Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2015., 23:51   #101
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
U vodu iz vodovoda dodate malo zeolita i stvar rješena. Ili još jeftinije alijete količinu koja vam je potrebna i ostavite je 24-48 sati da ishlapi klor. Zeolit se može dodavati i u zemlju direktno i ima isti učinak, na sebe vuče negativne tvari a oslobađa minerale koji su biljci potrebni. A mislim da je mimmi rekla da počinju tek ove godine raditi na zemlji. Daklem to je dugo nekorištena zemlja pa joj i netreba puno gnojiva. Možda malo HUMUSA i to je sve. Zeolit se netreba trošiti na necrpljeno zemljište.
Ovo je još jedna bedastoća. Da bi nešto djelovalo na biljku prvo mora biti u takvom kemijskom obliku da je dostupno za biljku. Daleko bolji efekt ima mulj ili voda iz ribnjaka.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 11:27   #102
Što se ovdje svašta neće pročitati,od vaših pisanja ima i dobrih savjeta,ali i onih koji nemaju veze sa vezom.Tema je ionako Predstavimo svoju proizvodnju,pa se toga i držimo.

Ovako moja proizvodnja se trenutno temelji na 4 ha površine,sve u jednom komadu.1,5 ha je trajni nasad.Bazga sortiment Haschberg. Ostatak površine je trenutno pod ratarskim kulturama,dok se ne proizvedu sadnice za daljnje proširenje nasada na svih 4 ha.Trenutno je zasijana proljetna zob.Na jesen se sije nešto za zelenu gnojidbu.Ove godine krećem i u proizvodnju certificiranih sadnica bazge.Planovi su veliki
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 12:56   #103
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
U vodu iz vodovoda dodate malo zeolita i stvar rješena. Ili još jeftinije alijete količinu koja vam je potrebna i ostavite je 24-48 sati da ishlapi klor. Zeolit se može dodavati i u zemlju direktno i ima isti učinak, na sebe vuče negativne tvari a oslobađa minerale koji su biljci potrebni. A mislim da je mimmi rekla da počinju tek ove godine raditi na zemlji. Daklem to je dugo nekorištena zemlja pa joj i netreba puno gnojiva. Možda malo HUMUSA i to je sve. Zeolit se netreba trošiti na necrpljeno zemljište.
Kaj Ti to dilaš ZEOLIT, pa ga tak hvališ? Ili nemaš pojma o čemu pišeš? Samo da znaš - Ishrana bilja je kolegij koji se suša dva semestra na agronomijii. Ti to vjerojatno nemaš, pa su Ti oproštene ove Tvoje besmislice.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 15:29   #104
Ne dilam zeolit ali nisu baš besmislice. Dilam humus, ali znam nšto i o zeolitu. Nije potreban u zemljištu koje godinama nije korišteno. Ali zemljište koje je tretirano kemikalijama treba zeolit jer on vuče na sebe otrovne čestice. I još nešto vrlo bitno glede zeolita - DRŽI VODU. Sve čuo od profesora koji je izdao i knjige vezano za temu ishrane bilja. Hvala na pažnji.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 17:15   #105
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Ne dilam zeolit ali nisu baš besmislice. Dilam humus, ali znam nšto i o zeolitu. Nije potreban u zemljištu koje godinama nije korišteno. Ali zemljište koje je tretirano kemikalijama treba zeolit jer on vuče na sebe otrovne čestice. I još nešto vrlo bitno glede zeolita - DRŽI VODU. Sve čuo od profesora koji je izdao i knjige vezano za temu ishrane bilja. Hvala na pažnji.
Knjigu svatko more izdati (na žalost i diplomu tam negdje kupiti). Kaj su to otrovne čestice ?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 13:34   #106
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Ne dilam zeolit ali nisu baš besmislice. Dilam humus, ali znam nšto i o zeolitu. Nije potreban u zemljištu koje godinama nije korišteno. Ali zemljište koje je tretirano kemikalijama treba zeolit jer on vuče na sebe otrovne čestice. I još nešto vrlo bitno glede zeolita - DRŽI VODU. Sve čuo od profesora koji je izdao i knjige vezano za temu ishrane bilja. Hvala na pažnji.
profesor fino dobije honorar za propagiranje zeolita.
treset isto jako dobro drži vodu,
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 18:23   #107
TRESET?? Treset dobro drži vodu??? Pričamo li o istoj materiji???
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 22:49   #108
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
TRESET?? Treset dobro drži vodu??? Pričamo li o istoj materiji???
Da. Treset veže vlagu i polako je otpušta. Mislim da može upiti 7x više vode od svog volumena.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:36   #109
Zanimljivo, zbilja zanimljivo. Kroz treset sa kojim sam ja manipulirao voda je samo protrčala i za minutu je bio suh. Ali.............ko zna (zna, ko nezna dva )
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 09:49   #110
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, zbilja zanimljivo. Kroz treset sa kojim sam ja manipulirao voda je samo protrčala i za minutu je bio suh. Ali.............ko zna (zna, ko nezna dva )
To što si napisao je točno. No treset se ne koristi u čistom obliku.
Koristi se kao dodatak za popravljanje strukture tla ili se miješa sa drugim komponentama u cilju dobivanja kvalitetnog supstrata za lončanice.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 18:37   #111
Sa tim se slagam
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:06   #112
Pozdrav ljudi!Ja sam malen uzgajivać koka nosilja u Zagrebačkoj županiji.Trenutno imam 30 koka nosilja koje su stare 14 mjeseci.Naručio sam 50 nesilica linije lohman browen i započinjem proizvodnju jaja.Dosta znam o tome!Imam 14 godina i želja mi je time se baviti kao i ostalim granama poljoprivrede.Imam i vinovu lozu oca 7 tona po proizvodnoj godini.Kupujem piliće autoktonih pasmina i ćistokrvne ,ali ne trenutno (7mj).Primam savjete o uzgoju nesilica i kokoši.
kunicarperadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 09:33   #113
Kolege forumaši da vam prestavim svoj proizvod.Izradio sam inkubator od 120 jaja sa automackim okretanjem jaja sve komplet ručni rad.Inkubato ovih dana ide u pogon.Ispod je link pa pgledajte.
https://m.youtube.com/watch?v=bu2d5VkwS80
Ivan Ć is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 11:43   #114
Dobar dan svima!
Proizvodimo na svom OPG-u trešnje (800 komada) i u postupku smo sadnje lješnjaka (300 komada). Uz to proizvodimo za vlastite potrebe sve što se proizvesti u Hrvatskom zagorju može
__________________
Growing your own food is like printing your own money.
libro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2019., 02:09   #115
Evo uskoro će biti tri godine, a nema nikoga da napiše post ovdje?!
Gdje je nestao čovjek?!

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2019., 17:59   #116
Ja uz školu uzgajam perad imam guske,patke,pure,kokosi,prodajemo inace jaja i visak mesa i podmladka kad imamo .
ivanhecimovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2023., 00:28   #117
Pozdrav, neznam gdje bi napisao a da ne otvaram novu temu ... pa bi molio moderatore da premjeste gdje bi bilo bolje , uglavnom zanima me što bi mogao saditi između patata i pomadora tj. što se dobro trpi od povrća sa patatom i pomadorom ?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.