scary. Znači, roditelje se procjenjuje, "zamjecuje" itd., prema odjeći, a ne prema tome kakva su im djeca, kakvi su oni prema djeci i sl. Sorry, meni je ovo zabrinjavajuće, čak iako ja ne nosim ni vruće hlačice ni dopicnjake, a sise su mi premale za gotovs...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 12:00   #90
odjeca ne cini covjeka, tu staru narodnu su ocito svi zaboravili.

a, i pricati o primjerenom ili neprimjerenom oblacenju dok se po ducanima 80% obleke za klince od 7-16g svodi na "poderane" traperice, kratke i što otvorenije majice, stvarno nema smisla...

ono što je meni bitno je cistoca i urednost a, to dal ce netko doci s cicama na izvolte ili haljini za koju je zafalilo materijala uopce me nije briga, ako doticnoj osobi takav stil odjevanja odgovara, tko sam ja da joj sudim..

uostalom, po vrucini i sparini, pogotovo kad klinci pocnu ulaziti u pubertet i pojacano se znojiti, ne znam kome odgovaraju razliciti miomirisi
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 12:11   #91
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja zapravo vrlo rijetko imam problema u komunikaciji s ljudima, što je i jedan od razloga zašto radim posao osjetljiv na komunikaciju. A to što ti ne trpiš drugačije mišljenje od svog, i to kako god bilo izrečeno, ne znači da ja imam problem, nego ti....
mda...
votevr

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Meni je uvijek bilo onako malo zabavno kad je moja sveki naglašavala kako su "učiteljice uvijek držale do sebe", što je uglavnom uključivalo frizuru svakog tjedna, šivane kostimiće, svilene šalove, nakit koji je stavljala baš za posao... Vidjela sam to kao simpa relikt nekih drugačijih vremena. Sad kad tebe čitam, više mi nije zabavno, prije da mi je malo scary. Znači, roditelje se procjenjuje, "zamjecuje" itd., prema odjeći, a ne prema tome kakva su im djeca, kakvi su oni prema djeci i sl. Sorry, meni je ovo zabrinjavajuće, čak iako ja ne nosim ni vruće hlačice ni dopicnjake, a sise su mi premale za gotovs...
ovak, jos jednom, jer ocito nisam bila jasna.
ne govorim o 1965. godini nego o 2016.
dok su uciteljice nosile fen frizure ili pundze, po mjeri sivane kostimice, svilene salove i pozamasne zlatne mindzuse, ucenici su bili u kutama.
osobno nisam ni za custom made kostimice i bluzice sa svilenim kragnama ni za kute.

ali ako mi neka mama dodje s dekolteom do pupka ili tati vire bokserice iz hiphop hlaca, naravno da cu to primjetiti, nisam slijepa zaboga.
to i dalje ne znaci da cu mu/joj ista prigovoriti ili, nedajboze dijete zbog toga mrziti i davati mu lose ocjene, ali zadrzavam pravo imati misljenje o toj mami/tom tati.

da ja roditeljski drzim u vrucim hlacicama ili majici na bretele iz koje samo sto mi bradavice ne ispadnu, sto posto sam sigurna da bi svi imali svoje misljenje o tome, pozitivno ili negativno, nebitno sad.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 13:26   #92
Zapravo mi ne bi smetalo. Dok god svoj posao radiš kako treba. To što neki povezuju sposobnost, savjesnost, kulturu i općenito bilo kakve pozitivne ljudske osobine sa stilom oblačenja nema veze s vezom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 13:30   #93
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zapravo mi ne bi smetalo.
sigurna sam da ne bi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 14:07   #94
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
sigurna sam da ne bi.
Sad samo trolas zato što si općenito nabrijani na mene?

Misli što hoćeš. Činjenica je da vjerojatno ne bih ni primijetila, ono što me ne zanima rijetko zapažam.

Inače, off.prije nekog vremena je našu firmu djelomicno preuzela jedna velika međunarodna tvrtka, među vodećima u našoj branši. Na preuzimanje su dolazili gotovo svi njihovi manageri jer se predaja radila po odjelima. Kad su stigli, situacija je bila doslovno smijesna: vrhunski manageri sa zavidnim poslovnim rezultatima iza sebe su došli u sportskoj odjeći, trapericama, tenisicama, puloverima, žene su bile u sportskoj obući, sa minimumom šminke.. Ali zato su se naši direktori i ostale lokalne face davili u kravaticama, a ženskadija je po skladištima i pogonima balansirala na 15 cm stiklama.
Sok je bio najveći kad su ti neugledni stranci pokazali da svatko od njih govori bar tri strana jezika i da su svatko u svom području stručnjaci. Dok su naši tražili tko će im prevesti kakvu kavu su na engleskom stranci naručili. A kamoli da su im mogli parirati po znanju, elokventnosti, sposobnostima...
To je naš problem: sudimo po ambalaži. I kad se zajebemo, nećemo priznati. Valjda mi znamo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 14:21   #95
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ali ako mi neka mama dodje s dekolteom do pupka ili tati vire bokserice iz hiphop hlaca, naravno da cu to primjetiti, nisam slijepa zaboga.
to i dalje ne znaci da cu mu/joj ista prigovoriti ili, nedajboze dijete zbog toga mrziti i davati mu lose ocjene, ali zadrzavam pravo imati misljenje o toj mami/tom tati.
Moja svaki je otišla u mirovinu prije 10 godina. Znači ni ja ne govorim o 1960-ima...

Ne vjerujem da bi bila potpuno objektivna prema djetetu čije roditelje ne "mirišes" . Ili kako ti kažeš, mda, baš.. U najboljem slučaju, bar bi to bilo snishodljivo sažaljenje tipa "eto, još je super kakva mu je mater/otac". To što je ta mater/otac možda otkrila lijek za rak se potpuno poništava dolaskom na roditeljski u ležernom izdanju.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 14:25   #96
a sad stvarno.
zar zaista jos netko pusi te spike o ocjenama koje su projekcija smekanja ili ne smekanja roditelja?

zbilja, toliko sam uskogrudna i ogranicena da ce ucenik samo zbog maminog dekoltea ici na popravni.
blagi boze.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 14:29   #97
shtefy, ali jebemu, odjeca je vid komunikacije. komuniciras jebe mi se kaj imam na sebi, komuniciras zelim se urediti, komuniciras zelim da me gledate u sise, komuniciras zelim biti neprimjetna....
i normalno je da prosudjujemo ljude na prvu i putem odjece kao i putem ostalih neverbalnih znakova. kako ja odmah vidim nekoga tko ima marte i u crnome je kao nekog "mog" tako netko kome je to strano prosudjuje drugacije.
pravi problem nastaje ako se ne odmaknemo od te pocetne prosudbe nakon sto nam ju neke cinjenice opovrgnu i ako dopustamo da nam te pocetne prosudbe utjecu na ponasanje prema nekom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 14:59   #98
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a sad stvarno.
zar zaista jos netko pusi te spike o ocjenama koje su projekcija smekanja ili ne smekanja roditelja?

zbilja, toliko sam uskogrudna i ogranicena da ce ucenik samo zbog maminog dekoltea ici na popravni.
blagi boze.
evo ja

ne vjerujem da ces zbog majcinog dopicnjaka i cica na izvolte srozat djetetu ocjenu s 5 na 1 ali vjerujem da ces djetetu s cijim roditeljem si ostvarila nekakav odnos (susjed ti je, klinci su vam prijatelji, roditelji su angazirani u skoli i onakvi su kakvima ti smatras da trebaju biti itd) lakse progledati kroz prste za cetvorku umjesto trojke nego nekom ciji ti roditleji nikako nisu sjeli ili ste dosli u kakav sukob
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 15:05   #99
ja to naprosto ne mogu vjerovati, jos ajde ako je nekome dijete neko simpaticnije pa onda bude blazi prema njemu ili obrnuto, to da, ali radi roditelja... ne vjerujem
pogotovo ne radi odjece roditelja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 15:11   #100
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
evo ja

ne vjerujem da ces zbog majcinog dopicnjaka i cica na izvolte srozat djetetu ocjenu s 5 na 1 ali vjerujem da ces djetetu s cijim roditeljem si ostvarila nekakav odnos (susjed ti je, klinci su vam prijatelji, roditelji su angazirani u skoli i onakvi su kakvima ti smatras da trebaju biti itd) lakse progledati kroz prste za cetvorku umjesto trojke nego nekom ciji ti roditleji nikako nisu sjeli ili ste dosli u kakav sukob
dakle stvarno i jos jednom

po toj logici 90% djece bi mi imalo losije ocjene nego sto imaju jer mi vecina roditelja nikako "ne sjeda" (ne zbog odjece nego opcenito)
bas si razmisljam o odjeci njihovih mama dok mi pisu test iz gramatike ili drze prezentaciju.:klap:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.